Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Duster: Nejprodávanější model ve Francii

Husarský kousek se povedl na začátku dubna Dacii. Její levné SUV se stalo nejprodávanějším modelem ve Francii.
Zpět na článek
24. 4. 2011 10:38
24. 4. 2011 11:32
24. 4. 2011 12:19
24. 4. 2011 13:58
24. 4. 2011 20:16
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
25. 4. 2011 16:59
25. 4. 2011 19:51
25. 4. 2011 17:59
23. 4. 2011 08:31
palubka a pozink
Dát tam palubku třeba z dvojkové Laguny nebo jiného Renaultu z té doby, přidat pozink, tak jsem další v pořadníku :-)
Rozbalit vlákno
44
Avatar - gld
23. 4. 2011 11:37
Re: palubka a pozink
Duster je lacný práve preto, že zmienené veci nemá ;-)

Ale kto plánuje auto používať kratšie ako cca 10 rokov, tak by som sa absencie pozinku nebál. Inak sa frantíkom nečudujem, duster je za tie prachy skvelá ponuka, a je to prvá dacia, čo vyzerá naozaj k svetu..bez ohľadu na cenovku.
Avatar - Ronault.
23. 4. 2011 11:42
Re: palubka a pozink
Viděl jsi nějakého zrezlého Logana? Už se vyrábí poměrně dlouho. Já viděl zrezlé 10 let staré Octavie I i novější, ty by pozink mohly mít a ejhle.

Nevím co pořád vadí na tom interiéru. V černé ve vyšší výbavě to odpovídá ceně. Že nejsou měkčené plasty? No jo, lowend ;-)

Mě by teda na Dusteru vadily jiné věci.
23. 4. 2011 19:45
Re: palubka a pozink
Nesmíš koukat na 10let staré Octavie z AAA. Ty jsou z německa po důchodcích s najetými 50tkm. Tam je rez očekávatelná ;-)
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 11:15
Re: palubka a pozink
Snad se hooonza nebude zlobit, ale jeho auto již po 6 letech a ani ne 100 000 km bylo na výměně 5. dveří, to vypadá, jako by se od dob Felície v Mladé Boleslavi nic nového nenaučili ;-) Nedělám z toho katastrofu, ale evidentně se tahle věc vyskytuje i u opečovávaných a zachovalých kousků ;-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
24. 4. 2011 14:37
Re: palubka a pozink
Chlapi s tou korozí si nemá nikdo, ale absolutně nikdo nic vyčítat! Octavie I je v tomhle nepřekonatelná. Reznou fakt jenom nějaké špatné kusy sem tam nebo olítaniny a havárky. To musí každý uznat. Ale dvojkové už jsou na tom o dost hůř. Nemluvě o dvojkové Laguně, která se známemu div nerozpadla. Ale třeba Mazda 6? Povrchová rez rozlezlejší víc než na mojem 16 staré BMW. Fordy, to je obehraná písnička, Mondea jsou v tomhle tragické, o prvních Focusech raději ani nemluvím, ale ty už aspoň trošičku ospravedlňuje věk. A takhle bych mohl pokračovat...
Kapitolou sama pro sebe jsou dodávky. Pokud se člověk dívá kolem sebe, tak se nestačí místy divit. MB Viano, Sprinter tragédie. Porezlý je každý druhý kus. A to mluvím o současných generacích, o předešlých už jen v minulém čase, ptž ty už snad shnily všechny na prach 8-s . Nebo Crafter, který je dvojče Sprintera. Je tomu týden co jsem na něj zíral u benzinky. Fleky po celém autě a v zadních dveřích dírka.
Takže být vámi, tak zanechám přetahování, které auto rezne a které ne, ptž si myslím, že taková konverzace nemá valného smyslu. Dnes rezne snad vše ;-\
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 14:48
Re: palubka a pozink
Pardo, jezdím 10 let starou Lagunou II, prvně služební auto v Holandsku, teď je 6 let v mých službách, najeto odhadem 300t. Nechápu, co známému na Laguně zrezlo? Hliníková kapota? Plastové páté dveře? Plastové přední blatníky? Prahy, které jsou obalené nějakým plastovým povrchem? Jestli je něco, za co dám u své Laguny ruku do ohně, tak antikoroze. Nikde nic, ani ten pravý zadní blatník, co taťka zbrousil o dveře garáže až na plech za celou zimu nechytl ani povrchový rez, dost jsem se divil, když jsem to na jaře alespoň stříbřenkou zatřel dokud nepůjde na lak.
O Mazdách 6 jsem to slyšel, dokonce i viděl, prý to opravovali s faceliftem. Mondea 2. generace taky.
Ono máš víceméně pravdu, jen tedy nesouhlasím, že čím novější, tím horší, spíše naopak. Ono i to Viano oproti minulé generaci je na tom lépe, i když ono to už aso hůře nešlo >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
24. 4. 2011 15:47
Re: palubka a pozink
No rezly neskutečně páté dveře a zadní lemy + podvozek, který byl napadený povrchovou korozí úplně celý. A to nejen podvozkové části, ale i prahy byl chytlé, což na tehdy 4 roky staré auto bylo překvapující. Hlavní problém ale byly panty. Na pátých dveřích zreznul tak, že se dveře vylomily z úchytu a málem se ještě rozbilo okno. No byla s tím autem sranda. Nicméně nezobecňuji. Lagun II jsem poznal víc a ty už takovými problémy netrpěly. Každopádně je to úsměvné. Člověk by řekl, že v dnešní době snad není problém udělat auto, které opravu 15 let vydrží bez rzi a on to problém stále je.
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 16:25
Re: palubka a pozink
Mepleteš si náhodou Lagunu II s Lagunou I facelift? Protože fakticky nemůžou zreznout páté dveře, které jsou z plastu? Prahy jsou potažené takovým plastem, zkoumal jsem to, protože v jednom místě se mi sloupal lak, jak se nastupuje a rozhodně takhle kov nevypadá, ani na poklep. Ještě jsem neviděl jedinou zrezlou Lagunu a ani s povrchovou korozí. A letos na jaře jsem si lehl při přezouvání gum pod auto, nadech jsem se, usmál a řekl jsem si "Haleluja, letos po zimě jen umyju auto a tím hasne jarní servis, žádné odstraňování koroze jak na Fanoušovi" >:D

