Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Švýcar v protisměru na R10: Dalo se jeho jízdě zabránit?

Jak předejít podobným případům? Vybudovat jedno dálniční oddělení na středočeské rychlostní silnici R10 by stálo nejméně 30 miliónů korun.
Zpět na článek
1. 6. 2011 10:55
1. 6. 2011 11:18
neregistrovaný "kamil_2"
1. 6. 2011 11:35
1. 6. 2011 13:37
1. 6. 2011 14:08
1. 6. 2011 14:29
1. 6. 2011 14:44
1. 6. 2011 14:52
neregistrovaný "kamil_2"
1. 6. 2011 15:36
2. 6. 2011 08:44
1. 6. 2011 17:59
1. 6. 2011 14:33
1. 6. 2011 14:36
2. 6. 2011 08:49
1. 6. 2011 11:45
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
1. 6. 2011 19:29
2. 6. 2011 01:11
1. 6. 2011 09:22
mezinárodní trapas
Jen si představte, jakou srandu z naší policie budou mít (nejen) ve Švýcarsku, když se v médiích provalí, že PČR nedokázala zastavit auto ohrožující řidiče v protisměru na trase 100km! dlouhé a že zastavil, až mu došel benzín. To je vážně tragikomedie, bohužel pro nás.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - misoo
1. 6. 2011 10:28
Re: mezinárodní trapas
tak tak riadna hanba, mali mu okamzite prestrelit vsetky gumy !!
1. 6. 2011 11:13
Re: mezinárodní trapas
ááá, ty si asi Semiruv brácha nebo co :-) Nikdo z nás tam nebyl a nezná všechny okolnosti, ale myslím, že vzhledem k tomu jak to dopadlo udělala policie svou práci vcelku dobře. Možná šlo něco udělat i líp, ale to nejsem schopen posoudit. Každopádně nebudu hned vykřikovat o střílení - to by asi dopadlo o poznání hůř. Nehledě na to, že trefit se do pneu auta jedoucího místy 180 není tak jednoduché jako v německých seriálech, mohlo to skončit i nejednou mrtvolou a to by se pak zase v médiích a i tady objevovaly úplně jiné ohlasy (v ČR udělá policie vlastně vždy všechno špatně... ;-\ )
1. 6. 2011 11:36
Re: mezinárodní trapas
Dopadlo to dobře, ale ne zásluhou PČR, nýbrž šťastnou shodou okolností. K smrťáku to mělo velmi velmi blízko.
1. 6. 2011 15:41
Re: mezinárodní trapas
pokud vim, policie jela kus pred nim na spravne strane a snazila se protijedouci ridice varovat (pri te rychlosti ten polda co byl vylezlej z okenka musel bejt pekne profoukanej) a podle ohlasu to vetsina protijedoucich ridicu i v te rychlosti pochopila a uhla drive nez bylo pozde, jen par lidi to strhlo pozdeji, takze PCR tady odvedla hodne dobrou praci a to hlavne onen policista co dost ryskoval svuj zivot :-!

co meli taky jineho pani policiste delat? jen zanim v protismeru? a co pak, na predjeti v protismeru by mohli rovnou zapomenout, to by byla sebevrazda a strilet na pneu pri te rychlosti a navic z druhe strany dalnice >:-[] ne opravdu nezijeme v serialech kde se obtloustlej polda strefi na 200 metru z pistole letici mouse mezi oci >:D
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 16:06
Re: mezinárodní trapas
:yes: :yes: :yes:
1. 6. 2011 21:34
Re: mezinárodní trapas
Přesně tak :yes:
Avatar - misoo
1. 6. 2011 13:51
Re: mezinárodní trapas
je to velka nahoda a stastie ze to dopadlo bez mrtvoliek. samozrejme sudim podla aktualnych informacii z clanku, ved inak sa momentalne neda. podla mna by ludom co maju papiere na hlavu nemali davat vodicaky ! nikdy nevies kedy im prepne a co mozu sposobit !!
PS: semirov bracha niesom, ale ked si predstavim ako rychlo a lahko mohol sposobit celnu zrazku napr. nejakej mladej rodine s detmi kde by pravdepodobne vsetci zomreli, tak mi je porad nevolno... 8-s
Avatar - twistedTSD
1. 6. 2011 20:22
Re: mezinárodní trapas
Souhlasím. Po bitvě každý generál...Kritizujete policii, ale nevíte o tom nic...Navíc, kdyby mu prostřelili pneu, kdoví jak by to dopadlo....Takhle to aspoň skončilo bez vážnějších zranění
1. 6. 2011 09:33
Na co by potřebovali za 30 mega budovu?
Snad by měli patrolovat na ty R10, a ne se válet ve vile za 30 mega. Koordinátor/velící těch patrolujících by mohl sedět v buňce s kadibudkou, v lepším případě by si třeba mohli koupit za zlomek tý plánovaný ceny 4kameny, vybílit a na střechu trochu dehtovýho papíru, aby jim tam teda nezatýkalo a nekapalo na telefon, popřípadě starou PC 486, když brouzdají po internetu.... A pár metrů dratěnýho pletiva na obehnání parkoviště pro služebáky, aby jim je někdo neukradl když jsou na hajzlík. Suma sumárum by se mohli vejít do 5 mega.
Toto je vše nadsázka, ale fakt si myslím, že 30 mega je přehnaných.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - ManInBlack
1. 6. 2011 10:51
Re: Na co by potřebovali za 30 mega budovu?
Když on to ten kamarád na víc jak 30mega fakt vytáhnout nedokáže :-(
1. 6. 2011 09:34
Potkal jsem ho
Já jsem zrovna byl jeden z těch co jel v danou dobu na té dálnici, je nutno říct, že policie se snažila a jela před Evem v dostatečném předstihu a policista upozorňoval gesty vykloněný z okna aby řidiči se zařadili do pomalého pruhu. ALE, 60% řidičů kouká po ptákách takže to strhávali až na poslední chvíli, jeden takový to udělal přímo přede mnou a tím ohrozil i mě, ale čekal jsem že to udělá >:D hlavní problém asi je, že policie prostě měla uzavřít dálnici, ne celou a po celé délce, ale když se to dozvěděli, měli dost času na to aby udělali záteras před dalším možným nejbližším sjezdem... takovéhle věci nevyřeší ani nové dálniční oddělení, protože na zastavení samotného provozu stačí 1 policista, na dálnici stíhalo auto nejméně 5 policejních aut... přeci se nemůže stát aby se někdo u liberce rozhodl, že pojede zět do prahy a fakt tam v protisměru dojel ...
Rozbalit vlákno
7
1. 6. 2011 12:18
Re: Potkal jsem ho
:yes:

A oni ti policajti jeli (jestli to chápu správně) před ním taky na té nesprávní straně dálnice že? Proč se ho nepokusili třeba vybrzdit?
Avatar - Ronault.
1. 6. 2011 12:38
Re: Potkal jsem ho
To zase není taková sranda, jak jsme mohli vidět v Cobře jedenáct v díle se zaseknutým tempomatem >:-[] >:-[] >:D
1. 6. 2011 12:39
Re: Potkal jsem ho
Nn, policajti jeli ve spravnem smeru v levem pruhu a mavali pres svodidla. Nevidel jsi reportaz na Nove, kde pan policista velmi verne ukazoval, jak se vyklanel? :-)
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 14:22
Re: Potkal jsem ho
Něco ti řeknu, za ty prachy, co naši policajti berou, bych se teda osobně nenechal zabít tím, že bych jel na dálnici v protisměru před tím blbem a snažil bych se ho vybrzdit.
Avatar - masO
1. 6. 2011 18:09
Re: Potkal jsem ho
A za kolik by ses tak nechal zabít? >:-[]
2. 6. 2011 08:39
Re: Potkal jsem ho
Hm a profi hasič přijede k velkýmu požáru a řekne si: "na to s*ru, je to moc vo hubu", nebo profi vojáci s rozkazem do afghánu:"no ty v*le, takle jsem si to nepředstavoval.
Jednou je to jejich práce.
Avatar - Nerez
2. 6. 2011 20:20
Re: Potkal jsem ho
Ovšem když si tu práci vybrali, tak ty platy byly jiné.
1. 6. 2011 10:10
Chudak vodic, utekal pred nevestou
On len utekal pred zlou nevestou >:D to sa mu nie je co divit ze bol nezastavitelny :-) alebo sa zdrogoval pri filme Tacho a myslel si ze je na Rally :-D
Zdroj:
[odkaz]

