Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Škoda Fabia při faceliftu dostane masku ve stylu Superbu

Špionážní fotografové zachytili téměř nezamaskovanou Škodu Fabia s novou širší maskou chladiče, jejíž design je inspirován Superbem.
Zpět na článek
neregistrovaný "venca91"
28. 11. 2009 10:45
nd
fakt dobry a levny shop na dily www.nahradnidily1.cz vypada ze na strankach toho neni moc ale jak jim napisete maji vsechno a za super ceny,odzkouseno nakolikrat
Avatar - saldy
5. 10. 2009 22:32
sexy fábie
už to tu někde bylo: Nejvíce sexy je fábie když v ní seděj 4 stokiloví chlapi a v kufru 2 pytle cementu >:-[]
Avatar - White_line
5. 10. 2009 16:18
Re: design nových škodovek...
Souhlasím s tebou. Chybu bych nejspíš hledal ve vedení škody auto a v designérech. Chápu, že se každá automobilka chce odlišovat od ostatních a to se jim daří. Bohužel se mi design nelíbí. Fabia by měla zůstat fabii a ne aby z fabie byla romsterfabia. :-|
5. 10. 2009 16:05
Re: Nejprospěšnější krok ...
Nie, tu ide aj o to, ako je Fabia prezentovaná a ponúkaná. A je faktom, že ako rodinné auto je označovaná často.
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2009 15:59
Re: porovnání
ja taky porovnaval, a to s nekolika konkurenty a dopadla docela dobre...
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2009 15:58
Re: porovnání
ty ji musis hodne nesnaset, kdyz si s tim davas tolik prace, ze? :no:
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2009 15:52
Re: design nových škodovek...
OI, FI (hlavne po liftu), OII RS,scout, sup...to byly opravdu krasny auta, ale podobnost fabky s roomsterem, lift OII, zadek supu...to uz teda nic moc, v cem je chyba?
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2009 15:47
Re: Nejprospěšnější krok ...
to, na co ji lide pouzivaji je jejich vec, fakt je, ze fabka je normalni maly auto na jizdu ve meste a okoli, a ne MPV s tříitrem...
Avatar - twistedTSD
5. 10. 2009 15:42
Re: neviem co s tou Fobiou mate?
po zlevneni je pomer cena/vybava dobry, design je subjektivni (podle me jsou i hezci, ale hnusna mi zas nepripada)...nicmene jde videt ze to TY jsi zaujaty k fabii, uz jen z titulku jde videt, jak jsi objektivni...
5. 10. 2009 14:08
Re: OMG
To je pekná blbosť - odfláknuť niečo pretože sa zamerala na iné, kde si takú volovinu vzal?
Proste vylepšujú, čo uznajú za vhodné, v rámci balíka peňazí, ktorý na to chcú minúť...
Avatar - Emel
5. 10. 2009 11:25
Re: porovnání
Divit se nebudu, Clio bude pochopitelně znatelně levnější.
neregistrovaný "tomasko007"
5. 10. 2009 08:52
...
No ja len takto informacne :-)

"Škoda zastaví v říjnu na dva dny výrobu, klesl zájem o Fabie" ( zdroj : www.auto.cz )

Predaj Skodoviek na SR vyrazne poklesol v auguste
Kym Renault predal 3 auta, Skoda iba 2 a VW a Kia po 1 aute. ( zdroj : www.stopmagazin.sk )

Casy ked Skoda bola najpredavanejsia v SR su uz asi prec.
neregistrovaný "KeinCZ"
5. 10. 2009 00:03
Re: porovnání
Tak, jelikož , mě tvá námitka velice zaujala a sám jsem byl zvědav zdali to tak je a jestli škodovce opravdu křivdím, tak jsem se teda na to podíval a zjistil jsem že:
.. ve výbavě ambient Fabia II 1.6 77kW je opravdu levnější než Classic s doplňky ovšem stojí 314 900,- + 10 000,- za ESP což dělá 324 900,- což je pořád dražší jako Megane II

Apropo výbava ambiente není lépe vybavená jako základ u Renaultu! Cituji ze stránek Škoda Auto:

"Na karoserii přibývají oproti verzi Classic černé ochranné boční lišty, vnější zpětná zrcátka lakovaná v barvě vozu, na kolech velkoplošné kryty se zajímavým designem Hermes a přední mlhové světlomety zabudované v masce vozu.

V šedém nebo modrém interiéru Style se vyjímají součásti paketu Silver (hlavice řadicí páky, madla a kliky dveří, ofukovače, rámeček řazení a knoflík ruční brzdy), užitečná je i středová konzola s 12V zásuvkou, držákem nápojů a odkládací schránkou.

Řidiči pak Ambiente nabízí volant nastavitelný ve dvou osách nebo výškově nastavitelné sedadlo, elektrické ovládání a vyhřívání vnějších zpětných zrcátek, elektrické ovládání předních oken, centrální zamykání, SAFE systém nebo multifunkční ukazatel ve sdruženém přístrojovém panelu. Nechybí samozřejmě systém ABS včetně MSR a Dual Rate (brzdový asistent) a u motorizace s automatickou převodovkou ani systém ESP."

...jinýmy slovy Ambiente má v sobě to co jsem u Classicu připlácel, tudíž Ambiente je opravdu chytřejší volba oproti Classic, avšak pořád stále dražší než o třídu vyšší stejně vybavený větší Megane.

Co se týká Clia:
Jen ve zkratce, Clio 1,2 TCE 74 kW/100 k (bohužel 1.6 v nabídce u clia není, tak jsem vybral motor co se papírově nejvíce blíží aspoň výkonově) ve druhé nejvyšší výbavě Expession (která má opravdu snad vše) za 281.900,- Kč, s ESP. Opravdu Clio bych zde určitě netahal, to Škoda projede na celé čáře, ovšem připouštím, že mě překvapila málá nabídka motorů oturbená jednadvojka nemusí vonět každému.

No každopádně, nevím co si se svým příspěvkem se snažil říci, jestli si si opravdu myslel, že Fabie je opravdu levnější, anebo si to věděl a jen zkoušel...

Ostatní značky dnes už prolézat nebudu, neboť je to dost časově náročné, ovšem jeslti na tom budeš trvat rád se na to zítra kouknu.
4. 10. 2009 23:47
Re: porovnání
To musí být sranda navštívit prodejce...

A.:"A co tohle auto může nabídnout?"
B.:"Všimněte si zamykatelného víčka"
A.:"A dál?"
B.:"Hmmm, sedaček?! ;-\ "
4. 10. 2009 23:40
Re: porovnání
Ta poslední trojka vychází s takovým motorem 1,6 celkem draze, vím co říkám nedávno jsme vybírali auto...