A dal jsem na Renault foru v sekci Laguna II vyhledat pojem koroze:
[odkaz] >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
24. 4. 2011 18:17
Re: palubka a pozink
Páté dveře jsou plastové? Zadní klapa u liftbacku? Fakt? Teď jsem fakt znejistěl, přeci jen už to je pár let. Ale prahy právě pod tím plastem byly zrezlé, asi kamínky to oťukaly a jak je ta folie před zadním blatníkem, tak nad ní to rezlo. A hlavně ty panty jak jsem už říkal. Na druhou stranu to bylo auto z Francie a bylo vidět, že asi mělo krušný život ani ne tak nájezdem a šizeným servisem, jako spíš ťukancema a chováním majitele. A ten podvozek fakt rezatý byl, tak nevím. Nevymýšlím si.
Jo jo, favorit a Laguna je skok. To už pak zjistíš, že do moderního auta pak opravdu jen liješ benzín, jelikož ti odpadá sezónní "údržba" ;-)
24. 4. 2011 19:28
Re: palubka a pozink
Plastové jsou přední blatníky,kapota je Al.Zbytek vč.5.dveří ocel.Auto jsem měl 4 roky,takže vím zcela jistě.
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 20:36
Re: palubka a pozink
Máš recht, liftaback měl ocelové dveře vzadu, kombík ale plast. Auto už mám 6 let ;-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
25. 4. 2011 16:50
Re: palubka a pozink
Já věděl, že zas takovou sklérozu nemám ;-)
Avatar - Ronault.
25. 4. 2011 22:24
Re: palubka a pozink
Každopádně se mi to celé nezdá a všeznalé renault forum taky zarytě mlčí ;-)
24. 4. 2011 20:05
Re: palubka a pozink
jestli jsem to správně pochopil, tak nerezne jen BMW >:-[] >:-[]
Avatar - Parda71 (BMWfans)
25. 4. 2011 16:54
Re: palubka a pozink
Tak to jsi teda pochopil blbě. Ve svém příspěvku jsem vypsal jen zlomek mých zkušeností. BMW reznou taky a ne málo. E36 na to trpí hodně (vím o čem mluvím) a novější E46 nebo E39 taky mají pupínky, hlavně na pátých dveřích. Ale neviděl jsem ještě zrezivělé 5 let staré BMW. Narozdíl od toho totálně zhnitého Craftera. A ten může být starý maximálně kolik let? Teď si nevybavuji, jak dlouho je Crafter na trhu.
24. 4. 2011 10:54
Re: palubka a pozink
bratranek delal v Renaultu a prorezlej prostor v oblasti kufru byl normalka... proste holej neosetrenej plech na dalsi plech a voda udelala svoje... si projed Dacia forum, je tam toho dost ;-)
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 11:17
Re: palubka a pozink
Jestli myslíš u nějakého Renaultu, tak je to dost nepravděpodobné, ty mají zevniř i vně vystříkaný kufr dost silnou vrstvou tmelu. Jestli u Logana po 5 letech provozu a v rukách služebního auta, není se co divit. Za ty peníze bych z toho vědu nedělal ;-)
24. 4. 2011 12:06
Re: palubka a pozink
Dacie se servisuji v Renaultu, kdyz jsou jeden koncer >:D proste to byla nemoc spousty Loganu a rezly v tom miste opravdu statecne, proste neosetreny plech na dalsim plechu.... normmalne se to vyvarovalo jako po bouracce, ale uz se snad poucili a byla to chyba zacatku vyroby...
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 19:55
Re: palubka a pozink
Pravda, liftback má opravdu kovové dveře, kombi ale plastové. Auto už mám 6 let ;-)
Avatar - Mira328i
24. 4. 2011 14:06
Re: palubka a pozink
[odkaz]
je tam i více odkazů a nejsou to firemní auta.
Neříkam že za ty prachy je to zlý, ale fakt jen 3 roky a poslat do p...
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 14:39
Re: palubka a pozink
