Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jeep Wrangler Recon: Speciál do opravdu drsných podmínek

Silný osmiválec a kulomet, to jsou hlavní přednosti Wrangleru z dílny americké společnosti VWerks.
Zpět na článek
29. 4. 2012 16:12
29. 4. 2012 13:37
Zas to netreba brať tak vážne ...
To, že sa niekde dá ťažký guľomet M2 namontovať, ešte neznamená, že sa dá tam i použiť ;-)

Túto "militarizovanú" verziu by som odporúčal maximálne pre nasadenie u filmárov >:D
Rozbalit vlákno
17
Avatar - T613
29. 4. 2012 14:08
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Kulometem M2 je vyzbrojena kdejaká vojenská buggyna a od roku 1924, kdy je ve výzbroji ji používalo kde co, včetně slavného Willyse a jeho nástupců. U nás používají velkorážné kulomety ráže 12,7mm Defendery.
29. 4. 2012 17:36
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Samozrejme, nie je to problém, keď sa urobí uloženie odborne a je na patričnej úrovni ..... čo v tomto prípade určite nehrozí ....už vidím tie "bulharáky" pri "výpočte" uloženia na tomto vozidle ....

Ak by už niekto chcel naozaj reálne na terénne vozidlo guľomet M2, tak určite sa obráti na firmy čo majú s tým dlhoročné skúsenosti a sériovo produkujú osvedčené vozidlá s patričným stupňom balistickej ochrany ....

Tá fólia v zadu vyzerá naozaj nepriestrelne ;-)
Avatar - T613
29. 4. 2012 22:15
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
a co bys tam chtěl mít za lafetu? Jaké výpočty? To je kulomet (byť velkorážný) ne kanón ráže 30mm...
30. 4. 2012 03:18
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Tak výpočty jo? Podívej se, co používá álkaida na těch svých kárách. Zcela běžně nějakým způsobem přišroubované M07,M02,NSV,... s ráží 12.7×108 a vyšším zpětným rázem než M2 s ráží 12.7×99.
30. 4. 2012 06:16
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
[odkaz]

Tí "profíci" v akcii ....

Pochopiteľne sa dá na na nejaké vozidlo namontovať hocičo. Ale od profesiálnych prestavieb sa očakáva dlhodobé používanie .....
30. 4. 2012 16:00
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Tak teď nevím, je tu řeč o kulometu a nebo houfnici? Já jsem psal pouze o kulometech. Z tvých příspěvků je dostávám pocit, že kulomet v ráži .50bmg je vlastně 50 mm kanón. Zkus si vystřelit z Falconu z kompíkem a uvidíš, že to není žádný velký zpětný ráz. Jsou k nalezení i videa, kde borci pálí z barretu normálně ve stoje a zvládnou to. A to tyhle kulomety mají přes 50 kg a pálí se v max trojkových dávkách.
30. 4. 2012 17:39
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
[odkaz]

Traba si skúsiť vystreliť s polpalcovej ostrelovačky bez tej masívnej úsťovej brzdy .... uvidíme, ktorý borec ostane na nohách :-)
30. 4. 2012 18:13
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Četl jsi vůbec co jsem psal? O Falconu jsem psal a střílel jsem z něho (v ČR je to možné ve Střelné), barrettem jsem logicky myslel taktéž kulovnici v ráži .50 a lze z toho střílet ve stoje. Pokud potřebuješ "uvidíme", tak tu je video a je jich hromada podobných. Na jednom najdeš i slečinku, které je ráda, že kulovnici nese...

[odkaz]

Kulomety na lehkých strojích á la humvee mají téměř vždy úsťovou brzdu.
30. 4. 2012 21:53
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Neviem o čom točíš ....

Ručné výkonné zbrane majú vždy úsťovú brzdu, lebo ináč by boli pre človeka nepoužiteľné ...resp. maximálne raz ..... a samozrejme strieľajú jednotlivo .... nie dávkou ...

[odkaz]

Veľkorážové guľomety M2 sú štandartne bez úsťovej brzdy a preto vyžadujú odpovedajúce uloženie ....
Avatar - T613
30. 4. 2012 23:43
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
ať se dívám jak se dívám, tak ta lafeta je standardní
30. 4. 2012 23:47
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Tak nevím o čem mluvím? A proč jsi mi tam hodil M2 připravenou pro statické umístění, když se tu bavíme o uložení na vůz? Já se v této problematice vyznám více než dobře, protože je to můj koníček. Tak tu nepleť páté přes deváté.

