Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi A3 odhaleno: Motory i vnější design

Nová generace Audi A3 se představí až za měsíc v Ženevě. To nejpodstatnější už ale uniklo na internet.
Zpět na článek
1. 2. 2012 10:51
1. 2. 2012 21:31
Avatar - mustafa
1. 2. 2012 10:51
1.8TFSI
"Novinkou bude 1,8 TFSI/132 kW, dosud motor tohoto objemu dosahoval ve všech aplikacích nejvýš 118 kW"

V audi A5 měl 125kW a jeho oznámená nová verze má mít taky 125kW
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: 1.8TFSI
Ano, vyklouzlo nám tam, že se jedná o auta s motorem napříč. Zatím nevíme, jestli nová generace (A3 bude mít podle Švýcarů opravdu 132 kW, na to v Audi zatím používali 2,0 TFSI) dostane rovnou novou osmnáctistovku z A5, nebo bude mít napřed starší variantu používanou v kompaktních modelech.
Avatar - 3_diamanty
1. 2. 2012 10:53
ja sa pos.erem
robia z toho taku dramu ze az a nakoniec bude na nerozoznanie od starej A3ky >:D

ty vole ja sa pos.erem
Rozbalit vlákno
3
Avatar - iudex
1. 2. 2012 12:58
Re: ja sa pos.erem
Info, že máš problémy so zvieračmi je možno trošku viac, ako by sme potrebovali vedieť. ;-)
Avatar - 3_diamanty
1. 2. 2012 13:17
Re: ja sa pos.erem
to robi ta vlaknika psyllium, ktoru uzivam >:D
1. 2. 2012 14:46
Re: ja sa pos.erem
ešteže nemame čuchove senzori,lebo pod diskusiami K/H by nam prišlo zle...
1. 2. 2012 11:26
To jsou mi novinky
Hoši hoši, ten vnější design už je venku pěkných pár pátků a měli jste to na talíři v český kotlině Ty záběry z MMI co nebyly vidět na fotkách Audi vytáhli ven přímo Češi. Ve světě se na ně odkazoval kde kdo. Tak příště to chce mít víc oči na stopkách :-)
Rozbalit vlákno
1
1. 2. 2012 17:39
Re: To jsou mi novinky
Suhlas, pride mi to ako novinarska kacica. Klikam nateseny, ze su vonku oficialne snimky a tu len fotky z navigacie stare minimalne mesiac... 8-s
Avatar - roman.rs
1. 2. 2012 11:50
Nuda v Brně...
Nic překvapujícího, nudný, stále stejný auto jak přes kopírák s ostatními modely audi. Neříkám, že je ošklivý, když se ale podívám na ostatní audi, jeto všechno plus mínus centimetr stejný, žádný nadšení z nových tvarů.
Rozbalit vlákno
0
1. 2. 2012 12:09
Toto je teprve prehanka
Uz drive jsem psal, ze Audi bude za chvili jen stavebnice s vyberem predku a zadku, toto to jen potvrzuje - az na A3, A5 a A6 naprosto identicke predky, A3, A6 a A8 naprosto identicke zadni svitilny, navic toto je jeste ke vsemu pohledove prifouknuta A1, coz neni podle me zrovna dobra volba designu, takze ocekavam, ze prodeje soucasne A3 se podstatne zvednou, nez prijde ta nova
Rozbalit vlákno
5
Avatar - iudex
1. 2. 2012 12:59
Re: Toto je teprve prehanka
Chte to počkať si na reál, či tam budú nejaké rozlišovacie markanty. Ničmenej tieto obrázky naozaj naznačujú, že problém s identifikáciou auta spredu ako A3 bude dosť značný. 8-s
1. 2. 2012 13:15
Re: Toto je teprve prehanka
Vnější hodně identický design jednotlivých modelových řad Audi třeba mě osobně nevadí, navíc pomalá evoluce zajišťuje, že audiny pomaleji stárnou než bmw nebo m-b. :yes:
Avatar - kari.laz
1. 2. 2012 13:40
Re: Toto je teprve prehanka
Unifikace mi nevadí. Unifikuje se pro mě skvělý design a na první pohled poznáš, že je to Audi. Navíc se používá design z nejvyšší řady na nižší modely, což je super. Například u fiatu jdou obráceně a používají pětistovkový look na vyšší modely a to mi nepřijde jako dobrá cesta.
1. 2. 2012 15:14
Re: Toto je teprve prehanka
Jasne, majiteli mizsi rady je to prijemne, majiteli vyssi asi moc ne, nebo je asi pravda, ze je mu to sumak :-) Nicmene pomala evoluce a unifikace audin mi az tak nevadila, s prichodem A6 se mi uz audiny ale hnusi, ten predek mi nesedi, ty svetla tam nepasuji, takze proto se mi prestavaji libit vsechny audiny. A4, "starsi" A5 a A7, tam je jeste vsechno v poradku, od A6 to jde ale vsechno do kopru
1. 2. 2012 18:19
Re: Toto je teprve prehanka
Dobré je unifikovat ze středu. Čím jsi dál od původního nositele designu, tím máš větší problémy. A rozhodně směrem od běžných modelů k těm exkluzivnějším. Můžeš na exkluzivní model odkázat, ale přebírat jeho design je hloupost. V tomhle směru se moc nevyznamenal VW, kdy vyšli ze Scirocca a dodělali ho na Polu. Zbytečně si práci zkomplikovali. Alfa je mnohem větší extrém - design široké, placaté a exkluzivní 8C naroubovaný na úzké, vysoké a tuctové MiTo.