Trochu jsem to proklikal, některé jsou zajímavé, některé vůbec, jakoby ti lidi nikdy neměli auto, resp. měli 20 let škodovku a pak si koupili to nejlevnější na trhu a čekali zázrak. Že někde povrchově rezne okolí šroubku nebo nějaká hrana, tak o tom by mohli majitelé třeba i Fabií vyprávět... Cena je jasná, spolehlivost vysoká, jestli je tohle na pomalu už šestileté auta moc koroze, to ať si odpoví každý sám.
Avatar - das_autos
24. 4. 2011 20:08
Re: palubka a pozink
Spíše viděl si nějakého pětiletého logana bez koroze?
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 20:28
Re: palubka a pozink
A ty jsi viděl někdy Logana?
Dle podobné logiky můžeme napsat, že ty se třeba nikdy nedostaneš domů, protože "Fordem tam a vlakem zpátky"
Avatar - das_autos
25. 4. 2011 12:45
Re: palubka a pozink
Hele ty logiko,má ho tchán a strejc a oboum dvoum rezne.Stačí ďubka od kamínku a po zimě s toho máš puchejř jako kráva.Pozink je holt pozink >:-[].
Avatar - Ronault.
25. 4. 2011 14:30
Re: palubka a pozink
Vidíš, tolik příbuzných a ani jednomu jsi nemohl doporučit něco lepšího? Asi nemáš důvěru ;-)
25. 4. 2011 14:53
Re: palubka a pozink
Řekl bych, že to jsou imaginární příbuzní.
Avatar - das_autos
25. 4. 2011 16:12
Re: palubka a pozink
Asi jako ty jseš imaginární pisálek.Nic lepšího tam nemáš?Pokud si někdo myslí,že za ty peníze dostane něco extra nebo je majitelem a myslí si totéž tak má nasazeny růžové brýle.Tchán je momentálně v 70 000 km po výměně destiček a čepů řízení jinak nic závažnýho kromě drobný koroze.Jinak proti dacii nic nemám,jenom ať tady jistý všeználci netvrdí,že to nerezne,když to rezne,ale třeba oproti felicii je to o dost lepší.
25. 4. 2011 18:24
Re: palubka a pozink
Snad jsem tě nezaskočil slovem imaginární :-)
Za ty peníze čeká někdo něco extra? To přeci nikdo neříká...
Avatar - das_autos
25. 4. 2011 19:47
Re: palubka a pozink
Když tady je to samej imaginární odborník,který nejvíc kecaj o autech který viděli na fotkách a nebo ho maj v pokojíčku na plakátě >:D .
Avatar - Ronault.
25. 4. 2011 22:26
Re: palubka a pozink
Že to říkáš zrovna ty. V jednom příspěvku strašně nadáváš, že to rezne, v druhém uznale pokyvuješ, že dohromady vlastně je to spolehlivé auto...? Tak co?
Avatar - das_autos
26. 4. 2011 07:53
Re: palubka a pozink
Řekl jsem snad někdy někde že to je nespolehlivý auto?To že to nerezne,přeci není pravda jak tu tvrdíš ty.Strejda má stříbrnou koupenou tříletou r.v.2005 a na tom je ta rez šíleně vidět,tchán tmavě zelenou metalízu a na tam to tolik vidět není.Nezrezne pokud se s tím bude jezdit jednou týdně do tesca a v zimě bude stát.Jakmile se s ní jezdí každej den a někde vejš,kde je víc sněhu a hodně se štěrkuje tak na 100% bude za pár let orezlá >:D .A lítat kolem toho ze štětečkem nebo to každej druhej den mejt od soli to už se dneska fakt nenosí.
Avatar - LEGOPARK
26. 4. 2011 13:20
Re: palubka a pozink
Tmavozelena metaliza na Dacii? Ktory model to je?
Avatar - das_autos
26. 4. 2011 15:29
Re: palubka a pozink
To rejpeš nebo neumíš číst.
Avatar - LEGOPARK
26. 4. 2011 18:00
Re: palubka a pozink
Nie, tym chcem povedat, ze tu placas nezmysly a klames! Dacia sa v tmavozelenj metle neponuka v ziadnom modely!
26. 4. 2011 20:19
Re: palubka a pozink
LEGOPARK má pravdu, právě jsem to kontroloval. Pro jistotu na .cz i .sk stránkách. Tak teď se buď pochlap a reaguj, třeba se pletu.

