Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia K9 jde do prodeje, zatím jen v Koreji (nové foto)

Luxusní sedan z dílny automobilky Kia je na domácím trhu nabízen se dvěma zážehovými šestiválci.
Zpět na článek
3. 5. 2012 08:28
3. 5. 2012 10:06
3. 5. 2012 13:24
3. 5. 2012 13:37
3. 5. 2012 14:42
3. 5. 2012 15:36
3. 5. 2012 09:23
3. 5. 2012 23:41
Avatar - Bubáq
3. 5. 2012 08:28
První?
Podle mého soudu, kterýjsem si utvořil na základě fotografií, se jedná o první korejský vůz, který mohu úplně respektovat. Ba co víc, líbí se mi zcela bez výhrad. Je krásný zvenku i zevnitř, má správnou velikost, použité materiály vypadají jako špičkové. Gratuluji Peterovi Schreyerovi a korejským manažerům vývoje.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2012 08:58
Re: První?
je to namakane paradne auto o tom niet pochyb, po technickej stranke absolutna spicka :yes:

ze to bude komfortne tiche a kvalitne auto o tom dnes uz nikto nepohybuje az na par dedkov ktori kazdy tyzden doma na zahrade lestia svojho formana :yes:
3. 5. 2012 10:06
Re: První?
Je to velmi dobra Kia. Mozno bude lepsia ako Hyundai. O tom niet pochyb. Suhlasim s tebou, ze po technickej stranke to bude absolutna spicka v ramci H/K.
Ked sa pozries na zadne cuvacie svetla v chromovej liste, tiez niet pochyb kto bol 100% nedobrovolny darca. Darmo, je to azijske auto a vsetci dobre vieme, co najradsej robia. Som zvedavy, ci sa sudruhovia pustia aj do predaja v EU? Bolo by smutne, aby za tie peniaze to auto nebolo komfortne, tiche a kvalitne. Bohuzial ale nie je originalne. Ti dedkovia maju aspon svoj Forman original od Bertoneho. I ked nie uplne podla jeho predstav. A preco kupovat fake BMW, ked za tie peniaze mozes mat original BMW aj s prvotriednym imidzom a historiou firmy. Ale zrejme korejskym dedkom na zahrade to je jedno. Tam, ucel sveti prostriedky. Lebo Azia. Takze :no:
Avatar - VL4D
3. 5. 2012 13:24
Re: První?
''Darmo, je to azijske auto a vsetci dobre vieme, co najradsej robia.''

Honda Legend je tiez kopia? a co Lexus LS? co Toyota Land Cruiser? Co nova Kia Sportage? a takto by som mohol pokracovat...

Fake BMW to urcite nie je, to len niekto trepol, ze sa to podoba na BMW a niektori na to hned skocia... Ja korejske auta nemusim ale toto a fake? To nie... Priznavam, ze tato Kia je celkom originalna, vyzera v pohode, aj ked ja by som si to auto nikdy nekupil, pretoze ja Kiu nechcem.

''A preco kupovat fake BMW, ked za tie peniaze mozes mat original BMW aj s prvotriednym imidzom a historiou firmy.'' A preco kupovat fake Audi A4, ked za tie peniaze mozes mat original Audi A4 aj s prvotriednym imidzom a historiou firmy? Teraz hovorim o Seat-e Exeo, co je podla mna trapna kopia Audi A4 (aj ked sa jedna o koncern VW, takze je to vsetko OK co sa tyka prava). Alebo Suzuki SX4/Fiat Sedici? To uz je trochu moc... to uz radsej tu Kiu ktora mi trosku pripomina Lexus GS a Jaguar... ale je ovela originalnejsia nez vyssie spomenute automobily...
Avatar - kari.laz
3. 5. 2012 13:37
Re: První?
Tohle že není kopie BMW, nebo že to je dokonce originální. Asi jsi se díval na jiné auto.

za originální se dá považovat sportage, picanto, ceed, venga, soul (i když všechny jmenovaný se mi nelíbí), ale rozhodně ne toto.
Avatar - VL4D
3. 5. 2012 14:42
Re: První?
Hele, videl jsem tady taky jine tve prispevky, dobra, nevim kam se divas, ze tam vidis BMW, mozna na tu tupou ''plutvicku''? Takovou ma i Volvo S80... Jako dobra, ja ti tvuj nazor neberu, kdyz v tom vidis BMW (jinak ktere presne mas na mysli?), mne je to jedno... Ja jsem fanouskem BMW uz leta, ale nemuzu neodpovedet fanouskovi Peugeotu ktery tady mele neco o tom, ze BMW ma dat Kii k soudu... Nemas zadne argumenty a ani BMW by zadne argumenty nemelo, vzdyt ja se stavim, ze vedeni BMW nemele takove nesmysly jako ty... Kdybych ja psal taky tak jako ty, napsal bych ze to vypada jak Fiat Multipla a taky bych nenapsal proc, ty delas to same.....
3. 5. 2012 15:36
Re: První?
Japonsko je sice geograficky Azia, ale Japonske auta su Japonske. Azijske su ten zbytok. Japonci uz maju tuto skusenost davno za sebou.
A nemiesaj hrusky s jablkami. Predsa Exeo bolo predstavene ako Seat, ktory vychadza z predchadzajucej generacie Audi. To nikdo netajil. To ze Fiat Sedici je Suzuky SX4 tiez nikto nespochybnoval. Proste dvojicky. Takych aut najdes kopec. Ale tam je vsetko oficialne. Ale nehnevaj sa, tie cuvacky su ako cez kopirak. Osobne sa mi BMW 7 nepaci, ale je stale lepsie ako tato Kia. Je tam trochu aj ten Lexus aj Jaguar ako pises. Len to nie je original. Myslim si, ze BMW si s tym hlavu moc nelame. Tam sa snad nad tym len pousmiali. Konkurencia to zatial zdaleka nie je!!! Oni si lamu hlavu nad novymi technologiami a zatial im to ide velmi dobre.
3. 5. 2012 09:23
Re: První?
Tak ja by som jednu vyhradu mal: volant. Tie podivne "kolecka" na volante vypadaju ako keby to poskladali z lega, a k nim absolutne nepasuju podlhovaste tlacitka pod nimi. Ked k tomu este pridam linku strednej casti volantu, vypada to jak ksich E.T. mimozemstana alebo toho umeleho pajdulkaka z filmu "cislo 5 zije".

Asi by som sa necitil velmi dobre, keby sa volant na aute na mna takto skeril. A to ani nespominam ze v aute za melon by snad mohol byt kozou potiahnuty cely volant, nie len 2/3 jeho obvodu!

Inak je to samozrejme obslahnute bawo, od kolies az po plutvu na streche. Este ze sa Schreyer na tom osobne nepodielal, lebo to by asi od hanby chodil kanalmi...
Avatar - Ada je zase tady
3. 5. 2012 08:42
Vypadá to jako leklá ryba
ale je fakt, že Číňanům se bude nepochybně líbit.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2012 08:52
Re: Vypadá to jako leklá ryba
to sudis podla tych lesklych umelych fotiek alebo sa snazis byt vtipny? ;-)

taketo reci neustale rypajuce su priznakom slabosti a akejsi frustracie a zavisti, cim viac takychto reci tym je jasnejsie ze korea slape a je lepsia a lepsia, pretoze o zlych slabych a neuspesnych sa nikto bavit nebude, uspesni su trnom v oku, o neuspesnych nik nezavadi

:yes:

ta tvoja leskla ryba po technickej stranke o dve generacie prekonala tvoju modlu phaeton ;-) :yes: ktora je na smiech celemu svetu odkedy sa vyraba ;-)

ty sa smejes a ja tiez :yes:
3. 5. 2012 11:06
Re: Vypadá to jako leklá ryba
Tak kdybych mel usuzovat podle toho co si ted napsal, a jak ty porad rypes do VW a TSI, tak VW slape a je lepsi a lepsi.

Mas z nich frustraci a zavidis ze......

Pouzivam jen tvoji logiku ;-)
Avatar - 3_diamanty
3. 5. 2012 08:48
dalsia bomba
:yes:

motory, prevodovka, interier, robustnost a dizajn - vsetko spickove :yes:

toto nie su auta pre slovaka a cecha - to je auto pre nejakeho bezpredsudkoveho nezakomplexovaneho cloveka, v USA to bude bestseller a nepochybujem a tom ze aj v nemecku a inde sa toto auto nestrati
:yes:

slovak si radsej kupi staru 5ku z bazaru a ohana sa ze ma luxusne auto >:D a za 5 rokov da na servis viac ako keby kupil nove male auto ktore mu staci, lenze co si pomysli sused ze je chudak? Tak radsej vsetko vrazi do stareho srotu nech kazdy vidi ze ma na baworaka >:D :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - kari.laz
3. 5. 2012 09:13
Re: dalsia bomba
Bodejď by to nemělo špičkový design, když to vobšlehli v Mnichově.

Ale i v tom kopírování se ještě mají co učit. Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. >:D
3. 5. 2012 09:17
Re: dalsia bomba
Áno, všetko špickové >:D Vraj lepšije auto som raz nevidel. Jesteš to klenot medzi auty, je to svatý grál všech automobilistou...neco ako mekka. Ten čumáčik. Vraj bych jedno chcel...teraz a tu...bych doňho skočil, sešlapl akcelerator a presunul se so iného sveta...sveta kte neplatia zakony...predovšetkým fysikálne a ekonomicke, kte benzin teče průdom a kde by moje korejska duša našla klid. Setkal by som so tam s ostatnimi bratry z južné korei a společně by sme vyrazili našemu KIA slunci v ústrety za hlasitého hlaholenia "Hjondéé". Hjondéé, hjondéé, hjondéé...to libezne slovo se ti vryva pod kožu, postupně si ťa podmaňuje, na prvy raz citim jak mi začina chutit ryže...naozaj...dale premyšlim že děťom necham vypnuť očiska do šikma...vraj to bude bomba...mamička si nechá narásť bobra ako remeň v mistoch kam slnko nesvietě. To bude raj. A jak to vše začalo...Hjondéé pony. Prepáč...či snad chladničkami? Ale vraj je to jedno. Chladničky alebo fusekle...teď je Hjondé můj hártbrejkr a hotovo. Snad aj citim jak se mi TOOPORi moje korejská chlouba...mé dvoucentimetrové hov.do. Je to šialena jazda...v životě madein Hjondéééé :-!
3. 5. 2012 10:35
Re: dalsia bomba
Suhlasim s tebou ako pises, ze je to auto pre toho, komu je jedno v com jazdi, hlavne ze to ma plnu vybavu, dlhu zaruku a je to o stovku lacnejsie. >:D
3. 5. 2012 09:02
asijská škola
Klasický vůz pro Asii, zajímavé by bylo porovnání třeba se Superbem.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Choochoo
3. 5. 2012 09:26
Re: asijská škola
Porovnaval bys Superba i s BMW7? Ikdyz tady je to takova tradice, porovnavat Sade s o tridu vetsimi auty ;-)
3. 5. 2012 09:30
Re: asijská škola
Už mlčím,už mlčím.. :*)
Avatar - Choochoo
3. 5. 2012 09:34
Re: asijská škola
O nic nejde. Po clanku Octavia vs I40 cekam rovnez Octavia vs Passat ;-)
Avatar - kari.laz
3. 5. 2012 09:10
co na to celníci?
Budou to taky pálit na hromadách, jako padělaný Adidasky? Nevidím v tom žádný rozdíl. Je to z Asie a je to kopie. Splňuje podmínky na zpálení. >:D
Rozbalit vlákno
6
3. 5. 2012 09:56
Re: co na to celníci?
>:D :yes:
3. 5. 2012 10:54
Re: co na to celníci?
Mercedes uz zacal s likvidaciou kopii. I ked zatial len historickych. :yes:
Avatar - kari.laz
3. 5. 2012 11:08
Re: co na to celníci?
první vlaštovka, ještě soud na to, aby BMW mohlo začít s likvidací téhle kopie.
Avatar - jazva
3. 5. 2012 13:19
Re: co na to celníci?
Asi si kórejci povedali, že keď môže VW kopírovať ich Renault(Samsung) Latitude, tak oni môžu okopčiť BMW. >:-[]
Avatar - kari.laz
3. 5. 2012 13:44
Re: co na to celníci?
je dost ubohé srovnávat CC a latitude, které jsou naprosto odlišné.
Avatar - jazva
3. 5. 2012 13:47
Re: co na to celníci?
Asi nie sú až také odlišné, keď si z toho už aj v TV robia srandu. >:D A CC som nemenoval ja, ale ty... >:-[]
3. 5. 2012 09:21
inspirace....
u BMW je více než zjevná,co víc je do "očí bijící" a to považuji za neštastné,neb lidé z Kia dokázali,že takovéto "berličky"skutečně nepotřebují,dukazem bud Optima,kterou považuji za jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších vozu své třídy,takže je mi líto,jak moc jsem z Optimy nadšen,tak jsem z K9 přinejmenším.......rozčarován.snad příště. ;-\
Rozbalit vlákno
1
3. 5. 2012 09:25
Re: inspirace....
Problem je v tom, ze napr. Optima sa navrhovala v europskom dizajnovom centre, kdezto K9 je ciste korejsky produkt. Schreyer ho sice chvali, ale pritom to islo pomimo neho, a on sa na tom (nastastie!) nepodielal...
3. 5. 2012 09:22
Je to BMW není to BMW
toť otázka.....
Rozbalit vlákno
4
3. 5. 2012 09:27
Re: Je to BMW není to BMW
Niet nad cim vahat, nad slnko jasne ze BMW to nie je. Pozri posledny obrazok: plutvicka na streche ma iny tvar! :-)
3. 5. 2012 17:05
Re: Je to BMW není to BMW
já hlava dubová... já si jí nevšiml....máááš pravdu - není to vrtule - uff ;-)
Avatar - KANKUNEN
3. 5. 2012 09:37
Re: Je to BMW není to BMW
Podle mět tohle auto má vypadat jako BMW, protože v Asii si to lidi budou kupovat ne jako špičkovou Kiu, ale jako levnější variantu BMW. Zákazníci si to přejí takhle, tak to tak dostanou.
Avatar - twistedTSD
3. 5. 2012 16:07
Re: Je to BMW není to BMW
Takové pokroucené asijské BMW...
Avatar - zdravy rozum
3. 5. 2012 12:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2012 23:41
ble
korejska sprostarna :no:
Rozbalit vlákno
0