Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v říjnu 2011: Třída minivozů před příchodem Citigo

Obsazení nového segmentu značkou Škoda obvykle znamená zásadní změnu konkurenčního prostředí. Citigo se teprve nadechuje.
Zpět na článek
8. 11. 2011 08:32
8. 11. 2011 08:56
8. 11. 2011 11:42
8. 11. 2011 12:06
8. 11. 2011 11:54
8. 11. 2011 12:10
8. 11. 2011 16:07
8. 11. 2011 17:04
8. 11. 2011 18:45
8. 11. 2011 19:09
8. 11. 2011 09:32
8. 11. 2011 09:55
8. 11. 2011 16:45
8. 11. 2011 17:39
8. 11. 2011 18:43
Avatar - 3_diamanty
8. 11. 2011 08:32
picanto
parada, zacina sa mi to pacit,

este robehnut nove rio a i30 so Ceedom ;-)
Rozbalit vlákno
9
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 08:56
Re: picanto
Jak dlouho už to rio rozbíháš? Pamatuju, jak si rozbíhal Vengu. >:D

Jinak co se tabulky týče, je to stále tak, jak se to dalo předpokládat. Nyní není je asi picanto jeden z nejsilnějších hráčů v tomto segmentu, protože tam není panda, ani citi. Ale po příchodu nové Pandy a zahájení prodejů Citigo se bude muset picanto odporoučet na třetí pozici. A ani by jsem se nedivili, že po příchodu Up a Mii bude muset opustit bednu úplně, ale pokud budou cenově znatelně nad cicgo, tak si lidé spíš pořídí Škodu.
8. 11. 2011 11:42
Re: picanto
Zas tej VW-trojke toľko nefandi, nemá na to. Možno, keď príde s piatimi dverami, ale to bude aj cenovo vyššie, keďže sa okrem väčšieho počtu dverí navyše natiahne aj do dĺžky.
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 12:06
Re: picanto
I v pěti dveřech bude citigo nejspíše pod 200, takže problém nevidím.

Edit: Poud to srovnám s největším stávajícím soupeřem picantem, tak to je za 194980 (opět po ceníkové slěvě 5000) v pětimístné konfiguraci. Takže cena určitě nebude problém.
8. 11. 2011 11:54
Re: picanto
Venga sa rozbehla,sice je v triede Mini MPV až tretia,lebo pred nou je ix20! Samozrejme Roomster musí byt prvy,keby cokolvek. Takze ich netreba podcenovat!
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 12:10
Re: picanto
Ve své kategorii toho není moc ke konkurenci, ale letos bude někde kolem devětset kusů. To není nic moc. Hlavně topper na ní pěl ódy jak to bude nejprodávanější auto a stehjně nic. To samé na i30, ceeda, i40, rio a tak dále. Ale zapomíná na to, že ve zdejších končinách je domácí škoda a vždy tu bude první.
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 16:07
Re: picanto
tak tyto auta cos vyjmenoval se v ČR prodávají velmi dobře...dokonce i ta i40 na kterou jsem koukal dost skepticky na tom není uplně mizerně...ještě počkat na sedan abychom měli relevantní hodnocení ;-) a zatápět škodovce na to zatím nemá v čr nikdo...a nejen v čr...v každé zemi kde je domáci značka či koncern tak prodejům(až na vyjímky) víceméně vévodí
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 17:04
Re: picanto
Já netvrdím, že se prodávají špatně, ale Topper vidí v každém novém Hyundai, nebo Kia lídra segmentu. Dokonce i pod Evropskými prodeji prohazuje doměnky o tom, jak se ukáže až se rozběhne ten a ten model z korei. Chtěl jsem jen poukázat, že by měl být soudnější. Prostě v Evropě Golfa hned tak někdo nesesadí, Passat taky ne a u nás má Škoda prvenství taky jisté.
8. 11. 2011 18:45
Re: picanto
Ber to tak, narozdiell od skodovky si Hyu drzi svoje miesto rovnako (resp. vzostupuje) u nas,v CZ, v Nemecku,v Europe, v USA a tak...pricom Skodovka len tu,v tomto regione +/- km dole hore :-) ...
ix20ky sa predalo cez 1400kusov co je na novy model tejto triedy velmi dobré! V podstate vyborne české auto :-)
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 19:09
Re: picanto
...ještě nesmíš zapomínat že Hyundai/KIA jsou globálními vozy...škoda zatím nikoli...ta prodává dobře možná tak v evropě...jinak je to teda dost bída... ;-)
Avatar - Katikakus
8. 11. 2011 09:32
Chybka
Opravte si nazev clanku, mate tam zari misto rijen ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - igor77
8. 11. 2011 09:55
dvěstě plus
prodejci furt odmítají pochopit, že nato aby se miniauta prodávaly, potřebujou stát 150tis.
nevím co tím myslí např. renault, který nabízí twingo jen o 2 tisíce levněji než clio.
a citroen svoje nejlepší autíčko raději před lety rovnou pohřbil, mluvím o c2.
nemluvě o pandě, chevroletech a spol.
jen korejci ten trh slušně dojí.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 11:16
Re: dvěstě plus
Není to problém ani tak ceny, jako naším regionem. V Evropě se tenhle segnemt neprodává špatně. V Evropském měřítku představuje 10% prodejů. Ale u nás je stále zakořeněno "za málo peněz, hodně auta" Jinde v Evropě to funguje jako druhé, nebo třetí auto v rodině na jízdy po městě, nebo malé vzálenosti. Nutno podotknout, že to je i tím, že na auto si vydělají v porovnání s Čechy rychleji a mohou si dovolit dvě tři auta, narozdíl od Čechů, kde kolikrát malá auta představují jediné auto v rodině.
Jinak co se týče dojení trhu Korejci, tak to mi přibliž, co tím myslíš. Picanto začíná (po slevě 5000, co nabízejí rovnou v ceníku) na 184980Kč za základní třídveřovou verzi, takže cenově rozhodně není pod konkurencí.
8. 11. 2011 11:57
Re: dvěstě plus
Treba si uvedomit,prečo je to na nasom a na zapadnom trhu opacne...proste nemcom nevadi dat 10litrov za tretie auto...u nas ledva daju tolko za prvé...teda cena je tu ten hlavny dovod...tazke to auto nemoze ocakavat trháky v porovnaní s inými triedami.
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 12:11
Re: dvěstě plus
Tak v podstatě to jsem psal.
8. 11. 2011 16:58
Re: dvěstě plus
Ale moja pointa je,ze je to len o prachoch :-)
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 17:04
Re: dvěstě plus
U nás ano. S tím souhlasím, akorát jsem to popsal krkoloměji.
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 16:04
Re: dvěstě plus
přesně tak... :yes: k tomu není co dodat snad jen to, že v evropě jsou tato miniauta zvýhodněná...(ekologie) a u nás nic takového zatím není
a to že češi si radší koupí auto(jedno) segmentu B nebo C svědčí jak jejich cenovky tak i prodejní čísla těchto dvou segmentů...navíc A-segment má ještě jednu slabinu...je mimo zájem firemních flotil...ti nejvíc nakupují C a D segment...případně omezeně i B...(fabia, polo, ibiza)
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 17:08
Re: dvěstě plus
JJ už i to, kolik se u nás prodá aut ze segmentu nižší střední a střední třídy v porovnání k nižším segmentům. U nás se prostě hraje na velikost (za pokud možno co nejnižší cenu) Ale není se čemu tolik divit. Hodně lidí má peníze jen na jedno autgo, tak chtějí něco univerzálnějšího. Ekologické zvýhodnění by se hodilo jak sůl. Určitě by například pražské firmy byly motovované na nákup prcků místo B nebo C segmentu.
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 19:12
Re: dvěstě plus
já jsem naopak rád že se kupují raději větší než menší auta...ono jezdit autem segmentu C je teda mnohem lepší než jezdit nákupní taškou...tyto minivozy se opravdu hodí do ucpaných metropolí západní evropy, japonska, číny a blízkého východu(USA i v zácpě raději budou jezdit chargerem :yes: :yes: >:D )
Avatar - chlapecx
8. 11. 2011 16:43
Re: dvěstě plus
jeslti to spíš nní marktingová hra a není to jen na ty splátky že? nebudu říkat leasing, dneska se spíš dávaj úvěry, ale renaultz vám sice dá obrovský slevy na model ale slevičku si zaplatíte a dokocne si zaplatíte pomalu víc jak jinde :-)
Avatar - chlapecx
8. 11. 2011 16:45
šířka :-))
POCHOPIL jsme to správně, že CITIGO je STEJNĚ široký jako Fabie? :-))))
Rozbalit vlákno
2
Avatar - kari.laz
8. 11. 2011 17:08
Re: šířka :-))
uvnitř je dokonce širší.
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 19:13
Re: šířka :-))
lecos je širší než fabia... ;-) hlavně v jejím segmentu
Avatar - Guttalax
8. 11. 2011 17:39
Naposled
;-) Tak se ještě naposled pokochejte prvenstvím Pičunta.Bude natrvalo odsunuto :-!
Rozbalit vlákno
0
8. 11. 2011 18:43
Svět motorů
Ach jo... Žena mi z knihovny nosí tenhle časopis o autech a to zase bude srovnávacích testů s touto Škodověnkou. Místo toho aby se porovnávala auta všech značek a různě, tak se bude porovnávat Škoda vs. Kia, Škoda vs. Renault, Škoda vs. Citroen, Škoda vs. Peugeot atd. Každých 14 dnů si přečtu úplně to stejné o Škodovce, ale napsané to bude vždy trochu jinak. Každopádně už teď vím, že to vždy vyhraje Škodovka i kdyby tam stálo vybavenější, levnější a já nevím co ještě, auto.

Každopádně trochu k tématu. Je to jen můj názor a s nikým se tu nehodlám hádat. U nás se tohle auto rozhodně dobře prodávat nebude. Ani nevím kdo by si ho za ty peníze kupoval. Normální lidi na to mít nebudou. Místo toho si za ty peníze koupí o něco větší vůz a paničky zbohaltíků rozhodně ve škodovce jezdit nebudou. Firmy určitě ve velkém CityGo kupovat nebudou, protože je tady další Škoda a to Fábie, která je o něco málo dražší, ale rozhodně ve všem lepší...

Zdar Popenec
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Bristol
8. 11. 2011 19:15
Re: Svět motorů
u světa motorů se není čemu divit...tam je hodnocení vždy trochu na straně "domácích" když chceš relevantnější hodnocení doporučím autocar nebo auto tip...tam měli teď velmi hezký test B segmentu-honda jazz, kia rio, renault clio, mazda 2 a škoda fabia(vítěz)...

sice jsem fandil riu...ale ta fabka v TSi byla o chlup lepší...rio těsně druhé sa tím že kdyby mělo turbomotor i fabia by na ni byla krátká