A nebo zde buď za šaška.
Avatar - das_autos
26. 4. 2011 21:30
Re: palubka a pozink
Co je teda tohle?Hned první inzerát a nikde jsem nepsal,že je to novej model a historii barevnosti dacie taky neznám [odkaz] :-)
Avatar - LEGOPARK
26. 4. 2011 21:59
Re: palubka a pozink
Zeme puvodu - Nemecko. nechces nam radsej spravit fotku tych vasich hrdzavych Dacii? Aspon by sme videli zelenu metalizu a zaroven aj hrdzu. Ja zatial neverim.
Ale ak aj - Dacia ma na prehrdzavenie 6-rocnu zaruku...
26. 4. 2011 22:28
Re: palubka a pozink
Takže ojetina, dovezená z ciziny? Nebouchnutá, garážovaná, po důchodci co to doma denně leštil a jezdil s tím jenom nakupovat do Lidlu a každou neděli do kostela?

To nebude zrovna refereční kus, že?

Ps. Ten obouchaný Logan v odkazu - ano, o tom to je.

Čímž nijak nevyvracím tvrzení o případném reznutí těchto vozů - nemohu soudit. Jen tvůj příklad je tímto poněkud Off Topic.
Avatar - das_autos
26. 4. 2011 22:59
Re: palubka a pozink
Chtěl si barvu,máš barvu jestli je to auto bořený nebo co je přeci jedno.První inzerát co na mně vyskočil,jestli chceš najdu ti jich takovejch dvacet nebořenejch.Za chvíli budeš chtít fotku tchána a strejce ne.Neříkám nikde,že to má prorezlý díry jak vrata.Jestli to chceš koupit nebo to už máš tak s toho nebuď vyjevenej,pokud s tím nebudeš jezdit nezrezne ti to.Každý auto rezne,ale dacia díky nepozinku o trochu dřív,než je dnešní standart. >:D
Avatar - ryman
24. 4. 2011 10:55
Re: palubka a pozink
mě spíš chybí dvoulitrový atmosférický benzín, který nově bude do fluence.. prodávat se v dusteru v česku, tak už jsem nejspíš taky další v pořadníku.. :-) :yes:
Avatar - Ronault.
24. 4. 2011 11:18
Re: palubka a pozink
On už ve Fluence je... a máš pravdu, že by Dusterovi slušel. Při přestavně na LPG by se jednalo o levné auto, s jednoduchou konstrukcí a levným provozem. Přímo značka ideál.
Avatar - ryman
24. 4. 2011 12:23
Re: palubka a pozink
přesně :yes:
26. 4. 2011 20:20
Re: palubka a pozink
Jo, máš recht :yes:

Ten motor by tam hodně sedl.
23. 4. 2011 14:27
Duster - úzky profil : ).
Keď chceli kúpiť rodičia nové auto a v auguste 2010 sa dozvedeli, že dodávky budú až v marci 2011 !!! tak sme to už ďalej neriešili ...