Nakonec to do rodiny vyhrálo clio grandtour motor 1,2 turbo 100PS 74 kw(Výkonově srovnatelná s motorem 1,6 u fábie).Výbava tzv. lepší-střední tam má skoro všechno.Do auta se např bez problémů vleze i ta nejdelší krabice z ikei.Vyšlo nás to dohromady i s tažným apod. na 330 tis.

Klasická fabka(Ne kombík) lezla v podobné výbavě někam ke 400 tis.
A to se mi zdá rozdíl, clio které je hezčí, bezpečnější a rozhodně pohodlnější než fabka vyhrálo na plné čáře.
4. 10. 2009 23:33
Re: porovnání
Vidíš a takový Chrysler ti napíše do výbavy i uzamykatelné víčko nádrže... ;-)
4. 10. 2009 23:29
Re: porovnání
Všechno co si ted vyjmenoval některé automobilky ani nedávaj do nabídky, jelikož je to standart i pro nejlevnější verzi.Příkladem buď renault...

>:D Takovéhle vyjmenování káždé chujoviny používá dnes pouze koncern vw(Speciálně škoda) a fiat...

P.s.:Ironii jsem pochopil to já jen tak pro zajímavost ;-) ...
4. 10. 2009 23:29
Re: porovnání
Vidíš, a když vezmeš Ambiente Plus + ESP tak tě ta fabka vyjde levněji a má spoustu výbavy oproti tomu Classicu navíc... ono není nad to přidávat něco do základu a pak se divit, že to je tak drahé... ;-) Mimochodem, hoď sem i stejně nakonfigurované Polo, 207, GP,....a hlavně to clio se kterým srovnáváš, možná že se budeš divit... :-!
neregistrovaný "misiak"
4. 10. 2009 23:10
Re: porovnání
...aľe to je škodovka, boha jeho...tú mau môj dedo, môj otec a to misí byť super auto! Reňoult, Honďa, Avia...to sa všetko ňeznámie značke boja jeho, čo ja viem, to misí mať drahie ďieľy a neviem či to má teľko vecí ako škodovka...kua veď škodovka už má aj totok:
Boční ukazatele směru,
airbagy řidiče, spolujezdce,
deaktivace airbagu spolujezdce,
halogenové světlomety,
štítek s VIN kódem a čárovým kódem,
ISOFIX na vnějších zadních sedadlech,
přední opěrky hlavy WOKS,
signalizace nezapnutého bezp. pásu řidiče,
zapnutí výstražných světel při panickém brzdění,
držák na parkovací lístky,
4 sklopná stropní madla, zadní s věšáčky,
jednotónová houkačka,
make-up zrcátka ve slunečních clonách,
nekuřácký paket,
obložení nákladové hrany,
odkládací kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel,
odkládací schránka u řidiče,
odkládací schránka v horní části přístrojové desky
odkládací schránka v přístrojové desce u spolujezdce, odkládací schránky s držáky 1l lahví
osvětlení (1 lampička) a upínací oka v zavazadlovém prostoru, otáčkoměr s digitálními hodinami,
přední stěrače AERO (s cyklovačem a volbou frekvence),
sada na opravu pneumatik (bez rezervního kola, zvedáku kol a klíče na kola),
servořízení,
síťový program,
stropní lampička vpředu,
středová konzola se zásuvkou 12V,
držáky nápojů a odkládací přihrádkou,
zadní sedadlo nedělené, sklopné,
zvuková signalizace nevypnutých světel,
centrální zamykání,
radiopříprava se 4 reproduktory,
topení s mechanickou regulací,
vnitřní cirkulace vzduchu,
výškově nastavitelné sedadlo řidiče

...boha jeho, veď to nemá ani mercédés a nie to ešťe môj traktor >:D >:D
neregistrovaný "kubiii"
4. 10. 2009 22:53
Re: Správny postreh
Je fakt, že aspoň ten "vržený stín" mohli k těm výřezům přidat; když se ořezávají auta, tak z vlastní zkušenosti: ze všeho nejhorší jsou kola... hned po trpaslících >:D
neregistrovaný "kubiii"
4. 10. 2009 22:44
Re: FACELIFT FACELIFTU
Ty seš básník >:D
neregistrovaný "KeinCZ"
4. 10. 2009 22:19
porovnání
Pro ty kteří tvrdí, že se Fabia prodává za rozumné ceny:
Fabia II 1.6 77kw
Výbava classic + ESP + el. okna vpředu a zrcátka a centrální zamykání DO + rádio na MP3
************************************… />CENA 338 900 Kč
--Ano dal jsem si tu práci a donutil jsem si právě nakonfigurovat škodovku přes ten jejich konfigurátor na stránkách.

Renault Megane II 1.6 74kw
Výbava Authetique vše ostatní co se u Fabie muselo dokupovat již ve výbavě má.
************************************… />CENA 317 900 kč - a to je prosím o třídu vyšší, prostornější hezčí auto, konkurent pro Fabii je Clio - chtěl jsem tomu dát více ten "py*o efekt".

Údaje taktéž z kofigurátoru Renault.

Teď mi prosím Vás řekněte, ti co tak brání Fabii, kde jsou ty výhody?
4. 10. 2009 22:16
Re: Ať je maska jakákoli...
Objektívnym metrom môže byť celá plejáda súperov, voči ktorým Fabia vyzerá jak Quasimodo...
4. 10. 2009 22:14
Re: FACELIFT FACELIFTU
Že Fabia nepotrebuje facelift? Súhlas. Ale proste a jednoducho iba z dôvodu, že potrebuje vymeniť celá. Z pohľadu vizáže jej akýkoľvek facelift nemôže dostatočne pomôcť k lepšiemu. Vadné proporcie sú na púhy facelift príliš veľkým sústom.
Mimochodom, s P.S. možno súhlasiť bezvýhradne.
Avatar - gld
4. 10. 2009 22:13
Jak pozerám..
..tak pozerám a nevidím tam rozdiel..biela fabka..po minúte si vravím že nejaký tam asi bude keď to dávajú do noviniek >:D
4. 10. 2009 22:10
Re: dotaz
Nevie niekto náhodou, prečo tento chlapec píše jak posledný blb? 8-s
4. 10. 2009 22:08
Re: Nejprospěšnější krok ...
Tak to si vedľa kamoš, Fabia je, aspoň pre domácich, určená ako rodinné auto, bežia také aj reklamy, a tomu účeli často aj slúži. Na účel, ktorý píšeš, stačí, na viac už nie. ;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 10. 2009 20:54
Re: Fabia
....no, ak si hladal auto na trhu medzi babkami so zeleninou, tak ti tuto vetu uverim:

"na trhu cenou, výbavou, podvozkem, prostooem, nákladů nebylo nic lepšího"

;-)
neregistrovaný "misiak"
4. 10. 2009 20:52
neviem co s tou Fobiou mate?
Hnusne, nevyvazene auto, za vysoku cenu bez vybavy a ...a radsej som uz ticho ;-)

[odkaz]
neregistrovaný "tomi1289"
4. 10. 2009 18:42
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
mám pocit že si mimo :no:
neregistrovaný "tomi1289"
4. 10. 2009 18:30
Re: Nejprospěšnější krok ...
teda ty si odborník na slovo vzatý 8-s
neregistrovaný "tomi1289"
4. 10. 2009 18:28
Re: Správny postreh
Súhlasím, navyše si myslím že na tejto testovanej Fabii nieje celý facelift, myslím že celkom určite sa zmenia kolesá - neostanú tie pôvodne Antreas (či jak sa volajú) ktoré sú na fotke, ďalej určite bude označenie modelu a motoru po novom - ako na Octavii atď., a zrejme sa tiež zmení design krytu zadných svetiel a možno aj zadný nárazník - ako to býva pri faceliftoch, navyše tie fotky sú celkovo také nejaké divné.
4. 10. 2009 18:03
Re: design nových škodovek...
Mam naprosto stejny pocit. Od dob Octavie 1 a Felicie je to cim dal horsi. Facelift Octavie, Fabia 2 a Roomster jsou tragedie. Yeti ujde, ale ten Skodu nezachrani.
4. 10. 2009 18:02
Fabia
Někdo tu auto haní, někdo chválí. Kdo má na lepší nebo nemá ani na Fabii tak jí bude samozřejmě pomlouvat. Auto jsem vybíral v dubnu a na trhu cenou, výbavou, podvozkem, prostooem, nákladů nebylo nic lepšího. Osobně se mi více zamlouvá starý desing, toto mi připadá jak Polo.
:-)
4. 10. 2009 17:53
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
Konkurence pro Fabii nic moc :-). Za 300tis nejlepší volba
Avatar - Johnny_P
4. 10. 2009 17:16
Re: design nových škodovek...
" ŠKODA AUTO, STEJNÝ DESIGN V PĚTI VELIKOSTECH"

to můžeš říct o skoro všech automobilkách, Audi, BMW, atd. mají taky stejný design všech modelů :-!
Avatar - White_line
4. 10. 2009 16:44
design nových škodovek...
... se mi vůbec nelíbí. Fabia je malý roomster, octavia je malý superb a teď má být fabia superb? No to je hnus. Popravdě rečeno se mi FII před faceliftem líbí o hodně víc, než po faceliftu. Zdá se mi, že po O2 před faceliftem, jde design a nápaditost škody auto prudce z kopce. :-|

" ŠKODA AUTO, STEJNÝ DESIGN V PĚTI VELIKOSTECH"
Avatar - iudex
4. 10. 2009 10:29
Re: Správny postreh
No amen tma (alebo po cesky: potes koste). Takze hrkotajúcich trojvalcových dízlov sa nezbavíme.
P.S. Chápem ekologické tendencie, emisné limity a vsetko súvisiace, ale proste R3 v stvormetrovom aute nemá co hladat (v budúcom malom Up je to iné) a naviac nejhorsia mozná konfigurácia R3 (to uz je principiálne lepsií R2) v nafte nemá co hladat nikde. Ale uvedomujem si, ze to bude este horsie (aj BMW!)
Avatar - dochtor
4. 10. 2009 08:09
Re: dotaz
Teraz ľutujem, že som ti vyššie niečo odpísal, nemá to význam. Skús niekam zájsť, možno ti pomôžu.
Avatar - dochtor
4. 10. 2009 07:55
Re: FACELIFT FACELIFTU
Si to skutočne ty, alebo niekto ukradol tvoj nick? :-)
Podstatné je, že Fabia je ako jediná z trojice na starom podvozku. To ju deklasuje.
Avatar - dochtor
4. 10. 2009 07:41
Re: Ať je maska jakákoli...
ak sa už aj Škodovka skutočne snaží o optické zníženia a rozšírenie, tak tá "spousta dalších lidí" bude zrejme v menšine :-)
Avatar - dochtor
4. 10. 2009 07:33
Re: normalni auto
keď už používaš diakritiku, skús ju použiť aj v priezvisku Kabaň. Len pre tvoje info, Jozef Kabaň nastúpil na pozíciu vedúceho oddelenia Design Škoda Auto zhruba rok po tom ako bola predstavená FabiaII, takže je v tom nevinne ;-)
Avatar - woody-alien
4. 10. 2009 01:18
Re: dotaz
Tak už sis to vyzkoušel, vidíš stejně nikdo nereaguje, tak vyčistit zuby a hajdy na kutě. Zítra je Studio kamarád, Jů, Hele a Muf a třeba se i naučíš jak hned nedávat najevo, že si takzvaně nepobral. ;-)
Avatar - woody-alien
4. 10. 2009 01:05
Re: Správny postreh
Obávám se že tříválce budou mít zelenou i nadále, a to ještě z 1.6 TDI odfiknou válec a vznikne 1.2 TDI jak píše WinDiesel.
Avatar - woody-alien
4. 10. 2009 01:00
Re: Designér radši utekl k Trabantu
Kdo si přečetl alespoň jeden rozhovor s Kabanem (a že jich bylo), tak tohle ví. Na OIII jsem maximálně zvědavej, facelift OII mě vyloženě nas...nepotěšil.
Avatar - woody-alien
4. 10. 2009 00:52
Re: Ať je maska jakákoli...
Suzuki Wagon R+ je na druhou stranu třeba brát jako takovou atrakci. Permanentní Matějská, centrifuga, horská dráha a strašidelný zámek v jednom. :yes: >:D
Avatar - woody-alien
4. 10. 2009 00:43
Re: normalni auto
Právě že se to tady vždycky strhne v totální zatracování nebo donebesvynášení. Přitom to jediný co zatím můžeme hodnotit je pár fotek podivný kvality.

Takže souhlasím s tebou, Fábie II je kvalitní auto. Tečka. Jenom podle mého mínění snad nejošklivější ze segmentu a to mě přivádí k otázce. Musí to bét, Maryšo ? Pardon, musí to být Škodovko ?
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 23:38
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
nedelej ze me hned fandu skody, jde videt zes to asi spatne pochopil - jde mi o to ze tu zas vsichni zacinaji delat z fabie nehorsi auto, omyl, auto na 2 veci...je to UPLNE STEJNA KRAVINA jako kdyz by tu nekdo zacal psat ze fabia je nejlepsi auto tridy, s bezchybnym designem, motory, prostorem, cenou, spolehlivost sama...tak me tu nekamenuj kvuli ptakovinam ;-)
Avatar - salamoon
3. 10. 2009 22:58
Re: Pokial to tak bude...
nj,treba zautocit na aspon nieco slovenske,ked si uz dovolim kritizovat cesku skodovku co >:D

btw ja nechcem ani kiu ani skodovku,takze si si to mohol odpustit :-)
Avatar - white label
3. 10. 2009 22:20
Re: Ať je maska jakákoli...
..., že je zde (sice) něco v nepořádku..., ale že i přesto na ní "něco je"..., myslím určitou "osobitost", kterou ji i přes jistou "disproporci" nelze zcela upřít...
neregistrovaný "Bench"
3. 10. 2009 22:06
Re: Ať je maska jakákoli...
Hmm tak v tom případě asi šilhám, nebo jsem designově tupý a spolu se mnou samozřejmě spousta dalších lidí ;-)
neregistrovaný "exctenar"
3. 10. 2009 22:03
dotaz
neví někdo náhodou, prečo se nediskutuje na tomto slovenském serveru?že by nutnost se producírovat jine?přitom je tam o TOP fáru,jakým KIJA bezesporu je,podle korejců...[odkaz]
neregistrovaný "exctenar"
3. 10. 2009 22:00
Re: normalni auto
třeba kdybys jim řek, že design v šáde dělá slovenský občan Kaban,tak to by mohlo zabrat na národnostní vlnku...SNS máte,tak ještě to transformovat do aut a je to docela dokonalé,Fičo je také dokonalý py/us...jo,padlo rozhodnutí,že se přikoupí Avensis kombi,abych nebyl dementně osočen z fandovství šádě :-! :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 10. 2009 21:59
Re: Ať je maska jakákoli...
Myslím, že se estetické cítění každého člověka, při pohledu na Fabii, nemůže ubránit dojmu, že je zde něco v nepořádku...
Avatar - white label
3. 10. 2009 21:53
Re: Ať je maska jakákoli...
Máš pravdu, ale třeba takové Suzuki Wagon R+ nepomůže ani její "určitá hranatost"... ;-) >:-[]
neregistrovaný "exctenar"
3. 10. 2009 21:51
Re: Pokial to tak bude...
asi to bude tím slovenským designérem... >:D BTW: takovou KIJU si koupím,až porostou sněženky na Marsu...
neregistrovaný "Bench"
3. 10. 2009 21:21
Re: Ať je maska jakákoli...
Ok, ale jde mi o to, jestli je proporční to, co se zdá proporční Tobě a další polovině národa, nebo jestli existuje trochu objektivní určění, co jsou vyvážené proporce.

Pokud tu není objektivní metr, tak můžu tvrdit, že lidem se zdá vyvážené to, na co jsou zvyklí.
Avatar - saldy
3. 10. 2009 21:17
Re: Nejprospěšnější krok ...
Fábie je primárně určená do města popř.kratší cesty po okreskách, jako taková nemá chybu, pokud jí někdo používá i na jiné účely, je to jen a jen jeho boj ;-)
3. 10. 2009 21:05
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
Jak někdo může mít rád klaustrofobický pocit, to nechápu :-O .Fanda vždy udělá ze záporu klad, který se vlastně tváří jako zápor...

Seděl jsem např. v nové fiestě a takový blbý pocit z stísněnosti jsem ješte neměl i když klaustrofobik nejsem.Každé auta má být podle mně vzdušné i to jedno z nejmenší, příkladem může být i C3.
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 20:42
Re: Nejprospěšnější krok ...
ano, protoze jen na designu zalezi, proc nekoupit ladu kalinu, nebo rovnou BYD F3 apod. kdyz se mi libi?
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 20:38
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
kazde auto ma sve pro a proti...fabia se dnes prodava za docela dobrou cenu (nemyslim tim jen classic)...a treba ten klaustrofobicky pocit mi vubec nevadi, spis naopak...
fabia samozrejme neni dalnicni auto pro sedmiclenou rodinu, na to jsou jini, jiste ze nekdo kdo jezdi v A8 by si nikdy nekoupil fabii :-) ......docela mne zacina svtat to, pro cechy typicke, kritizovani (nejen) fabie, nikdo nerika ze je dokonala ale co je moc to je moc...jo a nebojim se ze by venga nejak prevalcovala fabii, venga ma navic jiny ucel nez fabia...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 10. 2009 20:28
Re: Ať je maska jakákoli...
Proporce by měly být vyvážené u každého automobilu. A v případě Fabie člověk nemusí být vystudovaný designér, aby viděl, že poměr mezi výškou a šířkou karosérie není zcela optimální... doslova bije do očí.

Příkladně vyvážené proporce má v dané třídě, dlé mého, například Grande Punto, Clio, nebo nové Polo. Fabia nikoli.
Avatar - petrumr
3. 10. 2009 20:22
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
3. 10. 2009 20:03
Re: Nejprospěšnější krok ...
Alebo ju v strede pozdĺžne rozrezať a vložiť aspoň 10 cm široký medzikus a zase zvariť... >:D
3. 10. 2009 19:43
Re: OMG
kazdy na to mame svuj nazor. Kdyz je pro tebe vytelene posklebovacne jizlive.. trosku mi te je lito, bo se na tebe Fabie vsude sklebi.. na me se smeje a hned mam den veselejsi ;)
Avatar - Mojito (s Feferonkou)(RSKa)
Re: Designér radši utekl k Trabantu
Něco tak škaredýho jsem už dlouho neviděl :no: ..ten předek je naprosto nevyváženej.
Avatar - Ricardo
3. 10. 2009 18:50
Re: Designér radši utekl k Trabantu
Neboj, bude se určitě dát koupit i za 300 >:D
Avatar - Ricardo
3. 10. 2009 18:47
Re: Ať je maska jakákoli...
Naopak, existuje takový poměr, uvierzální pro všechen design. Jednoduše řečeno určitě proporce oku lahodí a jiné nikoliv. A Fabie svůj nesoulad rozměrů ještě zdůrazňuje zaoblenými tvary
Avatar - Well-being
3. 10. 2009 18:23
Nejprospěšnější krok ...
... pro současnou Fabii bude ukončení její výroby. S tou úzkou a vysokou krabicí se zkrátka nedá nic jiného dělat.
Avatar - salamoon
3. 10. 2009 17:24
Re: Pokial to tak bude...
to mas pravdu,avsak to nieje ospravedlnenie....
ak by som mal brat polo/fabia,tak beriem polo.
technika podobna,no polo je aj vdaka dizajnu dalej.

v poslednej dobe su facelifty jedna velka katastrofa,colt,grande evo,toto,chysta sa outlander....
jeden horsi dizajn ako druhy.....
neregistrovaný "Bench"
3. 10. 2009 16:50
Re: Ať je maska jakákoli...
Právě že u hatchbacku mě výška vůbec neruší, auto mi proporčně dobře ladí. Samozřejmě, hodně lidem se zdá Fabia příliš vysoká, ale hodně lidem se taky líbí. Řekněme, že to je třeba 50:50. Auta s podobným hodnocením veřejností jsou obvykle extravagantní, inovativní nebo stylovky. Někdo je skousne, někdo ne.

