Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Garáž Auto.cz: Jaguar XF 3,0D 450 – Co vás zajímá?

Nejslabší biturbo šestiválec na trhu pracuje pod kapotou Jaguaru XF a má jen 155 kW.
Zpět na článek
16. 3. 2011 20:49
16. 3. 2011 21:51
16. 3. 2011 21:52
16. 3. 2011 22:05
17. 3. 2011 00:16
17. 3. 2011 10:17
17. 3. 2011 11:14
16. 3. 2011 23:15
17. 3. 2011 00:21
17. 3. 2011 11:03
Avatar - CIZEK
16. 3. 2011 18:21
vyšší střední
Co považujete dneska ve střední tříde za nejlepší auto?Na trhu jasně vládnou zavedené německé sedany, které jsou podle mého názoru asi opravdu nejlepší (obzvláště 5er). Musím ale říct že tento Jaguar má určité charizma a osobnost, a tak bych na něj určitě při výběru nezapomínal. I nový Saab 9-5 vypadá vážně k světu, ale i například Infiniti M určitě nemusí být špatná volba. Zkrátka je to otázka vkusu, jelikož žádné auto ve vyšší střední tříde není vyloženě špatné, ale i přesto že XF velice uznávám asi bych dal přednost BMW 5.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
16. 3. 2011 19:49
Re: vyšší střední
Jaguar XF se po silnici pohybuje zlehka, interiér je velmi příjemný, ale za cenu jisté stísněnosti. Z prémiových modelů vyšší střední třídy je asi celkovým naladěním nejměkčí kromě Lexusu GS. BMW 5 je těžkopádnější a chybí mu grácie XF v překonávání nerovností, ale zase má na své straně bohatou zásobu prodejních argumentů, které prodejce Jaguaru může přejít leda zdvořilým mlčením. Mercedes E je utilitárnější než Jaguar (i BMW), CLS se XF dost podobá, alespoň v AMG paketu je ale o hodně tvrdší.
Avatar - Pekelná Micinka
16. 3. 2011 23:11
Re: vyšší střední
Botanická zelená? PS. co je to "450" v označení?
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
17. 3. 2011 17:32
Re: vyšší střední
Ano je to Botanical Green.
450 znamená točivý moment, Jaguar označuje:
3,0D 450 - 155 kW
3,0D 500 - 177 kW
3,0D 600 nebo taky Diesel S - 202 kW
Avatar - Pekelná Micinka
17. 3. 2011 19:39
Re: vyšší střední
Díky. Nějak jsem se toho doposud nevšiml, že používají tohle číselné rozlišení.
17. 3. 2011 23:24
Re: vyšší střední
:-O volvo S80 je tvrdší?.....když toto je nejměkčí po lexusu...
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
18. 3. 2011 19:06
Re: vyšší střední
Přiznám se, že na S80 jsem zapomněl. A zčásti opodstatněně - nemá přece pohon zadních kol
Avatar - Hamunasakra
18. 3. 2011 17:29
Re: vyšší střední
Přeložim to: "Prostě XF je momentálně nejlepší" :-) :yes:
Avatar - positivemind
17. 3. 2011 11:09
Re: vyšší střední
Jaké je nejlepší auto? To přece záleží na preferencích :-)

U britských aut se mi líbí duše, kterou mají. Jak tu psal redaktor u jednoho testu, u BMW nebo Mercedesu si z interiéru odnesete to, že byl drahý a je kvalitní. Z interiérů RR a Jaguar si navíc odnesete i zážitek. Co se mi vážně líbí, jsou kůží obšité palubní desky, pravé dřevo a klid, který tohle celé přináší. Podle mě naprosto skvělý cestovák.
Líbí se mi jejich přístup k luxusu. Nemají takové hitech vychytávky jako německá konkurence, ale o to tu asi ani nejde.
17. 3. 2011 20:06
Re: vyšší střední
Trosku off topic ale predsa.
Pred tyzdnom som sa vratil zo zenevy, sedel som v A8, 7er, S aj Xj-cku. kedze som si s tymi autami nemohol zajazdit tak by som vam zdelil aspon pocit z interieru.
Ked otvrite v hocijakom aute z nemeckej 3ky ulozne priestory (ci uz skrinku spolujazdca, kufor atd) tak je ten zakon o recyklacii plastov fakt poznat. Plasty su tam tvrde, vyzeraju lacno a ked po nich prejdete z nehtom je tam skriabanec. Na druhej strane XJ ten problem nema lebo vsade je bud latka alebo koza, takze :yes: :yes: :yes: pre Jaguar. Jediny interier ktory sa moze tomu z XJ rovnat je S600 Coupe Brabus z roku 93 s cenou pol miliona CHF.
Jak vravim v XF som nesedel ale ked je interier s 1/2 taky dobry ako v XJ tak sa nemci mozu iba hanbit...
16. 3. 2011 20:49
Jag
Pokud po faceliftu předělaj ten pro mě nepřekonatelnej čumák, tak za "jednajednapade" a s tou výbavou to je velmi slušný auto. Stejně by ale bylo škoda jezdit s vědomím, že je v nabídce ještě silnější motor, jako v případě 520 vs. 525 apod.

Na druhou stranu zase hledám důvod, proč si radši nekoupit MB, nebo BMW? Co by člověka, který jezdí "němce", nebo se posune do vyšší střední, mělo vést najednou k tomu, že si koupí jaguar? Zvědavost? Neznalost? Image? Snaha být něčím zajímavý?
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Parda71 (BMWfans)
16. 3. 2011 21:39
Re: Jag
Já si myslím, že především nové 5er a MB E jsou tak skvělá auta, jež nemají k dokonalosti daleko, takže jakákoliv jiná volba je buď kvůli nějaké averzi, snaze o odlišení nebo vyšší ceně. Jinak si to nedovedu rozumně vysvětlit.
16. 3. 2011 21:51
Re: Jag
Já asi taky ne, protože ta "aristokracie", nebo noblesa už mě moc k jagu nesedí. Ale určitě z hlediska techniky nebude majitel nijak zvlášť ochuzen.
16. 3. 2011 21:52
Re: Jag
Anebo třeba proto, že se mu prostě líbí. Koupě auta do značné míry přece není racionálním počinem. :-)
16. 3. 2011 22:05
Re: Jag
To je taky pravda, ale podle mě to není zásadní aspekt u podobný třídy. U pidi aut, kde se řeší hlavně barva, nebo jestli je to takovej "roztomilej" brouček, je to OK.
Avatar - Pekelná Micinka
16. 3. 2011 23:46
Re: Jag
Domnívám se, že zásadní aspekt to je, dokonce u všech tříd. Protože jsou přece značky, příp. modely, o kterých ani neuvažuješ a zavrhneš je rovnou, bez nějakého racionálního posouzení. Třeba u tebe jsem vypozoroval vrozenou lásku k Mazdě. ;-)
17. 3. 2011 00:16
Re: Jag
Tak vem si třeba čistě magickou otázku... člověk, co 20 let brousí oktávku, felícii, mazdu po tvým dědovi, brávo, pak se dostane ke kia se splátkama na doživotí a pak... vyhraje ve sportce, protože jinak si ten skok nedovedu představit, tak ten asi podlehne náhlé lásce, ale co přináší jag těm, nebo čím je přesvědčí, že teď to bude ten jag a ne zase bmw, nebo MB?. Pořád jsou to malý procenta pro jag. Cena už je s výbavou celkem OK, ale pořád málo. Kdyby za ty prachy dali V8, no tak bych třeba "zastavil" čivavu s manželkou a šel bych do něj.
Avatar - Pekelná Micinka
17. 3. 2011 12:48
Re: Jag
V tomhle případě viz to co jsem napsal ve 23:18, tedy vidět a vyzkoušet. Schválně za kolik je ten V8 u německý trojky? Přece nemůžou rozdávat auta pod cenou, to by devalvovalo značku.
17. 3. 2011 10:17
Re: Jag
No já jsem asi nevyhraněný. Nebo právě se chci vyhranit a proto jsem koupil Jaga. :-) :-)
To auto(značka) v sobě pořád ukrývá něco co svatá trojice nemá . To ,že je koupě auta do jisté míry iracionální počin je svatá pravda a já jsem toho důkazem.Jinak bych měl také Bmw 5 u kterého musím dodat , že je opravdu technologicky dál než Jag.Ale pokud se posadíte do Jaga a spatříte v detailech designové odkazy na minulé modely Jaguaru a spatříte vývoj značky,rázem zapomenete na tech. náskok Bmw. Pro mě je Bmw jen kus dobře sloužícího železa . Já volím Jaga :-! >:D
Avatar - Pekelná Micinka
16. 3. 2011 23:18
Re: Jag
Na ten čumák se dá zvyknout, taky bych přivítal nějaké zkrášlení, ale hodně tomu pomůže volba barvy, tahle tomu zrovna moc nesvědčí... Na tvou otázku asi není jednoznačná odpověď. Veskrze se to dá zjednodušit na, zkus a buď se ti zalíbí, nebo ne. Jiný objektivní důvod proč koupit, nebo nekoupit není. Záleží, zda je člověk nějak pozitivně zaujatý vůči určité značce, když se někdo posune do vyšší střední a odjakživa touží po BMW, tak do něj asi půjde. Na druhou stranu, pokud je někdo nevyhraněný, pak má Jag šanci jej přesvědčit, o pozitivně vyhraněných a ortodoxních kočkomilech nemá cenu debatovat. Pak tu může ještě pravděpodobně malá skupina těch, kteří do němce šli a z nějakého důvodu jim nesedí, ti se mohou najít u XF, nebo u GS.
Avatar - positivemind
17. 3. 2011 11:14
Re: Jag
Ten, kdo jezdí BMW, si tohle asi nepořídí (leda by to byl fanoušek Jaguaru, ale doposud neměl možnost koupit si jakýkoliv nový model). Vidím to spíše na ty, kteří do prémie vstupují poprvé. Dostanou vlastně dokonalé auto, ve kterém jim nebude nic chybět.

PS: kolega si koupil XF 4.2, v prvním roce výroby. Tolik problémů na autě ještě neměl, spolklo možná dalších 100k - 200k Kč na opravách a úpravách. Servisovat musel jezdit do Anglie, teď už je zpátky u Mercedesu.
16. 3. 2011 23:15
řadička
...je hezká, ale nebyl j-gate lepší? Při vyjíždění z přeplněného parkování, kdy řidič několikrát přeřazuje mezi D a R, to bude vypadat jak ladění Svobodné Evropy za totáče.
Rozbalit vlákno
2
17. 3. 2011 00:21
Re: řadička
Divil by ses, jak je to snadný, jednoduchý a logický. Samozřejmě si na to musíš určitým způsobem zvyknout, jako všude a pokud tam vlezeš z olcita, tak máš trochu pech.
19. 3. 2011 08:09
Re: řadička
Nejlepší je přece obrácená PDK/DSG. Němečtí trotlové... :no:
Avatar - manitou
17. 3. 2011 11:03
ČEKÁNÍ
Jaguar XF, je to již nějaký pátek, co vyjel poprvé, stále však čekám na nějaké pěkné srovnání s těmi konkurenty - BMW 5 a Mercedes E, dobře možná i s na milost vzatou Audi A6 ;-)
tady je sice pěkný test
[odkaz]
(je to samo s pohonem všech 4, protože by to jen se zadkem nešlo kvůli Audi), ale že by zrovna AMS bylo díky svému vydavatelství nějak nestranné ;-\
snad by to mohl pro nás udělat webpaja nebo Dinar, když redakci to neláká ;-) :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
17. 3. 2011 17:35
Re: ČEKÁNÍ
Bohužel se musíme vy i my smířit s tím, že možnosti v České republice se nevyrovnají těm v Německu, které je násobně větším trhem. Ale abyste si nemyslel, že nás to neláká - naopak. A taky proto se můžete během jara těšit na jeden prémiový srovnávací test ;-)
17. 3. 2011 21:10
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ronault.
17. 3. 2011 22:58
Re: dotaz mimo misu
Zatím nebude, prvně je třeba adaptovat novináře na design, je totiž trapné vracet dovozci poblité auto 8-s >:D
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
18. 3. 2011 21:53
Re: dotaz mimo misu
Oficiálně vstupuje Focus na český trh v dubnu a my budeme mezi prvními, kdo jej bude mít k dispozici
18. 3. 2011 16:09
doba zohriatia motora / cena servisu
hlavne pri zimnych testoch by som privital odmeranie casu, pri akej vonkajsej teplote za ako dlho zacne auto prijemne kurit.

potom by som pri kazdom teste ocenil tabulku cien pravidelnych prehliadok, povedzme do 120.000km.

bonusom by uz bolo keby ste mali hlukomer a dokazali vzdy na rovnakom useku odmerat vnutorny hluk pri 130km/h gps.

dakujem.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
18. 3. 2011 19:15
Re: doba zohriatia motora / cena servisu
Jakkoli jsou všechny tři vaše podněty zajímavé, obávám se, že není v našich silách a časových možnostech se jimi systematicky zabývat.
19. 3. 2011 12:53
Re: doba zohriatia motora / cena servisu
jedine v com je problem je ten merac hluku, co je drahy pristroj a to meranie by naozaj vyzadovalo cas, ale ostatne su iba vyhovorky:

- ceny servisnych prehliadok vam na poziadanie zasle importer
- nemate cas zmerat, kedy auto zacne kurit?!
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
19. 3. 2011 14:30
Re: doba zohriatia motora / cena servisu
Chceme poskytovat smysluplné a srovnatelné údaje. Odhad času, za jaký se interiér ohřeje z nějaké nízké (pokaždé jiné) teploty na "příjemnou" teplotu, takovým údajem rozhodně není. Zabývat se tím s průkaznou metodikou a relevantními výsledky dokáže instituce typu ADAC, o čemž jsme nedávno informovali [odkaz]
Ad údaje od importérů - vězte, že někdy je složité (opět převážně z důvodů množství personálu) získat i přesnou specifikaci výbavy daného auta, natož pak takto detailní, a v čase i místě velmi proměnlivé, informace. Chceme a budeme se tím v budoucnu zabývat u dlouhodobých testů, ale berte prosím v potaz, že běžný týdenní test v praxi trvá 3,5 pracovního dne+víkend a každý redaktor má po tuto dobu mnoho dalších povinností než se je zabývat tím jedním autem..
20. 3. 2011 10:41
Re: doba zohriatia motora / cena servisu
"Chceme poskytovat smysluplné a srovnatelné údaje. Odhad času, za jaký se interiér ohřeje z nějaké nízké (pokaždé jiné) teploty na "příjemnou" teplotu, takovým údajem rozhodně není."

keby ste chceli byt tak striktni ako sa teraz tvarite, tak by ste nemali popisovat ani napr kulturu chodu motora, lebo tu vnima kazdy individualne, rovnako ako naladenie podvozku,ci ergonomiu...To vsetko su nemeratelne veliciny, zalozene na individualnych pocitoch. Rovnako ako to vyhriatie interieru z nejakej teploty (ktora by bola uvedena v clanku).

Je to na Vas akym sposobom budete nadalej robit testy a najme cim sa chcete odlisit. Ja osobne chodim na tento server pozerat testy iba kvoli fotografiam, pretoze na 99% informacii z textu nie je treba 3,5 dnovy test, ale hodinova skusobna jazda. Staci si precitat posledne dva testy - Juke a 508.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
20. 3. 2011 21:49
Re: doba zohriatia motora / cena servisu
Však test je vždy především o zprostředkování subjektivních dojmů z auta v širším kontextu aktuální automobilové produkce, se kterou přicházíme do styku. Měřitelné veličiny jsou v přiložené tabulce.
PS: 508 není test, ale informativní článek, jako tento o Jaguaru XF.