Kto by si pomyslel pred pár rokmi, že bude treba čakať na Daciu ;-)

Osobne ma Dacia neláka, pre nízke výbavy a pomerne zastaralé motory, ale ako alternatíva ojazdených vozov je to určite super.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ham.
23. 4. 2011 20:48
Re: Duster - úzky profil : ).
Ano, jako alternativa k jakékoliv olítané plechovce nad 4-5 let stáří je to super volba.
24. 4. 2011 08:33
Re: Duster - úzky profil : ).
A nejen jako alternativa k "olítané plechovce", ale i k novejm autům ... srovnává se s Yetim, takže než Yetiho, to radši tohle, protože je Duster daleko praktičtější - lepší 4x4, o dost větší kufr a těch ušetřenejch 200táců je pro nenáročnýho člověka sakra velkej argument ...
Avatar - chetoos
24. 4. 2011 10:38
duster
Já vědel že to tento rumun dotáhne daleko. U nás už dotahuje škodu yeti. Jinak pro víc informací zde [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
24. 4. 2011 11:32
GRATULUJI
to je fakt docela vtipný výsledek :yes: . bez ohledu na cenové zařazení považuju Dustera za snad jediné smysluplné SUV na trhu - prostě auto, u kterého skutečně využiješ jeho vlastnosti/schopnosti. auto pro chlapy, žádnej módní doplněk :-! .
Rozbalit vlákno
5
Avatar - pelikoš
24. 4. 2011 12:19
Re: GRATULUJI
ale vypadá docela hezky...
24. 4. 2011 13:58
Re: GRATULUJI
proč "ale" - spíš bych řekl, že k tomu všemu se jedná o velmi pohledný auto, který si na nic nehraje = tvarově naprosto dokonalý zástupce SUV s vyváženými proporcemi a sympatickou vizáží :yes:
Avatar - Parda71 (BMWfans)
24. 4. 2011 14:43
Re: GRATULUJI
No jo, to je sice všechno pravda, ale s tou všude omýlanou cenovou bombou si nejsem tak jist. Ta platí je u extra levných verzí bez výbavy. Ale pokud chceš 1.6 s 4x4 a aspoň nějakou výbavu, tak musíš jít do té nejvyšší a tam už je cena kolem 350. A za ty stejné peníze se prodává Suzuki SX4 4x4 vybavené stejně. A tam bych už asi neuvažoval a šel do Suzuki.
Avatar - WinDiesel
25. 4. 2011 18:07
Re: GRATULUJI
snad omílanou.....
Avatar - superkutil
26. 4. 2011 14:21
Re: GRATULUJI
SX4 mají teď nějaké problémy s kvalitou. Někde byl srovnávací test SX4 a Duster a nakonec vyhrál Duster.
Avatar - jozephko
24. 4. 2011 15:09
Možno je auto Arabov
Možno je to tam auto hlavne pre Arabov, tak ako u nás Rómovia jazdia hlavne na ladách a fordoch :-) .
Rozbalit vlákno
2
24. 4. 2011 19:29
Re: Možno je auto Arabov
Tak F není SK,že?Tam se auto podle rasy nekupuje,víme?
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 4. 2011 20:16
Re: Možno je auto Arabov
Oprava:

U nas Romovia jazdia na autach s lavostrannym riadenim, ktore si vozia z Britanie :-)
Avatar - Ada je zase tady
25. 4. 2011 11:56
Ve Francii svítá!
Když jsem viděl tu záplavu škodovek coby taxíků v Paříži, když VW Polo tam má stejné prodejní výsledky jako nejlépe se prodávající rendlík a když nejprodávanějším vozem na francouzském trhu je auto z Romanie, je vidět, že myšlení běžných obyvatel této země, téměř stejně velké jako Ukrajina, se pomalu mění k lepšímu. Už jenom hlavy duté si myslí, že Fluesence je nejlepší limuzína na trhu >:-[]
Rozbalit vlákno
6
25. 4. 2011 14:26
Re: Ve Francii svítá!
Jde jen o čísla za jeden týden ty šášulo. Octavia je na 90 a fabia na 65 místě / jinak ty taxíky ti dal dostatečnou odpověď Kuko /. POLO je na POLOvičních prodejích než Clio, 207 nebo C3.
Avatar - Ronault.
25. 4. 2011 14:29
Re: Ve Francii svítá!
[odkaz] Ještě, že u nás taxikáři ví, co je dobré.

Ty si pleteš Paříž se svým výletem do Tesca na 20 dkg pařížského salátu, to ano, před Tescem opravdu stály taxíky Octavie ;-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
25. 4. 2011 16:59
Re: Ve Francii svítá!
V Paříži jako taxíky Octy jezdí hodně, to je pravda, ale že by to byl nějaký extrém to zase ne. Koneckonců ty prodeje to dokazují.
25. 4. 2011 18:06
Re: Ve Francii svítá!
funny picture >:D Tak chlapi,pojedete po tom můstku nahoru,je tam cedula terminál 2 odlety.Zmačkni čudlik a vyjede ti lístek-ale bacha-je to jenom na 15 minut,takže fofrem do řady,uděláme foto na Tondovo nokii a mažem pryč,nebo nas ti v passatech zvalchujou :-) ...Jinak nic proti fluence,za ty peníze slušný auto.
Avatar - hruodolf
25. 4. 2011 21:46
Re: Ve Francii svítá!
Já zase viděl v Madridu záplavu taxíků od škodovky. Důvodem tak velkého zastoupení ale byla cena, za kterou se taxikářům Octavie a Superby dodávaly.

Vezl jsem se tam v pěkným šrotu (Octavia) - nefunkční tlumiče, vše vrzalo, atd. - ale měla ujeto na 750 000 km !
26. 4. 2011 20:26
Re: Ve Francii svítá!
Jo, jo Ádo, o tom to je...

Sakra, jen mi vysvětli, jak to ti hlupí, neschopní, líní francouzi dělají, že jsou stále tak daleko (minimálně ekonomicky) před námi. Nebo např. před Rakouskem, Španělskem atd., atd. - a to vyrábějí auta na F a kupují Dustery!
25. 4. 2011 16:59
Dalsi kroky
Tak to bude muset Renault Dacii trochu omezit, aby jim nekazila prodeje...
Rozbalit vlákno
4
Avatar - WinDiesel
25. 4. 2011 18:15
Re: Dalsi kroky
Není žádný důvod, pokud Dacia na nějakém Renaultu neparazituje. Stejně Renaultu patří. Holt v Německu se nejlépe prodává lidový vůz Golf, ve Francii lidový vůz Duster. Oba vozy se trefili do vkusu místních lidí.
Je faktem, že řada konkurentů jen tiše závidí. Společně s dalším "koncernovým" autem, Nissanem Kaškaj, si Duster založil svůj vlastní segment a boduje. (Kaškaj jako crossover a Duster jako nalé SUV).
25. 4. 2011 19:51
Re: Dalsi kroky
Ja se jenom snazil zneuzit situaci, ktera vznikla po souboji Superb x Passat. Jasne, ze Renault nikoho omezovat nebude, ale kdyby si nekdo vzpomel, ze misto kazdyho Dustera by mohl stat Koleos, bylo by v diskuzich pomerne zivo. Jinak samozrejme, ze by nestal, jina cenova atd...
Avatar - superkutil
26. 4. 2011 14:19
Re: Dalsi kroky
Ve Francii se ale také do nedávna nejlépe prodával lidový vůz Golf. A ten existuje i ve 4x4. Spíš je otázka, proč se Francouzi vrhli na dost nevzhledný 4x4 s ne moc dobrými jízdními a provozními parametry. :-O
26. 4. 2011 20:31
Re: Dalsi kroky
Asi se jim líbí?

Jen poznámka - na rozdíl od ČR si ve Francii pravidelně kupují nové vozy i důchodci. Pro ně, zajména pro ty, kteří žijí na vesnici, je to ideál. I tak se domnívám, že tento výsledek patrně ovlivnil nějaký fleetový prodej.

Takže doporučuji nehledět na západní trhy přes naší středoevropskou optiku.
Avatar - Emel
25. 4. 2011 17:59
Týdenní prodeje
Za chvíli tu bude článek, že v neděli odpoledne prodal nejvíc Jaguar... i měsíční prodeje na jednom trhu podléhají různým výkyvům, ale týdenní, to tu ještě nebylo :-/.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - superkutil
26. 4. 2011 14:16
Problematický na dálnici.
Duster má problematické zpřevodování a není vhodný pro dálnici. Tam se motor přetáčí a má zbytečně vysokou spotřebu. Ale jako dělník za ty peníze - SUPER! :-)
Rozbalit vlákno
1
26. 4. 2011 15:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.