Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai Eon: Levné miniauto pro Indii

Hyundai bude v Indii po boku i10 prodávat nové miniauto Eon.
Zpět na článek
12. 10. 2011 09:26
12. 10. 2011 10:19
12. 10. 2011 09:26
Co mě napadlo
Je asi fakt, že Hyundai je proti Kie hendikepovaný tím, že jeho malé modely - i10 a i20 - byly původně koncipovány s myšlenkou na chudé asijské trhy. Proti nové generaci Picanta a Ria je to dost patrné. Přitom se Hyundai chce prezentovat jako luxusnější značka než Kia (aspoň teda donedávna to tvrdil). Teď to vypadá, že Hyundai udělá lokální model pro Indii a okolí, aby si i10 a i20 uvolnil k přepracování pro náročnější trhy. V Hyundaii jsou lokální modely běžná praxe - třeba pro Čínu a Rusko.
Rozbalit vlákno
2
12. 10. 2011 10:11
Re: Co mě napadlo
Je to jen logická reakce na částečný neúspěch "globálních modelů", ale není to přeci Patriku nic nového. Dělají to skoro všichni hlavní světoví hráči. Vlastně všichni, někteří pod stejnou značkou jako "lokální" model, jiní rovnou změní značku a modely se liší třeba jen drobně. Případný místní úspěch, pak automobilky nutí na postupné rozšiřování na celý trh. Příkladů jsou desítky. Toyota a Lexus(původně pouze USA-dnes globální), nebo naopak Toyota a Scion. Všemu vládne marketing a místní kupní síla. Je to takové autoglobolego.
12. 10. 2011 11:38
Re: Co mě napadlo
To určitě ano, souhlas. Mně tohle prostě zaujalo spíš z pohledu toho, že Hyundai momentálně vyrábí v Indii dva segmentově identické a konstrukčně podobné modely. Takže jsem zauvažoval, co má asi v plánu s i10kou, případně i20kou. Jinak teď koukám, že prodej Eonu v Indii začne zítra a dealeři už nějakou dobu přijímají předběžné objednávky. Místní komentátoři předpokládají, že v základu bude na evropské poměry oholený na kost (žádné airbagy, žádné ABS...) a bude na trhu postavený proti Maruti 800 a Maruti Alto, přičemž by zároveň měl prý být o něco "hezčí" a vybavenější než Tata Nano. Měj se :-)
12. 10. 2011 10:19
Eos?
Zdravím, na začátku 6. odstavce píšete Eos místo Eon. Možná by to bylo dobré opravit - Eos je trochu jiné vozítko od jiného koncernu, než H/K .
Rozbalit vlákno
1
13. 10. 2011 13:44
Re: Eos?
Opraveno, díky za upozornění.