a

[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - ManInBlack
1. 6. 2011 10:55
Na co?
Proč by se měly utrácet naše peníze kvůli jednomu feťákovi ze Švýcarska? Ať udělaj "Ty! Ty! Ty!" nebo ať ho vyhostí ze země, ale ať, kurňa, neutrácej moje (a vaše) peníze za takovýhle kraviny!
Jinak jsem samozřejmě rád, že se nikomu nic vážnýho nestalo a odnesly to "jen" plechy.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kamil_2"
1. 6. 2011 11:18
Nechápu
Já teda nejsem příslušník, ale jestli ho honilo pět policejních aut, tak je to ostuda Policie ČR. Přece není možný, že pět policejních aut není během několika desítek kilometrů schopnejch zastavit jedno auto. Na zastavení provozu za nájezdem stačí jedno auto. Na první pokus o zastavení stačí druhý auto s majákama a policajt s plácačkou. Na druhej pokus o zastavení stačí pás s hřebama přez oba pruhy. A do třetice všeho dobrého policajt s brokovnici/samopalem pošteluje motor. Taky mohlo to zfetovaný hovado zabít hezkejch pár lidí - vůbec se s nim neměli *. Měl sestřelit nějakýho papaláše, pak by jim došlo, že za 30 milionů se staví bytový domy s dvaceti bytama, ne jedna dálniční služebna pro pár poldů.
Rozbalit vlákno
12
1. 6. 2011 11:35
Re: Nechápu
Po pravdě, správný (evropský) postup v takovéhle situaci, kdy řidič nereaguje na výzvu k zastavení, je uzavřít daný úsek a zastavit ho boxováním. Nicméně tento postup bývá velmi nákladný, jelikož často vznikají škody na vozidlech. Rozhodně jde o ten nejklidnější a nejbezpečnější postup. Hřeby policie má, ale nikdo není ochotný je používat.

Jen tak mimochodem. Už jsi někdy zkusil prostřelit blok motoru brokovnicí nebo samopalem? Můžeš maximálně rozstřílet chladič. Na motor potřebuješ pořádnou ráži. Vojáci jim říkají protimateriálové. Sice se s nimi střílí i po lidech (na velké vzdálenosti), ale častěji spíš po technice. Kromě URNy nikdo u PČR takovou techniku a člověka schopného ji použít nemá. Sudy s vodou, popřípadě betonový zátaras, jsou mnohem lepší volba.
Avatar - Flash666
1. 6. 2011 13:37
Re: Nechápu
kecas nehorazny sracky blok motoru prostreli kazda utocna puska zkrs na zkrs !!! napr. pro tvoji predstavu SA.58 a ne jak ty kecas ze se potrebujes AMR. Chladic roztrilis i vzduchovkou.
Mohli pouzit vrtulnik. Navic i CZ 75 by s celoplastovejma udelala paseku v novym aute se samou elektrikou.

Sa 58 policie ma. Teda aspon tady v plzni. Kdyz jim tady utek ten vezen tak stim na me mavali skoro kazdou krizovatku.
1. 6. 2011 14:08
Re: Nechápu
OT: Samopal a útočná puška jsou dvě různé věci. Ano, takový revolver ráže .357" dokáže prostřelit blok motoru. Člověk nepotřebuje odstřelovače a půl palcový kanón. Ale zkoušel jsi se trefit do auta jedoucího 100+ km/h? Čím si myslíš, že vojáci zastavují podezřelá vozidla, která nereagují na výzvy? Útočnou puškou? Víš, jakou mají takové střely energii na 500 metrů? Protimateriálové zbraně neexistují pro srandu králíků.

