Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Německý trh v roce 2011: Tady je Volkswagenovo (pořadí modelů, značek)

VW prodal na domácím trhu 686 tisíc aut, čtvrtmilion aut v Německu prodalo Audi, BMW, Mercedes-Benz i Opel.
Zpět na článek
18. 1. 2012 07:39
18. 1. 2012 07:48
18. 1. 2012 11:15
18. 1. 2012 11:20
18. 1. 2012 08:27
18. 1. 2012 10:13
18. 1. 2012 11:42
18. 1. 2012 16:55
9. 2. 2012 19:30
13. 2. 2012 13:28
18. 1. 2012 07:48
18. 1. 2012 09:59
18. 1. 2012 11:33
18. 1. 2012 13:48
18. 1. 2012 14:44
18. 1. 2012 07:39
Ford
Takže Ford je v Německu domácí firma?
Rozbalit vlákno
9
Avatar - DawQa
18. 1. 2012 07:48
Re: Ford
Tak oni se nedováží z Ameriky Nebo ?? ja měl za to že je Ford a Ford
18. 1. 2012 11:15
Re: Ford
A to si děláš srandu, nebo se ptáš vážně? Jak píše dole chytrák1, evropská centrála sídlí v Kolíně nad Rýnem, Focus, Mondeo i Fiesta byly a jsou vyvíjeny tady v Evropěuž několkátou generaci a výrobní závody má evropský Ford taky v Belgii a UK (tam Forda taky pokládají za domácí značku...:-)). Nevím pod koho spadá montážní závod v Rusku, ale dělají tam evropskou verzi Fucusů, takže asi taky pod "euro" Ford....Dokonce mám takový pocit, že montážní závod měl Ford v UK ještě před 2. světovou válkou, ale ruku do ohně bych za to nedal.
Avatar - DawQa
18. 1. 2012 11:20
Re: Ford
smrtelně vážně >:D >:D
Avatar - KANKUNEN
18. 1. 2012 08:27
Re: Ford
Co já vím tak nejméně 30 let.
18. 1. 2012 10:13
Re: Ford
Tak vzhledem k tomu že sídlí v kolíně nad rýnem tak rozhodně ano. ;-)
18. 1. 2012 11:42
Re: Ford
A to v německém městě Saarlouis (kousek od francouzské hranice) má Ford továrnu, která toho nejspíš vyrábí ještě víc než fabrika v Kolíně nad Rýnem. Nikde se to nijak zvlášť nehlásá, ale je to vlastně firma „Ford of Europe GmbH“.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2012 16:55
Re: Ford
Nehlásá se, protože se to téměř všeobecně ví. Naopak už se někdy setkávám s tím, že "Ford je přece vždycky německej".
9. 2. 2012 19:30
Re: Ford
Samozrejme je to big nesmysl.

Staci se podivat poradne do historie Fordu. ;-)

Ford ma jen reditelstvi pro EU v Nemecku a cast vyroby, ale prvni zastoupeni a prvni tovarnu v Evrope mel v UK. Velkou tovarnu ma v Belgii, Spanelsku, Rusku... atd.

Tak rici, ze "Ford je přece vždycky německej", muze jen totalni ignorant hirtorickych faktu.

Ford je GLOBALNI americka firma. Je jedno jestli vyrabi auta v Thajsku nebo Nemecku.
13. 2. 2012 13:28
Re: Ford
Ford je podle mě americkej, stejně jako třeba Hyundai je korejskej. I když obě firmy mají v Německu nějaká vývojová centra a regionální ústředí pro Evropu a při té dnešní globalizaci...
Avatar - Nerez
18. 1. 2012 07:48
Opel pěkně
V Německu má Opel prodeje, jaké si zaslouží. I jinde v Evropě mu to jde, jen u nás je to bída. Jinak Astra na čtvrtém místě v celkových prodejích, moc pěkný výsledek. Jen by mě zajímalo, jestli se v Německu také prodávají Astry Classic 3 a jaké je jejich zastoupení v počtu prodaných Aster? Ví někdo?
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2012 08:15
Re: Opel pěkně
opel predal krasne ale mam pocit ze prichodom noveho B maxu a mondea a motorov trojvalcov turbo ecoboost pojde tento rok ford pred opel v nemecku, opel ma akurat novu merivu ktora nie je zrovna bestseller a ocakavam ze corsa s astrou uz mierne klesnu, naopak focus mondeo pojdu este hore. Mozem sa mylit ale kazdopadne vysledky ma opel v nemecku super, u nas by to mohlo byt tiez podstatne lepsie ale co narobime, u Vas sa dari aspon fordu u nas ani fordu.

