Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen L1: Návrat litrového auta

Desetilitrová nádrž vystačí na více než 600 km. Kombinovaná spotřeba činí jen 1,38 l/100 km. Jak toho dosáhnout? Ve dvoumístné přísně aerodynamické karoserii použijte dvouválec TDI s elektromotorem a převodovkou DSG.
Zpět na článek
14. 9. 2009 16:32
neregistrovaný "RayBan"
15. 9. 2009 15:12
neregistrovaný "mates"
14. 9. 2009 17:15
neregistrovaný "RayBan"
neregistrovaný "RayBan"
14. 9. 2009 16:32
Koncept
Pěkné :-) :yes:
Rozbalit vlákno
3
14. 9. 2009 17:53
Re: Koncept
Puvodni 1L koncept mel tusim jednovalec a nebyl hybridni. A byl myslim hezci. Zajimalo by me, jak se vyviji projekt Loremo (low resistance motion), ale zrejme uz nijak.
Avatar - Ada je zase tady
15. 9. 2009 08:48
Re: Koncept
Ano, budoucnost patri TDI :yes:
neregistrovaný "mates"
15. 9. 2009 15:12
Re: Koncept
Dolfi, ale to uz nebude tebou zboznovane PDcko! TDI uz do budoucna bude jen marketingovy brand. PDckum odzvonilo, takze si svuj dunivy traktor hyckej - nebudou :-! >:-[]
14. 9. 2009 16:52
Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
25
neregistrovaný "RayBan"
14. 9. 2009 17:15
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Vážně, není to náhodou Bugatti ?
14. 9. 2009 17:22
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Volkswagen Octavia, Volkswagen Ibiza, Volkswagen 911... to neznáš? >:D Jinak doufám, že se dožiju těchto vozítek v běžném provozu, jednoznačně palec nahoru :yes:

Jo a není to tak dlouho co tu byl článek o tom, že Fiat bude vyrábět dvouválec a někteří odborníci už dopředu ví, že je to na nic, nesmysl, šmejd... a ja nevím co. No ale dvouválec od VW to je něco jinýho, to bude revoluční motor, největší kvality, perfektní konstrukce který nemá konkurenci... bla bla bla >:D
14. 9. 2009 18:07
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Každej kdo s dvouválcem někdy jezdil (třeba na motorce), tak ví, jak se motor projevuje a jaké vibrace produkuje. Na značce nezáleží. Fyzika platí pro všechny. ;-)
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 19:25
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Nejsem si jist kolikrát je například uložená kliková hřídel na motorce, stejně tak si nejsem jist prostorvými možnostmi uložení motoru, vyvažovacími hřídelemi, podvozkem, silentbloky, převodovkou...

Vlastně nemá motorka jenom 2 kola? Mám pocit, že srovnáváš jabka s hruškama 8-s
14. 9. 2009 19:46
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Opět mimo Ronaulte. Někdy bys měl být ve svých reakcích zdrženlivější.
Mluvil jsem o projevu MOTORU, nikoli motorky nebo auta. Z toho cos napsal dedukuji jeden fakt. Na motorce s 4t dvouválcem jsi nikdy nejel. :-!
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 19:58
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Až bude mít motorka 4 kola, nebude mít motor pod zadkem řidiče, bude mít oddělený prostor pro motor a pro posádku, bude mít tunu, odhlučňovací materiály, řadící páku, sedadlo, pedály a volant kde budeme hodnotit přenášení vibrací a hluku (to vše a mnoho dalšího se projeví na projevu motoru pro posádku), tak pak bude dobré srovnat projev XY-válce na motorce a XY-válce a v autě.
A ano, na motorce jsem s dvou nebo čtyřválcem jsem nejel, protože motorky nemusím, stejně jako je nesrovnávám s auty.
14. 9. 2009 20:01
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
nemluvě o tom, že u motorek býva motor nosným prvkem a je součástí rámu.
14. 9. 2009 20:14
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Pořád si meleš tu svou - neznalou. Takže až pochopíš fyzikální limity motoru a od nich odvozující se projev, pak budeš schopen napsat aspoň nějakou reakci s hlavou a patou.
Spousta lidí tu nepokrytě nadává na projev tříválcového HTP, dvouválec na tom NEBUDE lépe.
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 20:21
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Ano, dokonalý příklad ten HTP! Vidíš nějaký podstatný rozdíl ve vibracích mezi 1,2 HTP a normálním 4-válcem? Nebo snad ve hlučnosti v interiéru? Já tedy zanedbatelný (možná je ta HTP dokonce tišší než někteří zástupci čtyřválců), protože existují určité věci, kterým se říká tlumící materiály, uložení motoru, samonosná karoserie atd. Možná je neznáš, na motorce nejsou.

