Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Slepý test: Čtenář Autocaru nepoznal, že řídí Hyundai i30 (video)

Na internetu se objevilo video, ve kterém čtenář Autocaru se zavázanýma očima testuje Hyundai i30. Jaké byly jeho dojmy?
Zpět na článek
6. 4. 2011 12:03
6. 4. 2011 13:02
6. 4. 2011 13:05
neregistrovaný "Hooonza"
6. 4. 2011 13:02
6. 4. 2011 13:40
6. 4. 2011 13:44
6. 4. 2011 14:20
6. 4. 2011 14:44
6. 4. 2011 15:14
6. 4. 2011 13:04
neregistrovaný "Hooonza"
6. 4. 2011 17:03
6. 4. 2011 17:13
6. 4. 2011 17:18
6. 4. 2011 19:31
7. 4. 2011 10:17
7. 4. 2011 11:18
7. 4. 2011 12:18
7. 4. 2011 13:16
Avatar - iudex
6. 4. 2011 12:03
Vtipné
Vcelku vtipné. Tiež celkom verím, že mnohí z nás by nedokázali identifikovať poslepiačky, v čom sa vezú. Akurát ten tip na športiak bol trošku mimo reality, Hyundai s jeho relatívne vysokým posedom si so športiakom nemožno pomýliť. Aj ten buchot pri zatváraní kufra by Peugeot strednej triedy asi nevydal. Ale inak originálne.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Dinar
6. 4. 2011 13:02
Re: Vtipné
Jako legrace dobrý. Mnozí by jistě nepoznali jedno auto od druhého, ovšem od někoho, kdo vystupuje v pořadu, který má v názvu věty o petrolheadech bych čekal větší přehled. Nepoznat, že se válí v kufru kombíku je docela bída, zmíněný vyšší posaz taky napoví, šaltpáka s pojistkou zpátečky dokáže výběr zúžit... celkově podle těch hlášek o crz a pak peugeotu střední třídy bych si tipnul, že figurant je typický čtenář... prakticky bez osobní zkušenosti s víc než jedním dvěma auty.
neregistrovaný "Hooonza"
6. 4. 2011 13:05
Re: Vtipné
:yes:
Avatar - Enthusiastic.driver
7. 4. 2011 11:25
Re: Vtipné
Tak to tipuješ špatně. Jinak řekl bych, že se zavázanýma očima je velmi těžké vnímat "prostorovu realitu", navíc, dkyž ten kufr ošaháváš ve skrčené poloze nejrůznějšími částmi těla...
6. 4. 2011 13:02
Re: Vtipné
Obávám se, že se mýlíš člověče - brouk Pytlík alias "Stréco Blb" by jistě poznal, že sedí v korejském vozíku i kdyby mu vypálili oči solí :-)

Stejně tak, jako by GTI poznal, že nesedí v mistru elegance, Apoštolu a GÉ... GÉ jako PoloGolf ;-)

A abych nezapomněl... Áda... a kosočtverec >:D
6. 4. 2011 13:40
Re: Vtipné
:-) No, hlavně bych poznal, kdyby mě posadili na trakař... Navíc, Golfa poznáš i po čichu... ;-)
Avatar - KANKUNEN
6. 4. 2011 14:20
Re: Vtipné
Ale až po 100 000 podle proprděných sedaček.
neregistrovaný "Hooonza"
6. 4. 2011 13:04
Můj názor
je ten, že dneska všechny auta za normálních podmínek jezdí výborně, takže při slepém testu je celkem nerozlišíte. Z hlediska řidiče to naslepo jde blbě, při nízkých rychlostech se celkem prd pozná a rychle se s tim se zavázanýma očima jet nedá. Z hlediska spolujezdce je rozlišitelný možná tak rozdíl mezi sportovním a komfortním podvozkem...
Rozbalit vlákno
0
6. 4. 2011 15:57
je to velký rozdíl
I vidoucímu člověku s páskou přes oči se absence jednoho smyslu po určité době začne vynahrazovat zesílením ostatních smyslů, zejména sluchu. Navíc soustředěnému člověku o to víc. Nikdo z nás normálně vidoucích to podle mě nezkoušel, tudíž odhadovat jak by si náš mozek přechroustal tu netradiční směsici ochuzených a zesílených vjemů je blbost.
Tudíž bych věřil že testér s páskou na očích může mít těch aut najetých dost a dost, ale bez zrakového vjemu mu vyniknou úplně jiné rysy celého auta, tudíž tipnout CRZ není zas až takový fail :-)
Rozbalit vlákno
0
6. 4. 2011 16:01
Hundydády
Nerad to při svém respektu vůči Kyje a Huňády říkám, ale na autosalonech jsem si mnohokrát ověřil, že typický smrádek ála čínské tenisky nejde s ničím zaměnit. To žádná jiná automobilka nedělá...
Rozbalit vlákno
0
6. 4. 2011 17:03
Reklama
Jako reklama a vtip dobry, nic vic ;-\
Rozbalit vlákno
2
6. 4. 2011 17:13
Re: Reklama
Souhlas, nyní se nějak moc často objevují testy, reklamy na hyundai I30, takže bych se moc nedivil, kdby tohle byla reklama typu public relation. Veřejné mínění je hodně účinné. Zajímalo by mne, kolik za to "testeři" od hyundai dostali...
6. 4. 2011 17:18
Re: Reklama
..ze by to i30 >:D >:D >:D
6. 4. 2011 17:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Charger
6. 4. 2011 19:31
Objasnění
Dovolte mi to mírně objasnit. Účelem testu bylo, aby si šéfredaktor Miro ověřil, zda-li není již zdegenerován svou prací, když mírně oldschoolově působící Hyundai považuje za opravdu dobré auto. Proto podnikl podobný test s Hugem, který s moderními auty nemá příliš mnoho zkušeností. Reklama ani nic podobného to fakt není, pokud vím, tak nikdo ani s větším rozšířením tohoto videa nepočítal.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - white label
7. 4. 2011 11:17
Re: Objasnění
Jasně..., pokud by takový test absolvoval třeba Chris Harris a tvrdil, že je to např. BMW pak by to jistou formu "senzace" mít mohlo, ale takhle se z toho jen dělá "vůl z komára"... :-)
Avatar - Charger
7. 4. 2011 11:55
Re: Objasnění
To je jen nepochopení poenty, tady nejde o to jestli to auto pozná nebo ne, ale o to jak se v něm bude cítit, jestli mu bude připadat dobré a je to ověření pro Mira, jestli neztratil soudnost (což mnoho novinářů ani nikdy nemělo). ;-)
Avatar - white label
7. 4. 2011 13:40
Re: Objasnění
Ale má reakce nebyla k původnímu záměru, se kterým byl podobný test dělán, ale k té "senzaci", která se z toho následně dělá, viz třeba právě tento čánek a diskuse pod ním tady... ;-)
Avatar - Enthusiastic.driver
7. 4. 2011 14:13
Re: Objasnění
To taky nějak nechápu a hleděl jsem jak puk, když jsem v článku na auto.cz viděl slovo Autocar. Že by se Axel Springer a Stratosféra začli pářit? >:D
6. 4. 2011 19:41
Bez zavázaných očí
:-) Tak tohle auto je hodně dobré i bez zavázaných očí; což teprve s!!! :-) Zde je krásně vidět, jak mnoho dělají předsudky a vědění značky...

Vynikající hodnocení i30 na Fifthgear a Autocar!
FIFTHGEAR - 4 "hvězdičky" z 5 : [odkaz]

AUTOCAR - 4 z 5!: [odkaz]

Hyundai nejkvalitnější značkou v Německu!
[odkaz]

i30 jako nejlepší auto 2009 Austrálie!
i30 jako vítěz BEST mid-size, auto roku 2009 Austrálie: [odkaz]
Rozbalit vlákno
3
7. 4. 2011 09:13
Re: Bez zavázaných očí
...tato trida je tak naslapana, ze zadny BEST neexistuje, tak se prober...
Avatar - Charger
7. 4. 2011 11:57
Re: Bez zavázaných očí
nauč se číst prosímtě
7. 4. 2011 12:13
Re: Bez zavázaných očí
Cist umim, ale muzu sem hodit testu kolik chcete, kde vyhral Golf, Focus, apod. Kazde auto ma sve plus a minus, tato trida je nejvyrovnanejsi... Psat o autu, ze je "hodne dobre"... Co to jako je hodne dobre, v ramci tridy ? Je jako lepsi jak konkurence ? Neni ! Je to prumer ! Pro nekoho je hodne dobra i Dacia, pro nekoho je to odpad...
6. 4. 2011 19:44
Trochu s nadhledem...
Video jsem příliš pozorně nesledoval, ale podle mě by stačilo osahat logo na volantu. :-) Ale to by pak ten test neměl cenu.
Ať to tipování na konci bylo myšleno vážně nebo s nadsázkou, věřím, že spousta odpůrců Hyundaie/Kie by bylo zděšeno, že na ně auto zapůsobilo lépe, než kdyby neměli pásku přes oči...
Rozbalit vlákno
0
7. 4. 2011 08:29
Konečně někdo nastavil zrcadlo zdejším diskutérům, haničům a
chvaličům toho či onoho >:D Jen přes optiku tohoto videa je nutno pohlížet na příspěvky zdejších čtenářů pod články. Ono sice chytrému takového videa netřeba, ale třeba napoví hloupé většině. >:D Nedalo mi to a musel jsem se qůli těmto pár větám zaregistrovat, tak páček. :-!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - curwasportiva
7. 4. 2011 09:55
Re: Konečně někdo nastavil zrcadlo zdejším diskutérům, hanič
No já myslím že 'hloupým' to asi moc nepomohlo, když si přečteš ty příspěvky výšše, o reklamě a placené reportáži. Holt zaslepenec, zaslepencem zůstane, ikdyž má obě oči zdravé...
Avatar - Emel
7. 4. 2011 10:17
Re: Konečně někdo nastavil zrcadlo zdejším diskutérům, hanič
Škoda, že jsi nám ve svém jediném příspěvku vlastně nic nesdělil...
Avatar - Emel
7. 4. 2011 10:17
Parodie
Jako parodie na motoristické testy dobré, včetně hlášek o odtažitém řízení apod. Bez zrakového vjemu člověk na místě spolujezdce nedokáže odhadnout rychlost a popojíždění na jedničku zase nic moc neřekne, proto si myslím, že bych bez "švindlování" (osahávání interiéru a hledání povědomých tvarů) pouze dle pocitů z jízdy konkrétní auto taky nepoznal.

Troufl bych si poznat naftu od benzínu a turbo od atmosféry, počet stupňů manuální převodovky, poháněnou nápravu. Jednoduchým testem nastavení sedačky řidiče s následným přesednutím dozadu bych si troufl tipnout i velikost auta, ale to zřejmě nebylo v testu žádoucí. CR-Z s jejím futuristickým interiérem bych ale určitě netipoval :-).
Rozbalit vlákno
0
Avatar - strýček BOB
7. 4. 2011 11:18
Aha...
"...že podvozek i30 má zdravě sportovní nádech s přiměřenou zpětnou vazbou..." Přeloženo, tvrdý, uskákaný a hlučný...

Bože, korejská makengová masáž jede na plné pecky >:D >:D
Rozbalit vlákno
2
7. 4. 2011 12:18
Re: Aha...
...tady to tem lidem nevysvetlis, pry se nejedna o marketing, ze to video bylo natoceno jen tak pro zabavu...tak proc ho nedali jeste do focuse, golfa, aurise a on mel poznat rozdil ??? Video se nemelo moc "rozsirit", aha, tak proc je na auto.cz na prvni strance az do ted >:D
Nic proti Hyundai, ale tohle uz je sakra masaz...
7. 4. 2011 13:16
Re: Aha...
Jestli to byla reklama na I30, to se asi jen tak nedozvíme. Takovéto testy jsou zajímavé, ale kdyby byly v top gearu, tak jim prostě věřím víc. Co si o tom myslet, pokud se najednou objeví takovýto ojedinělý test zrovna na I30?