Inak ked si pozeram tu tabulku predaja zahranicnych znaciek v nemecku zda sa mi az neuveritelne ze fiat zar ok 2011 v nemecku stupol. Je to asi jediny trh v eu kde fiat siel hore kedze jeho modely su skutocne niektore uz muzealne kusy ktore co to pamataju.

Korejci tiez uz zacinaju slapat a to sa chysta novy ceed a i30, tento rok pojdu v nemecku urcite pekne hore. Potesil ma aj duster ktory sa vobec nestratil ani v nemecku a dokazuje ze je to super auto ktore sa presadi vsade ci uz kvoli jednoduchosti alebo cene to je jedno, proste sa predava a to je hlavne. Nie je to auto na efekt ale auto pre pracu a na makanie a takych dnes uz vela nie je, za to ma duster pochvalu je to naloz :yes: tie jeho predaje.

Frantici sa drzia vcelku tiez slusne mierne stagnuju, jeden klesa iny stupa, ocakavam ze prichodom 208 si pezot polepsi, vacs istrach mam o citroen ktory klesa na vsetkych trhoch eu aj napriek novinkam ako C4 DS3 DS4 C3. Renault je nenapadny ale zasluzi si pochvalu, megane ako vidime je velmi vydarene auto.

Samozrejme pochvalit treba seat, ktory tento rok snad chytil na vsetkych trhoch kde sa predava druhy dych, u mna je seat najvacsie prekvapenie kedze s nicim novym velmi neprisiel aj napriek tomu su jeho vysledky fascinujuce. Tento rok sa bude v spanielsku a niektorych trhoch eu prdavat mii a prichadza predaj novej alhambry a inovovana ibiza, je sa na co tesit, seat musi stupnut, musiiii, jednoducho drzim palce :yes:

co sa tyka domacich znaciek jasne tu kraluje VW, proste nemecka natura je vo forme auta pod logom VW dokonale citatelna, nemci su perfekcinosti nudni strohi dokonali preto si kupuju aj taketo auta. Len ta dokonalost sa uz viackrat neosvedcila :-) ale nuda je to co im sedi dokonale, kazdopadne auta maju fajn medak je kral kralov a eho vyslesky su neuveritelne, C-cko slape ako hodinky a dostalo sa po dlhsom case pred baworaka 3.
MB BMW a AUDI su tu doma a vidno to aj na predajoch ktore su neuveritelne, najviac fandim medaku ktory je podla mna synonymom nemeckej dokonalosti a kvality.

este treba primenut ze najpredavanejsie korejske auto v nemecku i30 predstihlo najpredavanejsie japonske auto v nemecku Kaskaj, sice len o chlp ale predsa :yes:

japonci sa budu musiet viac znazit lebo ich korea tento rok uz prevalcuje totalne v nemecku
18. 1. 2012 08:36
Re: Opel pěkně
Prodeje Astry jsou třetinové v porovnání s Golfem, u Insignie pětinové v porovnání s Passatem. Řekl bych, že Opel jen smutně vzpomíná na devadesátá léta.
18. 1. 2012 08:40
Re: Opel pěkně
...jestli se v Německu také prodávají Astry Classic 3.
Otevři si www.opel.de a uvidíš jestli je mají v nabídce. ;-)
18. 1. 2012 13:27
Re: Opel pěkně
Co je na tom k smíchu? Jen jsem slušně Lojzíkovi poradil... >:D
18. 1. 2012 14:59
Re: Opel pěkně
No, že se na to nezmohl sám. Tak složité to nebylo. >:-[]
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2012 07:56
opel by mal byt v tabulke pred audi nie?
ak je teda tabulka predaja domacich znaciek robena podla poradia kedze predal o 4 tisicky viac ako audi ;-)