7,62 NATO je skvělý náboj pro střílení po lidech. Z auta nadělá paseku. Ale nebyla by to moje volba, chtít něco zastavit. Pokud se nepletu, SA 58 používá 7,62x39. NATO je x51 a má v průměru o takových 60% větší energii.

Nejsme ve válečné zóně. Když už policie sáhne k použití zbraní, tak očekávám, že to bude cíleně. Rozstřílet auto samopalem na hadry mi normální nepřijde.
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 14:29
Re: Nechápu
Že se vám do toho pletu, u Policie ČR jsou cvičeni na střelbu na jedoucí vozidlo jen příslušníci URNY a Zásahových jednotek, ale střelbu na vozidlo jedoucí 180 km/h za plného provozu si nelajznou ani oni. Protože v té rychlosti nemáš šanci udržet všechny střely v místě, kam je chceš poslat, takže to, že se nějaká utrhne jen celkem pravděpodobné. A takový průšvih nikdo z policistů nechce, hlavně ne za ten jejich plat a při našich zákonech...
1. 6. 2011 14:44
Re: Nechápu
Taky si myslím. Použití běžných zbraní za těchto podmínek není dobrý nápad.

S protimateriálovou puškou by to zvládli, ale mám takový pocit, že jí ve výzbroji nemá ani URNa. Jenže její nasazení by vyžadovalo vyklidit silnici a postavit zátaras. A kdyby vyklidili silnici, nemuseli by po nikom střílet.
neregistrovaný "kamil_2"
1. 6. 2011 14:52
Re: Nechápu
Kdo říká střílet za plného provozu? Psal jsem, že měla být zavřená dálnice a tudíž by policie po využití jiných prostředků střílela z jednoho pruhu do druhého proti protihlukovým stěnám - a kdyby hodně chtěli proti svahu. Pokud jeli policajti v opačným směru, tak se nedivím, že si jich hodně lidí nevšimlo - na dálnici se spíš člověk kouká před sebe a doleva, než že by sledoval provoz v protisměru...
1. 6. 2011 15:36
Re: Nechápu
Tak když je uzavřená dálnice, tak není snad důvod na nikoho střílet, ne? Střílet proti protihlukové stěně je celkem hloupost, ta toho moc nezastaví. Svah toho zvládne mnohem víc. Střelba není tak jednoduchá, jak to ukazují v televizi. Vždy jsou tam rizika.

Podle mě je chyba, že neuzavřeli silnici, že ho nezaboxovali a že nenasadili hřebíky. Střílet po autech nemají. To je extrémní prostředek, na který běžný policista ani není trénovaný. URNa to má v repertoáru pro zatýkání nebezpečných zločinců. Ne pro chytání silničních pirátů a ožralů.
2. 6. 2011 08:44
Re: Nechápu
PČR tímto nedisponuje (ani URNa). U armády tuším pouze 601. a SOG měli/mají k dispozici buď domácí falcon a nebo klasiku barrett.
Avatar - Flash666
1. 6. 2011 17:59
Re: Nechápu
>:D myslite ze maji v afghanu na stanovistich barrety, TAC-50 ci nase Falcony? Asi nemate ani paru cim naboj raze 5.56 proleleti, natoz 7.62 jak NATO tak ruska.
Asi zapominate ze samopal VZ 58 je utocna puska a ne samopal.

Samopal automaticka zbran strilejici pistolove strelivo.

Utocna puska Automaticka zbran strilejici puskove strelivo.

AMR pusky patri pouze do vybaveni odstrelovacu. Na stanovistich jsou pouze vojaci. Pripadne naky HMMMV ci nake stanoviste s 50.cal ci Mk19.

Ano zastavuji auta utocnyma puskama+kulomety druzstva.

