Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Chystáte se autem do Francie? Od léta musíte mít ve výbavě test na alkohol!

Francouzi se za rádi napijí a pak sednou za volant. Nejen oni, ale i turisté na jejich silnicích. Od 1. července však budou všichni muset mít v povinné výbavě test na alkohol.
Zpět na článek
28. 2. 2012 07:18
28. 2. 2012 07:38
28. 2. 2012 08:17
28. 2. 2012 11:03
28. 2. 2012 13:59
28. 2. 2012 10:56
28. 2. 2012 20:32
28. 2. 2012 12:14
28. 2. 2012 14:39
28. 2. 2012 19:19
28. 2. 2012 20:56
29. 4. 2012 21:46
28. 2. 2012 07:18
naozaj?
"...To platí samozřejmě pro všechny, jak domácí, tak i cizince..."

Tak sa mi zda, ze sa trosku mylite. "Alkotester" totiz spada do povinnej vybavy vozidla. A "Viedensky dohovor o cestnej doprave" v dodatku 5 hovori ze vozidlo musi splnat poziadavky na uvedenie do prevadzky platne v krajine registracie.
[odkaz]

Ak teda v CR alkotester nepatri do "povinnej vybavy", tak frantici nemozu pozadovat aby ho ceski vodici mali pri sebe ked cestuju autom do Francuzska...
Rozbalit vlákno
4
28. 2. 2012 07:38
Re: naozaj?
Máš pravdu, ale to by ho napřed musel někdo respektovat, protože například reflexní cestu pro každého cestujícího po ruce v kabině vyžadují v Rakousku a když ji mít nebudeš, dají Ti takový flast, že Ti bude přecházet zrak. A je jim úplně jedno, že Vídeň je jejich hlavní město. Tam, když nebudeš chtít zaplatit pokutu za chybějící vestu s poukazem na Vídeňskou dohodu, tak Ti auto rovnou zabaví. Vůbec se s Tebou o tom nebudou bavit. Tak si potom vyber, jestli máš čas na to se nechat na pár dní zabásnout, trucovat a snažit se u nějaké mezinárodní instance dovolat spravedlnosti nebo jim radši na místě vyvalíš ta Eura a povalíš dál...
28. 2. 2012 08:17
Re: naozaj?
Mylis sa. V Rakusku nie je povinnostou mat reflexnu vestu pre kazdeho cestujuceho (neskusaj sa o tom hadat, robil som tu vodicak). Rakuske autokluby to sice odporucaju, ale povinnost to nie je. Ani pre rakuskych vodicov. Plati len to iste co u nas: kazda osoba ktora sa zdrziava na ceste musi mat reflexnu vestu. Ked teda z dakeho dovodu zastanes, vsetci co vystupia a stoja na ceste ju musia mat. Ak ale prejdu za krajnicu, nemaju tu povinnost, a vo vybave auta musi byt len jedna vesta.

Co sa tyka rakuskych policajtov, je pravda ze su dost nekompromisni a na dake vyjednavanie o pokute mozes rovno zabudnut, ale napriek tomu ich hodnotim podstatne vyssie ako slovenskych alebo ceskych PaCh-ov. Nezvyknu buzerovat vodicov bez priciny, ani merat rychlost 10 metrov pred koncom obce alebo kontrolovat ci nemas v lekarnicke obvaz po expiracii.

"Zabavenie auta" sice hrozi za istych okolnosti, ale len pre vodicov mimo EU, najma z krajin kde je vymahanie prava dost problematicke (napr. balkanske krajiny). V ramci europskej unie nie je problem aby si rakuski policajti vymohli pokutu od sk/cz vodica aj ked sa ten vrati domov. Cezhranicna policajna "spolupraca" funguje...
28. 2. 2012 11:03
Re: naozaj?
:-) No jo, tak jsi tam dělal řidičák, já zase vím, co po mně chtěli policajti vidět. Vestu - a to pro každého. Obstál jsem. Někteří neobstáli a platili pokutu. Pokud to je protizákonné, jak píšeš, pak jsou rakouští policajti zřejmě stejní PaCh-ové jako ti naši, viď?

Měření rychlosti ve vesnicích provádějí hezky u cedule jako u nás - například v Burgenlandu na B50 okolo Neusiedlersee (praktická zkušenost, opakovaně mě tam měřili, obstál jsem :-)), na dálnici měří z civilního auta tak, že se za Tebou zavěsí (rovněž jsem obstál, za to BMW, co nás předjelo během té doby začali sledovat a za chvilku jsem je viděl všechny pěkně stát u krajnice).

Zabavení auta jsem si rovněž nevymyslel, nesahají k tomu často,pouze u týpků, co si myslí, že Vídeňská dohoda platí i v Rakousku a nemají chuť se nechat od rakouských loupěžníků okrádat.

A je jedno, jestli na to máš odlišný názor nebo i jiné zkušenosti, ale tím jsem se oklikou vrátil k tématu, Vídeňská dohoda je sice pěkná, ale nefunguje ani v Rakousku, natož ve Francii. Takže jestli frantíci budou po Tobě v autě chtít trubičku a ty ji mít nebudeš, tak budeš mít problém. Když nebudeš chtít zaplatit, pokračovat v jízdě Tě nenechají. Stejně jako v Rakousku, tím si buď jist.
28. 2. 2012 08:31
Re: naozaj?
Podle dostupných informací bude alkoholtester skutečně vyžadován i u zahraničních motoristů. Má být údajně prodáván na čerpacích stanicích apod. v rámci „bezpečnostního“ balíčku za 1,5 eura.
28. 2. 2012 07:44
To by mě zajímalo, jak si to představujou...
To jako mě zastaví policajt ve Francii, nechá mě vytáhnout z kufru nefunkční detekční přístroj, já do něj dejchnu, nic se nestane a všichni budeme spokojení? .... Nebo to bude tak, že já vytáhnu přístroj a dám do něj dejchnout policajtovi, jestli není vožralý? .... A nebo úplně jinak. Zastaví mě dvojice policajtů, jeden vožralej, druhej střízlivej, nechají mě vytáhnout přístroj, oba do něj postupně dejchnou, čímž zjistí, jestli funguje, a pak daj do něj dejchnout mně.... Nebylo by pak jednodušší a dost možná i levnější, aby měli ty přístroje všichni policajti jako u nás? Já vůbec nerozumím té logice, s kterou do toho někdo jde. Přeci vozit s sebou nějaký nefunkční krám nemá smysl, že by si někdo z ožralých dobrovolně dýchnul před jízdou a pak radši nevyjel, to je také hovadina, tak co to má za smysl? Rozumíte tomu někdo?
Rozbalit vlákno
4
28. 2. 2012 08:08
Re: To by mě zajímalo, jak si to představujou...
Levnější? Ale proto to zavedli aby dodavatelé těch věciček měli vývar. O logiku jde až na posledním místě. Tak jak u nás.
Avatar - Blue Sun
28. 2. 2012 08:13
Re: To by mě zajímalo, jak si to představujou...
Ty snad od Frantíků čekáš myšlení?
28. 2. 2012 10:55
Re: To by mě zajímalo, jak si to představujou...
A co ty čekáš od svého auta? >:D
Avatar - Blue Sun
28. 2. 2012 12:20
Re: To by mě zajímalo, jak si to představujou...
Že vydrží ještě rok v provozu >:D Což při současném stavu silnic nemusí být vůbec jisté.
28. 2. 2012 08:06
nesmysl
Nedávno říkali, že to platí pouze pro Frantíky a cizinců se to netýká...Takže take it easy! :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - matii
28. 2. 2012 13:59
Re: nesmysl
V létě zrovna do Francie jedu a pokud vím z dostupných zdrojů, týká se to pouze Francouzů.

Jinak obecně platí, že musíte mít "klasickou výbavu" ... lékárnu, trojúhelník, vestu, žárovky, pojištění ... ostatní specifika v EU dle nepsané úmluvy jsou pouze pro občany daného státu.

Takže když pojedu přes Evropu křížem krážem, narvu kufr řetězy, resuscitační jednotkou, alkoholtestery, 20 příruček první pomoci atd atd .... fakt blbost.
Avatar - DRBNUTY
28. 2. 2012 10:56
Blbost
Nechapem ako chcu tymto opatrenim znizit pocet dopravnych nehod pod vplyvom alkoholu.Alkohol tester je dobry len nato, ked sam neviem, ci mam este v krvi zvyskovy alkohol a potrebujem si to overit.Ak som riadne ozraty, viem to aj bez testera a ak som rozhodnuty sadnut za volant, nejaky tester ma vtedy vobec nezaujima. :-!
Rozbalit vlákno
1
28. 2. 2012 20:32
Re: Blbost
Dýcháním nezměříš zbytkový alkohol v krvi. Je to dobré jen pro ověření, jestli bys něco nadýchal.
Avatar - ManInBlack
28. 2. 2012 12:14
Léto 2013
A od léta 2013 musí všichni účastní silničního provozu ve Francii (tedy i cizinci) vozit v kufru lopatku, náhrobní kámen a kamenické náčiní na vytesání jména pro případ smrtelné nehody. A protože se to osvědčí, tak to Evropská uhnije zavede celoplošně.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - m.z.
28. 2. 2012 14:39
Re: Léto 2013
>:D a ještě 20l benzínu v kanystru, na případný obřad žehem.
28. 2. 2012 17:15
v nedelu to trefne komentovali v Top Geare
tie testery sa vraj budú dať kúpiť na pumpe a budú jednorázové. Takže, keď pôjdeš z krčmy tak si fúkneš, či si v pohode. A ak budeš v pohode, tak budeš musieť nájsť pumpu, kde si kúpiš ďalší tester, lebo ten povinný si si práve minul.
Rozbalit vlákno
1
28. 2. 2012 20:33
Re: v nedelu to trefne komentovali v Top Geare
>:D Při hledání pumpy vystřízlivíš. >:-[]
Avatar - Ronault.
28. 2. 2012 18:58
Souhlasím s testery!
Ano, opravdu souhlasím s testery, ale ne pro řidiče do auta, ale pro poslance před hlasováním, protože takový nesmysl může odhlasovat jen člověk totálně zpitý 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
28. 2. 2012 19:19
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ronault.
28. 2. 2012 20:56
Re: ok
Zkus někdy vytvořit hlubší myšlenku.

To, že to ty máš v autě neznamená, že je to OK. Cílem by přece nemělo být, aby si lidé ráno s kocovinou nebo po vypití piva ověřovali, jestli jim někdo naměří nebo nenaměří alkohol v dechu, ale cílem by mělo být, že takový člověk za volant ani nesedne.
29. 4. 2012 21:46
Tester
Ve vybave to nemusi snad byt. Ja ho sice mam doma, ale jen kdy jdu nekde na akci, abych vedel kdy muzu jet. Napr jako tehle [odkaz]
Rozbalit vlákno
0