Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Srovnání dětských sedaček: Které určitě nekupovat?

Pět dětských autosedaček obdrželo v letošním testu ADAC hodnocení „nedostatečné,“ dvě z nich byly od značky Graco.
Zpět na článek
25. 5. 2012 09:13
25. 5. 2012 11:46
5. 6. 2012 20:20
Avatar - King
25. 5. 2012 09:13
Jasná volba
Myslím, že na dětských sedačkách se v průběhu času nic zásadního nemění, co pratilo před 5 lety platí i teď - ti, co dělali sedačky dobré je dělají stále a ty, které stály za houby stojí za ně furt. Takže:

"vajíčko" - Maxi Cosi CabrioFix

9-18 kg - Maxi Cosi Priori XP (SPS se zlepšenou boční ochranou se asi ještě netestovaly) nebo Römer King Plus

+18 kg - Cybex Solution X-Fix nebo Römer Kidfix

Ostatní šity jako je Recaro a spol nebrat.
Rozbalit vlákno
3
25. 5. 2012 09:46
Re: Jasná volba
Muj synator sedla Fisher Price, ty taky ujdou.
Avatar - Katikakus
25. 5. 2012 09:55
Re: Jasná volba
Ke kategorii 9-18 doplnim Romer/Britax Safefix Plus a k Cybexu potom novejsi model Solution X2-Fix s vylepsenou ochranou pri bocnim narazu.

S temito sedackami dava clovek diteti to nejlepsi, co se da koupit.

Jinak Romer/Britax doporucuji kupovat v UK (tam prave pouzivaji brand Britax) - ceny jsou o cca 25-30% nizsi i vcetne dopravy do CR.
Avatar - R32
25. 5. 2012 11:46
Re: Jasná volba
Podľa všetkého je najlepšia tá, kde sa decko nemôže ani pohnúť... >:-[] Nakoľko mám dvojročnú dcéru mám skúsenosti s tým, že deťom sa v sedačkách bez možnosti pohybu nechce sedieť ani na kratšie vzdialenosti, preto keď cestujeme na dlhšie cesty volím radšej nočné presuny. Ale čo už, bezpečnosť je bezpečnosť... Hlavne keď si spomeniem ako sme my ako deti cestovali v škodovkách a žigulákoch. Hluk, teplo, žiadne sedačky ani pásy... 8-s
25. 5. 2012 11:19
mnoho povyku pro nic
To je zase marketingovej blábol posvěcený samotným ADAC. Osobně ani nevím od jakýho výrobce mám dětskou sedačku. Popravdě mě to ani nezajímá. Konstrukce všech sedaček se totiž skládá z plastovýho korpusu, trochu vycpanýho polystyrenem a potaženýho látkou, bez ohledu na cenu tedy to dítě sedí obklopený furt tím samým ať se vybere sedačka jaká chce. To že jsou lidi za některý autosedačky ochotný zaplatit hafo tisíc mi přijde nepochopitelný. Inu reklama funguje asi dobře >:D
Rozbalit vlákno
28
25. 5. 2012 12:24
Re: mnoho povyku pro nic
dost mylny nazor ale ked myslis tak si voz deti v com chces... Inac aj auta su vsetky z plechu a plastu, tiez je to jedno v com sa vezies?
25. 5. 2012 12:56
Re: mnoho povyku pro nic
Tak si někdy tu tvoji autosedačku odstroj ať vidíš z čeho se to skládá. Srovnávání autosedačky s autem mi připadá dost úsměvná.
25. 5. 2012 13:05
Re: mnoho povyku pro nic
ryccardo, to ze sa ti zda ze je to to iste je jedna vec, to ze to tak nie je je vec druha. Nie je plast ako plast, lacny plast je lacny, ma ine vlastbosti a inu tuhost ci lamavost ako drahsi plast. Ked narazis a plast v sedacke sa zlomi a sposobi ten ulomok zranenie dietatu, pochopis v com je rozdiel. Sam mam kupenu romer king plus a viem za co som ju daval. Je mi jasne ze platim aj za znacku ale ta znacka nieco stoji a je za tym vela vela hodin testovania a vyvoja, ktore musis zaplatit oproti sedacke z tesca ci lidlu.. Je mi divny tento tvoj nazor prave v tomto ohlade, kde ide o bezpecie nasich deti.
Avatar - R32
25. 5. 2012 13:14
Re: mnoho povyku pro nic
:yes: keď sa niečo stane tvojmu decku predáš aj dom aby ti ho lekári zachránili... Možno práve kvôli šit sedačke ktorá nevydržala no ty si ušetril pri jej nákupe 200,- EUR... Hovorí sa tomu šetrenie na nesprávnom mieste 8-s :no:
25. 5. 2012 13:41
Re: mnoho povyku pro nic
presne moj nazor... :yes:
25. 5. 2012 13:41
Re: mnoho povyku pro nic
Výhoda reklamy je, že na věci neznalýho člověka, má obrovský vliv. Nechá se s ní slepě ovlivnit a navíc je skálopevně přesvědčen, že je to pravda. >:D Já vím prostě použití kvalitních plastů něco stojí >:D
25. 5. 2012 14:13
Re: mnoho povyku pro nic
akej reklamy? Ja som kupoval sedacku na zaklade doporuceni a skusania konkretnych kusov, reklamu v telke ci na internete som nevidel. Porovnania ADAC som samozrejme cital ale beriem ich asi tak ako ADAC testy spolahlivosti, cize nijak. SMejes sa jak dilino tu pritom tu ide o bezpecnost vlastnych potomkov, to je na tebe asi najsmutnejsie.. Ako som ti napisal nizsie, kup si co chces, mne je to jedno, len aby si raz nelutoval potom, tych usetrenych par eur..
25. 5. 2012 13:37
Re: mnoho povyku pro nic
No já se právě v plastech celkem vyznám. To co tady píšeš o různých typech plastů je samozřejmě pravda ovšem věz, že pokud bude síla nárazu tak vysoká, že dojde k destrukci plastového těla sedačky je celkem jedno v jaké sedačce bude to dítě právě sedět, ale jeho šance na přežití bude konvergovat k nule ne kvůli sedačce, ale kvůli pravděpodobně fatálním vnitřním zraněním. Toho si sem vědom když jezdím s dítětem a proto nespoléhám bláhově na bezpečnost autosedačky, ale jezdím maximálně opatrně a mám oči na šťopkách co mi kdo na silnici vyvede. Tím udělám pro bezpečnost svý ratolesti podstatně víc než žraním marketingových canců výrobcům autosedaček.
25. 5. 2012 14:08
Re: mnoho povyku pro nic
lenze na ceste nie si sam a najde sa tam vela debilov, cize mozes jazdit akokolvek opatrne zrazke sa nemusis vyhnut. Ryccardo, povedal som ti svoj nazor, setri si na sedacke ked chces, mne je to osobne jedno, je to tvoje dieta nie moje.
Avatar - KANKUNEN
25. 5. 2012 13:13
Re: mnoho povyku pro nic
Podle mě, odstrojený číňan bude vypadat podobně jako odstrojené evropské auto. Důležité je i dobře děcko uvázat.
25. 5. 2012 13:38
Re: mnoho povyku pro nic
To máš pravdu to je základ.
25. 5. 2012 13:47
Re: mnoho povyku pro nic
Doporučuji si někdy vyzkoušet kvalitu "polystyrenové" výplně třeba v helmě na kolo za 199 z Kauflandu nebo za 2000 z cyklocentra. V principu jsou také všechny stejné... akorát v jedné z nich upadnout chtít opravdu nebudeš ;-)
25. 5. 2012 13:56
Re: mnoho povyku pro nic
Hele nedokážu posoudit. Helmu na kolo jsem na sobě nikdy neměl. Ne proto, že ji nenosím, ale na kole jsem nejel asi 15 let a v tý době ještě neexistovaly.
25. 5. 2012 20:46
Re: mnoho povyku pro nic
Jo pokud do mně z boku někdo narazí ve stovce, je to jedno, ale pokud se tvoje sedačka rozpadne při 20 a můj Cybex při 50, tak to až tak jedno není. Nejde o samotny polystyren, ale celkově jak je sedačka konstruovaná-- Různí výrobci mají různé dodavatele a kontrolu kvality, někde to prostě vydět být musí. Jako se vším. A docela si mně pobavil, s tou přilbou... Fakt se vyznáš :no: Nechtěl bych být tvoje děcko 8-s
26. 5. 2012 13:46
Re: mnoho povyku pro nic
podívej se ty "odborníku" ty máš nějaký odkazy na testy kdy se levná autosedačka rozbila při 20 km/h? Zatímco ta tvoje drahá v 50 zůstala celá. Tak mi pošli odkaz, jinak to jsou jen tvoje hypotézy. Tvoje přestavy o kontrole kvality jsou velice úsměvný. To možná funguje u dodávek do automobilek (někdy i tam jen teoreticky) ale ne u výrobců dětských autosedaček. Takže to že to někde být "vydět" musí, je bohužel velký omyl. Nevím proč jsem tě pobavil s větou, že na kole nejezdím tudíž jsem přilbu na kolo na hlavě nikdy neměl a nedovedu teda rozdíly mezi nimi nijak posoudit. Máš nějaký problémy s psaným textem???
Avatar - das_autos
25. 5. 2012 16:07
Re: mnoho povyku pro nic
Já mám jednu rommerku druhou cybex a ani na jedný není použitej polystyren a rozhodně bych svoje dítě neposadil do nějakýho no name šitu.Rozhodně nelituju peněz co jsem za ně "vyhodil".
25. 5. 2012 20:52
Re: mnoho povyku pro nic
A z čeho by byli, jsou z tvrzeného polysterenu, stejně jako přilby na kolo, motorku atd. Jen jsou nejspíš vyztuženy nějakým kovovým (nejspíš hlíníkovým) rámem, přes který je vstříknut polystirén. Třeba Cybex jsem zvolil proto, že jsem na videu vyděl, že používají inmold nebo tak nějak technologii, tj. jsou vstřikovány přímo na plastový korpus místo jeho lepení dodatečně... Stačí se kouknout na nějaké video z výroby...
Avatar - das_autos
26. 5. 2012 08:40
Re: mnoho povyku pro nic
On mluví,ale o pěnovým polystyrenu,kterej se do levnějších šitů dává normálně,nebo se z nich dělaj celý podsedáky a je to jenom potažený látkou.Na tom se musí dětem fakt sedět perfektně.
26. 5. 2012 13:38
Re: mnoho povyku pro nic
čoveče myslím, že pěnový (expandovaný) polystyren se nepoužívá, i když se tomu tak generelně říká, protože to tak vypadá, ale z polystyrenu se drolí kuličky, což je dost nepraktický takže je to všechno (i výplň v helmách) expandovaný polypropylen a to bez ohledu na levný a drahý šity.
26. 5. 2012 13:51
Re: mnoho povyku pro nic
Ty se fakt vyznáš čoveče a v čem myslíš, že ta tvoje inmold technologie zajistí větší bezpečnost? Nehledě na to, že technologie obstřikování plastů není nic převratnýho a nedivil bych se kdyby tak byla vyráběná většina sedaček. >:D
26. 5. 2012 13:31
Re: mnoho povyku pro nic
Tak jsem zjistil, že moje autosedačka je Chicco typ nevím. Stála mě 1500. Jedná se o: plastový korpus anžto směska polypropylenu pravděpodobně s EPDM, aby to bylo houževnatý a nehrozilo rozlomení a tvorbě štěpin v případě mechanickýho namáhání. Na tom přilepený jakožto vystýlka expandovaný polypropylen (to je to co dole makaX69 považuje za tvrzený polystyren) Ono to vypadá na první pohled totiž dost podobně jako expandovaný polystyren jen je to kompaktnější ve smyslu, že se z toho nedrolí kuličky. Celý je to navrchu potažený molitanem očalouněným textilií. Nevím jestli to podle vás dítě chrání dostatečně vzhledem k tomu, že jsem za to nevyhodil 7000. Podle mě ano.
Avatar - Wolfsteen
25. 5. 2012 19:39
Re: mnoho povyku pro nic
Tak jestli šetříš na autosedačce pro své dítě, měl by ses nad sebou zamyslet. :no:
26. 5. 2012 05:56
Re: mnoho povyku pro nic
Kdo si nevazi vlastnich potomku, nevazi si sam sebe. Chapu, ze se muzes citit jako rukojmi teze "pro dite jen to nejlepsi", ale to jeste neni duvod, proc z toho delat ctnost. Ze na neco nemam neni zadna hanba. Nerozpakoval bych se koupit sedacku z druhe ruky, ale pokud mozno co nejkvalitnejsi.
26. 5. 2012 14:00
Re: mnoho povyku pro nic
Nikde jsem nepsal, že si nevážím vlastního dítěte. Jen se nenechám zblbnout ve smyslu, abych pro něj nakupoval všechno jen to nejdražší. V některých případech je rozdíl ceny jen značka a marketing ne kvalita a funkčnost.
27. 5. 2012 16:53
Re: mnoho povyku pro nic
Určitě nejsem zastáncem hesla, že co je nejdražší, musí být nejlepší. Nicméně při výběru sedačky jsem hodně koukal po testech atd. a třeba za mě jsem se rozhodl pro Römer Babysafe plus a vůbec nešlo o to, že to je jedna z nejdražších. Na druhou stranu v těch testech neprošla spousta jinejch sedaček s podobnou cenou kterou má ten Römer.Každopádně ale třeba rozdíl mezi Chicem za 1500,- a tím Römerem asi bude. Ale jinak je to každýho věc, nikomu nic nevnucuju.
27. 5. 2012 18:44
Re: mnoho povyku pro nic
koukal po testech. Tak já kupřikladu po testech koukal když jsem vybíral zimáky. Vybral jsem ty nejlepší co podle testů ADAC byly. V tý době Dunlop Wintersport M3 a zjistil jsem, že navzdory testům jsou to strašný šmejdy. Takže to že v nějakým "nezávislým" testu něco vyjde dobře nejde brát jako bernou minci. ;-\
27. 5. 2012 20:10
Re: mnoho povyku pro nic
No a druhej sem může napsat, že je koupil taky a byl s nima plně spokojenej. To nevyřešíme! >:D
28. 5. 2012 01:23
Re: mnoho povyku pro nic
Ale ja nikde nerikam, ze jsi to napsal, z tveho prispevku proste vyplyva, ze sedacky zas tak neresis. je proste fakt, tvoje deti maji z poloviny stejny genom jako ty, pokud si jich nevazis, nevazis si sam sebe. V nekterych jazycich je uslovi "dostanes za co zaplatis" a podle mych zkusenosti je to pravda, "vyhodnych koupi" je malo, stejne jak ty pises predrazenych smejdu u kterych platis za "znacku a marketing". Kazdodenni praxe ukazuje, ze znacka neni virtualni pojem vytvoreny PR agenturami, ty mohou kvalitni vyrobek jen podporit, ne vytvorit. Jestli jsi presvedcen o opaku, napis nam sem par obecne prijimanych prikladu tvoje dojmy z nakupu zimnich gum neberu.
5. 6. 2012 20:20
reakce
Vyjádření importéra autosedaček Kiddy do České republiky k testu provedeného zkušebnou ADAC/STIWA naleznete zde:
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0