Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chevrolet Aveo sedan: První dojmy

Silný designový sloh udělal z korejských Chevroletů zajímavou alternativu. Takže jednodušší techniku určitě rádi odpustíme i sedanu Aveo.
Zpět na článek
4. 3. 2011 11:04
4. 3. 2011 15:11
4. 3. 2011 15:41
4. 3. 2011 20:09
4. 3. 2011 22:50
4. 3. 2011 22:47
6. 3. 2011 11:57
4. 3. 2011 10:29
A je to tady...
Tohle auto se mi velice libi, dokonce by mohlo splnit i ma ocekavani... ted uz jen vybalit ty ceny a sup s tim do salonu, abych se mohl projet :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Nerez
4. 3. 2011 14:23
Re: A je to tady...
Přesně tak. Moc pěkně udělané auto, jedna z novinek z Ženevy, která se mi opravdu líbí :yes:
4. 3. 2011 18:12
Re: A je to tady...
musim s tebou suhlasit jeden fakt dynamicky maly sedan....
4. 3. 2011 11:04
aveo
Aveo je docela pěkné auto, ale jen hatchback. Je to můj názor, ale malé sedany jsou ošklivé.
Možná mi tu budete nadávat, ale můj názor na tento typ karoserie není zrovna pozitivní. Dle mého názoru je sedan ten nejblbější typ karoserie.. Osobně preferuji praktičtější karoserie, ať jde o kombi, SUV nebo MPV.

p.s.: a teď všichni do mě :-)
Rozbalit vlákno
8
4. 3. 2011 15:11
Re: aveo
Tvuj nazor ti urcite nikdo rozmlouvat nebude ;-) Sedan je pro lidi kteri denne vozi lednicky a palety v osobaku opravdu nejmene prakticka karoserie ;-)

Male sedany byvaly osklive... kolikrat to bylo i slabe slovo... napr. prvni Thalie, hororovy hnus, ale druha je jiz daleko vyvazenejsi. Potom podobna minulost - Honda City a ta dnesni? Hotova zmensenina Accordu ;-) Fabia radsi v druhe generaci se sedanem neprisla - pri predstave Hurvajze s batohem se mi jezi chlupy. U Avea to bylo ale jinak (pokud ho nebudeme davat do lajny s Kalosem), uz prvni sedan nevypadal spatne, az na mala kolecka.
Ale v soucasne dobe tvrdit, ze jsou male sedany osklive, no... to bylo aktualni pred temi nekolika lety. Takove male POLO sedan, ktery se tu bohuzel nenabizi, nebo prave toto Aveo, pripadne Accent 2011 ktery se tu asi nebude nikdy prodavat a budouci RIO sedan. Vsechno jsou to male sedany s rekneme vyvazenymi tvary (specialni zasadni bocni profil).

Z meho pohledu je nejpraktictejsi kombi, kvuli delce lozneho prostoru, naopak kategorie MPV me nic moc nerika, pze vysoky (hluboky) a kratky kufr mi neprijde o nic praktictejsi, nez sedan s dlouhou loznou plochou, ale malym vstupnim otvorem.
4. 3. 2011 15:41
Re: aveo
Sedan má velkou výhodu v tom, že neděláš stěhováka příbuzným a známým, o čož jsem byl v dobách, kdyžjsem provozoval kombi, často žádán. Teď suše odmítám s tím, že mi to neproleze do kufru. Auto užívám k převozu osob a zavazadel resp. nákupu.
Jinak Aveo sedan se mi zvenčí líbí, až na pohled zezadu. Ale asi bych nepřekousl ten interiér, připadal bych si spíš jako v počítačové hře. Jsem vyznavačem analogových a tradičně uspořádáných budíků.
4. 3. 2011 16:43
Re: aveo
Já zas preferuji třídveřák hatchback. Jezdím sám, resp. dvou. Třídveřák má výhodu v tom, že se mi nikdo nenakýbluje dozadu, protože se tam hůř nastupuje, a nenanosí mi bordel do auta. :-)
4. 3. 2011 20:09
Re: aveo
Tak takové "štěstí" dělat stěhováka jsem neměl. Prostě potřebuji auto, ve kterém odvezu i něco většího než pár tašek.
4. 3. 2011 22:50
Re: aveo
Jako majitel MPV tohle znám moc dobře a pije mě to krev!!!!!!!!! >:D ;-\
4. 3. 2011 16:37
Re: aveo
Aveo je docela pěkné auto, ale jen sedan. Dokonce velmi hezký a povedený sedan. Ale sedany jsou obecně ten nejblbější typ karoserie, praktičtější je hatchback nebo kombi, SUV jsou hnusy nejhnusovatější, nejzbytečnější a nejnesmyslnější, a MPV jim v tom většinou zdatně sekundují.

p.s.: a teď všichni do mě :-)
4. 3. 2011 22:47
Re: aveo
Výhoda sedanu je když v zimě otevřete kufr tak nemusíte znovu vytápět interiér jaku u hatchbacku. ;-)
Avatar - rohYpnol
6. 3. 2011 11:57
Re: aveo
Podle mě je praktičnost přímo nepřímo úměrná vzhledu (obecně vzato). Sedan je ztělesněním proporcionální vyváženosti, dokonalá karoserie, optimální tuhost. Kombi je proporcionální bída, ale zas to je praktické. Liftback je někde mezi.
Malý sedan je problematický a působí vcelku komicky. Ale už i tam se najdou pěké kousky. Třeba současná Honda.
Fabia sedan byla z některých úhlů velmi vyvážená, z jiných zase ne moc povedená. Co se praktičnosti a vzhledu týká, tak ve své době neměla u nás konkurenci (v malých sedanech).
K tomuhle Aveu - podle mě kýč. Proporce a silueta vypadá slibně, ale detaily jak ze Strážců vesmíru.
Stejně tak mi velmi vadí (nejen na Aveu) silně stoupající linie bočních oken. Výsledkem totiž je velmi hamatná a vysoká zadní část. Sice to pak má velký kufr, ale estetika v háji. Sedan se má kupovat kvůli vzhledu, ne kvůli litrům v zavazadelníku. Od toho tu jsou kombi.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2011 14:57
velmi sikovne auto
velmi pekne, tak ako fandim novym kiam rio a picanto tak fandim aj chevroletu aveu sedan a cruzu hatchback. Velmi sikovne auticka skutocne klobuk dole :yes:

mat prachy tak uz len ist do autosalonu ako pise kolega vyssie a zviezt sa a rozhodnut sa

:yes:
Rozbalit vlákno
0
4. 3. 2011 17:34
Design ujde,
na svou kategorii vypadá hodně dobře. Dokonce i vysoký předek je celkem slušně maskován. Zvětšení kol designu taky dost pomohlo ve srovnání s minulou generací.
Jen malá poznámka - "Nad hlavou pak vznikne plných 102 cm místa" - osobně mě napadá jen jedna poloha, kdy by bylo od hlavy ke střeše 102 cm místa :-) Nebo je to měřeno s otevřeným střešním oknem k stropu podzemní garáže? >:D
Rozbalit vlákno
0