Pokud to pořád nechápeš, tak uvádím video pro blbce.

[odkaz]

Je tam vidět hned na začátku M2 s kompíkem na nějakém lehkém vozidle, pak bez na staticky uloženém kulometném hnízdě a bez na tanku.

O tom že velkorážné kulovnice musím mít úsťovku tu psát nemusíš, to je myslím jasné všem... Já jsem je uvedl jenom jako příklad. Použitelné jsou i bez úsťovky, na barettu mají účinost kolem 30%, takže vleže se z toho dá střílet i bez kompíku.
Avatar - T613
30. 4. 2012 23:53
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
první záběr a hned stejné uložení, které se těm dvěma nelíbí ;-)
30. 4. 2012 23:55
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
No právě, že hned u prvního záběru je vidět M2 s kompíkem, který je často pro lehké vozidla často nezbytný
1. 5. 2012 00:23
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
[odkaz]

Už sme sa dostali dosť ďaleko od témy čo som načal - t.j. či je toto vozidlo aspoň eqvivalentom Humvee ? o čom "nadšene" referoval pisateľ ....

Môj názor je, že nie a je tak dobré pre filmárov, resp. chlapcov čo sa hrajú na vojakov - viď. odkaz.

Každý sa v niečom vyzná i ja trochu do zbraní a s kamarátmi jazdíme na ukážkach na T-34/85 .... ale je pravda, že strieľame maximálne z kanónu S-53 (pyrotechniku) a z guľometu (upravený expanzný vz.59) a M2 na streche nemáme :'-(
Avatar - T613
1. 5. 2012 01:38
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
ne, není to ekvivalentem Humvee, protože to není stejná váhová kategorie. Ale velkorážný kulomet není výmyslem Humvee, ale je "standardní" výzbrojí i lehkých Jeepů, Defenderů, UAZů, buggyn, Toyot a prakticky všeho co má čtyři kola.
Tolik kritizované umístění kulometu je za použití standardní lafety, a je i umístěno klasicky - tedy co nejblíže středu vozidla = za sedačky řidiče a jeho spolujezdce.
Prostě tady nevymýšlejme kraviny. Tenhle kulomet je ve výzbroji takřka devadesát let a jeho umístění na vozidlech je na tolik "provařené", že nejde vymyslet nic světoborného.
1. 5. 2012 08:05
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
Takže nie je .... o to mi išlo od začiatku :-)

A čo sa týka tej "preverenosti" ..... i útočná puška je tu cca 70 rokov, vyrobené boli desiatky miliónov kusov, nasadené sú v boji prakticky každý deň na celom svete a i tak sa "zadarí" vyrobiť nespoľahlivý produkt ..... a to zbrojovke čo má dlhoročnú tradíciu ....

[odkaz]
Avatar - T613
1. 5. 2012 09:42
Re: Zas to netreba brať tak vážne ...
ať tě sleduju, jak tě sleduju, tak tě absolutně nechápu? O Humvee tady začínáš kvákat až v posledních příspěvcích, navíc tady nikdo o tomhle jako náhradě za Humvee ani nikdo nediskutuje, protože:
A) všichni ví, že je to jiná váhová kategorie
B) všem je to ukradené
Diskutuje se tady jen o tom kulometu na tomhle autě.

Dále nechápu proč sem strkáš nový výrobek, který se musí přinejlepším doladit, a dáváš ho na roveň s konstrukcí lafety kulometu, který je ve výzbroji od roku 1924, a je odzkoušena na Jeep MB, Jeep CJ, Ford M151, Dodge WC, Jeep Kaiser, Gamma Goat, Land Roverech, HMMWV a dalších vozech, které byly ve výzbroji od roku 1940.
29. 4. 2012 16:12
Pancéřování
"Automobil je tak vybaven ochranným pancéřováním...." zvláště pancíř na zadní části vozu je ukázkový >:-[] ta plachta toho hodně zastaví. Ano vím že je to jenom hračka pro pány co si hrají na vojáčky ale i tak.
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2012 17:48
Skutožná náhrada Humvee ...
[odkaz]

Evidentne americká armáda neobjavila túto kreatúru ;-)

Pred preberaním takých "bombastických" článkov by som odporúčal trochu popreverovať fakty .... a zbytočne sa nestrápňovať ....
Rozbalit vlákno
0