Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar XF Sportbrake: Kombi přichází, zatím jen s turbodiesely (aktualizováno)

Jaguar odhalil svoji ženevskou novinku – model XF s karoserií kombi, které říká Sportbrake.
Zpět na článek
29. 2. 2012 11:38
29. 2. 2012 12:55
29. 2. 2012 12:59
29. 2. 2012 13:18
29. 2. 2012 20:24
1. 3. 2012 07:07
29. 2. 2012 13:10
29. 2. 2012 13:29
29. 2. 2012 15:38
29. 2. 2012 16:26
29. 2. 2012 17:15
29. 2. 2012 16:27
29. 2. 2012 18:05
29. 2. 2012 21:30
29. 2. 2012 22:38
Avatar - 3_diamanty
29. 2. 2012 10:58
co sa tyka kufra
Ecko je kral kralov ale u mna v charizme jedinecnosti a elegancii vitazi jednoznacne na celej ciare XF :yes:

kvalita je u vsetkych aut podobna takze o to tu nejde, jaguar je proste najstylovejsi :yes:

takato sleha sa len tak nevidi, ten jaguar ma dusu a charizmu na rozdavanie a napr audina vedla nej vyzera ako nepodarok bez kuska napadu a charizmy proste absolutny trapas vedla tohto krasavca :yes:

XF je uplne ina liga ako vsetci jeho konkurenti v triede - XF ponuka pridanu hodnotu ktoru vam neda ziadny nemec ani american, to auto ma totiz dusu a charakter a noblesu a dovolim si tvrdit ze XF skryje charizmou do vrecka aj luxusne nemecka auta a to celkom v pohode.

O interieri by sa dalo tiez basnit aj na dve strany - uplna parada , dokonalejsi interer ako ma XF dnes na svete nenajdeme, elegancia styl a jaguarovska jedinecnost su uplne dokonale, interier je totalna pecka.

Vedla tohto nadherneho interieru posobi preplacany neformeny interier baworaka ako neskutocna haraburda bez kuska duse charizmy a jedinecnosti.

Uplne by mi stacil aj ten zakladny diesel, na taketo auto idealny motor ani zbytocne silny ani slaby tak akurat

:yes:

vo vyssej strednej triede je jaguar XF jednoznacne najoriginalnejsi najkrajsi nastylovejsi najimidzovejsi a najneokukanejsi navyse s perfektno utechnikou a uz spominanou pridanou hodnotou ktora ma nevycislitelnu cenu.

bravo XF , kombik je totalna sleha mat prachy mam ho doma pred barakom a aj v nom spim.
Rozbalit vlákno
6
29. 2. 2012 11:24
Re: co sa tyka kufra
Nádhera, opravdu to má sex - appeal. :yes:
Avatar - simon_sez
29. 2. 2012 11:59
Re: co sa tyka kufra
ak som to spravne pochopil, tak sa ti paci... >:-[]
29. 2. 2012 20:37
Re: co sa tyka kufra
to si videl v ktorej vete,mne to nejak utieklo :-)
29. 2. 2012 12:44
Re: co sa tyka kufra
Ja nevim. Jsem sice zastancem kombiku, ale u XF mi prijde originalni jen ten sedan. Sedan ma nezamenitelnou siluetu (nez se dostane na trh Tesla S). Tohle uz me moc nebere.
Kdybych to videl zezadu, misto jaguara tam byl lev, a nekdo mi rekl, ze to je facelift Peugotu 508 sw tak bych mu to klidne sezral.
29. 2. 2012 12:54
Re: co sa tyka kufra
Topper tebe sa pri pisani prispevku hadam stoporil. :-)
Netvrdim ze je to skarede auto ale originalne mi teda vobec nepripada.
3. 3. 2012 18:46
Re: co sa tyka kufra
pod tohle připojuju svůj podpis.. :yes:
Avatar - eLzyx
29. 2. 2012 11:38
motory
doufám, že přijdou na řadu i 5.0 V8 či jeho kompreserový bratříček :-O
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dinar
29. 2. 2012 12:55
Vím,
není to německé, takže se bude hýkat nad tím, jak je to krásné. Jenže je to spíš rozpačité, u jaguaru by se dalo čekat zaměření se na sportovní vyznění, tj. pohledovou lehkost kombíku, ale XF kombi vyznívá spíše směrem k Eklasse kombi, je to opticky těžké na zadek, pohledové lehkosti zádě a kompaktnosti celého auta jakou umí aktuální 5er a A6 XF kombi nedosahuje.
Rozbalit vlákno
4
29. 2. 2012 12:59
Re: Vím,
Ja v tom lehkost jaginku vidim porad, tohle mi prijde jako absolutni kladivo na 3er kombik, ostatne nad 3 er bych asi ani neuvazoval...jeste ze plati klasicke: "Nastesti to nemusim resit" >:-[]
Avatar - Dinar
29. 2. 2012 13:18
Re: Vím,
Není to špatné, celkem pěkný kombík, ale 5er a A6 v kombíku jsou designově lepší, hlavně ve smyslu sport stylu lehkosti a kompaktnosti. 3er kombík je jiná třída, tam jag kladivo nemá. ;-)
Avatar - Emel
29. 2. 2012 20:24
Re: Vím,
Když tobě se člověk nezavděčí... Accord je moc sportovní, Jaguar zase málo ;-).

BMW je o kousek dál, ale Audi... nevím, mě ten zadek se šikmými světly úplně neoslovil, byť tvarově je všechno v pořádku. U XF se mi nějak nezdá ten spoiler, asi je na můj vkus zohýbaný do příliš mnoha úhlů... přesně jako nahoru otočená kšiltovka.
Avatar - Dinar
1. 3. 2012 07:07
Re: Vím,
Accord kombi na mě svými tvary nepůsobí sportovněji než konkurence, on má jen prostě nesmyslně malý kufr při svých rozměrech.

XF nevypadá zle, jen a nejde o tvar světel, které se ti nelíbí u audi, jde o pojetí, prostě je tam toho batohu trochu moc na model, který se ve své třídě jednoznačně profiluje jako sportovní. A6 a 5er působí mnohem kompaktněji u nich v podstatě neřešíš, díváš-li se na sedan nebo kombi, mrkneš na auto a řekneš "pětka... jo, v kombíku", na XF se podíváš a řekneš, "kombík... jo, XF". ;-)
Avatar - Johny.Rico
29. 2. 2012 13:10
Moc hezké.
Dalšího komentáře netřeba.
Rozbalit vlákno
0
29. 2. 2012 13:29
TRADIČNÍ POKUS
Vořech, poměrně těžkej pohledovej vořech. Lehkost sedanové karoserie bere za své, záď nejiskří, záď pouze... je. Problém je samozřejme nikoliv v Jaguaru, neb vykřesat jiskru z lehce stárnoucí karoserie, která navíc diamantový designový akcent soustřeďuje právě na záď, to není jednoduché, problém spatřuji na adrese... konkurence. Neboť kdo už viděl BMW5 v předmětné karosářské verzi, jistě pochopil co znamená absolutní styl doby.

Není to na zatracení, ale tak nějak si říkám, aby se bychaři a opravdoví kupci nakonec neshledali v tomto případě na stejné lodi. Neboť jak praví zdejší klasický bychař... "já bych bral v XF jedině sedan." Osobně s bychařem nyní souhlasím.
Rozbalit vlákno
2
29. 2. 2012 16:24
Re: TRADIČNÍ POKUS
:yes: Označení Sport nemá (z hlediska designu) v názvu tohoto kombi co dělat...
29. 2. 2012 17:45
Re: TRADIČNÍ POKUS
Přesně :yes:
29. 2. 2012 15:38
100%
:yes: Zde se ani ja neubranim pouziti smajliku. Jaguar by mohl byt vizualni predlohou pro vsechny premiove automobilky. Dle meho nazoru je tento Jaguar zatracene sexy. Srovnani s BMW? Ten je strizen drsne, agresivne s jasnou vyzvou do okoli. Jaguar vyznava jednoduchou krasu, vzhledovou lehkost a to se mi zde libi vic. Za me ma Jaguar jasnou :yes:
Rozbalit vlákno
2
29. 2. 2012 16:26
Re: 100%
A proč by tedy měl být vizuální předlohou "pro vsechny premiove automobilky"? Také se neubráním >:D :no:
29. 2. 2012 17:15
Re: 100%
Co je to za otazku? Tebe as opravdu nekdo kopl "low" >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
29. 2. 2012 15:50
XF Estate
Koukám, že můj předpoklad, či spíše přání, aby byly zadní sloupky v barvě prosklení, resp. černé, se potvrdil. Výsledek rozhodně nezklamal, dojem je pozitivní. Ale ani nenadchl, jak výstižně poznamenal GTI výše, prostě "je". Možná, že ono "je" je ale mnohem důležitější, než mohlo by být. Na domácím trhu myslím bude zájem a vzhledem k poměrně vstřícným cenám mu dá přednost část zákazníků, pro které není jiná volba než kombi, a tak museli dosavadní nabídku Jaguaru chtě nechtě obejít (Hoffmeistrovým) obloukem.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - white label
29. 2. 2012 16:17
Re: XF Estate
S tím se dá souhlasit...
Jen u té modré barvy žádné černé zadní sloupky nejsou, takže to zřejmě nebude standardně u všech verzí.
P.S. "Na domácím trhu myslím bude zájem..."? Myslíš, že zrovna v Indii půjde XF v kombíku na dračku? >:D ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
29. 2. 2012 19:00
Re: XF Estate
To mě napadlo, že někdo si bude muset rýpnout do Taty. :-) Nicméně, k té modré - je to možné, ale ani z velmi high-res fotek to není úplně patrné, zda je ten panel kryjící sloupek opravdu také modrý, nebo je to jen úprava v editoru. Pohled spíše potvrzuje variantu s barvou karoserie, logika by sice řekla, že jsou to náklady navíc, na druhou stranu to bude umožňovat zákazníkovi nastylizovat si auto k obrazu svému, což by byla i odpověď na četné kritiky černého sloupku u XJ. Jako bychař můžu říct, že ani tuhle modrou, ani sloupky v barvě karoserie bych u XF E nechctěl. Z barev asi jen červenou.
29. 2. 2012 18:05
Re: XF Estate
Jo, je to tak, jak píšeš, dojem pozitivní, avšak bez nadšení
29. 2. 2012 23:44
Re: XF Estate
ako sa tak pozeram na fotografie, zistujem, ze cierne stlpiky bude mat len verzia s Aerodynamic pack-om (ta je na obrazku s ciernou mriezkou chladica, agresivnejsim prednym naraznikom, zmenenymi prahovymi listami,... ). Zaklad 2.2D (oblecena do modra s 1 koncovkou vyfuku) bude mat "skromnejsie" prevedenie vo farbe karoserie.
Na prvy dojem si rad pockam, zatial som mierne skepticky. :-!
Avatar - salamoon
29. 2. 2012 21:30
like it
:yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
0
29. 2. 2012 22:38
hmmm
ten zadní sloupek - stále nevím, co to se mnou dělá - je to parádní, ale něco mi tam vadí, vypadá to skvěle i divně zároveň
jinak v kombiku vyniká tragedie zadních dveří rozměrově srovnatelných s bavorskou 1 v první generaci - tady prostě chybí 10 centimetrů
ostatně bych si tipnul, že rozměrově nám sem parádně zapadne i nové mondeo, které toho ovšem vevnitř nabídne nepochybně víc (tedy ve smyslu místa)
při zmínkách o lehkosti zádě mi přišla (jistě náhodou) na mysl Q7, ale už jsem to zaplašil
Rozbalit vlákno
0