ale to len taky detail, pripada mi nelogicke davat ho v tabulke za audi ak uz to robite podla poradia potom to nema logiku
Rozbalit vlákno
0
18. 1. 2012 08:25
Zajimava tabulka
Bezvydne doplneni prehledu :yes:
Daji se tam najit i docela zajimavosti, napr H/K se v Nemecku prodava docela dobre, neni zadna pravda, ze by se v Zapadni Evrope neprosazovala.
Skodovka teda u Nemcu boduje, nizsi prodeje Oktavky jsou zde jasne dane nizsi oblibou jako fleetove auto (jestli vubec), u nas by to vypadalo pro Fabii jeste lepe, zajimal by me podil fleetu u nas, jen tak pro zpestreni - vubec nevyvozuji kvalitu/nekvalitu nebo tak neco, aby me nekdo nechytal za slovo.
No a prodeje "hnijicich skladovek" A1 jsou vyssi nez prodeje Meganu...no, zde je asi realita, A1 az tak neuspesna nebude :-)
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Guttalax
18. 1. 2012 10:36
Re: Zajimava tabulka
:-) Jiný kraj jiný......V ČR se prodá málo Fiatů ,ale v Německu jednou tolik co Kií.Další příklad je Itálie. Tam se Hjund prodává daleko líp než ten přívěšek KIA.A taky v tabulce mezi 50-sáti vůbec nefiguruje. Proč? Bere se to jako něco potupného mít Kiu? Nebo to vnímají jako kdysi u nás Trabanta.Italové vnímají Hjund jako lepší ,kvalitnější ,jistější.
18. 1. 2012 10:43
Re: Zajimava tabulka
Ono jde o cenovou politiku v jednotlivých státech.
13. 2. 2012 13:31
Re: Zajimava tabulka
Němci taky udávají v tabulce cca 2x tolik prodaných Hundů, co Kií.
Avatar - KANKUNEN
18. 1. 2012 08:26
Korejci v Německu
Může mi někdo vysvětlit proč se nesnaží neněmecké automobilky vyrobit model, aby ani nikoho nenapadlo si koupit rejžovce (teda mimo pár jedinců). Srovnám-li C4 a nové i30 tak to je voda na mlýn rejžovcům, prachy pro asii a ubýtek pro Evropu a po spirále se to bude jen zhoršovat.
Rozbalit vlákno
22
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2012 08:39
Re: Korejci v Německu
co mas proti korei? nuti snad niekto niekoho kupovat koreu? kto chce si kupi golfa alebo passat alebo volvo a kto che koreu si kupi koreu, nikto si nekupuje v nemecku korejske auta z donutenia ani za trest tak nerozumiem o co sa snazis ;-)

ak ta to ser.ie zmier sa s tym ze na svete nie su len nemecke znacky ale aj ine, svet sa netoci len okolo vw a medaku alebo forda, na svete je viac statov ako len enmecko a viac znaciek ako len vw opel ford. Svet nie je len o jednej znacke a jednej krajine a jednom mozgu, svet je pestry rozmanity a kazdy je iny. Ludom ako ty ktory bude do konca zivota kydat na koreu nerozumiem, co tym sledujes co si tym dokazujes alebo co tym davas verejnosti najavo neviem. Jedine co viem ze takito ludia su pribrzdeni frustrovani a potrebuju si takouto formou ventilovat svoj hnev a nerovovu labilitu. Ja nemam nic proti vw v korei alebo v japonsku tak neviem co by mali mat nemci proti i30 alebo kaskaju, mohol by si uz pochopit ze auto je len dopravny prostriedok nie je to ziadna modla ani pan boh na kolesach. Kazdy si kupi co mu vyhovuje, ja si tiez nikdy nekupim vw ked sa mi ta znacka nepaci tak preco by som si nemohol kupit koreu? Tebe sa zase nepaci korea tak si kupis vw ake jednoduche nie? Myslim ze som to vysvetlil jasne a ze sa chapeme, kazdy si kupuje to co mu vyhovuje a co sa mu paci a co sa mu oplati. Len de.bil a pribrzdenec sa v dnesnej dobe chvali autom a dokazuje si nim nieco, normalny clovek neriesi co si kto kupuje a co kto ma lebo sa kazdy stara o svoje potreby a o sebe, normalny clovek sa autom nemusi chvalit ani vyvysovat ani na druheho nepozera inak ked nejazdi v takom aute ako on. Len deb.il bude auto povazovat za modlu a len deb.il bude cez auta triedit ludi na lepsich a este lepsich.

