Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Shelby GT500: Jasná odpověď na Camaro ZL1 (video)

Ford si sice pro letošní autosalon v Los Angeles připravil řadu novinek, ale tou nejžhavější bude zcela jistě Shelby GT500 s novým přeplňovaným 5,8litrovým celohliníkovým osmiválcem.
Zpět na článek
16. 11. 2011 10:06
16. 11. 2011 12:23
16. 11. 2011 15:36
17. 11. 2011 08:21
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 09:01
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 12:56
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 18:14
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 21:56
neregistrovaný "fandadoaut"
16. 11. 2011 13:00
16. 11. 2011 14:27
16. 11. 2011 15:21
16. 11. 2011 10:06
Blue Devil....
smekám....krásný,výkonný,vyjimečný vuz. :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
18
16. 11. 2011 10:59
Re: Blue Devil....
:yes: takto si predstavujem American Muscle :yes:
16. 11. 2011 12:23
Re: Blue Devil....
Na muscle to ma pidimotor. Spravny muscle ma aspon 440cu (7,2L) bez kompresora. To by ale tu v europe nepreslo ani cenzurou na papieri...
Avatar - Stefič
16. 11. 2011 12:38
Re: Blue Devil....
nedávno jsem se díval na Discovery na pořed Fifth Gear, kde testovali dva takové krasavce na okruhu. Výsledek testu teda nic moc. Auto supr na americké rovinky, ale zátačet se jim moc nechce. Takže obří motor, ale jízdní vlastnosti pochybné
16. 11. 2011 12:50
Re: Blue Devil....
s tym zatacanim pri novych modeloch to nebude az taka bieda. Videl som porovnavacky s napr. BMW M3 a rozdiel nijak vyrazny. Takisto aj casy novych amerik na Nordschleife su celkom dobre a o tomto okruhu sa neda zrovna hovorit ako o rovinke.
16. 11. 2011 15:36
Re: Blue Devil....
Na Nordschleife určitě nebude kočíčí hlava, kanál, nebo nějaká díra. Pak se totiž zadek s tuhou nápravou poroučí, kam se mu zachce. Kamarád to u Ramu SRT vyřešil zadní nápravou z Tuarega. :-)
17. 11. 2011 01:11
Re: Blue Devil....
Já bych tuhou nápravu jako takovou neodsuzoval. Záleží na nastavení komplet podvozku. Že i s "klackem" vzadu jde udělat spoustu parády ukázala třeba Honda a nebo Renault.
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 08:21
Re: Blue Devil....
Jaký konkrétní honda a renault modely myslíš?
17. 11. 2011 08:42
Re: Blue Devil....
Civic Type-R, Magane RS, R26.R, tedy to nejsportovněji zaměřené od daných značek a také velmi ceněné modely právě pro jízdní vlastnosti.
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 09:01
Re: Blue Devil....
ani v jednom jsem ještě neměl tu příležitost, ale už se na ně chystám, zejména pak na renault...má to být nejostřejší hothatch, píšou to všichni, kdo se v něm svezli a ani já nemám pochybnosti, o to víc jsem zvědav

každopádně pevnou nápravu jako muscle cars tato auta rozhodně nemají
17. 11. 2011 12:49
Re: Blue Devil....
A Mustang (současný model) má zadní nápravu jako muscle car. Protože je nutno si řict, co si pod tímto pojmem představujeme. Pokud "old school" v podobě "klacku" a listových per, tak to už nemá nikdo. Pokud obecně ne nezávislé zavěšení, tak tím disponují i ten Renault a Honda.
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 12:56
Re: Blue Devil....
Psal jsi :"Já bych tuhou nápravu jako takovou neodsuzoval. Záleží na nastavení komplet podvozku. Že i s "klackem" vzadu jde udělat spoustu parády ukázala třeba Honda a nebo Renault." ... proto jsem se ptal na auta or renault a hondy s obdobnou nápravou.

Vlečená ramena spojená torzně zkrutnou příčkou s pevnou nápravou navíc poháněnou nemají prakticky nic společného a s nadsázkou řečeno mají prvně jmenované blíže k multilinku než k tuhé nápravě.
17. 11. 2011 14:53
Re: Blue Devil....
OK. Samozřejmě, rozebráno takto do detailu je to jasné. Když se vrátíme k předmětnému Mustangu mám pocit (ne jistotu a budu rád, pokud mne opravíš), že právě od modelu 2011 přešel Ford k vlečeným ramenům. Proto jsem do toho zathoval přirovnání k tomu Meganu a CTR. Uznávám, použití termínu "klacek vzadu" bylo zavádějící.
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 18:14
Re: Blue Devil....
Já se řadm do skupiny lidí, kteří říkaj, že tato auta by si nikdy nekoupili, ale 2x jsem s tím jel (ojetinou za par šupů) a musel uznat, že kdyby mi to někdo chtěl dát, tak bych si určitě nestěžoval. Mají své kouzlo, jsou to vlastně opravdová auta "ze železa". Jinak je ale dvakrát moc nastudovaný nemám - všechny maj panhardskou tyč, jen mustang boss má nějaký kyvky dozadu, ale jak přesně nevim.
17. 11. 2011 20:07
Re: Blue Devil....
Já uznávám US produkci. Jak tyto novodobé muscle cars, resp. řekněme pony, tak již legendy v podobě Vette a Viperu. Nutno zdůraznit i výborný Ford GT. Není to ale moje krevní skupina. Nedovedu racionálně vysvětlit proč, ale prostě to tak mám.
neregistrovaný "fandadoaut"
17. 11. 2011 21:56
Re: Blue Devil....
Tak to mám obdobně. A u mně to platí i u velkých US pickupů. Nedovedu si představit, že bych je někdy koupil, ale když si je u někoho prohlížím, dovedu pochopit, že je mají lidi rádi. Je to prostě pravé USA. :-)
16. 11. 2011 12:56
Re: Blue Devil....
Ale proc by mel American muscle zatacet? To potrebujeme my, Evropani, v USA na to zvysoka pecou, jim je to jedno. Podivej se na kulturisty, jsou namakani, uzvednou kde co, sezerou, co vidi, ale na oval si zabehat nejdou, protoze nechteji a tak je to i u techto aut. Spravny muscle musi umet zarvat, mit pod kapotou aspon stolitrovy motor a udelat sprint, nic vic se od nej v USA nechce, jen my chceme buhvi proc, a stejne bychom si jej nikdy nekoupili :)
16. 11. 2011 13:00
Re: Blue Devil....
Nevravim ze ameriky su najlepsie. Ale tie predsudky su neuveritelne...
Vysvetli potom toto mudrlant:
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
16. 11. 2011 13:03
Re: Blue Devil....
Jak pisu niz, pro muscle je konkurence zase jen muscle, na to je staveny

A mimochodem vyprasi na Nordschleife koho potka, to je jeho kouzlo ;-)
Avatar - Sysoj Psojič
16. 11. 2011 12:55
Zase ten zadohrab
To auto je fakt krásné, ale kdo má kurňa neustále řešit tu adhezi? Pak ta tuhá náprava vzadu...
Typický musclecar, výkon na papíře a v provozu ho 340PS Audi RS3 roznese na kopytech >:D
O GT-R nemluvě :-!
Rozbalit vlákno
10
16. 11. 2011 12:58
Re: Zase ten zadohrab
Kod voli Mustanga, vi proc to dela, jeho zadna Audina nezajima. At si ten Mustang predjede treba i v garazi, who cares ;-)
Btw videli jste nekdy americke muscle odpovidat treba na BMW nebo tak? Muscle konkuruje zase jen jinemu muscle, o BMW se vubec nestaraji, to neni konkurence.

No a pak tyto auta jen tak mimochodem dovezou ukazat na Nordschleife a cela Evropa jen cuci :)
Avatar - Sysoj Psojič
16. 11. 2011 13:06
Re: Zase ten zadohrab
Vždyť jo, mně se to auto líbí, jen bych si ho nikdy nekoupil...
A k časům na Nordschleiffe... S GT-R ho zajedeš podobný, Corvettě ZR1 budeš o minutu až 2 pomalejší.
Takže pokud se budeme bavit o reálném světě, o reálných schopnostech řidičů, o našem středoevropském typu silnic a počasí, tak jsou muscle tak do garáže a na srazy. GT-R, 911 turba, RS Audiny a spol. jsou o dost lepší (i rozumnější) volba.
16. 11. 2011 13:13
Re: Zase ten zadohrab
Slova "lepsi a rozumnejsi volba" jsou jen a pouze subjektivni zalezitosti, pro me je to treba prave ten muscle, ale to je proste jen o preferencich, jen bych se vyhnul jedne a neochvejne pravde ;-)
Ostatne mit dost penez, auto tohoto typu by bylo opravdu na projizdku, srazy a lesteni v garazi, ne na denni jezdeni a toto se tyka jak toho Mustangu tak i jinych sportaku, ty proste nejsou na denni jezdeni do prace
16. 11. 2011 13:25
Re: Zase ten zadohrab
soused prodává ameriky, takže skoro každý den přijíždí domů s něčím jiným - Mustang, Wrangler, RAM, Escalade, Camaro. Nejkrásnější je to bublání velkoobjemových atmosfér (většinou V8) když kolem projíždí :yes:
16. 11. 2011 13:32
Re: Zase ten zadohrab
Teda zaavist. Bude novy kukovuz? >:-[] Jinak o tom to proste je, sednout do auta, nechat bublat motor, lechtat plyn, loket ven a kochat se, s tomto autem na okruh nikdo nepotrebuje.
Avatar - Enthusiastic.driver
16. 11. 2011 14:39
Re: Zase ten zadohrab
No, pokud se na to díváš pohledem daily drivingu, tak ano, ZR1 skutečně není ideální poskakovadlo do podzimní/zimní nepohody.... Ale od toho to auto přece není. Mi je třeba Vette svou jednoduchou koncepcí (a z ní plynoucími příjemnými provozními náklady) strašně sympatická.

