Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peugeot 301: První živé dojmy

Levný sedan se lvem ve znaku má premiéru v Paříži. Jak působí ve srovnání s konkurenční Škodou Rapid?
Zpět na článek
Avatar - Ji/Ri
10. 11. 2012 21:11
GTI vs. Inescent....
Najdi rozdíly..... neřešme jméno nicku a nevšímejme si značek.....
Je to stejné.... Jeden adoruje vw - úplně levně a uboze a druhý Hujdeeeee...levně a uboze... I když, bohužel, ten matla Ines. , ten aspoň tapetuje občas důkazy.....
GTI, GTI.... proč to děláš? .... to tě opravdu tak inspirují nebo motivují s tím levným análním speleologismem? .... ani nevíš, jak mi to je líto.... z celého acz ses dal číst - myslím redakci acz.... a ted tyhlety slinty.... 8-s :no: :no: :no: :no:
28. 9. 2012 15:52
Anti evolucica!
Kde ma reproduktory? Vpredu ich ma asi len na palubovke - vz. VW Golf III r.1991. V zadnych dverach tiez nic!
Sorry, asi ma "Stealth Sound System"!
Avatar - PeterLuk
28. 9. 2012 13:45
Re: ŠETŘENÍ?
:yes: :yes:

Tí čo nadávajú na umiestnenie ovládačov okien na stredovú konzolu, nech pozrú na Rapid, ktorí nemá žiadne (pre zadné sedadlá) >:-[] >:-[]
28. 9. 2012 01:43
Vizuální zklamání
Tak musím přiznat, že i pro mě to je nepříjemné překvapení - na těch prvních firemních fotkách to auto vypadalo o 100 % líp, po prohlídce těhle fotek cítím velké zklamání. To auto může v Evropě zachránit už jenom opravdu skvělá cena....
27. 9. 2012 23:39
Re: Brrrr...
Souhlas, ten předek přefoukli, je to prostě obluda. Bezpečnost chodců je zaručena už tím, že se při pohledu na toto auto rozběhnou s křikem pryč...
27. 9. 2012 20:40
Re: Auto v topce
To je samozřejmě pravda, ale u Dáčie se tomu všichni posmívají a tady je to ta samá úroveň a to si Peugeot rozhodně hraje na něco lepšího než Dacia, přitom je to minimálně úrovní plastů stejná liga. Snad nechce dělat Paugeot polypropylenový auta jako Dacia. To by mě docela zklamali.
27. 9. 2012 19:45
Brrrr...
To je příšerák... to i ty nove Dacie vypadaji z venku lepe... :no:
Avatar - avatas
27. 9. 2012 19:31
Zlatý Logan
Zlatý Logan a to je povzdech.
Slovy našeho propiskáče: opravdu,ale opravdu je to auto divné a tak nějak drncá. >:D
27. 9. 2012 18:38
Re: Na západní frontě klid
Ještě že mě netrefí z každého kdo neumí zařadit auto do třídy kam patří. A Rapid fakt nen nižší střední leda že by tam genius jako ty nacpal i Fabii. >:D
Avatar - PeterLuk
27. 9. 2012 17:25
Môj názor
Môj názor :
1.na dizajn - Mne sa páči. Síce vidieť, že je to lowend - kvôli svetlám, blinkrom, malým kolesám apod., ale na svoju triedu vyzerá veľmi pekne. :yes:
Predok a zadok síce pôsobia trochu ťažkopádne, to však nevadí.
2.k ovládaniu okien - nemám nič proti, dokonca sa mi páči ovládanie okien na stredovom tuneli viac než klasické. A k to naň nadáva, nech sa pozrie na Rapid, ten pre istotu ovládanie zadných okien ani nemá >:D (viem, vraj ho dostane)
3.na auto samotné - určite si nájde zákazníkov, problémy môže spôsobiť akurát rozrastajúce sa množstvo konkurencie (Rapid, Toledo, Fluence a možno aj Logan a Thalia) a absencia škrabky na ľad vo viečku nádrže >:-[] .
Avatar - Hotwire
27. 9. 2012 17:25
Re: Auto v topce
vsetko je otazka vkusu, nakoniec aj taky pontiac aztek si nejakych kupcov nasiel >:-[]
27. 9. 2012 17:10
Re: Lion de Lyon
Taky mi to nepřijde tak strašné jak RS líčí, je to prostě celkem slušný Low endový model a PSA se tím ani nijak netají ;-)

