Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Reklama na hybridní Toyotu Auris byla klamavá

RPR obdržela na tuto reklamu stížnost, jejímuž autorovi vadily zavádějící informace o ceně hybridního automobilu Toyota Auris.
Zpět na článek
24. 6. 2011 09:21
24. 6. 2011 16:50
24. 6. 2011 16:48
24. 6. 2011 16:43
24. 6. 2011 10:00
neregistrovaný "RayBan"
24. 6. 2011 09:21
této reklamy
sem si taky všiml a napadlo mne to stejný... Je fakt, že by mě nenapadlo si stěžovat, nicméně je asi potřeba těmto podvodníkům jako je Toyota jejich podvody maximálně ztížit. S podobnými inzercemi nesouhlasím.
Rozbalit vlákno
25
Avatar - Atlis
24. 6. 2011 09:23
Re: této reklamy
njn, toyota, to su sami povodnici... ;-)
24. 6. 2011 09:29
Re: této reklamy
No podobné podvody dělá každý..., každý ale v jiné míře...
P.S. Ona Toyota toho má obecně na triku v poslední době dost a dost... ;-)
Avatar - KANKUNEN
24. 6. 2011 09:56
Re: této reklamy
Toyota má především na triku, že dokáže už desítky let vyrábět auta, které umí sloužit 10 - 15 let, aniž by měl člověk dojem ze starého rozkřupaného vraku.
Avatar - ZoomZoom
24. 6. 2011 11:39
Re: této reklamy
Tak pověz co konkrétně. Myslíš snad to, jak americký ovce neumí zabrzdit rozjetý auto, případně si pletou brzdu s plynem? >:-[]
Nebo tě jen štve, že Toyota vyrábí auta kvalitnější než je to tvoje?
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2011 09:51
Re: této reklamy
Průměrný pozemšťan pochopí formulaci "Modelová řada Auris již od... ". Koukám, že jsme asi stále méně svéprávný národ, když lidem nedojde i takováhle banalita a považují to za klamání.
24. 6. 2011 09:57
Re: této reklamy
Přesně tak. Navíc drtivá většina automobilových reklam obsahuje ono "již od..." a tahle reklama není výjimkou. Ale asi se našel nějaký idiot, který se potřeboval zviditelnit, tak přišel s tímhle.
24. 6. 2011 10:01
Re: této reklamy
Hele, v důsledku na to doplatí jen a jen sama Toyota. Co si o ní pomyslí člověk, který "blbě" slyšel reklamu, zajde do prodejny k Toyotě a zjistí pravou míru věci? No, tak se asi otočí na podpatku a cedíc mezi zuby něco o lhářích, zhnuseně odejde. To, že blbě slyšel, či nepochopil, to si nepřipustí. ;-)
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2011 11:03
Re: této reklamy
Samozřejmě... dnes se vlastní chyby neuznávají. Jsme přeci bezchybní, že?
24. 6. 2011 10:07
Re: této reklamy
Souhlasil bych s tebou, kdyby to nebyla reklama dělaná přímo na HYBRIDNÍ Auris. Takto je informace "již od" na benzíbový Auris silně zavádějící.

Když to trošku přeženu, tak je to stejné, jako bych k reklamě na Superb dodal cena "již od" 219tis Kč na vozy Škoda.....a myslel tím Fábku.
24. 6. 2011 10:14
Re: této reklamy
Ale v jiných reklamách jezdí auta v nejlepších výbavách a taky se na konci dozvím, že cena modelu xy již od.... A každýmu je jasný, že to co vidím, není to auto, který dostanu za cenu již od. A některý reklamy taky obsahujou miniaturním písmem uvedeno něco jako "vyobrazený model obsahuje prvky příplatkové výbavy".
Suma sumárum - v reklamě padne, že "cena Aurisu již od...", a každej musí pochopit, že to není to samé jako "cena Aurisu hybrid již od...".
24. 6. 2011 10:33
Re: této reklamy
Jasně, takhle to dělá každý, to se s tebou nebudu přít.

Ale jak jsem psal výše, tohle byla reklama přímo na hybrida a to mi příjde něco jako samostatný model a něco úplně jiného než spalovací modely...Čili v tomto mi to příjde silně zavádějící.
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2011 11:04
Re: této reklamy
Asi stejně zavádějící jako reklama na akční verzi auta se silnějším motorem a cena uvedená "Modelová řada XY již od..."
24. 6. 2011 11:15
Re: této reklamy
Já si nemůžu pomoct, já v tom prostě pořád vidím rozdíl.

Ono se není na druhou stranu Toyotě co divit, uvádět v televizi cenu u auta nižší střední "již od" 550tis? To může lidi co neví, co znamená hybrid mírně řečeno šokovat >:-[]
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2011 11:17
Re: této reklamy
Jen tím ale potvrzuješ, co jsem psal výše... že tenhle národ stále více degeneruje.
24. 6. 2011 12:55
Re: této reklamy
Že tenhle národ (ne jen náš) degeneruje, o tom není sporu ;-) Ale nestavěl bych to na tom, že někdo přesní neví, co je to hybrid. Ono totiž zatím není o co stát ;-\
24. 6. 2011 13:34
Re: této reklamy
Koľkokrát máš na reklame vypísanú lákavú výbavu auta, a dolu pod tým "cena od..." , a nikto sa nesťažoval, že tá vypísaná výbava s tou najnižšou cenovkou neplatí...
24. 6. 2011 14:25
Re: této reklamy
Já vím, že je to běžné, to nespochybňuju. Už jsem to říkal výše. Tady jde o to, že u Aurisu to byla reklama přímo na hybrida, hybridní technologii. Takže bych tam viděl tu cenu od 550....Že v reklamě jezdil hybrid s výbavou a konečnou cenou třeba cca 660tis by pak bylo přesně podle šablony těch ostatních reklam.

No že kvůli hybridu ztratím dneska tolik času, by mě fakt nenapadlo >:D
24. 6. 2011 16:50
Re: této reklamy
A co Peugeot/Citroen s eHDi? Taky jiná modelová řada, protože to nazývají hybrid.
Je přeci normální, že modelová řada se nabízí s různými výbavami a s různými pohonnými jednotkami.
24. 6. 2011 18:29
Re: této reklamy
Tak to je zase jiná mystifikace. PSA eHDi není žádný hybrid, tady se reklamní oddělení rozhodlo přiživit na módní vlně hybridů.
24. 6. 2011 20:55
Re: této reklamy
Lenže Auris a Auris hybrid tiež nie je iná modelová rada. Modelová rada je Auris, a ponúka sa s benzínovými motormi, dieslovými, a všimnite si všetci, tiež aj s hybridom. ;-)
24. 6. 2011 16:48
Re: této reklamy
Takže když to bude reklama na diesel, tak budeš výrobce taky považovat za podvodníka, protože prodává ještě mnohem dražší 6válcovej benzín?
Je to proboha stejný modle s jinou pohonnou jednotkou.

Co kdyby to nebyl hybrid, ale pohon na LPG?
A Mercedes S-Klasse Hybrid taky považuješ za samostatnou modelovou řadu?
24. 6. 2011 16:43
Re: této reklamy
No tak to je ale blbost.
To, co udělala Toyota je podobné, jako když v reklamě na Superb je verze 3,6 FSI 4x4 s nejvyšší výbavou, kde ti vychválejí všechny její vlastnosti. A pak ti řeknou "modelová řada Superb již od..."

Na to, co uvádíš, by to musela být reklama třeba na Land Cruiser a u ní cena za Aygo.
Avatar - pario
24. 6. 2011 17:18
Re: této reklamy
Presne tak :yes:
24. 6. 2011 18:40
Re: této reklamy
Psal jsem : "když to trochu přeženu", tak klídek s Aygem.

Já tady neplivu jen na Toyotu a netvrdím, že reklamy ostatních jsou OK - přečti si znovu moje příspěvky.

U hybridního Aurisu mi to příjde jako do očí bijící. Já prostě beru hybridní technologii ( zejména u tak malých aut, kde oproti srovnatelnýmu benzínu neadekvátně zvýší cenu) jako jinou kategorii.

Můj názor. Tečka.
24. 6. 2011 21:00
Re: této reklamy
Souhlasim. Kdyz delam reklamu na hybridni Auris, tak cekam cenu hybridniho Aurise. Co, ze je to stejna modelova rada? Modelova situace: Delam reklamu treba na Mercedes S, vyjmenuju vsechny super veci, ktere to umi a pak reknu "Auta znacky Mercedes jiz od 400 tisic korun"? :-) Nevidim v tom rozdil, delam reklamu na konkretni motorizaci, udavam cenu cele modelove rady (tedy o jeden stupen hierarchie vyse)... Pak tedy... delam reklamu na modelovou radu, udavam cenu cele nabidky vyrobce (opet o jeden stupen hierarchie vyse).
Jasne, ze to normalni clovek pochopi, ale ta reklama je opravdu delana na hybridni Auris, na nic jineho. Nevidim tedy duvod udavat tam cenu Aurise obecne.
neregistrovaný "RayBan"
24. 6. 2011 10:00
Sleva při leasingu
RPR evidentně přes 10 let spí tvrdým spánkem, když tady máme fiktivní "ceny od ..." a přitom pohled do ceníku říká něco jiného ...
Rozbalit vlákno
1
24. 6. 2011 16:51
Re: Sleva při leasingu
:yes:
24. 6. 2011 10:05
Co je na tom špatně?
Nevidím nic špatného na tom že reklama obsahovala větu: "Modelová řada Auris již od .... ", což je pravda, jen někteří občané této republiky asi začínají strácet rozum....
PS: Z ceníku Toyoty:
Hatchback, 5dv. 1.33 Dual VVT-i 6 M/T Terra Cool 299 900 Kč
Rozbalit vlákno
6
Avatar - KANKUNEN
24. 6. 2011 10:12
Re: Co je na tom špatně?
Rozhodně je špatnější, když je cena od 200 tisíc, ty je vysypeš na stůl, ale auto ti za tu cenu nedají.
24. 6. 2011 10:40
Re: Co je na tom špatně?
Tak samozrejme ze rozumne uvazujici clovek pochopi, oc jde a nemusi si stezovat. Nicmene cenu "jiz od" beru u reklamy na modelovou radu jako takovou, pokud zminim jeden konkretni kus, cela by se mela vztahovat ke konkretnimu kusu. Pokud udelam reklamu na fabku s cenou jiz od, oukej, pokud bude reklama na fabku RS taky s cenou jiz od 199 tis., je to precejen trosku klamani, ale kazdy to pochopi
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2011 11:07
Re: Co je na tom špatně?
Chtěl bych vidět tu reklamu naživo, jestli tam byla uvedená i cena HSD nebo ne. Jinak tvůj příklad s RS je stejné klamání jako u Toyoty. Pokud tedy u Fabie toto klamání zlehčuješ a u Toyoty ne, jsi stejně zaslepený jako ten stěžovatel.
24. 6. 2011 12:08
Re: Co je na tom špatně?
Pockej, asi si muj prispevek precti znova, pisu, ze je to klamani, ale rozumne uvazujici clovek to pochopi a rekne si neco o zlodejich a mavne rukou. To same i u te Fabky, je to lautr to stejne. Klidne si tam dopln FoFo RS nebo co je libo, vzdycky to bude klamani, ale co uz, nejsem blby abych jim na to naletel, klamani to ovsem je bezpochyby. Zadne zlehcovani jsem nikde nenapsal, take it easy :-)
24. 6. 2011 13:37
Re: Co je na tom špatně?
Keby sem dali aspoň nejaký link na tú reklamu, takto perieme ani nevieme poriadne čo.
24. 6. 2011 20:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
24. 6. 2011 20:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0