Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: New Stratos jde do výroby, zájemců o kupé za 10 milionů je dost

Legenda rallye je zpátky, 40 zájemců zaplatí za New Stratos v přepočtu 10 milionů korun.
Zpět na článek
21. 2. 2011 16:28
21. 2. 2011 07:34
Pěkné, ale....
..... Lancia by 1000x víc potřebovala dělat standardní auta a ne takovou voňavou limitku....
Euro89 to jistě ocení, konečně zlý Fiat dovolil udělat něco pořádného :yes:

Jinak jak už se tady k tomuto autu psalo dřív - byl by takový problém postavit to jako levnější sporťák na nějaké krátké, zadohrabné platformě s motorem 1.8TBi 240k? Pokud by to naladili opravdu nekompromisně, mohlo by se toho prodat pěkných pár tisíc a pro image Lancie by to udělalo mnohem větší službu, než limitovaná voňavka....

Ale jinak jako jo, kára parádní, to je bez debat.... :yes:
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Dinar
21. 2. 2011 08:50
Re: Pěkné, ale....
Lancia??? Co má tohle společného se současnou Lancií?

Jinak, to auto má neskutečný koule, naprostá nádhera v každém směru, jak po mechanické stránce, díky Ferrari, tak co do designu, je to originální a přitom s odkazem, esence evropského automobilismu v tom nejlepším slova smyslu. :-) :yes: :yes:
Avatar - T613
21. 2. 2011 10:02
Re: Pěkné, ale....
zlý Fiat? Však to s ním prakticky nic nemá společného. Celý tento počin je zde díky jednomu nadšenci.
21. 2. 2011 10:37
Re: Pěkné, ale....
jo jasně, to byla nadsázka.... Role koncernu Fiat je reálně asi jen svolení s použitím názvu a loga (na fotkách je logo Lancie a název Stratos asi taky nemůže použít kdekdo jen tak....)
Avatar - euro89
21. 2. 2011 11:07
Re: Pěkné, ale....
Prohlídni si to logo pořádně, možná to má tvar loga Lancie, ale místo nápisu "Lancia" tam je "Stratos".
Avatar - euro89
21. 2. 2011 11:00
Re: Pěkné, ale....
euro89 sice oceňuje existenci novýho Stratose, ale rozhodně za to neocení Fiat. Proč? Protože s timhle autem nemá Fiat nic společnýho. Proč? Protože to jsou tupci, právě proto, že nevyužili potenciál zvednout Lancii image a vyrábět tuhle legendu sami. Nový Stratos je (a máš to napsaný i v článku) pouze soukromým projektem Michaela Stoscheka. Kdybych mohl, tak bych nejradši Marchionneho nahradil ve funkci právě Stoschekem, protože on coby fanoušek motorsportu by snad začal vyrábět zase AUTA.
21. 2. 2011 12:05
Re: Pěkné, ale....
Je otázkou, kde by na to vzal kapitál. Přeci jen je něco jiného postavit exkluzivní limitku, kde se vždy najde někdo kdo zaplatí "přemrštěnou" cenu a stavět sériová aut, kde není nekonečný limit na vývoj.
Tím se v žádném případě nechci zastávat současného vedení Fiatu.
21. 2. 2011 14:33
Re: Pěkné, ale....
To tu máme onedlho v podobe Alfy 4C GTA ;-)
Avatar - Rojin
21. 2. 2011 16:28
přední část
Paráda, legenda se vrací a já jsem šťastný. Nebudu se rozepisovat, zdá se mi to jako hodně povedené po všech stránkách. Ale proboha, kdo vymýšlel ty přední lampy ! ;-\
I aerodynamický celek spolu se světly se dá udělat vkusněji. Zastřelit toho chlapa co má tu hrůzu jménem přední světla na starosti !

Jinak BOMBA :yes:
Rozbalit vlákno
4
21. 2. 2011 16:54
Re: přední část
To je subjektivní, mě se to strašně líbí.
Avatar - Rojin
21. 2. 2011 17:49
Re: přední část
Nejspíš ano, trochu jsem se na ně zadíval dýl a tak hrozné to nebude. Ve skutečnosti to nemusí působit špatně. Jen teď nevím, jestli ho ve skutečnosti vůbec uvidím :-)
Ale pohled na zadní část je super. To jak to auto "čapí" - vau ;-) [odkaz]
21. 2. 2011 18:12
Re: přední část
Je to nádhera. :yes:
Možná budu znít trochu zaujatě, ale tenhle Stratos je pro mě v současné době nejkrásnějším supersportem (v těsném závěsu jsou GranTurismo a DBS). Je úžasně kompaktní, technika je na té nejlepší úrovni, má legendární značku a hlavně má správný "evil" look.

Co mě mrzí je, že do téhle kastle nedali jednodušší techniku a oturbený čtyřválec a neposlali Stratose do boje proti Caymanu, Elisu a Z4. Neříkejte, že by za plusminus mega a půl neměl šanci.
Avatar - Rojin
21. 2. 2011 18:55
Re: přední část
Rozhodně, souhlasím, patří mezi ty krásnější. Myšlenka dostat stratose do větší sériovky nezní podle mě vůbec špatně. Ano, bylo by to hodně zajímavý a kupce by si podle mě taky našel. Už vidím jak by lotusu začala klapat pr..delka
;-) Byl by to boj, vybírat mezi stratosem a elisem.
Závist těm štastným 40-ti lidem :-)

Rozhodně musím souhlasit s touto myšlenkou. :yes: