Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva živě: Renault Zoe již zná svou cenu (autosalonové video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 7. 3. 2012 • 14:25
22
65
Zobrazit náhledy (22)
renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy renault elektromobil malevozy
Renault pokračuje v rozšiřování své nabídky elektromobilů a představuje malý kompaktní hatchback v sériovém provedení.

Renault Zoe Z.E.bylo jméno futuristického konceptu představeného na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2009. V následujícím roce se na autosalonu v Paříží představil koncept pětidveřového hatchbacku poháněného elektřinou a pojmenovaný opět Zoe, jen zkratka Z.E. již nebyla použita.

Právě tento koncept se stal základem pro sériový elektromobil představený na letošním autosalonu v Ženevě a tento model, resp. jeho jméno bylo předmětem soudního sporu, z nějž vyšel Renault jako vítěz. Díky tomu nese jméno Zoe i produkční verze.

Kompaktní pětidveřový hatchback se po designové stránce od konceptu z roku 2010 liší jen v detailech. Mírně upravena byla spodní část přední i zadního nárazníku, hlavní světlomety i koncové svítilny mají novou grafiku a nový design mají kola. Nejzásadnější změny postřehnutelné pouhým okem představují masivnější rámy dveří i víka zavazadlového prostoru.

Sériový Renault Zoe má karoserii dlouhou 4.084 mm, širokou 1730 mm a vysokou 1568 mm. Rozvor náprav má dlouhý 2588 mm, rozchod kol má vpředu 1506 mm a vzadu 1489 mm.

K pohonu Zoe slouží elektomotor s výkonem 65 kW (88 k) a točivým momentem 220 Nm.

Elektrickou energii dodávají lithium-iontové akumulátory s kapacitou 22 kWh. Čtyřmetrový hatchback je schopen dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h a na jedno nabití ujede podle automobilky až 210 km, i když samotný Renault dodává, že v závislosti na podmínkách se může dojezd zkrátit na 150 nebo i 100 km.

Baterie lze u sériového Zoe stejně jako u konceptu dobíjet několika způsoby. První představuje běžnou domácí síť s 230 Volty a 16 Ampéry z níž se baterie dobijí za zhruba 9 hodin. Při využití nabíjecích stanic Chameleon se při 32 Ampérech dobijí za 1 hodinu a při 63 Ampérech za 30 minut. Poslední možností je výměnná stanice Quickdrop, v níž budou vybité baterie vyměněny za plné během tří minut.

I přes své kompaktní rozměry nabídne Zoe výbavu, která je většinou samozřejmostí u vozů vyšších tříd. Podobně jako například sedan Latitude je i tento elektromobil vybaven ionizátorem a osvěžovačem vzduchu zkombinovaným s klimatizací. Následuje senzor monitorující toxicitu vnějšího prostředí, který zabrání vniknutí výfukových a jiných škodlivých plynů do interiéru.

Jako první zástupce značky nabídne Zoe multimediální systém R-Link, jehož součástí je sedmipalcová barevná dotyková obrazovka umístěná na palubní desce. Systém bude možné ovládat i prostřednictvím tlačítek na volantu nebo hlasem.

Úvodní stránka systému umožní přístup do multimediálního prostředí, GPS TomTOm Live a R-Link Store. V okamžiku uvedení na trh má být k dispozici více než 50 aplikací. R-Link se přizpůsobí mobilnímu používání praktických a komunikačních aplikací, které dnes najdeme u Smartphone. Stáhnout si je bude možné přímo ve voze nebo na účet My Renault.

Ceny Renaultu Zoe pro francouzský trh začínají na částce 15.700 Euro včetně daně (zhruba 395.000,- Kč), ale na tuto cenu se vztahuje daňová pobídka ve výši 5.000 Euro.


Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Neo-avantgarda...
| 9. 3. 2012
Jo, taaak..., to má logiku, která mi včera bohužel nedošla... :*) :-)
Avatar - woody-alien
Neo-avantgarda...
| 9. 3. 2012
Tentokrát budu za blba já, protože jsem to myslel jinak. Pokusím se vysvětlit, náměstí s natěsno vedle sebe postavenými domy bývají (povětšinou, ovšem nic neplatí absolutně atd. ;-) ) starší a tudíž výrazně vzhlednější než nová moderní náměstí, na kterých daleko spíš najdeš budovy s průchoďákem kolem dokola. Jestliže to u vás musíš vzít kolem domu širokánským okruhem, pak existuje důvodný předpoklad, že je to náměstí vzhledné. Uffff. :-)
Avatar - Pekelná Micinka
Neo-avantgarda...
| 9. 3. 2012
:-|
Avatar - white label
Neo-avantgarda...
| 9. 3. 2012
Ale tak škaredé vůbec není, ještě jsi ho neviděl naživo a už ho předem odsuzuješ... ;-) >:-[]
Avatar - white label
Neo-avantgarda...
| 9. 3. 2012
Aha, tak tohle zrovna není tento případ, to menší náměstí je tady už hezkých pár století..., samozřejmě, jako většinu náměstí u nás, jej nejvíc (a do značné míry nezvratně) zdevastovali "komanči" během své "zlaté" 40-ti leté éry... :no: 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku