Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz CLS Shooting Brake přistižen v Praze

V pražských ulicích Mercedes dokončuje testovací program kombi třídy CLS. Prototyp vyfotografoval náš čtenář Anis H.
Zpět na článek
5. 6. 2012 08:30
5. 6. 2012 09:52
5. 6. 2012 10:55
5. 6. 2012 11:19
5. 6. 2012 19:03
5. 6. 2012 12:21
Avatar - KANKUNEN
5. 6. 2012 08:30
250 CDI
Tak chtěl bych vidět člověka, který si do nejluxusnějšího kombíka na světě narve čtyřhrnek, protože je o sto levnější a žere o litr míň.
Jinak se mi to auto líbí od první chvíle.
Rozbalit vlákno
1
5. 6. 2012 09:22
Re: 250 CDI
Lidi si dneska narvou diesel do všeho. >:D Akorát tady to nejspíš bude něco většího.
Jinak mně se tedy moc nelíbí, jsem fanouškem designu starého CLS a po něm mi tohle přijde jako zklamání. Obrovské auto, na kterém člověk musí mít minimálně 20" kola, které vypadá jak ostatní Mercedesy, navíc s celkem překomplikovanými rysy, na můj vkus tam je moc hran.
5. 6. 2012 09:52
CÍLOVÁ STANICE
Koukám, že svět (aut) se pomalu vrací do svého normálu. To nahoře je budoucí hvězdná ikona, která bude obšťastňovat jisté komunity. A jistým komunitám zase bude dávat impulsy k dokonalým garážovým... snům.

Historie je jasná - do kupíčka nevtěsnáš kulovnici, proto musela mít elita k dispozici něco dalšího, něco, co uveze nejen ten elitní společenský status, nýbrž právě i tu kulovnici. Do tehdejších karosářských verzí se ovšem koncentrovala veškerá nebetyčná a božská nepraktičnost (dvoje dveře) s praktičností zádě kombi. Ideální mix pro ideální... život.

Tak tedy berme na vědomí - CLS(B) - ikona současného a budoucího silničního stylu. Zbroják doufám máš?

BRAVO, BRAVO, BRAVO :yes:
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 12:31
Re: CÍLOVÁ STANICE
CLS je skutečně pozoruhodným vozem :yes: první generace je už teď legendou kterou se snaží více či méně úspěšně kopírovat ostatní výrobci prémiových vozů...nejsem zastáncem karoserií kombi, ale CLS Shooting Brake bude zřejmě z toho lepšího soudku...za mě :yes:
5. 6. 2012 12:46
Re: CÍLOVÁ STANICE
Rozhodně to bude trefa, navíc se zásadně důležitým přínosem - styl, styl, styl :yes:
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 13:28
Re: CÍLOVÁ STANICE
stylové vozy mercedes staví už celé jedno století...mercedes byl v 50. letech...a je i dnes...vrcholem toho co může automobilový průmysl nabídnout...
Avatar - Pekelná Micinka
5. 6. 2012 14:08
Re: CÍLOVÁ STANICE
Záleží, dle jakých měřítek.Dle jiných by to byla dvojice Bugatti a Rolls Royce. ;-)
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 14:17
Re: CÍLOVÁ STANICE
dle měřítek aut pro běžného člověka... ;-)
navíc RR nikdy neplatil za vrchol techniky...to z něj udělalo až BMW...vždy to byla super luxusní avšak konzervativní a spíše technicky dost zastaralá auta...stejně jako jaguáry...před druhou světovou byla technická špice spíše italská auta jako lancia například...a potom němci mercedes a auto union...a samozřejmě USA
Avatar - Pekelná Micinka
6. 6. 2012 01:19
Re: CÍLOVÁ STANICE
S MB souhlasím, nicméně psal si: "vrcholem toho co může automobilový průmysl nabídnout"... Pak by to ze zavedených značek musel být RR, Bugatti. případně Ferrari. U ostatních "běžných" značek pro ¨lidi" jsou odlišnosti, často hraničící s osobními preferencemi. V první polovině 50.let byl Jaguar technologicky plně konkurenceschopný.
Avatar - Bristol
7. 6. 2012 22:35
Re: CÍLOVÁ STANICE
s italy souhlasím stoprocentně...v jistých časových intervalech byli na špici technologického pokroku také francouzi...předválečnému strojírenství dominovalo USA, Německo a Itálie...Británie téměř po celou dobu konstruovala robustní, konzervativní a technicky ne zrovna moc pokroková auta...s tím Jaguárem...v jistých časových úsecích byl na vrcholu...to samé platí třeba i pro Aston Martin nebo Bristol...RR byl spíš vždy ultraluxusní a ultrarobustní než technicky pokročilý...a to platilo o britských strojích dlouhou dobu...dnes to zase platí o některých amerických vykopávkách...typu ford crown victoria...který se právě přestal vyrábět...v jistém směru technologicky předválečný stroj... ;-)
Avatar - Blue Sun
5. 6. 2012 10:55
Hm
Ještě, že se mi to, coby českému obyčejnému prosťáčkovi, nemusí povinně líbit... :-) A tak nehýkám nadšením, je to zase typický současný Mercedes... tříčtvrteční auto.
Rozbalit vlákno
2
5. 6. 2012 11:19
Re: Hm
Líbit se ti to samozřejmě nemusí, jen by mě zajímalo, co je tedy celé auto, když to nejsou současné MB ?
Avatar - Blue Sun
5. 6. 2012 19:03
Re: Hm
To právě nevím... designově mi dneska většina aut přijde tříčtvrtečních. Zepředu a z předních šikmých dobré a zezadu působí nedodělaně. A nebo obráceně...
Akorát u Mercedesů to nějak víc bije do očí, tam ty zádě jsou fakt slabé. Snad jen u "áčka" se mi líbí.
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 12:21
MB CLS
tak to redakce nakonec přece jen otiskla...děkuju za článek :yes: od Mercedesu je skutečně milé že závěrečnou fázi si nechají pro nás...a ještě se nechají milostivě vyfotit... ;-) :yes:

CLS :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Stejsn
5. 6. 2012 12:30
Zamaskované mercedesy
potkávám v Praze poměrně často, kupodivu většinou odpoledne v Ječné ulici. Několikrát jsem je už i fotil. Zvláštní, jak moc hodně se objevují na stejném místě v podobný čas.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 12:32
Re: Zamaskované mercedesy
já taky...toto CLS konrétně dvakrát: u Masarykova nádraží, to jsem ho však nestihl vyfotit a potom v ulici Politických vězňů...tam už jsem měl větší štěstí...
5. 6. 2012 12:48
Re: Zamaskované mercedesy
Pochvala za pohotovost :yes: ;-)
Avatar - Bristol
5. 6. 2012 13:04
Re: Zamaskované mercedesy
díky díky ;-) byla zrovna špička a auto stálo, to se to pak fotí libově... >:D
5. 6. 2012 13:08
Re: Zamaskované mercedesy
:-) :yes:
7. 6. 2012 16:25
Re: Zamaskované mercedesy
U Masaryčky jsem ho také potkal, minulý pátek...:D Asi tam mají hnízdo...:D
Avatar - Bristol
7. 6. 2012 22:37
Re: Zamaskované mercedesy
no ale těší mě že se tuty maskované speciály potulují po praze...je pěkné vidět auto které vlastně ofiko uvidíme až za pár měsíců... :yes: ;-)