Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2012: Hyundai i30 – Pět hvězd i pro druhou generaci

Hodnocení nárazových testů Euro NCAP je v letošním roce opět o něco přísnější, ale nové Hyundai i30 si i tak odváží plný počet hvězd.
Zpět na článek
24. 5. 2012 07:43
24. 5. 2012 08:36
24. 5. 2012 10:29
24. 5. 2012 07:53
24. 5. 2012 07:56
24. 5. 2012 08:10
24. 5. 2012 08:22
24. 5. 2012 08:36
24. 5. 2012 10:22
24. 5. 2012 14:17
24. 5. 2012 08:43
24. 5. 2012 09:00
24. 5. 2012 10:00
24. 5. 2012 14:02
24. 5. 2012 08:56
24. 5. 2012 09:52
24. 5. 2012 12:43
24. 5. 2012 19:24
24. 5. 2012 09:52
24. 5. 2012 10:14
24. 5. 2012 12:50
24. 5. 2012 13:50
24. 5. 2012 13:40
24. 5. 2012 07:43
Hm,to bude
dnes 1982spamerkých výstřiků...BTW:všimli jste si,že se nezapojuje do diskusí o konstrukcích motorů,podvozků,převodovek...čím to může být? :-!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - sargis
24. 5. 2012 08:36
Re: Hm,to bude
Lebo je tu malo obrazkov z tychto topics ;-)
Avatar - R32
24. 5. 2012 10:29
Re: Hm,to bude
toper budíček !!! >:D Nereaguje lebo si ho predbehol, on musí byť zásadne prvý kto pridá príspevok, si mu zrejme skazil celý deň... >:-[]
Avatar - Nerez
24. 5. 2012 07:53
i30 šlapeeee
>:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
24. 5. 2012 07:56
Chodci
Tak to aby se pomalu člověk začal zajímat o komplexní hodnocení těchto nárazových testů. Vzhledem k tomu, že při výběru auta zohledňuji hlavně to, aby ochránilo mě při nárazu do stromu či do jiného auta, asi nebude vždy od věci zvážit auto se čtyřmi hvězdičkami, protože může být mnohem bezpečnější než s pěti, jen nebude mít metr vzduchu pod kapotou.
Ale co, výrobci potřebují mít v reklamě hvězdiček 5, tak se budou snažit to tak pod nátlakem dělat.
Rozbalit vlákno
22
24. 5. 2012 08:10
Re: Chodci
Podla mna tieto testy uz dlho nemaju prakticky ziaden zmysel. Stupnica sa sice zmenila, ale stale je na prt (vacsina aut aj tak ma 5*), okrem toho tam hodnotia veci ktore maju s bezpecnostou malo spolocne (pripomienkovac pasov - najotravnejsia vec ktoru v aute mam, alebo nalepka o sposobe uchytenia detskej sedacky).
Avatar - Choochoo
24. 5. 2012 08:22
Re: Chodci
Pripominkoc pasu je sice otravny, ale mel jsem znamou co nebyla pripasana a po narazu vyletla z auta a autobus ji pak jeste prejel ;-) Jde o to, ze vse co Te donuti pripasat ma za nasledek lepsi bezpecnost, je tam vetsi pravdepodobnost ze budes mit mensi poraneni. Ja se pasam ikdyz jedu 1km dolesa, kdo by to poslouchal a to je ten prinos. Co kdyz potkas i na 1km nejakyho strelce ;-)
24. 5. 2012 08:32
Re: Chodci
Jo, ona to je asi užitečná věc. Ale jak dokazují i ti chodci, člověk se na to musí koukat vlastní optikou a tahle hodnocení si projet podrobně. Pokud se bez výjimky poutám, tak mi může být úplně jedno, že má vůz stržené body za připomínač pásů, nebo dokonce 4 hvězdičky kvůli dalším chybějícím prkotinám, které mou vlastní bezpečnost nezvýší. To už mi přijde logičtější dávat plusové body za pohon 4×4 nebo lepší brzdy. Jde mi jen o to, že je klidně dost dobře možné, že auto se čtyřmi hvězdičkami tě při nárazu ochrání lépe než auto s pěti, protože to je právě závislé na tom, kolik prostoru máš pod kapotou, jestli ti to auto připomene nezapnutý pás, nebo jestli máš isofix.
24. 5. 2012 08:36
Re: Chodci
No muzu rict, ze drive jsem se na kratsi trasy taky nepoutal, ale co mam pripominac, tak me nepripoutas se uz ani v jinych autech nenapadne, ja jsem pro, aby to byl zakladni prvek vybavy. A hlvane kdyz nekoho vezu (vepredu), tam se lidi poutaji malokdy, takhle proste musi, i kdyby to zachranilo jen jeden zivot za rok, je to uzitecna vec.
24. 5. 2012 08:41
Re: Chodci
Jo, o tom já právě vůbec nepochybuji, že to někoho donutí se poutat. Proto je to určitě dobrá věc a asi je správně, že se boduje. Já jen říkám, že přímo pro mě jako pro člověka, co se poutá bez jediné výjimky, to je zbytečná věc, která mému autu může chybět. Taky nevozím vzadu děti na sedačkách, takže tomu může chybět i isofix. A takových věcí je spousta, takové auto by jistě dostalo jen 4 hvězdy, ale pokud bude mít karoserie perfektní schopnost ochránit posádku, klidně bych si ho koupil. Jde jen o to ta hodnocení podrobně projet a srovnat si v hlavě, co vlastně vadí a co ne. Samotným počtem hvězdiček se asi řídit nejde, přestože to je mezi zákazníky úplně běžné.
24. 5. 2012 10:22
Re: Chodci
Nojo, taky ale můžete říci, k čemu má auto mít airbagy, když jste v životě neboural. Nebo na co ABS, když brzdíte tak, abyste se do smyku nedostal.
24. 5. 2012 10:55
Re: Chodci
To právě říct nejde. Od toho je to pasivní bezpečnost. Pokud se ale automaticky a bez výjimky poutám, připomínač mi nijak nepomůže, o to mi šlo. Airbagy a ABS mi samozřejmě k něčemu v krizové situaci budou.
24. 5. 2012 14:17
Re: Chodci
Určitý drobný rozdíl v tom je, ale reálně existuje docela dost lidí, kteří se byli zvyklí poutat jen "většinou" nebo "až půl kiláku po rozjezdu". A výrazné pípátko v případě nezapnutí je to pomůže odnaučit.
Pokud vy nikdy nezapomenete ani bez pípátka, jste dobrej, ale zdaleka ne každý to takhle má.
Avatar - sargis
24. 5. 2012 08:43
Re: Chodci
Ja za najvacsi problem povazujem to, ze sa hodnoti zakladna verzia tusim z nemeckeho trhu - tam je o cosi lepsia bezpecnostna vybava pre niektore auta, aktivna (kotuce vzadu) aj pasivna (ESP, viac airbagov). Cim nizsia trieda, tym vacsi rozdiel. Myslim, ze by sa mala testovat "ludova" verzia z vychodnych trhov... ;-\
24. 5. 2012 08:59
Re: Chodci
To taky přesně nevím, z jakého trhu trhu to berou, ale důležitá je podstata. Stačí jim narvat v jedné zemi (pokud možno s vysokou životní úrovní) do základní verze co nejvíc airbagů, ESP a všechny možné věci, co mohou mít vliv a pak si dáváš do reklamy 5 hvězd. Ale ono to lépe dělat nejde, výrobci se tomu vždy přizpůsobí, jde jen o to tyhle (a vlastně i všemožné další) testy brát s rezervou s uvědoměním si všech těhle vlivů.
Avatar - Choochoo
24. 5. 2012 09:00
Re: Chodci
kotouce vzadu nejsou dle meho o nic lepsi nez bubny. Zalezi na aute a jeho vaze. Rozdelovac brzdne sily stejne skoro vse pere na predek, aby zadek nechyt smyk. Pokud mas mensi auto, tak do nizsi stredni, tak si myslim ze je jedno jestli vzadu bubny nebo kotouce a jako provozovatel spis ocenis mozna nizsi naklady na servis.
Avatar - R32
24. 5. 2012 10:00
Re: Chodci
Tak pokiaľ je reč o rozdieloch v bezpečnostnej výbave (ESP, airbagy) základného modelu tak práve i30 má v základe aj u nás (SK) aj u vás (CZ) rovnaký balík čiže ESP a 6 vakov ako má základná veria v Nemecku... Kotúčové brzdy sú naviazané na ESP, takže kde je ESP musia byť vzadu kotúče. Bobon si s elektronikou nerozumie, nieje dostatočne rýchly a ani citlivý.
24. 5. 2012 10:15
Re: Chodci
Jo, ve vyspělých státech Evropy to bude nejspíš velmi podobné.
24. 5. 2012 14:02
Re: Chodci
V EU je hlavne ESP od zacatku roku tusim povinne u nove vyrobenych aut.
Avatar - Choochoo
24. 5. 2012 08:56
Re: Chodci
Mam pravdu, ale z celkoveho pohledu se musi brat ze by se kazdy treba nepoutal. Doma jsme se driv va 100, 120 kdyz jsme byli maly nikdo skoro nepoutal, jen hodily pas pro policajty. Ted je to uplne jinak. Jinak mas pravdu ze vyberem si muzes vybrat i lepe nez podle hvezdicek, procent pro sve pouziti.
24. 5. 2012 09:52
Re: Chodci
Vidim to podobne, ale zaroven aj z ineho uhla:
ak je ti urcene, ze umries, mozes byt aj obaleny polystyrenom, bude ti to houby platne.
Su totiz pripady, ked prave priputany clovek kvoli pasu prisiel o zivot (zhorel v aute, zlomilo mu vaz pri bocnom naraze, udusil sa atd...)
Avatar - Choochoo
24. 5. 2012 12:43
Re: Chodci
Jo, ale z hlediska pravdepodobnosti zpusobu umrti je jasne lepsi se pasat ;-)
24. 5. 2012 19:24
Re: Chodci
Vždy jsem se poutal v autě, já bez pásu ani necouvám, je to první věc, kterou udělám po nasednutí. V jednom autě pískadlo mám, v druhém ne. Jde-li o mě, nepotřebuju ho.
24. 5. 2012 09:52
Re: Chodci
Přesně jak píšeš tyhle testy už nemají žádný smysl. Všechny nový auta jsou podle nich stejně bezpečný, 5 hvězd 2 zelený figuríny ať si zákazník vybere jak chce nebezpečný auto už si nekoupí.
Avatar - R32
24. 5. 2012 10:14
Re: Chodci
Nehovorím, že hviezdičky sú najdôležitejšie kritérium pri výbere auta ale je to určité vodítko, skrátka všetky autá búrajú za rovnakých podmienok (čo síce s relaitou nemá nič spoločné) ale práve to, že ich búrajú rovnako ukazuje rozdiely medzi nimi. Takže či má auto 4 alebo 5 hviezd principiálne neriešim, tam môžu byť rozdiely naozaj len v maličkostiach ale keď má napr. Jeep Compass (test 2012) na vysvedšení hviezdy dve, tak to už je na zamyslenie čo to auto kupovať alebo nie. :-! ;-\ :no:
24. 5. 2012 12:50
Re: Chodci
Nezabúdaj ale, že Compass je stará konštrukcia ...
Avatar - R32
24. 5. 2012 13:50
Re: Chodci
Konštrukcia možno ale v roku 2011 prešiel výraznou modernizáciou a aj ho nazývajú new compass... Passat je svojim spôsobom tiež evolúcia a berie sa za nový ;-\
24. 5. 2012 09:35
i30 zase vynikající!
Takže co již o nové i30 víme: neotřelý a jedinečný design, futuristický a vkusný interiér, kvalitní užité materiály, skvělý podvozek, skvělé jízdní vlastnosti, překvapivě vynikající motor a spotřeba, velmi zajímavě bohatá výbava již v základu, perfektní výsledky v prodejích posledních měsíců... a nyní plných 5 hvězd bezpečnosti a dokonce "Na základě výsledků dynamických testů získala Hyundai i30 maximum bodů za ochranu 18měsíčního i tříletého dítěte." !!!

Opravdu si ještě myslíte "že můžete kouzlu Hyundai odolávat věčně?" >:D >:-[] ...

--- Test Hyundai i30 2012 1,6 CRDi: neuvěřitelně dobré!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Už nemá smysl se ptát, zda je nová i30 dobrým autem. Otázkou je, co vše bude muset VW provést s novým Golfem, aby se Korejci vyrovnal." --- :yes:

[odkaz]
Rozbalit vlákno
6
24. 5. 2012 09:49
Re: i30 zase vynikající!
Já chápu, že musí být frustrující číst lidi, co mají z Hyundai mindrák, ale ty nemusíš mít zas mindrák z nich, působíš tu pak jako terč posměchu. Obzváště psaním stále toho samého dokala. Sorry, píšu ti to narovinu. Ty víš, že i30 je úplně normální auto, tak buď rád, že si rád a nesnaž se to tu všem vnucovat, akorát to tím zhoršuješ.
Co se týče pěti hvězd, obávám se, že to je dnes úplně normální a nemá smysl to nějak vyzdvihovat jako nebetyčný úspěch.
24. 5. 2012 10:20
Re: i30 zase vynikající!
Klid >:D ;-) ... já z "nich" (z těch, kteří jsou nevrlí k Huyndai) opravdu frustraci nezakouším, v tom se zásadně mýlíš... a já a "mít mindrák z Hyundai" ??? Tady taky pozor u významu slova "mindrák" = mizerný vnitřní stav, kdy se člověk cítí nepovedený nebo dokonce méněcenný!!! Beru to jen tak, že jsi to myslel asi úplně jinak... Já se totiž z Hyundai cítím nadšen a fandím jim... ! A dále: nikomu nic nevnucuji, jen fandím... je to moje věc... a jak říkám, auto se chválí samo a o tom to je! A radikálně nesouhlasím s tím, že je to "úplně normální auto"!!! Když se totiž v tolika testech objeví slova "vynikající, skvělý, perfektní, kvalitní, nadprůměrný" a třeba taky "NEUVĚŘITELNĚ DOBRÝ" či nejprodávanější z dovozu atp., pak to nemá s "úplnou normálností" co do činění! To si snad zde uvědomuje již i více lidí... Jak říkám, žádný obyčejný průměr, žádná úplná normálnost...

Auto-idnes test: "Za 290 tisíc korun totiž dostanete auto, které se může ROVNAT špičkám ve své třídě... Naposledy jsem měl v téhle třídě TAK DOBRÝ pocit z dílenského zpracování u posledního VW Golf... A ten podvozek – jestli si na něco v autech potrpím, tak na kombinaci komfortu a výborné ovladatelnosti, a Hyundai tímhle skočil rovnou do EXTRALIGY... Jízdní vlastnosti... vždy se cítili NAPROSTO jistě... Všude jsou měkčené plasty... středová konzola s řadicí pákou je tak bytelná, že působí jakoby byla do auta vrostlá, nepohne se ani o milimetr... Sedadla jsou pohodlná... Výborně čitelné přístroje... Automat je s motorem sehraný..."

"...mezi zásadní klady musím zmínit i podvozek VYNIKAJÍCÍ schopnostmi v zatáčkách na suchém asfaltu a zároveň poskytující i NADprůměrný komfort... karoserie působí mnohem pohlednějším, sportovnějším, dynamičtějším, modernějším..." - Vybermiauto.cz

A ještě co se týká oné bezpečnosti; souhlasím - je to spíše běžné oněch 5, ale já uvedl to, co tak běžné není... stačí si o ochraně nejmenších leccos přečíst: "Na základě výsledků dynamických testů získala Hyundai i30 maximum bodů za ochranu 18měsíčního i tříletého dítěte."

Takže žádná normálnost...
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2012 10:52
Re: i30 zase vynikající!
takyc hludi je tu spusta zamindrakovanych jedincov, je lepsie na nich uz nereagovat :yes:

navyse vsimni si ze niekto sem chodi diskutovat a niekto len rypat.....je lepsie tychto exotov filtrovat a nebavit sa s nimi o nicom, je jasne ze mnohi tu chodia len provokovat lebo nc ine nevedia a v zivote ho.no dosiahli tak tu machruju....
24. 5. 2012 13:39
Re: i30 zase vynikající!
:yes:
Avatar - R32
24. 5. 2012 10:23
Re: i30 zase vynikající!
Ešte by som pridal, že sa (zatiaľ) úspešne vyhli downsize-ingu, toľko bolesti hlavy už dávno v koncerne nič nevyvolalo ako práve TSI... ;-\
No pridávam sa k "martin.badler", mal by si s tou krížovou výpravou brzdiť, dobré veci sa chvália aj samé, takto to len vyvoláva podozrenie a pobúrenie kritikov ktorí aj keď nemajú čo tak budú schválne niečo hľadať. ;-)
Avatar - Nerez
24. 5. 2012 13:40
Re: i30 zase vynikající!
Tady už to hraničí s psychickou poruchou. Nebo že by pamět nesloužila a nepamatuješ si, co jsi psal minule? 8-s 8-s 8-s :no:
Avatar - 3_diamanty
24. 5. 2012 10:50
paradne auticko
neskutocna parada a krasa :yes:

drzim vsetky palce nech na konci roka bude H/K v EU v predajoch co navyssie a verte ci nie tento rok bude pre H/K v EU opat rekordny :yes: a prognozy su jasne - ani o rok tomu nebude inak :yes:

uz teraz je rio v eu bestseller samozrejme na korejske pomery, v korei alebo japonsku tiez polo nedominuje ze? aby sme sa rozumeli
Rozbalit vlákno
1
Avatar - R32
24. 5. 2012 13:40
Redakcii
Vďaka za odstránenie dementného príspevku od "kari laz" myslím, že by mali robiť prípojky na internet len po absolvovaní psychotestov. Neuvažujete trošku "prefiltrovať" takýchto prispievateľov a dať im ban? :-!
Rozbalit vlákno
0