FabiaII IMO není disproporční, ale neotřelá a neodpovídající zažitým vzorcům.
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 16:31
Re: Správny postreh
dostanou:-)ale já bych spíš enchal jen tu 12 ventilovou, ta 6 ventilová mi přijde už trochu out:-)
3. 10. 2009 16:19
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
Konečně někdo kdo to pěkně shrnul.
Avatar - iudex
3. 10. 2009 15:24
Re: Správny postreh
To je iste fajn, ale mensí motor má pre nase trhy vacsí význam. Zbytocne budú styri turbomotory výkonovo od 100 do 200 koní, ak do stovky budú len archaické atmosféry.
Avatar - iudex
3. 10. 2009 15:22
Re: Správny postreh
Ano, to má logiku. Pre mna najvacsiu tá verzia o insiderovi (ostatne i Superb unikol prvý z linky).
Avatar - theolli
3. 10. 2009 15:16
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 15:11
Re: normalni auto
:yes: :yes: (i k predchozim prispevkum)
3. 10. 2009 15:10
Re: Správny postreh
No a hlavně přibude 1.4TSI ;-)
3. 10. 2009 15:10
Správny postreh
Záměr je jasný - aby nebylo poznat, kde to je vyfoceno. Jednak aby si případný carpparazzi (nebo jak se to píše >:D ) neprozradil svoje tajné místo odkud fotí, popřípadě pokud to fotil někdo "zevnitř" tak aby se nedal odhalit, kde to fotil... ;-)
3. 10. 2009 15:05
Re: OMG
Myslím to tak, že sedan jako koncepce je nechci říct zastaralá, ale zvlášť na západě je hodně hatchů, kombi, MPV, SUV a tak podobně. My jsme někde na půl. Ale právě ten konzervativní zákazník který nemá moc peněz kupuje auta jako Fabka sedan nebo v Rusku populární Lada Kalina. Právě kvůli tomu je Dacia Logan sedan a ne hatch ;-)
Je to dobře vidět třeba u Mercedesu, třída A, B jsou vlastně malé MPV a až Cčko je sedan.
3. 10. 2009 15:02
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
Plny suhlas. Tiez si myslim, ze na trhu je viac podstatne lepsich aut. Do Tvojho zoznamu by som este urcite zaradil aj Grande Punto a urcite by tam mal patrit aj novy C3 pri ktorom je Fabia jednoducho hrozostrasna..
Nech premyslam ako premyslam, argumentom obdivovatelov FABIE 2 nerozumiem..
1. spolahlivost - sedy priemer, nic mimoriadne. Ani od Francuzov nie je podstatne lepsia.V tomto vedie Japonsko a Korea..
2. lacny servis a dostupnost nahradnych dielov - servis je rovnako drahy ako inde..napriklad Kia Ceed ma cenu za prehliadku kde nic neurobia rovnaku ako mala kedysi Filcka... cca 330 €.. je to vela? Diely su uz taktiez na Fabku drahsie ako kedysi.
3. Jazdne vlastnosti su slabe..nie je to argument.
4. pohodlie oproti francuzom slabe..
5. Kradla sa kedysi, neviem ako je teraz..
6. Katastrofalna ponuka motorov a vybavy.. cenovo dostupny je len HTP ale kto chce slusnu motorizaciu tak musi platit ako pominuty.. Oni normalne predavaju auto bez radia :-)
7. Priestrannost je relativny pojem.. Kufor je slusny ale v zadu je len taka lavica.. Navyse som v interiery mal taky neprijemny klaustrofobicky pocit..