Ten clovek ohrozoval okoli a mnoho lidi. Jeho volba. Neni tezky odklonit provoz a z helicoptery mu tam poslat par davek do motoru. a je jedno z ceho. v lepsim pripade je poslat i do neho. pokud by jsi chtel strilet do nej z AMR napriklad z nakyho mostu na primo proti nemu. Tak by jsi musel zavolat specialni sily. Za druhy ani nevedeli kde by jse meli pripravit. protoze mohl sject kdekoliv.
1. 6. 2011 14:33
Re: Nechápu
Co se výzbroje týče, skutečně samopaly vz. 58 a 61 (tzv. škorpion) a možná jeho novější deriváty mají. Něco jsem zaslechl, že snad probíhá přezbrojení na zbraně H&K, tedy MP5 a G36. Ale nevím, co je na tom pravdy a popřípadě do jaké míry.
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 14:36
Re: Nechápu
Ano, Policie je přezbrojována na HK MP 5, VZ58 už jsou vyřazené a VZ 61 se sice ještě sem tam objeví, ale již se moc nepoužívají.
2. 6. 2011 08:49
Re: Nechápu
U PČR je ten repertoár celkem široký. G36, Steyer-AUG (ve verzi 9mm), M4, ze samopalů MP5, UMP, celní správa stále používá i vz.58 (což není samopal ale útočná puška).
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
1. 6. 2011 11:45
Primerany zasah
Nemyslim, ze policia mohla robit nieco ine.

Postavit zataras a riskovat, ze irresistible force meets an immovable object?
(nezastavitelna sila narazi na nepohnutelny predmet - sorry, lepsi preklad mi nenapada...)

Prestrelit pneu a riskovat, ze Svajciar havaruje a v snahe zvladnut nezvladnutelne zoberie so sebou niekolko dalsich aut? To by bolo velke riziko aj keby siel chlapik v spravnom smere.

Taktika cakat, kym dojde benzin, je bezna a legitimna.
Rozbalit vlákno
4
1. 6. 2011 11:55
Re: Primerany zasah
Je běžná ve chvíli, kdy neohrožuje ostatní. Prostě ho sledovat, moc ho netlačit, aby něco neudělal. Čekáš, až mu dojde benzín, nebo až udělá zásadní chybu - například vjede do slepé ulice. Takhle probíhají většinou honičky po Praze.
1. 6. 2011 12:15
Re: Primerany zasah
Taktika cakat, kym dojde benzin, je bezna a legitimna.

...ale taktika cekat, nez nekoho zabije legitimni rozhodne neni.
1. 6. 2011 12:25
Re: Primerany zasah
když se občas dívám na honičky v US, tak tam na dálnici taky často prostě nechávají uprchlíka dojet nádrž, s tím že samozřejmě uzavřou dálnici aby nikoho neohrožoval. Tohle teda dělají jak jsem vypozoroval spíš u větších vozidel - velké pickupy, kamiony, autobusy.

U klasických vozů se je snaží obklíčit a vybrzdit, a ve městěch je na nějaké prázdné ulici surově naberou na rámy a tím donutí havarovat. Občas jsem viděl už i střelbu, ale to je spíš výjimka. Naopak docela často používají právě hřeby na přepíchání pneu, třeba právě na dálnici kde se na blbečka můžou nachystat a ten stejně nemá kam odbočit.
1. 6. 2011 23:12
Re: Primerany zasah
Souhlasim se vsim krome te posledni vety, pokud by mel diesel s plnou nadrzi mohli cekat taky az do Ostravy nez mu dojde stava.
1. 6. 2011 11:49
Jízda v protisměru
Řešení by tu bylo. Dát na sjezdy a nájezdy výrazné elektronické značení, že tudy ne. Dále tam dát úsekové kamery, které by dokázaly takového řidiče detekovat. Potom takové ty vystřelovací ocelové zátarasy, které by se automaticky vysunuly. A jako poslední prvek varování pro ostatní řidiče jedoucí ve správném směru ve chvíli, kdy dojde k vysunutí zátarasu.