Prachy pre aziu >:D , a co myslis ze si vravia zase japonci alebo korejci? Do p. zase ten golf mame v tabulke, kto si moze toho nudneho crepa kupovat to je voda na mlyn nemcom, prachy pre eu ubyok pre nas japoncova po spirale sa to bdue zhorsovat.

Si myslis ze eu je cely svet? To iste si vravia americania japonci a dalsie trhy kde maju domace automobiky a zahranicne sa im tam dostavaju pod kozu.
Avatar - KANKUNEN
18. 1. 2012 09:19
Re: Korejci v Německu
Musíme si ujasnit napřed vztahy, já jsem normální - ty onanuješ nad korejcema. Já vnímám korejce jako neskutečně se zlepšující po všech stránkách a dotáhnou to asi až na kvalitu prémie u nějakých modelů. Mi jako zákazníkovi je jedno, kde je to auto vyrobeno, ale jako evropanovi ne. Stejně to nepochopíš jako nechápeš, že Golf vypadá jako Golf a příští Golf bude zase vypadat jako Golf. H/K to pochopili a drží se svého designu a mají uspěch.
18. 1. 2012 11:35
Re: Korejci v Německu
Přesné, vč jeho ukájení >:D Taky neřeším místo výroby. Jsem nadšen,že "spamer1982" nechápe,že někdy novou věc nemusíme měnit systémem ode zdi ke zdi,ale že se postupně upravuje tvar, rozměry...jenže zase by tu nebylo tolik srandy.
BTW: by mne zajímalo, kde pracuje.Já jako majitel firmy bych si vyjel jeho statistiku přihlášení na nějaký web a druhý den by byl nezaměstnaný. :yes:
Avatar - white label
18. 1. 2012 12:46
Re: Korejci v Německu
Odkdy u nás můžou děcka oficiálně pracovat? ;-) >:-[]
Avatar - Andromeda
18. 1. 2012 14:21
Re: Korejci v Německu
Neboj, je to otázka času... ;-) >:-[]
18. 1. 2012 18:22
Re: Korejci v Německu
Tak tohle se da obejit, ne?
Kdyz nam v byvale praci dali whitelist, prihlasil jsem se na proxy do centraly v Duesseldorfu a trada na youtube :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2012 14:43
Re: Korejci v Německu
som rad ze si rozumieme a si mi to vyjasnil

:yes:
Avatar - xavier911
18. 1. 2012 09:04
Re: Korejci v Německu
s temi penezi pro asii je to dost diskutabilni...nebyt Hyundai a Kia, tak 4000 cechu a slovaku jsou bez prace a HDP obou statu o nejake to procento mensi...nezlobte se na mne, ale co mame z kazdeho prodaneho vw v nemecku a na jinich trzich? presne tak, akurat dobry pocit, za ktery si koupis ho..no...
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 09:21
Re: Korejci v Německu
Kankunen mluví o Německu a ne o Čechách a Němci nemají z korejce vůbec nic.
18. 1. 2012 09:57
Re: Korejci v Německu
Milý kari.lazi, jsi totálně mimo(jako vždy).
Jestli někdo v Evropě něco z koncernu H/K má, ta jsou to na prvním místě němci a až následně my a slováci.
Ředitelství pro evropský region je v německu, a to obě značky. Tedy tamtéž je finanční, marketingové a v neposlední řadě i obchodní vedení.
Vývojové a designové centrum je kde? V Německu.
Pokud by si pracoval v jakékoliv obchodní firmě věděl by si, že tím pádem největší benefit z toho všeho má kdo? No tato "hostitelská" země.
Zkus se oprostit od té hloupé zášti a uvažuj, používej mozek.
Pěkný den
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 10:01
Re: Korejci v Německu
Krasomile, až dospěješ, tak si oddechneš ;-)
18. 1. 2012 10:04
Re: Korejci v Německu
Chápu, že každý nemá na to přiznat, že se mýlil, ale ......
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 10:47
Re: Korejci v Německu
Každý k tomu nemá důvod Krasoni ;-)
18. 1. 2012 11:09
Re: Korejci v Německu
Vždyť říkám, každý na to nemá. Věta, "Němci nemají z korejců vůbec nic", mluví za vše. Mimochodem, je mi 52 a pracuji dost vysoko v tomto oboru. A ty? ;-)
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 13:35
Re: Korejci v Německu
Neboj, pracuji už v druhé nadnárodní firmě.
Avatar - xavier911
18. 1. 2012 11:05
Re: Korejci v Německu
aha, tak ja nepochopil, ze Kankunen je nemec a pise nemecky na nemeckem serveru...sorry :)...nicmene jak se pise nize, HK maji sve vyvojove centra pro EU v nemecku, centralu pro evropu take, takze rozhodne se neda rict, ze nemecko z toho nic nema. Nemecke a jine EU znacky se alespon museji vic snazit a delat lepsi auta, takze z korejcu profitujeme ve finale vsichni...
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 13:44
Re: Korejci v Německu
To každopádně, to že se zlepšují je pravda. Na tom nic neuděláme. A to že mají v Německu centrálu a vývoj je naprosto jedno, protože německé značky tam mají to samé, včetně většinou i několika fabrik. Takže pokud by se v Německu Hyundai neprodávala, tak tam centrála bude stejně a vývoj taky. Takže pokud by Němci koupili více Německé produkce, povětšinou vyrobené v Německu, tak je to pro ně lepší, než koupit Hyundai vyrobenou jinde.
Avatar - KANKUNEN
18. 1. 2012 09:32
Re: Korejci v Německu
S tím naprostý souhlas. Upozorňuji na to, že kdyby se takový Fiat snažil jako korejci, tak by se mohl u nás a v Žilině dělat třeba Bravo combi nebo skutečný italský Freemont.
18. 1. 2012 11:20
Re: Korejci v Německu
Nojo, to by to ale nesměl být FIAT....jinak eurokorejci (ono toho v Evropě z jejich výroby zbyde asi trochu víc, než z přímého importu z Japonska - z mé Mazdy 6 toho třeba Evropa zrovna moc nemá - prodej, servis) z trhu jednoznačně vytlačují zrovna ten FIAT a spol. protože ten jim jaksi nemá čím konkurovat. I o tom ta tabulka je...
18. 1. 2012 11:25
Re: Korejci v Německu
Souhlas, až na to, že těch Čechů a Slováků je mnohem víc - není to jenom montážní závod v Žilině a v Nošovicích (každý tak po třech tisících lidech), ale i další subky, je jich většina z Česka (svého času jsme se "vyskytl" u korejský fabriky přímo v Ostravě, ta dělá nějaké plechové výlisky pro obě fabriky a má minimálně 400 zaměstnanců.
18. 1. 2012 11:37
Re: Korejci v Německu
Z vyrobeného VW v Německu,prodaného v ČR,pokud kupující není plátce DPH, má stát ono DPH,že? Prodejce/servis práci....mám jít až na odvody na zdrav a soc. pojištění?
Avatar - xavier911
18. 1. 2012 11:56
Re: Korejci v Německu
souhlas, to jsem si jaksi neuvedomil, ale stale je tu to same od Hyundai, mimochodem ma Hyundai temer 2x vice prodejcu a servisu nez VW (v CR), celkem haluz...a navic k tomu pricti 3000 nebo kolik zamestnancu, takze furt ma z toho CR vic, nez z toho VW... thats the point... ;-)
Avatar - Guttalax
18. 1. 2012 09:42
první padsátka
Je pro mě překvapením jen jedna pozice a to I 30.Spíš jsem počítal ,že uspějí I 35 a Sportage.Něco na tom asi bude-[odkaz] Ale těch 18 690 Poršáků -to je pecka.
Rozbalit vlákno
6
18. 1. 2012 09:49
Re: první padsátka
Z 18690 Poršáků, být majitelem, bych se moc neradoval. Vlastnit předraženou sériovku, nevím, nevím...
Avatar - Guttalax
18. 1. 2012 10:08
Re: první padsátka
:-) I ty Honzo kolenatej.Já se pozastavil nad množstvím prodaných vozů. Nic víc.To vychází na 5 poršáků denně. :-!
Avatar - KANKUNEN
18. 1. 2012 10:12
Re: první padsátka
doporučuji změnit nick na tupáhlava
18. 1. 2012 11:21
Re: první padsátka
Není třeba, jeho nick má dostatečnou vypovídající hodnotu :-)
18. 1. 2012 11:28
Re: první padsátka
sice neviem ako je na tom alfa s predajmi,ale myslim,že model alfi s rovnakym počtom predanych kusov by bolo pre teba asi viac "exklusivne" vozenie ako porsche,chapem spravne?
18. 1. 2012 09:59
Statistika
Vážená redakce, nemáte k dispozici ještě tabulku prodejů rozdělenou na firemní auta a soukromá? Zajímali by mě rozdíli prodejů jednotlivých značek jak je preferují soukromí zákazníci, myslím že VW vede výrazně kvůli prodejům pro firmy. V ČR se prodá zhruba 75% Octávií jako služební auta, Fabie asi 50%
Rozbalit vlákno
2
18. 1. 2012 10:51
Re: Statistika
Samozřejmě že to nějakou váhu mít může, ale že by VW vedl jen kvůli firemním prodejům je nesmysl.A i kdyby, tak každej do firem může nabízet co chce, pokud tedy má co.Pokud se bere v ČR prodej na IČO, tak to neznamená vždy firma.Holt si člověk koupí to co chce a dá to nákladů, když je možnost.Spousty soukromníků to tak dělá, aniž by to byla firma a i kdyby to tak bylo, tak by si stejně koupily to co chtějí, akorát ne na IČO.
18. 1. 2012 13:19
Re: Statistika
Určitě bude na prvním místě i bez firemních prodejů, ale myslím že ten odstup už nebude takový. Pokud kupuje auto firma a nebo člověk na IČO aby si to mohl dát do nákladů tak ho zajímají provozní náklady za hruba první tři roky než auto zase vymění a pokud ho někdo kupuje soukromě tak si ho nechává většinou déle a zajímají ho i ostatní služby které značka nabízí a tam si myslím že VW nenabízí nic výjmečného proti ostatním značkám. Mě na této značce vadí právě ta ohromná masovost. Potkávat to samé auto několikrát za den a ještě ve stejné barvě (stříbrná). VW má dobře promyšlenou strategii a trošku počítá s tím že hodně lidí se dá lehce zmanipulovat a chce to samé zboží co mají lidé v jeho okolí. Techniku mají hodně dobrou ale desing průměr.

Jen by mě ta statistika zajímala.
18. 1. 2012 11:32
HYUNDAI V NĚMECKU +17%!!!
3. import místo; a to dokonce v Německu! ;-) ... dále rozdíl +17% (Hyundai’s sales in Germany last year increased by 17%)! Navíc skvělé postavení konkrétního vozu "starší" i30!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ronault.
18. 1. 2012 14:03
Re: HYUNDAI V NĚMECKU +17%!!!
Hele, my umíme číst.
18. 1. 2012 22:33
Re: HYUNDAI V NĚMECKU +17%!!!
i30 vzhledem k jejímu image a ceně je pro Němce zhruba to samé jako pro nás Logan. Na každém trhu má takové auto své místo ;-)
18. 1. 2012 11:33
Pro KYLIE
Upozorňuji na další nenormální a těžce deformovaný trh (asi pozůstatek čtyřiceti let vlády komunistů v bývalé NDR - jinak též neue Bundeslaendern, krátce Ossis), kde domácí výrobci drží 60% domácích prodejů, což je ještě horší než zaostalý český trh, kde škodovka s hyundaiem mají ani ne 40%...A to, že tam ve dvacítce nejprodávanejších aut jsou pouze 2 škodovky je taky skandál..... a co na to Jan Tleskač? A co Citroen?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - kari.laz
18. 1. 2012 13:48
KIA
U tý Kie vám to v tý tabulce nějak nesedí.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2012 14:44
Re: KIA
pri kazdej tabulke maju chyby, ja neviem kto tie tabulky robi ;-) ale aspon je sranda