Suma sumarum, niekorym ludom sa trosku divim pri ich volbe ale zaroven im neberiem ich nazor. Nikdy som nemal rad "holo-auta" ktore skodovka tradicne predava a tato tradicia sa taha este z totality.
Osobne by som taketo auto ani nekupoval, pretoze do rodiny si mozeme dovolit kupit len jedno auto, takze musi to mat slusny motor aby sa dalo ist na dialnicu (100-120 koni), slusny batozinovy priestor (aspon 400 litrov), slusne jazdne vlastnosti, bezpecnost a vzdusny pocit v interiery. Toto mne osobne splnaju minivany ktorych je viac a viac a myslim, ze taka Kia Venga ktora sa bude v Nosoviciach vyrabat milu fabku tak pobije, ze Skoda bude musiet veeelmi skoro predstavit nastupcu tohoto tu..
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:33
Re: FACELIFT FACELIFTU
nebudu s tebou dneska, GTI, souhlasit:-)
ano, možná, že na vzhled FII sme si už docela zvykli, to ale nic nemění na tom, že je to proporčně hrozný a sebelepší facelift to fakt nespraví:(a nic to taky nemění na tom, že Fiesta je úplně jiné kafe:(
nemluvě o tom, že fabia byla zralá na facelift hendka po odhalení:(
A facelift octavie, no ty světla po těch hezkých rovných zamračených, ten korejský protáhlý je trochu přitáhnutý za vlasy, ale jinak jako celek ta maska, dkyž sem ji viděl, takse mi mooc líbila, a povedla. kéž by se to povedo aj u Fabie:-)
neregistrovaný "Stillborn"
3. 10. 2009 14:30
Re: normalni auto
Já taky >:D
neregistrovaný "Stillborn"
3. 10. 2009 14:29
Re: normalni auto
Tohle chápu ;) A musím souhlasit, že motorová nabídka by potřebovala nějaké lepší jednotky...
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:25
Re: Škoda
akorát žiejš 3 roky pozadu , protože ten kholobyt má dneska úplně jiný výbavy a taky v těch balíčkách lze za málo úeněz hoděn dokoupit, jo škodovka už se cenově dostala jinam:-)
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:24
Re: normalni auto
Iste. Ja tiez nie som inkvizítor Fabií, u mna dokonca klady Fabie pocetne prevazujú, akurát tie jediné dve veci, ktoré mi na nej vadia (dizajn a základné benzíny) sú rozhodujúce.
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:23
Re: OMG
kliky zůstanou, ani se nijak nezačly lámat, fungujou, berte to ak, že škodovkA se nyní zamněřovala na Octavii, Supa obou variant a yetiho a rpoto Fabia musela přijí zkrátka, osekaná., šetřilo se na kdečem a todle je výsledek:-)
a nakoenc proč nenechat to co v FI fungovalo:-)akorát všecky dětský nemoci ji neopustily, co t ložiska předních kol?:(
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:21
Re: Správny postreh
Konecne niekto, kto má k veci co relevantné povedat. :yes:
Inak viac ako zmeny svetiel za podstatnú vnímam zmenu v motorizáciách. Ono sa dalo cakat, ze konecne i Fabia dostane 1,6 TDI náhradou za 1,4 a 1,9 TDI. Zrejme pribudne i 1,2 TSI. Hatapky sa asi dozijú konca Fabie II (dúfam, ze sa nedostanú este i do F III).
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:21
Re: OMG
veselé a rozverné? a Fabia? chuděrko, koukni se na to někdy z autobusu:-)
Spíš vytleně pošklebovačně jízlivé pak jo :-) >:D >:-[]
ta maska není pěkná:( jízlivě, tak a mám tě, sis mě koupi l a už s tím budeš mít jen problémy:-)
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:19
Re: ojojoj
říkám se mi nezdá:-)kombík se mi furt líbí víc, je to aut a ne nevzhledná koza krabice:(
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 14:18
Re: Designér radši utekl k Trabantu
no kéž by něco takovýho Kabaň vymyslel:-) Logan púo česku, no to bude zajíéamvý, jen aby to faskt stálo za to aj cenvoě:-)
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:18
Re: Správny postreh
Ano, hned som si to vsimol, na strku nevrhá tien, ktorý by mala, akoby visela vo vzduchu... dost lacné. Neviem, co tým zamýslali.
neregistrovaný "Stillborn"
3. 10. 2009 14:13
Re: normalni auto
Fabie má různé přednosti, ale i zápory. Stejně jako kterékoliv jiné auto. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Dvojnásob to platí o designu. Nejsem zarytým zastáncem škodovek a nikdy jsem nebyl, na Fabii proto koukám nezaujatě a je pro mě prostě jednou z mnoha v dané kategorii. Přestože osobně bych si ji při volbě nového vozu asi nevybral (raději Fiestu nebo třeba nové Polo), nepovažuji ji za tak strašné auto, jaké z ní dělá mnoho lidí v této celé diskuzi.
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:12
Re: Designér radši utekl k Trabantu
Omyl, prvý projekt, do ktorého výraznejsie prehovoril Jozef Kaban, je Yeti. A to je za posledné roky najpodarenejsia Skodovka. Auto, ktoré vyvíja od zaciatku, je Octavia III, ale i Tebou spomínaná lacná verzia Touru.
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:10
Re: Ať je maska jakákoli...
Samozrejme, ze nejestvuje ziadny správny pomer sírky a výsky (lebo o týchto parametroch Avantime zrejme hovoril). Kazdopádne pri pohlade na auto Ta nemá ani jeden rozmer rusit, a to sa pri Fabii deje u velkej casti ludí (odborníkov, kváziodborníkov i amatérov). Ak sa toto deje u statisticky vysoko nadpriemernom pocte ludí, asi to nie je cisto subjektívne, ale objektivizované mnozstvom hodnotiacich. Plne súhlasím s názorom, ze Fabia je viditelne disproporcná, co sa týka pomeru výsky a sírky, totiz na danú výsku je neprimerane úzka (mozes to povedat i naopak, ze je neprimerane vysoká). Optické retuse majúce za úlohu zjemnit túto disproporciu neodstranujú podstatu problému.
neregistrovaný "Stillborn"
3. 10. 2009 14:06
Re: normalni auto
Doba nikdy nebyla stejná, vždy se měnila >:D Design objektivně hodnotit nelze, to je věc každého... Ale co je pak na Fabii tak špatného? :-)
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:03
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
No vidím, (budúci) doktore, ze dozrievas v názoroch... Plne s Tebou súhlasím. :yes:
Avatar - iudex
3. 10. 2009 14:01
Re: normalni auto
No nepoznám jediného mladého cloveka z mojho okolia, ktorý si kúpil Fabiu II preto, lebo sa mu páci. Argumentov som pocul kopec (cena, vnútorný priestor, dostupný servis +ND, kvalita vypracovania a vsetky majú nieco do seba), ale dizajn medzi nimi rozhodne nebol. Aspon typická reakcia mojej susedy, majitelky F II: najprv som sa na Fabiu nemohla ani pozriet, no po porovnaní si konkurentov som zistila, ze je zvnútra najvacsia a mala dobrú cenu. Pomaly si zvykám i na to, ako vyzerá. 8-s
Avatar - iudex
3. 10. 2009 13:58
Re: normalni auto
No to sa nám doba mení, ked uz 18-rocní uvazujú ako artritickí dochodcovia... 8-s
neregistrovaný "Bench"
3. 10. 2009 13:36
Re: Ať je maska jakákoli...
Avantime, co si představuješ pod tím, když říkáš, že je Fabia II disproporční? O jakých proporcích je řeč? Ona existuje nějaká šablona, jaké má mít malý hatchback proporce, nebo jde o designový průměr, který se zdá optimální největšímu počtu lidí, nebo je to nějaký rozměr získaný na základě zlatého řezu či co? A nebo to je jenom Tvůj čistě subjektivní dojem z toho auta a představa optimálních proporcí?

Pokud je to ta poslední varianta, tak mi to hodnocení nepříjde na místě. To bych potom mohl třeba tvrdit, že vozy MPV jsou vrchol hnusu, protože mají disproporční výšku.

Mimochodem, mně se FII líbí víc než jednička, příjde mi svěží a s proporcemi nemám nejmenší problém. Kombi je už takové divné, tam se mi zase ta jednička zdá mnohem lepší.
3. 10. 2009 13:21
Re: KECY...
Jen bych ještě dodal... všimněte si, že to auto vůbec není foceno tam, kde se to tváří že to je foceno. Úplně krásně jde vidět, jak je ta fabka vystříhnutá z jiné fotky a zasazená někem jinam. ;-)
3. 10. 2009 13:07
Re: KECY...
tak ono uprimne.. jo, asi to je maska spis z Octavie.. ale stejne si stojim za svym.. FII tuhle zmenu nepotrebovala.. to je neco podobneho, jako udelali chudakovi Feline s maskou z OI. Mluvim ciste o designu predku.
3. 10. 2009 12:52
Re: Škoda
Ted možná, ale když začínala tak to byl děs.