Mě přijde vyvážený a v pohodě, jo to ovládání oken neni zrovna uplně nejlepší, ale jinak bych se za něj nestyděl... :yes:
27. 9. 2012 16:47
hmm
tak musím říct, že to opravdu vypadá velice nekvalitně a levně. Oproti Rapidu, který také není nějak extra super, tak tohle je opravdu hnus...
Avatar - Pekelná Micinka
27. 9. 2012 16:19
Re: Lion de Lyon
Ukaž mi jiné "levné" auto, které není bachraté. Podobným syndromem nakonec trpí i o dost větší Fluence, takže to nebude jen velikostí. Dvoubarevný lak? Narážíš na nějaké rozdíly v lakování dílů? Z fotek jsem se ničeho nevšiml.
Avatar - cerrbion
27. 9. 2012 16:14
Re: Auto v topce
to je otázka vkusu, a auto přece nedělá hlavně palubka, tady u každého auta se na prvním místě řeší palubka.. to opravdu auta pro většinu lidí tady stojí a padá na kusu výlisku z plastu?..
27. 9. 2012 15:48
ŠETŘENÍ?
Rozmístění ovladačů oken je podle mě věcí osobního názoru, je s podivem že vše co není tak jak je u vw je bráno jako chyba. Nápadně mi to připomíná jeden nejmenovaný časopis o automobilech. Doufám že autor textu má zkušenosti s oběma verzemi ovládní oken, mě osobně přijde jako nesmysl ovládání oken u Citigo. Já osobně mám zkušenosti s oběma verzemi a 301 je v tomto ohledu dobře řešená mě osobě vyhovuje ovládání pravou rukou.
27. 9. 2012 15:29
Re: Lion de Lyon
Pokud pominu dvoubarevný lak, tak je to bachratě nijaké. Já v tom prostě vidím tu Indii, kde podobný styl žádají.
Stejná nádhera [odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
27. 9. 2012 14:50
Re: fotky
Pokud je to jak píše Aleš a nemá na tom setový objektiv za 7k, tak to asi vážně nebude technikou. ;-)
27. 9. 2012 14:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
27. 9. 2012 14:31
Re: Auto v topce
Mě to čoveče trochu připomíná vevnitř Dácii. Ty nevkusný lesklý lakovaný plasty kolem výdechů klimky to je fakt humus.
27. 9. 2012 14:30
Re: fotky
S tím leskem a různými světly kolem máš pravdu, ale slušná zrcadlovka s kloudným objektivem by to mohla zvládat trochu líp. Navíc aberace je znatelná i na fotkách kde se nic neleskne viz třeba fotka předních sedaček. Neberu to jako zásadní nedostatek. Prostě mě to při prohlížení fotek praštilo do očí, tak jsem měl potřebu to redakci sdělit, takže asi tak. ;-)
27. 9. 2012 14:24
Re: fotky
Já myslím, že si stejně bude v souvislosti s mojí připomínkou myslet něco o zadní části těla, ale i tak děkuji ;-)
Avatar - matii
27. 9. 2012 14:11
Re: fotky
1) Nějak hrozné mi ty fotky nepřipadají
2) 100% Iudex. Jen dodám, že je někdy vůbec problém zabrat auto či jeho část, aby tam zrovna někdo něco nezkoušel.

Jinak k 301 ... sice jsem tak trochu Peugeotofil, ale tohle je trága, hlavně uvnitř to auto doslova křičí něco hodně nevkusného o sociálních poměrech majitele. Zlatej Rapid. Ale vzhledem k tomu, že většina těchto vozů bude brázdit silnice někde kolem "Pandžábu" a "Dillí", tak mi to tolik nevadí.
27. 9. 2012 14:01
Mix Thalie a Superbu
Design vyzera totalne ako mix Thalie a Superbu.
Avatar - iudex
27. 9. 2012 13:30
Re: fotky
Ak si taký skúsený fotograf, vedel by si, že fotenie áut na autosalóne je nesmierne náročné. Za prvé tam nie je prirodzené svetlo, je to v interiéri. Za druhé bodové, priame a ostré svetlo reflektorov rozhodne nie je vhodné na fotenie, naviac sa odráža od naleštených karosérií, vytvára odlesky, mätie automatiku vyváženia bielej. I napriek reflektorom je skôr problém s nedostatkom svetla (najmä fotky interiéru), musíš fotiť na nízke clonové čísla, s čím súvisí aj Tebou spomínaná aberácia. Blesk Ti atmosféru zničí úplne, odrážať nemáš od čoho a priamo blýskať autá spôsobuje fotky také, aké sú. Plus keďže sú priestorové pomery stiesnené, musíš fotiť so širokými sklami, čo tiež vzhľadom na perspektívne skreslenie kráse áut nepridá. Takže kritika je neoprávnená, lepšie to v zásade moc nejde.
Avatar - cerrbion
27. 9. 2012 13:26
Re: zvlastna farba
souhlas, spolehlivý motor a nemusím se bát, že za rok za dva budu v servisu víc než na silnici. "Vocpodu" jezdit nepotřebuju, umím řadit.
Avatar - cerrbion
27. 9. 2012 13:24
Re: Auto v topce
301 tu není zrovna dobře nafocená, jinak kdo to komu natře je třeba hodnotit ve světových prodejích a ne stále hodnotit úspěšnost modelu z prodejů jen u nás, tady povede Škoda i kdyby prodávala koňský povoz. Rapid a 301 jsou konkurenti, podle mě naprosto srovnatelní, design je otázkou vkusu. Když "zabychuju" volil bych spolehlivou atmosfervou 1.6ku než oturbený cokoliv.
Jinak v této cenové hladině bez ohledu na třídu, můj favorit je stále už dosluhující Mitsubishi Lancer z 1.6kou za 344k v akci, kupovat za jen o málo menší peníze o třídu nižší lowend cokoliv jako je Rapid,301 moc nechápu.
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2012 13:24
Re: Tak já vám nevím
ved ono dacia uz vobec nema zle auta... lodgy aj duster vo francuzsku predajne porazaju aj niektore domace modely... keby to boli zle auta zrejme by sa tak dobre nepredavali :yes:

novy logan aj sandero su paradne auticka.... co beznemu cloveku treba? Myslim ze budu uspesne - taketo auta kedysi boli potom vymizli ale ono sa to naspat vrati.... ludia zistia ze chcu a potrebuju aj bezne prakticke auta a nie vycencane drahe nezmyselne kdejake imidzovky..... dacii fandim,,,,, sandero by som hned bral :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2012 13:20
Re: zvlastna farba
staci 1.6 VTi s tou by som bol spokojny ;-) cize peugeot to ma dobre nasliapnute... motory ma v pohode :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
27. 9. 2012 13:18
Re: Lion de Lyon
To auto je OK, jako low-end, resp. ten design je jakoby zpátečnický, ale není špatně, mimo toho syndromu co píši výše. Co je třeba tady špatně? [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2012 13:15
Re: Děs běs
hmmm ....ze vraj facelift sa 108micke vyhol - no to bola dobra hlaska ... ono totiz model 108 peugeot ani nema :) ale ma model 107 a ten po facelifte vyzera takto: [odkaz] cize ten sa faceliftu nevyhol

ak mas na mysli 107micku tak na obrazku co som sem hodil mas jej cerstvy facelift...
27. 9. 2012 13:14
Re: zvlastna farba
Škoda, že 301 nemá GDI a 7 let záruky. To by bylo terno.
27. 9. 2012 13:09
Tak já vám nevím
Ale na první pohled ten Logan snad vypadá i líp.
Avatar - 3_diamanty
27. 9. 2012 13:06
zvlastna farba
najmenej vhodna na zvyraznenie linii..... ci uz rapid alebo aj 301 v takejto farbe vyzeraju o nicom