Výsledek je takový, že se viník rozmázne o ocelový sloup a na silnici je klid.

Samozřejmě, pokud je to sebevrah, najede správně a otočí se až v přiřazovacím pruhu, bylo by to k ničemu. Berte to jako takovou hypotetickou úvahu. V reálném světě by se ta investice asi těžko vracela. Bylo by možné dát takovýhle systém, operovaný manuálně, na dálnici před každý sjezd jako poslední možnost zastavení prchajícího vozidla. Tyhle zátarasy vydrží i náraz kamionu, takže by s účinností neměl být problém.
Rozbalit vlákno
5
1. 6. 2011 12:27
Re: Jízda v protisměru
umíš si představit kolik by stáli naše už teď v rámci EU hezky drahé dálnice s těmahle fičúrama? >:-[]
1. 6. 2011 12:44
Re: Jízda v protisměru
Jej to je teda blbinka :-) Vis kolik mame sjezdu, kolik by to bylo uprav? Ja bych z toho vedu nedelal, tohle se stava opravdu vyjimecne a jak sis sam odpovedel, problem to uplne neodstrani
1. 6. 2011 12:57
Re: Jízda v protisměru
Jak říkám, investice by se těžko vracela. Na druhou stranu, někdo může oponovat, že lidský život má nevyčíslitelnou hodnotu. Takže kdyby jsi zachránil byť i jediného nevinného člověka, tak by to za to stálo. Realita je taková, že nikdo desítky miliard za hypotetickou záchranu pár lidí nedá.

Nicméně tenhle systém jako takový má merit a může sloužit k řízení provozu a uzavření úseku. Je to však hudba budoucnosti a v budoucnosti se IMHO prosadí spíš elektronická řešení, která zabrání vjezdu vozidla bez povolení.
1. 6. 2011 13:22
Re: Jízda v protisměru
No zase dat nejake vystrelovaci slopuky do vozovky, tak ten clovek, ktery nechtene vjede do protismeru se ti taky zabije a lidsky zivot je fuc tak jako tak. Jasne, at si radeji ublizi blbec nez nevinny clovek, ale i tak, je to silene velka investice k poctu takovychto udalosti
1. 6. 2011 13:58
Re: Jízda v protisměru
Máš pravdu. Nicméně takový řidič by musel být slepý (LED značku jen tak nemineš) nebo se naprosto nevěnovat řízení. Tak jako tak je lepší, když se rozmázne o sloup (ne nutně zabije), než aby se rozmázl o jiné auto jedoucí v protisměru (větší rychlosti, víc životů v sázce). Tyhle sloupky se často používají ve městech.

Psal jsem hypoteticky, protože si sám neumím představit masové nasazení podobného řešení. Ale umím si představit, že v budoucnu bude možné tvé auto na dálku zastavit. Je to jen otázka toho, kdy se zavede vzájemná komunikace mezi vozidly a komunikace se "silnicí" (informace o zácpách atd.), na které se dnes usilovně pracuje. Spolu s bezpečnostními a asistenčními prvky auta pak bude možné auto zastavit. Prostě na tu dálnici nevjedeš. Auto bude stát a nehne se.

PS: Spíš jsem čekal, že tu někdo bude bušit do spolehlivosti takového systému.
1. 6. 2011 17:24
Prečo neurobili zátaras?
Prečo vlastne nevbehlo zo 5 policajných áut na diaľnicu v správnom smere, dostatočne ďaleko pred tým šialencom ? 2 autá mohli na dlhej rovinke ihneď zastaviť premávku na diaľnici v oboch prúdoch. 3 autá mohli pokračovať ďalej v správnom smere oproti šialencovi a povedzme o kilometer ďalej mohli urobiť zátaras cez celú šírku diaľnice, policajti mohli opustiť tieto vozidlá a čakať či šialenec zastaví, narazí do zátarasy (škoda vo výške 3 policajných áut) alebo zastaví a otočí sa (mohli ho bezpečne naháňať v správnom smere). Podľa mňa takéto riešenie by bolo najmenej rizikové, jednoduché a rýchle. Zastavenie ďiaľnice policajtmi je predsa bežná vec (napr. pri práci na ceste, alebo po havárii), a to riziko, že niekto nedobrzdí do stojacich áut je podstatne menšie ako, že sa v rýchlosti 130 vyhne v protismere idúcemu vozidlu idúcemu 180 :-O Navyše šoféri sú zvyknutí, že na diaľnici môže nastať zápcha, je to bežná cestná situácia, na ktorú zareaguje každý a zastaví ! Naopak na policajné auto v protismere ďiaľnice s vystrčeným policajtom zbesilo ukazujúcim nejaké nepochopiteľné gestá sa môžu všetci... viete čo... a aj to viacerí urobili :-!
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 17:39
Re: Prečo neurobili zátaras?
A kdo naší Policii zaplatí 3 zničená auta v době, kdy nejsou peníze ani na platy? Tohle řešení by žádný z funkcionářů, kteří si drží svá koryta nenařídil...
1. 6. 2011 17:41
Re: Prečo neurobili zátaras?
Zaplatil by to predsa vinník nehody alebo jeho rodina vo Švajči, resp. ich poisťovňa, ak by bol natoľko drbnutý, žeby do tej zátarasy vrazil a neprežil :-!
Avatar - Nerez
1. 6. 2011 17:48
Re: Prečo neurobili zátaras?
Prostě tyhle věci se v naší zemi dít nebudou, nejsou na to zákony :no:
1. 6. 2011 18:06
Temer happy end, co dal?
Dle meho nazoru nebyl nikdo z PCR schopen nebo ochoten udelat kompetentni rozhodnuti, jak celou zalezitost ukoncit. Dokonce ani uzavrit najezdy na silnici a zastavit provoz, i kdyz by to bylo v zajmu ochrany zdravi a majetku verejnosti. Proste mam pocit, ze cela policejni doktrina s takovymhle pripadem nepricetneho chovani za volantem nepocita. At uz to je proto, ze se takovou moznosti nikdo dopredu nezabyval nebo proto, ze nas pravni ramec zadne efektivni reseni takove situace neumoznuje. Cili policie v terenu delala co mohla a zucastneni mohou byt radi, ze to dopadlo, jak to dopadlo.
Nicmene tento relativne stastny konec ve mne vyvolava pochyby o tom, co se bude dit, pokud by se cela zalezitost mela nekdy nedejboze opakovat.
Soudim, ze minimalne pravomoc omezit nebo zastavit provoz by slozky policie odpovedne za jednotlive useky silnir a dalnic mit rozhodne mely a to na co nejoperativnejsi urovni.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Guttalax
1. 6. 2011 19:29
hmmm
Kdyby byla Zelená vlna Hvězdy -tož by ho zastavili jedným šupem.Stočili by Tatru s vlekem na štorc a jen čekali na ránu. Dnes má skoro každé auto hlášení o dopravních situacích a není boh ,že to někdo neslyšel.Mohli zastavit s výstražnýma světlama a zastavit dálnici. >:D No na to kolik ujel km v protisměru si myslím ,že to dopadlo celkem dobře,A co na ty mýtné brány dát semafor,tak jak jsou před vjezdem do tunelu.Hold chybí info tabule. Za ty prachy co to staví by tam měly být co 5 km
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Sysoj Psojič
2. 6. 2011 01:11
Pasati
He he, konečně možnost, jak použít palebnou sílu a skutek utek. Provokovat obyčejňáky v pravém pruhu, aby zrychlili ze 130 na 150 a zkasírovat je, to je baví.
Když jde natočit nový díl Kobry 11 v čechách, tak to prokoučují...
Já mám policii ČR za s r a č k y už dávno a díky za toto pochybení, zase mám větší radost z jejich totální neschopnosti.
Rozbalit vlákno
0