Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche koupilo rychlostní ovál Nardo, na kterém padají rekordy

Porsche koupilo vysokorychlostní ovál Nardo od předchozího majitele, společnosti Prototipo SpA.
Zpět na článek
12. 4. 2012 14:02
12. 4. 2012 19:51
Avatar - Hammunasakra
12. 4. 2012 13:55
Dobrý tah..
..a (myšlím že) VELMI správné rozhodnutí :yes: :-)
Rozbalit vlákno
13
12. 4. 2012 14:50
Re: Dobrý tah..
...a proč si to myslíš? :-)
Avatar - Hammunasakra
12. 4. 2012 16:16
Re: Dobrý tah..
Koukám že spíš myŠlím.. :-)
..ale "k věci" - z VÍCE důvodů. Jednak to je DOBRÁ investice (i přes "jakoproblémy" kvůli kterým VW jakospolklo Porsche je na tom automobilka finačně VYNIKAJÍCNĚ a NEví co s penězi + centrální banky poslední "pětiletku" řeší krizi MASIVNÍM tištěním peněz = koupě něčeho takhle výjímečného je... :yes:
A pod křídly novwého majitele si jisto(JISTĚ) dočkáme MASIVNÍ ofenzivy dalších modelů a mít (další) takovéto místo na testování je.. :yes: :yes:
PS: Pro Porsche jsou totiž plánovwány ZMĚNY - bude (má) konkurovat VWŠEMU a VWŠEM (sportovním) automobilkám (které ještě neVWlastní ;-)
(v čehož důsledku bychom se ale mohli dočkat ZAJÍMAVÝCH aut - já osobně se těším na 918 - které tedy bylo plánováno/připravováno již dávno PŘED přeVWzetím.. :-)
..tak PROTO si to "myšlím" ;-)
12. 4. 2012 17:06
Re: Dobrý tah..
Zajímavý názor >:D Já bych k takovému výroku potřeboval vědět,za kolik bylo koupeno,jaké budou náklady a jaké zisky atd. atd... Ale je mi jasné,že každej Čech má hned na všechno názor :-) A také jasné, že Němčouři mají všechny investice dobře propočítané:-) Každopádně díky za odpověď ;-)
Avatar - Astene
12. 4. 2012 22:12
Re: Dobrý tah..
Jako investici dejme tomu, ale jako testovací okruh úplně nákup nechápu. Vzhledem k nedávnému převzetí VW koncernem předpokládám, že Porsche bude moci testovat na jeho testovací dráze v Ehra u Wolfsburgu stejně jako ostatní koncernové značky. Proč se potom trmácet třikrát tak daleko do Itálie? Napadá mě kromě plné kapacity v Ehra jenom jeden další důvod. Mohla by to být dobrá koncernová "službička" méně bonitnímu Lamborghini...
12. 4. 2012 22:27
Re: Dobrý tah..
V Nardu znají sníh jen z obrázků. Testovat se tam může za sucha a tepla po celý rok.
Avatar - Astene
12. 4. 2012 22:35
Re: Dobrý tah..
Hm, na tom něco bude.
Avatar - Hammunasakra
13. 4. 2012 00:46
Re: Dobrý tah..
Samozřejmě s tím (určitě) souvisí i to (momentálně NE zrovna "výdělečné") Lambo - ale "rozdělovwání" není mottem koncernu VW, tam je to naopak o SDÍLENÍ (a NADvwládě) = může to být klidně i trochu "pomsta" ITALům, že NEpvwodali Alfu.. ;-)
..ať tak nebo tak, Porsche má PŘEbytky hotovosti a tohle je z dlouhodobého hlediska asi ROZUMNÁ "útrata" :-)
13. 4. 2012 08:19
Re: Dobrý tah..
To jsou zase konspirace. 8-s
Myšlení jak od pětiletýho děcka.
Avatar - Hammunasakra
13. 4. 2012 11:20
Re: Dobrý tah..
Možná byste (si) měl dohledat, co slovo "konspirace" ZNAMENÁ.. ;-)
PS: Ať tak či onak (ať je přesný důvod jakýkoli), mně to příjde DOBRÉ "utracení peněz" :yes: :-)
13. 4. 2012 11:57
Re: Dobrý tah..
Já to vím velmi dobře, proto jsem pro tu tvou směšnou teorii toto slovo použil.
Avatar - Hammunasakra
13. 4. 2012 12:22
Re: Dobrý tah..
..tak to gVWatuluji :yes: :yes: ;-)
PS: A teď můžete mrknout na mé ("opravdové") zdůvodnění v 16:16 a pak si ještě dohledat co to je IRONIE
Pěkný den :-)
13. 4. 2012 13:36
Re: Dobrý tah..
Stačilo napsat, Porche má dost peněz, hledá vhodnou inevstici.
Ale to je na tebe asi moc težký. Ty se musíš pokusit aspoň o jeden trapný "vtip", který se snažíš zamaskovat jakože ironií. Ale ta by trapná a hloupá být neměla. :-!
Avatar - Hammunasakra
13. 4. 2012 16:56
Re: Dobrý tah..
Však já jsem to nejdříve napsala "čistě k věci"..
..a v nějakém dalším příspěvku další den jsem si trochu "popíchla" :-)
PS: A teď BEZ ironie - Ferdinand P. opravdu JE ten "typ člověka", který "odmítnutí" (prodat mu Alfu) může brát jako "protiútok proti sobě", jako "urážku" nebo něco takového (a tohle teď NEbyl vtip ani ironie! ;-)
(a i když "jste se rozhodl" tomu NEvěřit, tak to s tou Alfou jako "nadsázka" původně myšleno BYLO :-)
Avatar - Ham.
12. 4. 2012 19:51
No nekup Nardo,
když je celá Itálie ve frcu. Ale bral bych to od severu a zastavil se někde nad Římem, co je jižněji patří do Afriky a podnikat se tam moc nedá.
Rozbalit vlákno
4
12. 4. 2012 21:17
Re: No nekup Nardo,
... jediný obor, kterému se v Itálii nyní daří, je kšeftování s ojetými jízdními koly.... Aspoň to říkali ve zprávách, když jsem tam na ně minulý týden koukal.... ;-)

Jó, kdo nic nedělá, má chvilku pohodu, a pak benzín za 2 Eura.... :-O
Avatar - Ham.
12. 4. 2012 21:34
Re: No nekup Nardo,
kšeftování s evropskými dotacemi se prý daří ještě líp.
[odkaz]
12. 4. 2012 22:32
Re: No nekup Nardo,
ten článek jsem zahlídnul a upřímně řečeno mi uniká, proč se píše o tom, že nějací italové obrali EU o blbý 1 mio EUR.... To jsou naprosté drobné....
Avatar - Ham.
13. 4. 2012 00:54
Re: No nekup Nardo,
Drobné, ale v každé místní samosprávě ukradnou něco a dohromady rozkradou všechno a přínos dotací je nakonec nula.