Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Historie crash-testů: Volkswagen T3 (video)

Volkswagen uvedl v roce 1979 na trh novou, v pořadí třetí generaci Transporteru. Na jejím testování si dal opravdu záležet.
Zpět na článek
2. 12. 2011 08:03
2. 12. 2011 09:04
2. 12. 2011 09:50
3. 12. 2011 01:00
2. 12. 2011 08:03
Téčka
Transportery byly vždycky skvělá auta, dodnes pro konkurenci téměř nedostižná :yes:

Musím říct, že spíš znám taky tu horší variantu testu, tenhle "skutečný" mě docela překvapil. To je už na hranici tanku :-)

[odkaz]

S faceliftovou T3 jsem měl párkrát co dočinění a je parádní kočár, navíc s dvoulitrovým boxerem.... :yes:
Rozbalit vlákno
3
2. 12. 2011 09:04
Re: Téčka
jj, ta horší varianta je daleko známější:-)

jinak v diskuzi k té horší variantě se na youtube vyjadřuje člověk, který u toho testu fyzicky byl. Psal, že to byl test jen tak, že v crashovně měli nějaký výročí. A ta T3 byla navíc plně naložená a i rychlost byla vyšší než 50 km/h daných předpisem EHK12. Proto se ta T3 složí jak harmonika. Pův. plán samozřejmě byl to video nikde nezveřejňovat, ale víme jak to chodí :-) Bohužel se dostalo ven jen video, ale nějakej bližší komentář už ne.
Avatar - euro89
2. 12. 2011 09:50
Re: Téčka
Tý "horší" variantě mohl uvěřit jen člověk, který viděl T3 maximálně na obrázku. T3 Caravelle bylo naše první zahraniční auto a dodnes mají všechny téčka ve verzi Caravelle/Multivan/California moje sympatie. :yes: Pamatuju si, jak měl táta s T3 před lety čelní srážku s v tý době novou Octavii I před fl., součet rychlostí v době nárazu byl podle policie cca. 80km/h (T3 30km/h, Octavia 50km/h) a zatím co naše Caravelle byla schopná z nehody odjet po svých a tátovy se nic nestalo, Octavia byla na odpis a její posádka měla lehčí zranění. :-! V tom videu s totální destrukcí, co je na youtube, mohl být náraz v rychlosti přes 100km/h...
3. 12. 2011 01:00
Re: Téčka
pokud by byla naložená betonem tak by to klidně mohlo být i těch 50km..ta váha vzadu udělá hodně