Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda ve Frankfurtu: Nový Civic a modernizovaný Insight

Japonská automobilka na svém stánku představila ve světové premiéře devátou generaci evropského Civicu. Druhou novinkou byl facelift hybridu Insight.
Zpět na článek
19. 9. 2011 14:31
19. 9. 2011 15:05
19. 9. 2011 17:13
19. 9. 2011 17:31
19. 9. 2011 18:16
19. 9. 2011 19:43
19. 9. 2011 20:51
Avatar - 3_diamanty
19. 9. 2011 07:26
civime na civica
aky je namakany

optitronove pristroje, krasny volant s hrubym vencom, makcene plasty, bixenony, bezklucove startovanie, prehladny a velky navigacny system a v tom dvojfarebnom pevedeni je k zozraniu :yes:

a aj napriek vsetkym finesom a lahodkam je to dokonca jedno z najnizsich aut triedy, ziadna bublina ako 308micka aj ked ju mam rad. 1440m celkovej vysky je len o 25mm viac ako ma felda co je sakra nizke auta pri dnesnych nafuknutych tucnych autach.

o jazdnych vlastnostiach hondy snad nikto nepochybuje ..... takze ostava len pogratulovat buducim majitelom

:yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Choochoo
19. 9. 2011 10:11
Re: civime na civica
Ze zacatku jsem byl trochu prekvapen, i slova co jsem rikal nebyly zrovna pochvalna, ale zacina se mi libit cim dal vic. Tesim se fakt na svezeni. Odladeni podvozku a hydraulicke silenbloky by melo byt fakt znat.
K benzinum a 2,2 dieslu pribudou diesly 1,6 se 120 a pozdeji se 160 konmi a uz to bude zase pro spoustu naftovilu lehci rozhodovani. Spickova spotreba nove 2,2 je nadherna.
Uz jsem zvedav na kombi. Pak uz bude moznost vyberu pro kazdeho >:D
Honda :yes:
Avatar - King
19. 9. 2011 10:44
Re: civime na civica
Těch 160 koní by mělo být z té 1.6 i-DTEC? To se mi jednak zdá nějak moc a potom by se tlouklo s 2.2 i-DTEC, jenž má teď 150 koní. A že by ho vyřazovali z nabídky se mi nezdá, když ho přinutili ke spotřebě 4,4 l a ten jeho točák bude trhat asfalt na kusy. >:D Já myslím, že by udělali nejlépe, kdyby nechali těch 120 k z 1.6 a 2.2 by nabídli se 150 a 180 k. ;-)
Avatar - Choochoo
19. 9. 2011 12:32
Re: civime na civica
Uz nekdy v kvetnu jsem tuto informaci o motorech dostal od člověka co ho v kvetnu videl a jel v nem. Popis designu co jsem dostal sedi, coz se da zjistit z mich starych prispevku. Proto motorum verim take. Oba vykony by měli být z 1,6. Ta 2,2 je myslim na Civica az moc velika objemove a tezka. Mozna ze pak tu 2,2 pro Civica vyradi.
Docela me ted prekvapila spise informce o kombi cca 2013, to jsem na sporotvni znacku necekal. Asi pro evropu Honda spravne chape, ze tady uzivi i kombi.

Nikdy jsem nepremyslel o dieslu, ted zacinam. Konecne nejaky vykonnove solidni 1,6 ctyrvalec
;-) >:D
Avatar - King
19. 9. 2011 12:48
Re: civime na civica
Jasně že je 2.2jka moc velká a těžká, taky s ní 8G moc nezatáčelo, ale zase to mělo obrovskou sílu a na dlouhé trasy to bylo slušné svezení.

U 1.6 při stejném výkonu bude o dost méně točáku, tak že to nebude tak intenzivně zabírat, podvozku to ale určitě svědčit bude.