ovela viac by ma zaujimal bordovy P301 na nejakych peknych elektronoch

301 sa mi paci viac ako rapid a s klasickou atmosferou to bude zrejme lepsia volba ako male turbo rapid ale treba uznat ze rapid je kvalitativne a dojmom z interieru o level vyssie.... ale tvrde vyplne dveri maju obe auta spolocne a obe auta su viac menej lowendove modely... takze si myslim ze bezny zakaznik ozelie par "detailov" voci rapidu a kludne moze byt spokojny aj s P301 a este mozno aj usetri :yes: , ja by som do turba nesiel... 301 s 1.6tkou bude uz vcelku delo a motoricky neznicitelne auto :yes: :yes: :yes:
27. 9. 2012 13:02
Re: Lion de Lyon
To auto není OK z jediného úhlu. Potvrdilo se přesně to co jsem psal přes pár měsíci. Jakmile se změní renderované promo fotky v realitu, celý auto půjde do kopru.
Na indický či jihoamerický trh to bude to pravé, sem nikoliv.
27. 9. 2012 13:02
Auto v topce
Ještě si pamatuji hýkaní ve zdejších diskuzích, jak to tahle 301 natře Rapidu ve všem. Podívám li se do interiéru 301, je to bída s nouzí, karoserie zrovna tak. :-!
27. 9. 2012 12:56
Re: Na západní frontě klid
Až na to, že Logan a Rapid nejsou vůbec konkurenti a Thalie je něco mezi.
301 vypadá jako lowcost poslaný proti Loganu, maximálně Thalii.
Minimálně designově a použitou technikou/výbavou
Avatar - nalimer
27. 9. 2012 12:50
Re: Děs běs
Predok odpoveda línií, ktorá prišla s novou 508 (a novým šéfdizajnérom). Jej sa prispôsobila 208 a 4008, príde s ňou 2008, 308 a nafaceliftujú sa ňou 3008, 5008 a RCZ. Facelift sa vyhol 108 a 807 (prvé bude mať nového nástupcu o 2 orky, druhé pre malý záujem o veľké MPV pôjde na smetisko dejín). Popri tom má prísť na trh veľký voz s podvozkom Citroena DS9 a veľké kupé
27. 9. 2012 12:45
Re: fotky
Dobrý den, nemáte pravdu, je to foceno na Canon 60D, takže v tom problém není. Na autosalonu je ale obecně hodně těžké něco (bez postprodukce) vyfotit kloudně, osvětlení není dobré. Pošlu fotografovi Váš příspěvek.
27. 9. 2012 12:44
Re: Na západní frontě klid
Je to lowcost který cíli na Logan,Thalia,Rapid. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
27. 9. 2012 12:43
Lion de Lyon
Mě se líbí, není to ničím výjimečné, ale nikde to není tápání. Zezadu mi to, nevím proč, připomíná takový nevinný Lancer. Zepředu, při horní hraně kapoty, zase starší Legacy. Tak jako tak, mimo běžného prohřešku malých levných aut - syndrom odtrhávající se karoserie od malých kol, je to naprosto ok. :yes:
27. 9. 2012 12:30
Re: Děs běs
Bych si dovolil nesouhlasit. Predek odpovida linii nove 206. Osobne mi prijde 301 lepsi ;-) Dulezita bude cena, pokud bude nekde okolo 260, proc ne ;-)
Avatar - positivemind
27. 9. 2012 12:08
Re: fotky
Lol, na tý trojce je občas něco pravda :-) rauty a tiskovky forever!
27. 9. 2012 11:58
Děs běs
Design je hodně subjektivní záležitost, ale podle mě je tohle hnus. Jak nějaká Lada. Rapid je minimálně o level víš!
27. 9. 2012 11:54
Re: fotky
1. Zrcadlovka je drahá
2. Zrcadlovka je těžká, kdo by se s ní tahal.
3. Novinář tam je do toho, aby posbíral reklamní předměty a kde co je zadarmo dobrého sežral. >:D
Avatar - KANKUNEN
27. 9. 2012 11:49
Maska
Ta nová maska vypadá s každým modelem hůř a hůř.
27. 9. 2012 11:48
fotky
Může mi redakce říct proč když jedete dělat reportáž na automobilový veletrh, tak tam pořizujete fotky nějakým levným kompaktem? Kvalita fotek teda prach, bída, utrpení. Copak nemáte v redakci zrcadlovku. Takovouhle aberaci má tak možná mobil nebo kompakt za 2000 korun.
27. 9. 2012 11:46
Na západní frontě klid
Východní móda dorazila do Evropy. Jako nástupce indické 206ky asi dobrý... ale to je tak vše [odkaz]

Nejsem si jist, zdali tohle má konkurovat levnější nižší střední nebo jestli to spíš necílí na lowcost jako Logan nebo Grandta