Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

to fakt?
| 13. 2. 2012 08:38
"...v krycí čočce, na které vzniká v důsledku pronikající vlhkosti korozivní vrstva..."

No ja nie som odbornik na chemiu, takze poprosim vysvetlit, ako moze vznikat korozia na sklenenej (resp. umelohmotnej) sosovke? Fakt by ma to zaujimalo! >:D

FYI, v originali sa pise: "...durch eindringende Feuchtigkeit korrodierende Reflektorbeschichtungen und trübe Linsen...", co by sa dalo prelozit ako "...koli prenikajucej vlhkosti koroduje odrazova vrstva v reflektore, a zahmlievaju sa sosovky...". To uz dava viac zmysel, kedze ta odrazova vrstva je kovova...
to fakt?
| 13. 2. 2012 09:35
A to si myslíš, že ta "šošouka" je z čistého skla?

Má na sobě tenký povlak většinou různých kovů )zlato, stříbro, měď, hliník, případně jejich sloučeniny apod). Proto je třeba někdy zbarvena duhově. ;-)
to fakt?
| 13. 2. 2012 09:51
"čočka" sa duhovo zabarvi koli tomu ze rozdielne vlnove dlzky svetla maju odlisny index lomu. A kovovy povlak sa na nu isto nenanasa, pretoze musi byt cira prave koli tomu, aby na nej nedochadzalo k rozptylu svetla. Kovovy povlak by na nej vytvoril odrazovu vrstvu, ktora tam byt nesmie...

Mimochodom nebyva len zo skla, ale casto aj z dakych akrylatovych zlucenin ktore maju (okrem nizsej ceny) tu "vyhodu" ze sa dokazu lahko poskriabat. Raz som uz musel menit v podstate funkcny xenon len koli tomu, ze po malej nehode na parkovisku na nom zostali dva sramy...
to fakt?
| 13. 2. 2012 10:18
Tzv funkční povlaky se na sklo bežně nanášejí a nemají jen za úkol vytvořit "odrazovou vrstvu" (tedy zrcadlo), ale právě modelovat emitované světlo, např. z hlediska propustnosti konkrétní části světelného spektra, či povrch skla vytvrdit apod.

PS: Křišťálové sklo se ti taky zdá čiré? A přitom je v něm olova až až.
V optice hojně využívá např. polykarbonát.

Jinak pochybuju, že by Avensisu korodoval paraboloid, spíš to vidím na oxidaci svrchních vrstev oné čočky, kdy dostává mléčné zabarvení a tím pádem hůře propouští světlo.
Odškodné
| 13. 2. 2012 09:03
Keby sa to stalo v USA určite by sa našlo hneď pár prípadov dopravných nehôd kde možnou príčinou nehody mohli byť tie slabé svetlá - vodič skrátka nevidel to čo vidieť mohol.... Šup s Toyotou na súd, pretrasieme to poriadne v médiach a vysúdime miliónové odškodné. >:-[]
GTI & company
| 13. 2. 2012 12:24
Tomu sa v dnesnej dobe hovori starost o zakaznika (podobne to bolo aj s motormi zerucimi olej). Aspon nieco v tejto dobe.
Co na to pani od VW a ich propagatori ? U VW si clovek musel aj offiko zvolavacku sam platit ...
GTI & company
| 13. 2. 2012 12:36
Tvá poslední věta je nesmysl.
GTI & company
| 13. 2. 2012 13:23
Zdokladovane. Zadarmo bola len obhliadka. Potvrdene z HOTLine Ingolstadt (AUDI).
GTI & company
| 13. 2. 2012 13:48
V tom případě to nebyla svolávačka.
GTI & company
| 13. 2. 2012 15:44
A co to bolo, ked mi prisla domov pozvanka od AUDI AG ? Teply pozdrav ?
Aha vlastne, nieco ako "***i sme to, ale zaplatite to vy". Asi bezna vec u VW.
Hotline prenechal vsetko jednanie na dealerovi.
GTI & company
| 13. 2. 2012 16:18
Buď konkrétní.
GTI & company
| 13. 2. 2012 16:53
Zvolavacka po zaruke. Hotline to hadzal na dealera a dealer na mna. Asi preto, ze som ku nim nechodil na pravidelne pozarucne prehliadky. Chyba prvovyroby potvrdena - zavesenie napravy. Pekny vztah vyrobca, dealer, zakaznik. 8-s
GTI & company
| 13. 2. 2012 17:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
GTI & company
| 13. 2. 2012 18:13
Zeby preto, ze som auto kupoval u ineho AUDI dealera ? Auto kupovane a jazdene v DE.
Zvolavacka prisla priamo od AUDI AG, nie od nejakeho dealera, aby som sa dostavil k akemukolvek dealerovi vzhladom na popisovany problem. Dealer v podstate odmietol nejaku formu nahrady nakladov - to bol dovod priamej komunikacie s AUDI. Hotline potvrdil, ze si to handluje kazdy dealer sam.
Pravnickym zargonom - v podstate ma informovali, ze sa to moze pos..t a mam si s tym robit co chcem.

Nieco podobne sa stalo, ked GOLFu 6 Variant namrzalo v B stlpiku a ohynalo predne dvere. Ak sa ti to stalo a robil ti to VW servis, tak si dostal 300 Euro pausalne (ceny servisu su ale rozne samozrejme). Inak mozes len cakat, kedy sa to stane tebe.
ok
| 13. 2. 2012 17:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
ok
| 14. 2. 2012 01:05
Kuuurva však aj ja to mám na firemnom Avensise a sme si lámali hlavy čím to je 8-s
Akurvát že táto je ročník 2006 a má 192000 km. Už aby to Japonci schválili aj pre staršie autá, nechce sa mi dávať 1200 eur ani 600 eur za neorigo svetlá :no:

petrumr: to rozobratie a zloženie svetla je OK? To svetlo potom svieti OK aj geometricky? Akože či tým rozobratím a zložením sa tam neposere niečo čo už normálny človek nedá dokopy...?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku