Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2011: Mitsubishi i-MiEV, Citroën C-Zero a Peugeot iOn

První elektromobily v testu Euro NCAP dostaly čtyři hvězdy.
Zpět na článek
26. 2. 2011 12:56
26. 2. 2011 19:13
26. 2. 2011 22:07
26. 2. 2011 22:06
26. 2. 2011 11:45
Dobrý výsledok
Pri tak krátkom aute je to podľa mňa výborný výsledok. O hviezdu menej nemá toto auto za zlý výsledok v teste, ale najmä kvôli penalizácii za to, čo by sa asi mohlo stať, keby malo auto pred nárazom vyššiu rýchlosť. Trochu špekulácia, ale budiž. Každopádne je to vozítko určené do mesta a jeho najčastejšia rýchlosť jazdy bude veľmi blízka tej testovacej. Čiže by som sa ho nebál, obstálo určite so cťou. :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - chetoos
26. 2. 2011 12:56
elektro
Já jen doufám,že se elektromobily nechytnou,nejsou to plnohodnotná auta a benzínovému motoru se nic nevyrovná.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - dr.biker
26. 2. 2011 19:13
Re: elektro
Tak to s tebou nesouhlasím, myslím si, že elektromobily mají šanci se uchytit. Elektromobil této velikosti mi dává smysl, protože se většinou pohybuje ve městě nebo příměstském provozu, kde se elektrický pohon podle mě hodí. Má nulové emise při provozu(teď nebudu řešit, jak se elektřina vyrobila), motor táhne již od nulových otáček a je tichý - tedy žádný smrad a hluk v přeplněných městech. Dojezd okolo 150 km stačí a baterie doma nebo v práci dobiješ do 8 hodin na plnou kapacitu.
Je to ideální druhé auto do rodiny, jako doplněk ke klasickému rodinnému autu se spalovacím motorem. Tedy alespoň zatím, nechme se překvapit. :-)
26. 2. 2011 22:06
Re: elektro
A prečo dúfaš, v niečom ti elektromobily prekážajú?