Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Německo: Jedna registrační značka pro dvě auta

Německá Spolková rada schválila nová pravidla pro udělování registračních značek. Od 1. července 2012 mohou mít dva osobní automobily vlastněné soukromou osobou jednu značku.
Zpět na článek
4. 7. 2012 15:15
Avatar - white label
4. 7. 2012 11:16
To by se mi taky líbilo,
to bych bral hned, dvěma vozy současně totiž nejezdím(e) skoro nikdy.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Pekelná Micinka
4. 7. 2012 11:45
Re: To by se mi taky líbilo,
Spíš by měli zavést to, že ti stačí jedno povinné ručení, protože zároveň nemůžeš řídit a způsobit škodu ve dvou autech najednou. Myslím, že to takhle je ve Švýcarsku, nechci si ted vymýšlet. prostě nějak to je vymyšlené, i když to auto neřídí majitel. Takže řekněme, že kdyby si měl dvou a půl litr a něco menšího s jednačtyřkou, tak bys platil za dvaapůl a to menší by bylo gratis, nebo třeba s nějakým menším příplatkem "za agendu". Ale to by se pánům v pojišťovnách nelíbilo.
Avatar - PeterLuk
4. 7. 2012 12:11
Re: To by se mi taky líbilo,
To by bolo super, lenže u nás by to neprešlo...
4. 7. 2012 12:22
Re: To by se mi taky líbilo,
Jo, to by bylo super. Jedna značka a jedno pojištění - pro někoho kdo má jedno auto jen na víkendy by to byla pecka. :-)
Avatar - white label
4. 7. 2012 12:36
Re: To by se mi taky líbilo,
Ve Švýcarsku můžeš mít tradičně jednu značku pro více svých vozů a vše co s tím souvisí (včetně pojištění).
5. 7. 2012 11:35
Re: To by se mi taky líbilo,
Logicky by měl být pojištěný řidič, ne auto. Auto totiž nehodu nezpůsobí. Jenže to by připravilo pojišťovny o lukrativní a stabilní zdroj příjmů. Pak není důvod se omezovat na jednu značku. Naopak si myslím, že každé auto má mít svou. Nicméně osobní značka a pořadové číslo auta by také dávala smysl.
Avatar - Stejsn
4. 7. 2012 11:40
Hm, jenže já těch aut mám šest
tak co teď :-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - white label
4. 7. 2012 12:33
Re: Hm, jenže já těch aut mám šest
Tím větší úspora pro tebe (ušetřil bys hned třikrát), furt lepší mít tři "dvojice", než šest "jednotlivců"... ;-)
Avatar - positivemind
4. 7. 2012 14:09
Re: Hm, jenže já těch aut mám šest
Všechny je odhlas a na úřadě je pětitisícikorunou popros, jestli by ti nedali po sobě jdoucí řadu :-)
4. 7. 2012 17:15
Re: Hm, jenže já těch aut mám šest
neboj, vytisknou ti i 6, menší problém bude když půjdeš nad 9.
4. 7. 2012 22:02
Re: Hm, jenže já těch aut mám šest
myslim si ze to taky problem nebude. V CH mame asi 8 aut na jednu znacku, platis poistenie za to najdrahsie auto... Neviem co je na tom tak takze mat na 1 znacku viacej aut -.-
Avatar - petrumr
4. 7. 2012 15:15
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jozephko
4. 7. 2012 21:18
Nemci vždy vedeli používať hlavu
U nás by to neprešlo už len preto, lebo úradník uvažuje úplne inak - nie koľko by ušetrili motoristi, ale o koľko peňazí by prišiel štát.
Okrem dôvodov spomínaných v článku je toto riešenie dobré ešte pre tzv. Winterautá, t.j. autá používané len cez zimu.
Rozbalit vlákno
0