Mně teda do baráku ale každopádně ropák nesmí. 8-s
Avatar - King
19. 9. 2011 12:56
Re: civime na civica
...by mě zajímalo, odkud máš info o kombíku. >:D Jinak si ale nemyslím, že je kombi čemukoli na závadu. Vzpomeň si na Aerodecka v 6G, moc pěkné auto, zvlášť v 1.8 VTi >:-[] a Accord Tourer je také lepší auto než sedan. ;-)
19. 9. 2011 13:08
Re: civime na civica
Připojuji se k dotazu ohledně toho kombíku. Že bych odložil koupi auta o rok? >:-[]
Avatar - Choochoo
19. 9. 2011 19:22
Re: civime na civica
Neni dulezite odkud, ale jestli fakt bude a to zjistime az 2013,2014 ;-)
Tomu kombi verim. Z 8G by neslo, pac je to vajicko, zadek by se musel cely zmenit, u 9G je tomu dost jinak a problem by s tim asi byt nemel. Tak uvidime jestli si to nekdo nerozmysli a doufam ze ne ;-)
O 160 konich a male nafte jsem zaslechl neco uz minuly rok, ze snad. Ted prej uz jsou oba motory hotovy, tak uvidime, kdy prijdou. Nevim ale na co se ceka >:D.
Hybrid by mel snad take byt, ale to uz se snad psalo a nejak to jde mimo me, takze jestli je to pravda nevim ;-)
19. 9. 2011 12:56
Re: civime na civica
Kombi? Ono má být i kombi?
Avatar - King
19. 9. 2011 13:43
Re: civime na civica
Já to od Kariyy mezi řádky tak pochopil, ale choochoo vypadá, že to má z první dobré. :-)
19. 9. 2011 14:31
:-(
Zvenku hybrid, predek ujde ale ta zadni cast je strasna. 8G je podstatne hezci.

Interier vypada jak lisovana pet lahev. Co me ale nejvic zarazi je ta navigace kterou ani v roce 2011 nedokazali udelat vestavenou do palubovky. Pouzili obycejnej pioneer, kterej kazdej zlotejicek vytahne behem 10 vterin a jeste vypada nevzhledne. Ta navigace vypada jako by tam nepatrila.

Doufam ze neco udelaji s benzinovymi motory. 1,8 je sice super motor se super spotrebou ale je proste na tohle auto slaby.

Zatim to vypada na drtivou porazku nemeckou konkurenci
Rozbalit vlákno
6
19. 9. 2011 15:05
Re: :-(
Kariya-san:
"MK: Velmi pečlivě jsme analyzovali konkurenci Civicu. Vyzkoušeli jsme BMW1, Audi A3 a pochopitelně i benchmark třídy - VW Golf. Výsledem toho je Civic, jenž výrazně předčí model Golf, ať už se jedná o jízdní vlastnosti nebo o komfort jízdy. Navíc jsme přidali další vlastnost typicku pro Hondy - radost z jízdy."
19. 9. 2011 17:13
Re: :-(
Oba vime ze golf neni zavodak na okresky ;-), Mluvim hlave o designu zvenku a zpracovani interieru. to je Honda uplne vedle.

A srovnavat v jizdnich vlastnostech Civica s BMW1 to hranici s demenci.

Honda disponuje jen jednim autem umoznujici radost z jizdy a to je S2000.
Avatar - Choochoo
19. 9. 2011 17:31
Re: :-(
Jak muzes vedet, kdyz si v novem nejel ;-) Asi to nepredci BMW(to uz by byla fakt bomba),ale treba to bude hodne srovnatelny. Ty hydraulicke silenbloky jsou prej fakt znat ;-) Ze to prevalcuje koncern je jasne >:D
19. 9. 2011 18:16
Re: :-(
design je pecka, ale to je vec nazoru...na chovani na silnici si musime pockat.

Pokud je ta navigace tak o nicem jak rika....tak idelne vzit auto bez navi....zlodejicky nemusim...
19. 9. 2011 19:43
Re: :-(
My vzali do firmy CR-V bez navi a super.

Jizdni vlastnosti myslel jsem star 8G, zas moc velkej rozdil to nebude
Avatar - Choochoo
19. 9. 2011 20:51
Re: :-(
Budou to dle vetsi rozdily nez se ceka, prej je to fakt znat oproti 8G. Uz podle videa je videt, ze se vyrazne vice naklani, tudis se da ocekavat vice komfortu, po kterem se v evrope volalo ;-)
19. 9. 2011 21:31
malo miesta nad hlavou
tak som to neska omrkol vo frankfurte. dal sedacku co najnizsie a cuduj sa svete hlavou som sa dotykal stropu :-/ (ked som sa vystrel)
inak na dotyk je interier super a volant este lepsii.
co ma mrzi su motory a chybajuci type-r :-(
Rozbalit vlákno
0