Fyzikální limity řeš při hmotnosti, ale při hlučnosti, kterou dokážeme dnes velice dobře utlumovat, proč? Stejně tak je to s vibracemi.
14. 9. 2009 20:24
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Nesmysl.
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 20:26
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Zkus to nějak podložit argumenty. Hodnocení argumentu není názor, je to jen zoufalý výkřik.
14. 9. 2009 20:33
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Argumenty? Znáš fyzikální podstatu pístového spalovacího motoru?
Znáš konstrukci klikovky na dvouválci? Tam těch argumentů je poměrně dost. Takže nejdřív to zkus u sebe a pak tu vyrukuj s něčím, že potřebuješ argumenty.
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 20:41
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Já ti na tvou klikovku říkám říkám odhlučňovací materiály, uložení motoru, samonosná koroserie, vyvažovací hřídele...
Co z toho má motorka, která má motor součástí rámu a vibrace jsou omezeny snad jen molitanem pod zadkem? Jak to chceš proboha srovnávat?
Myslíš si, že Fiat nic z toho, co jsem nahoře napsal, nepoužije pro zlepšení kultivovanosti chodu a nechá ho pevně připojit mezi přední sedadla? 8-s Jo, dvouválec, stejně jako HTP pod kapotou bude, ale to ještě neznamená, že ty v iteriéru budeš trpět hlukem a vibracemi, protože josalito tak trpí na motorce.
14. 9. 2009 20:55
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Hele, máš dvouválec v poměrně těžkém autě. Aby to auto jelo, bude se ten motor muset trochu honit. Díky dvěma válcům bude problém s průběhem Mk. A právě ten bude produkovat související vibrace. Samozřejmě že "odhlučnění a tlumení" bude, ale motor bude vykazovat svůj charakteristický zvuj i vibrace, které stejně nikdy neutlumíš. Někdo ho bude milovat pro to jaký je, já říkám, že to bude taková naleštěná bída.
14. 9. 2009 17:31
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Vy jste rejpalove, clanek byl nahore, tak jsem to tam frknul ;-)
14. 9. 2009 17:36
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Ale však to všichni chápou, ale sranda musí být ;-)
14. 9. 2009 17:15
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Ale to je Bugatti,Škodovku taky vlastní VW a říký jí tak někdo? ;-)
14. 9. 2009 17:20
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Když já mám stejně raději Fiat F430 Scuderia.
14. 9. 2009 17:24
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Jaguar Nano taky není špatnej ;-)
14. 9. 2009 17:32
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Z tohoto pohledu se mi nejvic libi Fiat 458 Italia :-)
14. 9. 2009 17:57
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Nejlepší je Lamborghini Sharan ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
14. 9. 2009 18:09
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Poslední dobou snad nevznikne auto, který by se mi sakum prásk líbilo. Ty bonpari místo zadních světel... Ach jo. Interiér je krásnej, i když já raději hořce čokoládovej, než sladkej karamel.
14. 9. 2009 18:34
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
ja to-talne zeru Bugatti Lupo 3L :-!
Avatar - Ronault.
14. 9. 2009 19:26
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
Všichni jste vedle, nejlepší je Porsche FOX :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
14. 9. 2009 19:47
Re: Nejrychlejsi sedan sveta predstaven...taky VW ;-)
a co teprv takove Bentley Multivan :-! nebo Rolls Royce Mini :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
14. 9. 2009 18:16
Siegel Horst :D
Na titulní fotce bych to tipoval spíš na tvůrce automobilů, než na vorsprung durch das auto. No původní koncept vypadal až moc hitlerovsky jak Kraftwagen, ale měl takovýho ducha. Tohle je jak moderně kapotovanej kompresor, důležitý ale je, jestli to k něčemu pomůže při snižování spotřeby sériové produkce.
Rozbalit vlákno
1
14. 9. 2009 20:03
Re: Zaujímavé...
Zaujímavá štúdia, ale prakticky ťažko prerazí. Kto si dnes niečo také kúpi? Môj názor plne vystihuje Tvoja posledná veta.
15. 9. 2009 11:57
Piechova pomsta
Po odchodu stareho Piecha byl novym vedenim vyvoj tohoto nesmyslu okamzite zastaven. Po te, co se zakulisnimi intrikami Piech zase vratil do cela, tak si vyvoj nesmyslu opet prosadil. Proste u VW zase maji Pech.
Rozbalit vlákno
0