I přesto jsou některé položky v ceníku ke smíchu i dnes, například 5 tis za dálkové ovládání nebo 500 za zrcátko v clonítku.Takových věciček je tam víc, doporučuji si prohlédnout ceníky a hned uvidíte že je to nabídkově pase.
neregistrovaný "wector"
3. 10. 2009 12:33
Re: OMG
Taky si říkám, že problém nebyl v masce, ale spíš v bočním profilu a na zadní části. Stačilo tyhle části doladit, třeba když jsem viděl tmavě modrou metalízu s bílou střechou a většími koly, tak už to bylo opravdu pěkné auto. Snad se facelift dotkne i vnitřních klik, ty vypadají úděsně žebrácky. To snad nemůže být tak drahé vyměnit ten plast za kov.
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 12:20
Re: Pokial to tak bude...
posledni schopna skoda OII pred FL? auta nejsou jen o designu...
3. 10. 2009 11:30
Re: KECY...
Souhlas, tohle nebude určitě poslední fotka "nových" fábií, takže teď chlapy do ulic a fotit ;-), čím déle se na ty fotky koukám, tím více se mi líbí :-)
3. 10. 2009 11:21
KECY...
...které jsou akorát opsány (a přeloženy) z webu [odkaz] . K vnějšímu vzhledu - světlomety jsou jiné - nižší, širší a s čočkami víc od sebe než u současné verze. Maska není ve "stylu supebu," ale spíš Octavie. Odpadnou prutové antény (jde to vidět i tady na fotkách.) Motory 1.4TDI a 1.9TDI rozhodně nezůstanou, protože nesplní Euro5, stejně tak přibude volba DSG. Za účelem snížení emisí budou i přepracovány posilovače řízení a brzd (+ vše co s tím souvisí,) nové konstrukce sedadel (u zadních to lze vidět i zde na fotkách,) jiné boční airbagy...
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 11:05
Re: Škoda
no s cistym svedomim rikam ze ted ma fabia cenu uplne normalni...
3. 10. 2009 11:00
Re: FACELIFT FACELIFTU
normalne se to nestava, ale tady s tebou vyjimecne naprosto souhlasim... Proc, proc, proc?..... :-(
3. 10. 2009 10:57
Re: OMG
:-) nejak uplně nechapu, jak jsi to myslel s temi sedany..? :-)
Avatar - salamoon
3. 10. 2009 10:40
Re: Pokial to tak bude...
nie,preco?

alebo preto,ze som slovak,a skodovka je ceska,tak nesmiem byt kriticky? 8-s

napisal som pravdu,posledna schopna skoda bola O2 pred faceliftom.
a teraz ako tak yeti.

ale fabiu totalne d*bu......
3. 10. 2009 10:29
FACELIFT FACELIFTU
No... napsat se to musí - pokud výrobci (a jde to napříč světem) dospěli v poslední době k závěru, že auto je nutno po cca třech letech výroby vizuálně modernizovat, je něco shnilého ve státé autském...

Není to tak dávno, co se tu probírala (jak jsem četl, pro mnohé rozpačitá) novela Grande Punta, nyní tu máme upravenou Fabii. Není třeba nyní psát známou pravdu, že Fabia je vizualitou nejodvážnější auto třídy, že spolu s Polem, Ibizou a fiestou patří vůbec k tomu nejlepšímu, co třída subkompakt nabízí, je potřeba psát o potřebě úprav karoserií.

Pokud tedy výrobce přistoupí po třech letech k revizualitě, co se čeká od kupců, že když už si konečně zvykli na nový tvar, převexlují a ocení modernizaci? Nikoliv, to je špatné zadání. Nechť se modernizuje technika, ale tvář auta ať se zapíše do dějin v takovém výrazu v jakém vyjela při svém zrodu. Koneckonců je pro mě nepřijatelné, aby můj vůz neměl charakteristickou vizuální identitu.

V případě Fabie II se navíc k nepotřebě faceliftu přidává skutečnost, že je to vůz, kterému to již třetí rok přece velmi sluší. Novým roštem z ní lepší fešandu nikdo neudělá. Prodeje jdou jako mo másle, pozvolna se z F II. stávala designová ikona, je to vůz jiskrnný, vůz přitažlivý, a najednou tu má být "subkompaktní superb?"

Tedy je na místě, zde příslovečná otázka - Proč, proč, proč?

P.S. Copak se Škoda, co se týká předních masek, dostatečně "nepoučila" z liftu Octavie? Doufejme, že reál bude povedenější...
Avatar - leone
3. 10. 2009 10:22
Re: Škoda
vcelku dávám za pravdu,...novou maskou se auto ještě více zúží ( opticky ) už tak reálně nevyvážené proporce, šířka versus výška, více vyniknou. MASKA NENÍ problém nové FII,
technicky i zpracováním auto jinak myslím splňuje rozumný střed nabídky ,..teda vyjma zákl.motorů, s třívalcem nemám zkušenost, a ani ji nechci získat,...mě ani nevadí jestli nad hlavou mám 10 čí 20cm místa, spíše to, se dovolovat spolujezdce pokaždé když budu chtít přeřadit, ..to mě vážně vadí, ale je to pochopitelně věc názorů, cenu a zákl.výbavu škodovek obecně nemá cenu probírat, ta se trochu zlepšuje, ale stále..daleko za konkurencí!!!
3. 10. 2009 10:09
Re: Škoda
chtělo by to radši novou generaci, tohle mi přijde děs >:-[] a navic ty vypichnutý světla s blinkrem mi trochu řipomínají ty po fL Clia...
jo už aby tu byla Ibiza kombi, to vypadá k světu ;-) jen ten vnitřek je takovej ee :'-(
3. 10. 2009 09:09
Škoda
Děs a hrůza, raději nic než masku chladiče velikostně jak u liazky...Připomíná mi to případ felície, kdy po faceliftu udělali z toho auta zrůdu.

