Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ženeva živě: Renault Zoe již zná svou cenu (autosalonové video)

Renault pokračuje v rozšiřování své nabídky elektromobilů a představuje malý kompaktní hatchback v sériovém provedení.
Zpět na článek
7. 3. 2012 20:28
7. 3. 2012 20:51
7. 3. 2012 21:25
7. 3. 2012 20:56
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
8. 3. 2012 11:50
Avatar - Ada je zase tady
7. 3. 2012 18:30
Jesus Maria
je to mozne? :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - dr.biker
7. 3. 2012 18:44
Re: Jesus Maria
Ano, je to možné >:-[] >:-[] >:D
Avatar - white label
7. 3. 2012 20:44
Re: Jesus Maria
Ado, sekla se ti jen klávesnice, nebo rovnou kardiostimulátor? 8-s >:D
Avatar - dr.biker
7. 3. 2012 18:45
Renault – Tvůrce automobilů
Tak tu máme oficiálně představený už čtvrtý elektromobil této značky! Vše začalo dvoumístným vozíkem do města Twizy, následoval elektrický sedan Fluence Z. E. a dodávka Kangoo Z. E. A nyní Renault představil sériový kompaktní hatchback Zoe. Musím říct, že už jeho koncept se mi velice líbil, sériová verze má pěkný design, jednoduchý a přehledný interiér s dotykovou obrazovkou a pokud bude mít toto auto dojezd až 210 km, tak by mohlo být úspěšné. Přeci jenom vypadá jako pořádné auto na rozdíl od trojice vozidel ION/C-Zero/i-MiEV. Jeho kompaktnost je dobrá, takovýto elektromobil mi dává smysl, na rozdíl od sedanu Fluence Z. E., který mi nepřipadá vhodný do městského provozu, elektromobily se zatím kvůli menší kapacitě jinam než do města nehodí. A cena je taky docela přijatelná, zvláště pro Francouze za 395 tis., pro nás ostatní bez dotace je to už trochu horší, a to za 520 tis. Ale pořád je o 200 tis. levnější než Ion.
Jen tak dál Renault.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ada je zase tady
8. 3. 2012 00:14
Re: Renault – Tvůrce automobilů
Rendlik - tvurce kreatur :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
8. 3. 2012 12:50
Re: Renault – Tvůrce automobilů
retard pal naspat drhnut zachody...
8. 3. 2012 12:47
Re: Renault – Tvůrce automobilů
Pokud člověk může soudit podle Leafu, tak za ideálních podmínek ujede 270-300 km, možná i o něco víc. Ale za špatných bude třeba počítat s tou stovkou.
Avatar - pumpkin
7. 3. 2012 20:23
Budúcnosť je tu
Dámy a páni, sme svedkami automobilovej revolúcie. Mnohí si to ešte neuvedomujú, ale Renault priniesol veľmi moderné plne elektrické auto, ktoré si kúpite do pol milióna korún. Jednoducho prvé cenovo dostupné a prakticky použiteľné mestské auto. To všetko s krásnym dizajnom ktorý by len málokto čakal v sériovej výrobe.

Teraz sa ukazuje kto je tým tvorcom automobilov. BRAVO RENAULT! :yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - dr.biker
7. 3. 2012 21:42
Re: Budúcnosť je tu
souhlasím s tebou :yes:
7. 3. 2012 22:13
Re: Budúcnosť je tu
súhlas :yes:
Avatar - pario
7. 3. 2012 22:18
Re: Budúcnosť je tu
Súhlas :yes: Keby stálo u nás okolo 15 000 Eur, bola by to paráda. Išiel by som do toho!
8. 3. 2012 08:34
Re: Budúcnosť je tu
No na elektroauto je to dobrá cena zvlášť při francouzské pobídce 5000 EUR, kdy se auto dostává na dohled 10000eur tedy cirka 240 000 Kč a pokud bych si měl za tuto cenu vzit citigo nebo el renaulta du do renaulta.(I když má na kapotě dámské přirození) >:D Lepší ekonomika provozu,lepší výbava, větší auto. Doma připojím k soláru a budu jezdit na sluníčko :-) no a jestli bude zataženo tak na uran, v horším případě na uhlí :-(
8. 3. 2012 09:28
Re: Budúcnosť je tu
Ta cena 15 000,- je už s pobídkou. Navíc se ještě platí za pronájem baterek.
8. 3. 2012 09:51
Re: Budúcnosť je tu
Tak to už není tak zajímavý, kdyby to bylo za těch 15 a nedostal bych na to úlevu na dani, tak bych do toho šel, ale za 20 už je to moc. Njn. špatně jsem to pochopil.
8. 3. 2012 12:22
Re: Budúcnosť je tu
I za půl milionu je to zajímavý počin (byť ne nutně ekonomický). Leaf také bude zlevňovat - někam na úroveň Priusu. Oproti Priusu nabídne zlomkové náklady na kilometr (bráno v energiích) výměnou za menší dojezd. A v některých evropských zemích bude Zoe doslova za hubičku. Známý pořizoval do firmy Leafy a jeden vyšel na cca 16 tisíc € před slevou od dealera (s bonusem bezproblémového parkování). Většina lidí je asi ráda, že takové pobídky v ČR nejsou, ale zájemci o tahle auta zapláčou - v zemi s mnohem vyšším průměrným příjmem ho koupíš za méně než polovinu.

Mne osobně nejvíc zajímá Twizy - homologovaný golfový vozík. ;-)
Avatar - Righ
8. 3. 2012 08:47
Re: Budúcnosť je tu
:yes: ;-)
7. 3. 2012 20:28
ZOE
Myslím, že väčšina so mnou bude súhlasiť ak poviem, že toto je jeden z najkrajších Reanultov aké kedy automobilka stvorila. Dokonca tam vidím náznaky spolupráce s Nissanom a to je len fajn! Len tak ďalej, držím palce! :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - white label
7. 3. 2012 20:51
Re: ZOE
Tak to bys možná designu Renaultu historicky spíš křivdil, než aktuálně lichotil... ;-)
7. 3. 2012 21:25
Re: ZOE
No on ten dizajn je vec subjektívneho názoru, takže rozprávam za seba. Pre mňa je toto krajšie ako väčšina počinov od Renaultu z minulosti...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
7. 3. 2012 20:56
Neo-avantgarda...
Průkopnictví, progresivní charakter, smělý přístup ke kreativitě - skoro to působí jako letmý návrat do doby, kdy byla avantgarda denním chlebem Renaultu.

A vhodný hudební doplněk pozvolného vstřebávání designu, resp. tvarové podstaty? Kupříkladu zde - [odkaz]
Rozbalit vlákno
30
Avatar - white label
7. 3. 2012 20:59
Re: Neo-avantgarda...
Nechcete ještě udělat aspoň pár chlebíčků...., tady bude dneska slavit snad celé místní PR oddělení Renaultu, jen u Ady to vypadá na osobní tragédii... >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:06
Re: Neo-avantgarda...
>:-[] >:D Teď jedeš jak Messi...
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:15
Re: Neo-avantgarda...
Jak Messi... co? Myslíš Messi Kozy, nebo Messi Nohy? >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:16
Re: Neo-avantgarda...
Messi Tyče, voe. >:D
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:18
Re: Neo-avantgarda...
Takže mezi dřevěné nohy, jo... ;-) >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:35
Re: Neo-avantgarda...
Co furt máš? Jdi si dát kolečko kolem baráku! Pěšky!!! >:-[]
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:38
Re: Neo-avantgarda...
Co blbneš, víš jak máme velký barák, navíc je v dlouhé "řadovce" v jednom kuse (na náměstí)... 8-s >:D
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2012 00:03
Re: Neo-avantgarda...
To musí bejt "krásný" náměstí.... >:-[] >:-[]
Avatar - white label
8. 3. 2012 00:42
Re: Neo-avantgarda...
A ty jsi snad někde na náměstí viděl, že by všechny domy na jedné straně náměstí měly mezi sebou mezery a mohls tak chodit kolem každého jednoho z nich dokola? To by pak teprve bylo "krásné" náměstí... ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2012 14:12
Re: Neo-avantgarda...
Hlavně jsem neviděl náměstí, kde by kolem byla řadová výstavba rodinných domků. Ale co bys chtěl, prážák no.. :-)
Avatar - white label
8. 3. 2012 16:34
Re: Neo-avantgarda...
Ale já nikde nepsal nic o výstavbě rodinných domů, jedna strana náměstí je v přece principu také řadová zástavba, kdy na sebe domy navazují, hlavní rozdíl je v tom, že na náměstích se zpravidla bydlí v horních podlažích domů a přízemí je komerčně využíváno jako nebytové prostory, ať už k pronájmu, nebo pro vlastní výdělečnou činnost majitele domu... :-)
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2012 23:19
Re: Neo-avantgarda...
Aha, sorry. Špatně jsem tě četl. Pochopil jsem to tak, že tam ty mezery jsou a to jsem si představil ty novostavby řadových (rozuměj typizovaných) domků s těmi směšnými předzahrádkami, co nám tak rády vyrůstají v okolích měst a pak si představil nějakou jen trochu širší ulici, kterou nějakej stupid na MÚ na popud developera, pojmenoval náměstí xy, protože se to pak líp prodá.
Avatar - white label
9. 3. 2012 00:27
Re: Neo-avantgarda...
Aha, tak tohle zrovna není tento případ, to menší náměstí je tady už hezkých pár století..., samozřejmě, jako většinu náměstí u nás, jej nejvíc (a do značné míry nezvratně) zdevastovali "komanči" během své "zlaté" 40-ti leté éry... :no: 8-s
Avatar - woody-alien
8. 3. 2012 15:44
Re: Neo-avantgarda...
Jen se hezky proběhni. Lepší se pozvracet z vyčerpání během než se pozvracet sotva se na to náměstí podíváš. >:D
Avatar - white label
9. 3. 2012 00:32
Re: Neo-avantgarda...
Ale tak škaredé vůbec není, ještě jsi ho neviděl naživo a už ho předem odsuzuješ... ;-) >:-[]
Avatar - woody-alien
9. 3. 2012 11:59
Re: Neo-avantgarda...
Tentokrát budu za blba já, protože jsem to myslel jinak. Pokusím se vysvětlit, náměstí s natěsno vedle sebe postavenými domy bývají (povětšinou, ovšem nic neplatí absolutně atd. ;-) ) starší a tudíž výrazně vzhlednější než nová moderní náměstí, na kterých daleko spíš najdeš budovy s průchoďákem kolem dokola. Jestliže to u vás musíš vzít kolem domu širokánským okruhem, pak existuje důvodný předpoklad, že je to náměstí vzhledné. Uffff. :-)
Avatar - white label
9. 3. 2012 13:03
Re: Neo-avantgarda...
Jo, taaak..., to má logiku, která mi včera bohužel nedošla... :*) :-)
8. 3. 2012 08:20
Re: Neo-avantgarda...
PR oddělení slavit nemusí, ZOE je oslavou samo o sobě. Elektrický subkompakt se špičkovou technikou a designem za cenu Clia je nabídka, které bych těžko odolal. Jen u nás zůstane cena na úrovni Clia v základu jen snem. :-(
Avatar - white label
8. 3. 2012 11:32
Re: Neo-avantgarda...
Ano, u nás zatím s nějakýma ekopobídkama počítat nemůžeme, nemluvě o nějakých veřejných dobíjecích stanicích, nebo dokonce stanic na okamžitou výměnu bateriií...

P.S. Taky nikde nepíšu, že tu není co oslavovat... ;-)
8. 3. 2012 12:39
Re: Neo-avantgarda...
Není to první ani poslední věc, u které ČR spí. Alespoň by se páni politici mohli rozhodnout, jestli stanice na výměnu baterií ano nebo ne. Také kvůli tomuhle postoji bude ČR patřit mezi poslední země, do kterých se elektrické modely budou zavádět.
Avatar - woody-alien
8. 3. 2012 15:41
Re: Neo-avantgarda...
>:D >:D :yes:

A proč ne, nemáme poslední dobou příliš důvodů slavit, tak sem s těma chlebíčkama... ;-)
7. 3. 2012 22:13
Re: Neo-avantgarda...
Avantgarda je predsa niečo iné. GTI Ti to pod článkom k Mercedesu A vysvetlí...