A pokud bych tvou myšlenku rozšířil, tak GT-R, 911 turba a RS Audiny jsou tak maximálně na masírku, protože na středoevropském typu silnic a počasí jim to nedaruje kdejaká Impreza nebo Evomyš za zlomek ceny.

Muscle car je o spálených gumách, řvoucí V8 a síle, která té RS3 vyrve nápravu z nosníků. To že po nich chcem ještě sofistikovanost supersportů a bůhví co ještě, je pouze náš problém, jak už psal někdo výše. Navíc on ten Mustang (s podvozkem Laguna Seca) už to umí i do zatáček víc, než dobře. M3 by mohla vyprávět
Avatar - jurajos
16. 11. 2011 15:11
Re: Zase ten zadohrab
Čo na to povedať...... :yes:
Avatar - Sysoj Psojič
16. 11. 2011 20:59
Re: Zase ten zadohrab
Zapomeň na to, že by kdejaká Impreza nebo Evo byť jen poškárlilo GT-R a jestli si to fakt myslíš, tak v nějaké přijeď. Ukážu Ti pár párů vzdalujících se výfuků (teda pokud nebudeš trvat na šotolině) ;-)
To jsou dneska hlody... >:D
Avatar - Enthusiastic.driver
17. 11. 2011 13:02
Re: Zase ten zadohrab
Rozumíme si doufám, že se bavíme o okreskách a ne o okruhu (psals přece ty středoevropské silnice).

Dojeď na Valachy a myslím, že budeš mít velký problém se zbavit dobře řízeného Civicu Type-R, natož Evomyši nebo STI. Na reálné silnici je to spíše o vypínacím mozku a rychlých rukách, než limitech auta a již několikrát jsem si ověřil, že 200k a dobrý podvozek stačí v reálném světě skoro na všechno :-)

Samozřejmě je hloupost to zobecňovat a plést do toho okruhy a nějaké uzavřené úseky, ale já jen navazuju a rozšiřuju tu větu, že na reálné cesty je mnohem efektivnější RS Audi, GT-R a spol.
17. 11. 2011 01:17
Re: Zase ten zadohrab
Zrovna GT-R a 911 turbo bych z toho vynechal. GT-R lze označit za Evo/STi na druhou. Podobně 911 turbo. Po zkušenosti s italkou s motorem uprostřed, V8 a skoro 500HP na okresce, kterou mám dobře najetou právě v modrozlaté kombinaci a hlavně po dešti se jednoznačně přikláním k "nutnosti" 4x4, pokud si chce člověk zařídit a půl dne k tomu nehledat silnici.
Avatar - wbcko
16. 11. 2011 14:27
Krása
Pro mne asi nejhezčí auto vůbec.
Rozbalit vlákno
0
16. 11. 2011 15:21
tuhá zadní
Ach jo, kdy konečně u Fordu pochopí, že zadná náprava ala Transit do osobáku prostě nepatří. Design super, podvozek těžká historie. Kdo kdy s Mustagem jezdil, ví o čem mluvím.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Enthusiastic.driver
17. 11. 2011 13:06
Re: tuhá zadní
no jo, tak listová péra v supersportu taky nemají co dělat, páč jsou prehistorická, a stejně je Vette má :-)

Mylsím, ež aktuální generace už svůj handicap zakrývá velmi solidně.