Tahle fabia je zabitej případ, uzké ,nechci říct přímo hnusné, auto, které ani nenaláká na cenu.Za tu cenu má kolikrát konkurence plnou nebo střední výbavu, kdežto u fábie je to holobyt.
Avatar - twistedTSD
3. 10. 2009 08:59
Re: OMG
jj, myslim ze predek F2 je docela povedenej ale ten lift to mozna dost pokazi :'-(
Avatar - Tomas_2002
3. 10. 2009 08:18
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
No nevím...mě se ta cena nezdá tak strašná - 220 tyček za Fábii s klimou a 4 pytlíkama... :-|
3. 10. 2009 02:28
Re: OMG
Tohle mi taky vadí, nebo spíš vadilo na Fábii minulé generace. Auto které se tváří dospěle až stařecky s rozměrama pro děti. Bylo to pořád auto hodně pro čechy a východní evropu, myslím hlavně sedan. Stejně jako třeba Lada Kalina je to pro bohatší část evropy koncepční nesmysl, ale tady u nás byla potávka po "reprezentativním" sedanu.
O designu se radši nebavme, sedan je teda silná káva...
3. 10. 2009 00:38
OMG
na začátek bych chtěl řict, že se mi FII hodně líbí. Avšak když tak teď koukám na ten fclift.. proč proboha chtějí, aby se to auto - svým způsobem rozverné a veselé, tvářilo nabručeně a jaksi větší, než je?!;-\ ..to si může dovolit SuperB, ale Fabka?! Třeba, až vyjede v plné kráse (nebo "kráse"?), bude vypadat líp, než tady na těch fotkách.... kéž by...
Avatar - KubikCv
3. 10. 2009 00:21
Re: ojojoj
paradoxně u první Fabie byl nejvyváženější kombík...u dvojky je to zase nejkratší varianta..asi proto,že je nejpodobnější Swiftu :-)
Avatar - KubikCv
3. 10. 2009 00:19
Re: Designér radši utekl k Trabantu
no teď by měl být v Boleslaff Motoren Werke slovenskej designér..první jeho projekt by měl být Logan po česku,aneb nástupce Octavie tour
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 00:17
Re: ojojoj
ona vůbec fabia vypadá divně, tak si myslim, že tam není co zkazit:( ale co kdyby...
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 00:17
Re: Designér radši utekl k Trabantu
já mám dojem, že designér, kterej dělal Fabii I a Octavii I šel PRÁVĚ do SEATu:-)
a to, že škodovka chtěla, yby jjejí auta byly rozpoznatelný shodnou maskou, to už říkali tak před 5 rokama...akorát, že přišli na to, že to musí bejt maska ze Supa, protože jízlive se tlemící maska FII to bemůže bejt, to je hnus:-D
>:D >:-[]
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 00:14
Re: Ať je maska jakákoli...
neřekl ybch vůbec:-)spíš naopak, kombi je auto, hatch je krabicoidní až moc:(
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 00:12
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
a taky tolik už leckde stojí pokud sis envšiml a náhodou výbavy má Fabia dneska dost bohatý:-) a zákaldní motory má v Segmentu B srovnatelný:-)
Avatar - chlapecx
3. 10. 2009 00:10
Re: normalni auto
ano, fbia II rozhodně vzbuzuje daleko víc emocí než Fabia I ale to je naprosto dobře, že není tak suchá:-)ano, je to trochu moc vysoký (až zvytčně, v FI byla málo místa nad hlavou, ve FII je ho tam moc)a úzký (inu u FI to nebylo tak vidět) ale FII se rozhoděn daleko víc líbí aj mladým, než FI, jakkoliv FI měla vyváženější proporce:-)
neregistrovaný "Stillborn"
2. 10. 2009 23:56
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
tak, tak, hezky jsi to řekl :-) ;) :yes:
Avatar - twistedTSD
2. 10. 2009 23:55
ojojoj
no tak to jsem zvedavej, ta maska mi tam nejak nesedi, bojim se ze svetla budou vypadat divne...uvidime co z toho vznikne...
neregistrovaný "Stillborn"
2. 10. 2009 23:55
Re: normalni auto
Naprostý souhlas. Jen bych doplnil, že znám spoustu mladých a nekonzervativních lidí, kteří Fabii považují za hezké (někteří dokonce krásné) auto. Vzhled prostě je, byl a vždycky bude subjektivní záležitostí...
Avatar - twistedTSD
2. 10. 2009 23:50
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
design je subjektivni, interier se mi libi, cenu ma normalni, rekl bych ze ted uz docela dobrou (nevymyslim si),motory snad nejsou takova katastrofa...samozrejme nerikam ze je fabia dokonala, to ne, ale uz mi lezou na nervy tyhle ,,antiskodovkarsky" kecy typu fabia (OII,rmstr,vw...) je nejhorsi auto sveta...
Avatar - KubikCv
2. 10. 2009 23:42
Designér radši utekl k Trabantu
Designér VW utekl k Trabantu..kam utekli designéři Škody? Vždycky jsem si myslel,že podivnosti v koncernu umí jen Seat...Škoda mu zdatně sekunduje.Jediná Fabka mk2 co se mi líbila byla krátká v cihlové metalíze a roomster.To už i korejci se učí evropskou designérskou školu.
Jediný čeho se Škoda drží,je stavět všechna auta od masky..takže všechny od nejluxusnějšího Supa po nejholobytovatější Fábii mají stejnou masku.
Nové heslo automobilky by tak mohlo být...Škoda simply never....a nebo české Škoda....peněz :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
2. 10. 2009 23:39
Ať je maska jakákoli...
... stejně nezachrání mizernou proporčnost. U kombi jsou disproporce možná zřetelnější, než u Hatchbacku...
Avatar - Ronault.
2. 10. 2009 23:33
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
NEmůžu s Tebou plně souhlasit. Jízdní vlastnosti, světla, kvalita zpracování, solidnost, tam Fabia je velmi dobrá. HTP má sice jen 3 válce, ale jako základ to mohlo dopadnout ještě hůře. V čem je špatná je exteriér a trochu podivně nudné tvary interiéru. A samozřejmě, nechceš-li HTP, ber jiný motor...
2. 10. 2009 23:17
Re: FABIA JE NEJLEPŠÍ
nebo lehce jetou Scuderii.
2. 10. 2009 23:02
FABIA JE NEJLEPŠÍ
Fabia II je opravdu škaredé auto. Zevnitř i zvenku. Má zoufalé motory a zastaralý podvozkový základ. Cenově je spíše výše, výbavou neoslní.
Opravdu nechápu že si ji někdo koupí. Většina kupujících jsou z kategorie: "vždy jsem měl Škodovku, chci ji za každou cenu i nadále".
Lidé, kteří si kupujete Fabie - zapojte do hry taky rozum, vždyť konkurence (téměř jakákoli) je celkově racionálnější volba, existují taky Ibizy, Yarisy, Fiesty, Punta, Corsy, Pola, Mazdy 2, i20-ky a spooooousty dalších, nejen ty Fabky. Nebuďte jako ovce. Současná Fabia má v základu hodnotu max.180tisíc a pokud za ni někdo chce víc, dělá z vás ebily.
To už si raději pořiďte Silverado '89
neregistrovaný "nextrom"
2. 10. 2009 22:53
normalni auto
Ja nevim co porad mate s tou Fabii 8-s, je to proste normalni auto (z kteryho je dokonce videt i ven, na rozdil od tech jinych kinetickych kreaci) a takovy auto nekupuji jen ujety moderni konzumenti, nybrz i konzervativni lide, co uz maji nejaky ten rok zivota za sebou a divaji se jeste na jine hodnoty, nez jen na takove - jak co vypada z venku ;-\
Avatar - theolli
2. 10. 2009 22:52
sorry
tohle nemuzeš už ani přirovnat k KOrejcům či Číně protože by jsi je urazil.
2. 10. 2009 22:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - woody-alien
2. 10. 2009 22:45
Re: Pokial to tak bude...
Že by "strategie zastrašování" ? Kupujte Fábie než přijde facelift !!!! :-)
2. 10. 2009 22:43
Re: Pokial to tak bude...
Udělalo se Ti líp? :no:
Avatar - salamoon
2. 10. 2009 22:34
Pokial to tak bude...
...tak strasne auto sa stane este strasnejsim :no: :no: :no: