Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Opel Insignia (2012): Nový 1,4 Turbo (103 kW) a silnější 2,0 Turbo (185 kW)

Opel zveřejnil podrobnosti k dílčí modernizaci modelu Insignia. Chystají se nové motory i nové prvky výbavy.
Zpět na článek
11. 8. 2011 08:35
11. 8. 2011 11:01
11. 8. 2011 12:27
11. 8. 2011 14:29
11. 8. 2011 15:27
11. 8. 2011 16:15
11. 8. 2011 12:30
11. 8. 2011 11:20
11. 8. 2011 12:14
24. 12. 2011 06:17
11. 8. 2011 08:35
Zrychleni ?
2,0 Turbo 4x4 o výkonu 185 kW 400 Nm. Nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h, akcelerace z 0 na 100 km/h za 7,5 sec

... to je nejak pomale zrychleni na takovy vykon se slusnym krouticim momentem a 4x4 ne ?
Rozbalit vlákno
11
Avatar - iudex
11. 8. 2011 11:01
Re: Zrychleni ?
Presne. A rovnako je pozoruhodné, že navýšením výkonu o 30 koní sa akcelerácia zlepšila len o 0,1s. 8-s To sa nedá okecať ani dlhšími prevodmi, to je bohapusté plytvanie výkonom (alebo neefektívny prenos výkonu z motora na vozovku; holt nemôžu byť všetci BMW). >:-[]
Avatar - palokalo
11. 8. 2011 12:12
Re: Zrychleni ?
mozno je to tak a mozno je pravda aj taka ze je to realne dosiahnutelne zrychlenie a nie len zdrap papiera ktory dosiaholl nejaky schumacher na okruhu s 1l benzinu v nadrzi a helmou na hlave >:-[]
Avatar - Dinar
11. 8. 2011 12:27
Re: Zrychleni ?
Podle jednoduššího způsobu vyjadřování budeš nejspíš zajíc (věkem), takže ses narodil už v "době normované". Tedy věz, že tak jako je norma na porci mléka ke svačině u vás ve škole, tak je norma i na měření zrychlení 0-100 pro automobilky, schumachere. ;-)
Avatar - palokalo
11. 8. 2011 12:42
Re: Zrychleni ?
A aka je ta norma? Rad sa necham poucit od (mozno) starsieho a skusenejsieho motoristu. Mimochodom ja netvrdim ze to tak je. Na to sluzi to slovko mozno a mozno keby ste sa nad tym trosku zamyslel mily Pan vseved zistil by ste ze to bolo pisane s troskou humoru. Pokial ste si potrebovali do niekoho rypnut dufam ze ste si to aj uzil ;-)
11. 8. 2011 13:11
Re: Zrychleni ?
to je pravda, preto napriklad 1,9TDI malo poapierovy vykon 77KW a v reale malo 85KW. Preto naprikald europske automobilky udavaju spotrebu palivu total unreal a na japonskych tu papierovu dosiahnes v pohode. Tie normy si mozes strcit, tych noriem je tolko ze si z nich robi kazdy holubnik. Jedina norma ktora je teraz posvatna su emisne normy, ktore sa aj prisne kontroluju od eur-buzi-uradnikov. A to zrychlenie nie je take zle, dolezita bude pruznost auta aj ked bohuzial treba uznat ze insignia ni eje najlahsia.

A pre buducnost skus sa zbavit invektiv na adresu druhych ak nesuhlasis s ich nazorom, nemusis hned viest debatu do nepriatelskeho tonu. ;-)
Avatar - Dinar
11. 8. 2011 14:29
Re: Zrychleni ?
Patláš x věcí dohromady, výkon, spotřebu paliva, zrychlení. Výkon si může automobilka udávat jaký chce (tam je max. legrační, pokud někdo v testech naměří míň), na měření zrychlení norma je, na spotřebu taktéž. Jestli onen normovaný cyklus, z něhož údaje o spotřebě automobilky udávají, odpovídá způsobu užívání auta, je věc docela jiná, a navíc vůbec nesouvisí s tím, o čem je tu řeč. Tvůj krajan naznačuje, že hodnotám zrychlení se věřit nedá, protože... "schumacher v helmě". Já říkám, že to takový holubník nenín, navíc dodávám, že pokud si projdeš testy různých periodik, která v nich mají i hodnoty vlastních měření, pak dojdeš k tomu, že tam nějaké větší odchylky od údajů automobilek nenajdeš. Abychom vrátili věc tam, kde začala, tj. k insignii, nelze předpokládat, že by v reálu byla 2,0t rychlejší než udávaných 7,5s , a můžeme říct, že jsou auta, která to dokážou i s menším výkonem. A důvodem není nějaké "falšování" údajů o zrychlení u těch ostatních, ale mnohem spíše velká hmotnost insignie.
Avatar - palokalo
11. 8. 2011 15:12
Re: Zrychleni ?
Tie zrychlenia su realne dosiahnutelne a norma na to urcite je. Ale kolko vodicov je aj schopnych realne take hodnoty dosiahnut? Mozno som to napisal trosku moc "humorne" ale navazat sa koli tomu do mna urazkami moc o Vasom normovanom slusnom spravani nehovori. Mimochodom skolu uz mam velmi davno za sebou a narodil som sa este v minulorezimovej "normovanej dobe" ked som bol este aj Vas krajan. Ak ste vtedy podla nejakej normy bol na svete. Ale dost k tejto teme.. Tym co som pisal som nemal namysli falsovanie udajov zrychlenia ale ich realnu dosiahnutelnost v realnom svete. Insignia je tazke auto s tym s Vami suhlasim a to zrychlenie pokial je tam automat (ktore GM moc sportove nema) je uplne v poriadku. :-!
Avatar - Dinar
11. 8. 2011 15:27
Re: Zrychleni ?
Palo, je mi deset, klidně mi tykej. A už se přestaň durdit, uznávám, že jsem to v té první reakci přehnal. ;-)
Avatar - palokalo
11. 8. 2011 15:46
Re: Zrychleni ?
ok ;-) musim si zachovat trosku hrdosti.. :yes: nic v zlom. Mimochodom ten automat a motor kritizovali aj v saabe 9-3 ked este aero verzia bola 2.8 (250 koni) a aj neskor v black edition s 280 a aj momentalne v 9-5 s 300 konmi. Ale chyba bude asi skor v automatickej prevodovke ako v motore.
11. 8. 2011 16:15
Re: Zrychleni ?
Ten automat je Asin a je to ten samý co je v P 508 GT.Kamarád má Insignii a že občas si to řadí jak chce.Já řídil P 508 SW GT a tam to řadilo,tak dobře,že jsi nevěděl,co má zařazeno.
Avatar - Dinar
11. 8. 2011 12:30
Re: Zrychleni ?
Váha, v tom to je, jsem ochoten věřit tomu, že 2,0t awd at, s nějakou tou výbavou, ukáže na váze 1,8 tuny jen to fikne. Tomu pak 7,5s docela odpovídá. Mmch. už jsem to tu někde psal, insignia opc, to bylo pro mě jedno z největších dynamických zklamání, při každém sešlápnutí plynu se ptáš, kde je těch třista koníků, důvod bude stejný. ;-)
Avatar - iudex
11. 8. 2011 11:20
Turbognia
Opel poctivo nasleduje trend downsizingu, má to uňho ale jeden malý háčik: nepriamovstrekový turbomotor nikdy nebude tak efektívny a mať takú nízku spotrebu, ako priamovstrekový. Mám preto (aj zo skúseností s Oplami) silnú obavu, že to deklarované zníženie spotreby bude dané extra ťažkými prevodmi, ktoré zabijú papierovo slušné parametre. A kombinácia potreby viac točiť ťažko sprevodovaný motor s nepriamym vstrekom mi nedáva taký optimistický predpoklad spotreby, ako udáva výrobca. O znížení spotreby o 25% oproti rovnako výkonnej atmosfére si dovolím silno pochybovať. :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - palokalo
11. 8. 2011 12:14
Re: Turbognia
znizenie spotreby tam urcite nejake bude.. minimalne mimo mesta alebo na dialnici. Ale s tym dlhsim sprevodovanim to bude asi pravda.
24. 12. 2011 06:17
kvalita OPEL
Auto je to hezké, ale kvalita velmi špatná. Vlastním Insignii 2,5 roku (najeto 61000 km) a mám s ní samé problémy. Auto při rychlosti nad 100 km/h značně vibruje. Vibrace jdou do volantu a pedálů - "radost z jízdy" OPEL INSIGNIA. To není vše, po roce odešly brzdy, které mi v rámci záruky vyměnili. Celá sada pneumatik byla zničena (pravděpodobně vibracemi), tlumiče jsou již pouze na 70%! Vrže přístrojová deska (to už asi všichni ví), v zimě vrže pedál plynu. Ostravský servis si s tím neví rady, zástupce importéra nechce moc komunikovat a pomoci. Všechny zájemce o (stále hezkou) Insignii varuji, INSIGNII NE!.
Rozbalit vlákno
0