Za mňa Renault opäť :yes:
Ale jednu výtku by som predsa len mal - skrytá kľučka zadných dverí proste na iné ako športovo ladené auto nepatrí. Mrzí ma, že aj u Renaultu podľahli tejto nepeknej móde.
Avatar - woody-alien
8. 3. 2012 06:49
Re: Neo-avantgarda...
:yes:

Mám stejnou výtku, a pokud mohu věřit komentářům k zamaskovaným testovacím vozům, tak se stejné řešení kličky zadních dveří chystá i pro nové Clio. Pitomá móda.
Avatar - woody-alien
8. 3. 2012 15:38
Re: Neo-avantgarda...
:yes:

Jen ta zadní světla budou opět nahrávkou na smeč pro "popírače diamantu", resp. pro poznámky ohledně dámského pohlaví... ;-)
Avatar - white label
8. 3. 2012 16:43
Re: Neo-avantgarda...
Taky mě napadlo, že ta největší revolučnost tohoto vozu spočívá zejména v tom, že není jen pro dva chlapy i vzadu, ale dokonce i pro tři chlapy "zezadu"... :-O >:-[]
Avatar - woody-alien
8. 3. 2012 17:27
Re: Neo-avantgarda...
Tak to je koneckonců logické...Renault se snaží každým modelem "uspokojit" co největší počet zákazníků. ;-) >:D
Avatar - white label
8. 3. 2012 20:28
Re: Neo-avantgarda...
Ano..., doslova "uspokojit"! Mohli by udělat (po vzoru MB) i speciální model označený písmeny "SLS" (SenLeSby)... >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:14
Get down Saturday night
Zoe se mi líbí, snad jen dodám, že doufám, že se postupem času tenhle styl uchytí na dalších modelech této značky.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:17
Re: Get down Saturday night
Myslím, že to má (nejen) designově společný základ s novým/příštím Cliem...
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:25
Re: Get down Saturday night
Tak já bych to chtěl vidět aplikovaný hlavně na Altitude, tam už by to byl oříšek. Ona i takto uhlazená Laguna už by mohla být (vzhledově) problematická.Clio i Megane by to ještě unesli (narozdíl od Ady, i když to se uvidí 30.dubna).
Avatar - Ronault.
7. 3. 2012 23:44
Re: Get down Saturday night
Však Megane prošel faceliftem tento rok, decentním, ale prošel, těžko bude následovat další. Clio nebude nijak aplikovat novou masku, ale příjde ještě letos komplet nové. Laguna je taky po faceliftu, nová má přijít v roce 2013, takže pravděpodobně už s novou maskou a mohlo by ji dle předzvěsti jménem Zoe slušet.
Latitude těžko nějaký facelift dostane a těžko v novým stylu, když ani současný nemá.
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2012 00:01
Re: Get down Saturday night
Eh... Latitude. Myslel jsem to obecně, tedy nikoliv v rámci faceliftu. Prostě nové modely s novou tváří.
Avatar - Ronault.
8. 3. 2012 00:08
Re: Get down Saturday night
To přece vůbec nebude problém, pokud se podíváš na ty tvary, tak nejsou nějak vyloženě avantgardní, tuhle masku a světla nebude problém zakomponovat do každé třídy, daleko lépe než to šlo třeba v té současné
Avatar - Pekelná Micinka
7. 3. 2012 23:34
Tipovačka
Kolik se jich vejde do ZOE? [odkaz]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - white label
7. 3. 2012 23:37
Re: Tipovačka
Tak jedna...polovina z jedné z nich... >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2012 00:02
Re: Tipovačka
Tak moc neřvi, až tě budou půlit! ;-)
Avatar - Ronault.
7. 3. 2012 23:53
Re: Tipovačka
Tohle je prozrazená nově připravovaná extrémně ekologická verze Zoe, která se bude jmenovat ObZoe. Pohánět ji budou tyto tlušťošky.

Má to efekt na životní prostředí, kdy energetické zdroje mají dostatečně velké rezervy, nejvíce na na kontitentu severní Ameriky. Předností je téměř neomezený dojezd.

Také nutno zmínit efekt na snížení emisí v letectví, kdy se bude moci zrušit dvojsedadla pro obézní a tím zvýšit kapacity.

Myslelo se i na přínos pro spotřebitele. Jde o první automobil, který bude řidiči platit za jízdu v něm, protože pro pohonné jednotky to bude forma diet. Spolupodílet na financování se mají i zdravotní pojišťovny.

Renault samozřejmě již začal provádět tajná testování a na silnicích se pohybují první "muly", kdy pod jinou karoserii se testuje nová technika: [odkaz]
8. 3. 2012 11:50
Bravo Renault
Najkrajší hatchback a to všetkých smeroch. :yes:
Rozbalit vlákno
0