Nejde o to, jestli se auta podobají. Když jdeš proti těmhle pravidlům, tak budeš mnohem víc bojovat s tím, že jim daný design nesedne.
1. 2. 2012 12:59
OT: dalsia novinka
[odkaz]
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
Re: OT: dalsia novinka
Ne vždy se svět probudí včas, naprosto stejnou informaci jsme přinesli 10. října loňského roku :-)
[odkaz]
1. 2. 2012 14:18
Re: OT: dalsia novinka
ano, ale maju aj obrazok z nejakeho katalogu s tradicnym audi fontom :-)
1. 2. 2012 14:53
Re: OT: dalsia novinka
a to ,že je tam "audi font" nejako meni fakt ,že na auto cz tu bola ta informacia už minuly rok ;) ?
1. 2. 2012 15:54
Re: OT: dalsia novinka
nevsimol som si, ze by tam pred rokom bolo potvrdenie premiery na tohtorocnom zenevskom autosalone. ale ok, prepac, ze som ta zbytocnym klikanim a citanim pripravil o 30 sekund zivota
1. 2. 2012 18:09
Re: OT: dalsia novinka
Zajímavé je hlavně potvrzení, že bude mít atmosférickou V8. Žádná přeplňovaná V6. Jdu to zapít. ;-) Znovu. >:-[]
1. 2. 2012 18:22
Re: OT: dalsia novinka
Po pravdě, nepřinesli. Nebyl potvrzený motor, žádná zmínka o autosalonu.
1. 2. 2012 13:10
No samozřejmě...
No samozřejmě to audi udělalo uplně omylem, že na několika fotkách je náhodou vidět design auta. Náhodou je to super tah, než aby unikly skici, tohle spouští větší lavinu :yes:
Rozbalit vlákno
0
1. 2. 2012 14:26
Kam z konopi....
Tak sa mi zda, ze Audi uz nevie "kam z konopi". Nemaju vyslovene skarede auta, to nie, ale boja sa akejkolvek zmeny, vsetko tlacia do rovnakeho vzhladu, len neviem ci uz fakt nerobia chybu. Lebo, "Claudia Schiffer" (alebo dosadte meno podla vlastneho gusta) sice moze byt najkrajsia zena na svete, no ak by vsetky vyzerali ako ona, casom sa to znechuti kazdemu. A to sa pomali a isto deje s audi... aspon ja mam uz dost toho ich eunuchovskeho koncernoveho designu kde su zpredu vsetky auta rovnake.

Pozrite na BMW, M-B ci konzervatvny Jaguar. Nove generacie sa oproti starym zmenili, su ostrejsie, "drzejsie" a vyslo im to... ozivili vzhlad.

PS- minule som isiel dlhsi cas za jednou novou A4 a tomu inteligentovi co navrhol zadne svetla by som daroval zimnu dovolenku v Norilsku. Ksuntovo posobiace zadne svetla azijskeho designu kde ostre cervene svetlo lemuje oranzovy blinker... to vymyslel d.bil . Ked to auto brzdi a cervena ostro svieti, oranzovu farbu blinkra nemate takmer sancu vidiet! :no:
Rozbalit vlákno
5
1. 2. 2012 14:52
Re: Kam z konopi....
ked to berieš už takto konkretne taka 2 generacia Bmw 1 sa akosi dost podoba na predchodcu,,,bmw malo strach? bali sa experimentovať?? audi a3 je odzačiatkuu auto bez vystrelkou a myslim,že celkom normalne ked sa audi snaži nadviazat na dobre vysledky 1 a 2 generacie....o nejakej progresivnosti tažko hovorit aj v pripade konkurencie...audi ma auta v mnohych parametroch lepšie ako konkurencie,vzhlad je relativna vec,mne osobne sa momentalne pačia všetky modely od audi
1. 2. 2012 16:22
Re: Kam z konopi....
ale precitaj si poriadne co pisem, ja nevravim ze to vyzera zle ako take, ale ich auta sa 2 generacie takmer nemenili, vsetky facelifty idu jednym smerom a mimo "AUDI freaks" ich uz nikto ani nerozoznava...
ale povedat ze BMW 1er E81 sa podoba na F10???? Neviem co hulis, ale aj ja chcem taky matros >:D
Sorry, ale generacie BMW medzi sebou odlisi aj autoanalfabet. 5ka, 3ka, vsetky su od seba generacne poriadne rozdielne (asi aj vdaka metode "Bangle IN" a "Bangle OUT" >:D )
Mercedes to iste, C klasse W202/203 a 204 su generacne na prvy pohlad uplne ine...
Ale zober si audi:
A4 B7 -> B8 , to bol facelift a nie novy model
A6 C6 -> C7, minimalne zmeny, C6 po facelifte je na nerozoznanie od C7
A8 D3 -> D4, detto. Laik na prvy pohlad netusi ktore je novsie. Ak sa clovek nezamera na vnutro reflektorov, tak nevie.
Mam taky pocit ze vedenie a odbory v karosarni Audi su velmi silni a konzervativni ludia a nemaju radi zmeny. Uz 10 rokov vyrabaju to iste... (s nadsazkou, samozrejme)
1. 2. 2012 16:43
Re: Kam z konopi....
audi nie je uplne moja krvna skupina, ale faktom je, ze im ich taktika zatial vychadza. predaje rastu a majitelia su spokojni. exterier sa meni minimalne, clovek ma pocit, ze jeho 5 rokov stare auto vobec nevyzera staro v porovnani s najnovsimi modelmi. interiery zasa medzigeneracne vo vseobecnosti poriadne vylepsuju. sice su vsetky auta akoby ich jedna mater mala, ale kupcom to zatial zjavne neprekaza.
1. 2. 2012 17:41
Re: Kam z konopi....
noo neviem,myslim,že prehanaš s tym nerozpoznanim...zaklad dizajnu ostava akurat sa to všetko dopiluje...čo sa tyka 1er ide len o evoluciu,hru na istotu v podani bmw to iste čo bolo akurat trošku prestylovane....poial sa jedna o taktyku audi najlepšie to vystihne A8 stači ked sa pozrieš ako v 1994 vyzerala a 8ma a ako vyzerali Sklass a Bmw 7er ;-)
1. 2. 2012 18:42
Re: Kam z konopi....
>:D Tak třeba B8 stojí na MLB a B7 stála na PL46. Ale byl to podle tebe jen facelift. C6 byla ocelová, C7 má značnou část karoserie z hliníku, opět změna platformy. Po technické stránce se toho za posledních deset let změnilo nesčetně mnoho. Umíš opravdu pobavit. Doporučuji ti zajít si na oční kliniku. Nerozeznat současné generace za jízdy, to bych možná i věřil, ale nepoznat současnou a předchozí?
Avatar - ORBiTH
1. 2. 2012 19:01
...na západe nič nové...
Unifikácia, jednotvárnosť a sterilnosť najhrubšieho zrna.. Všetok dizajn značky normalizovaný na 1-tku s * , vysoko nad pomery Severnej Kórei ;-\
Rozbalit vlákno
0
Avatar - salamoon
1. 2. 2012 21:31
Pan redaktor
to si vazne myslite,ze audi predstavilo exterier automobilu v MMI kvoli nepozornosti?
alebo to bolo napisane naschval za ucelom ziskania klikov na clanok a masivnej diskusie?

myslim si,ze kazdemu je jasne,ktora odpoved je spravna.takato bulvarizacia webu sa mi absolutne nepaci... :no:
Rozbalit vlákno
0