Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Nissan Leaf – Exteriér i interiér nového elektromobilu

Nissan Leaf má představovat elektromobil prakticky použitelný v běžném provozu. K tomu má přispět moderní technika ve spojení s karoserií pětidveřového hatchbacku.
Zpět na článek
9. 8. 2009 23:50
neregistrovaný "megalomaniac"
9. 8. 2009 19:45
Avatar - twistedTSD
8. 8. 2009 21:38
dalsi elekro na dve veci...
pomaly, hnusny, malej dojezd :no: ...fakt auto na nic...
Rozbalit vlákno
11
Avatar - gld
8. 8. 2009 23:02
Re: dalsi elekro na dve veci...
zabudol si dodať že má menší kufor ako ochcáfka a ani striebornú metlu to nemá
8. 8. 2009 23:24
Re: dalsi elekro na dve veci...
no podle toho videa to ma ale asi opravdu hodne malej kufr ;-)
Avatar - gld
9. 8. 2009 12:56
Re: dalsi elekro na dve veci...
a keď tak študujem technické parametre tak to asi nemá ani len tédéíčko s červeným déčkom a íčkom...sklamanie roka
Avatar - twistedTSD
9. 8. 2009 14:16
Re: dalsi elekro na dve veci...
no jo asi jsem to napsal trochu moc kriticky ale jde o to ze tyhle elektromobily jsou podle me celkem na nic a potrebuji jeste hodne vylepsit...proste to nevypada jako neco co by mohlo jednou nahradit auta na benzin/naftu...a mimochodem se mi to opravdu moc nelibi :-)
9. 8. 2009 17:13
Re: dalsi elekro na dve veci...
pokial sa v dohladnej dobe zvysi dojazd na cca 250 km, moze to byt zaujimava alternativa pre mnoho ludi. Vacsina z nas jazdi denne do roboty, spat a na nakup - v meste spolu cca 40-50 km. Vykon motora 80 kw je na tento ucel postacujuci.Chce to este nejaky vyvoj, infrastrukuru na dobijanie.... a primeranu cenu. Avsak stale to bude iba alternativa
9. 8. 2009 17:45
Re: dalsi elekro na dve veci...
problem je ze vetsina nema auto jen na mesto, ale obcas proste vyuzijou i cestu dal, takze ten kdo si tohle koupi, musi pocitat s tim ze na jizdy na delsi trasy bud dalsi auto, nebo pujcovna, navic kolik lidi ve meste ma moznost si auto napichnout na sit a dobijet a nestrachovat se ze to nekdo odpoji, zvedavec poskodi, atd...? tudis je potreba mit bud garaz nebo dvur

a k dojezdu, tech 160km je spis zbozne prani, v realnem provozu ve meste bych s vic nez 100km nepocital, a pokud se v lete nebudes chtit smazit ve vlastnim potu tak jeste min, a v zime pokud nebudes chtit mit okna jak zrcadlo po sprchovani fodbaloveho muzstva a nebudes chtit jezdit obalenej oblecenim, tak tez ne :-) takovej komfort jako ze si v lete vyklimatizujes tohle auto za par minut na 18 stupnu nebo v zime vyhrejes za par minut na 25 bych necekal, rozhodne ne spolecne s kloudnym dojezdem nad 100km
9. 8. 2009 18:57
Re: dalsi elekro na dve veci...
preto som napisla, ze ak sa zvysi dojazd a vytvori sa infrastruktura a bude to alternativa.
Potom pride novy druh poulicneh teroru - strihanie nabijacich kablov >:D >:D >:D Zatial je to v plienkach, chce to len cas a vyvoj. Cas ukaze...
Avatar - twistedTSD
9. 8. 2009 19:43
Re: dalsi elekro na dve veci...
no tohle je taky hodne nedomysleny...jak rikas - chce to vyvoj...
Avatar - twistedTSD
9. 8. 2009 19:42
Re: dalsi elekro na dve veci...
presne to jsem myslel! myslim ze vetsina lidi vice ci mene casto jede dal nez za hranice mesta, ten dojezd je proste moc malej, a ty problemy s nabijenim...
neregistrovaný "megalomaniac"
9. 8. 2009 23:50
Re: dalsi elekro na dve veci...
sorry kamo, ale takych ako ty mam najradsej, nesedeli v nom ,nevozili sa vnom a uz riesia to, ze dojazd nebude 160 ale 100, ano mas pravdu, vacsinou su udaje vo vsetkych smeroch prikraslene ale nieje to pravidlo, dalsia vec, ci to ma zmysel alebo to nema zmysel, nechaj na ludi , nech sa rozhodnu a skus rozsirit tvoj pohlad z 40 stupnou na 360. idte budu ludia co budu to auto milovat a iste budu aj ti co ho budu nenavidiet, o to nejde ale aspon sa konecne nasiel niekto kto sa odvazil postavit cisto elektricke auto, to nastartuje pretek vyrobcou a najvacsi prinos to bude pre nas ludi..do jedneho dna mikto nezabehol stovku pod 10 sekund az sa to jednemu podarilo a teraz stovku zabehne vela bezcou a cim to je? tym, ze zistili , ze sa to da a sli za tym.
samozrejme, ze je to este len v plienkach a bude to neskutecne dlhy cas hlavne pre beznych ludi kym sa dockaju obstojneho elektroauta, ale raz urcite pride...tak neries a pocaj si aspon na prvy test..takto budes uzitocnejsi..
10. 8. 2009 00:19
Re: dalsi elekro na dve veci...
ja ti snad nekde nutim svuj nazor ze je nanic? ne nenutim ;-)
navic ja v tom sedet nehodlam, ja pro jistou spolecnost co se zabejva zavadenim dobijecich stanic do mest pracuju, takze z jistejch informaci a z dokumentu od lidi co ty stanice navrhujou je jasny ze ty dojezdy v EU a zdejsich podminkach budou prahbidne :-)

radsi si zkusim nejake EV od amiku kde maj aspon trosku rozumu a porad tam chtej cpat i spalovaci motor v podobe generatoru
Avatar - Falco
9. 8. 2009 19:45
VOLT vs LEAF
Dojezd. To je místo, kde se automobily výrazně liší. Volt ujede 40 mil na elektřinu, Leaf ujede 100 mil. Ale mezi klíčové výhody Chevyho patří možnost i nadále pokračovat v jízdě, a to díky jeho spalovacímu motoru a skutečnosti, že čerpací stanice jsou všude. Leaf má tedy z mého pohledu zatím velikou nevýhodu, zatím.. [odkaz]
Rozbalit vlákno
0