Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault vyprodává sklady: Mégane stojí jen 210 tisíc

Renault nárazově zlevnil model Mégane Generation o 70 tisíc korun.
Zpět na článek
2. 1. 2013 10:22
Re: Cena
Jo, jenomže je to pouhý Generatión, čili s normálním Méganem má společnou jen velikostní třídu a vizáž. A oproti základní Fabce už moc vepředu co do výbavy není.
Jediné plus je vnitřní prostor a jakž takž použitelný motor. Ale být o něco chudší a mít velké děti, možná bych o tomhle kousku uvažoval...
27. 11. 2012 10:39
Re: Výrobná cena
Jak píšeš, zrovna nová motory a převodovky jsou jedny z nejdražších položek vývoje. Takže levný vývoj určitě nebyl...
21. 11. 2012 00:11
slevy? nebo "slevy"
nabidka a ceny divne... koukam treba na Fluence 1,6 16V 81 kW/110 k Techno Feel
na web mesicrenault pry sleva 70000, celkem za 293 600 Kč
v aktuálním ceníku sleva 40000, celkem cena 294 900...(dobre + 13700 za metalizu)
jinak rozdil v autech nejak nevidim... tak kde je tech zbylych 15tisic co ma byt sleva dle webu? podle popisu jsem je nenasel (pack exception je dle ceniku zdarma, to navic neni)
ze by tu nekdo ohledne puvodnich cen a tim slev kecal?
20. 11. 2012 23:09
Re: CENOPÁD
"je-li vůz spotřebním zbožím, o to více je jásot nad snížením ceny nedůvodný." - ventilek jak vysity. :yes:
Avatar - Ronault.
20. 11. 2012 19:37
Re: CENOPÁD
Golf před více jak půl rokem nebyl výprodej dojíždějícího modelu, tehdy ještě byla G7 ve hvězdách.
20. 11. 2012 17:41
Re: Co dodat.....? To zamrzí
blue.sun: Potěší pochvala Clia, ale ta jednašestka v Mégane.......... ;-)
20. 11. 2012 17:40
Re: Co dodat.....? To zamrzí
já vím, já vím, že to by si člověk nikdy nic nekoupil, ale nas...... :'-(
20. 11. 2012 14:14
Re: CENOPÁD
jj. to je pohled na totez ale z jine perspektivy. Ber to tak, ze kdyby evropani vydelavali 2x vic nez ted a kupovali 1.5x vic aut nez ted, tak by se prodavalo i vice Meganu, i kdyz by v absolutnich cislech treba nesahal na produkci VW, ale stacilo by mu to na aspon nejaky zisk, kdyz uz by nebyl premiant tridy.

Problem je, ze je urcita kriticka hodnota objemu vyroby/ vytizenosti linek, kdy uz nejde produkovat auta v zisku. bud fabrika zavre tovarnu a vyplati silena odstupne zamestnancum, subdodavatelum atd atd atd anebo bude auta subvencovat a prodavat pod cenou a doufat, ze krize prejde a bude zase lepe. Bohuzel EU nejhorsi automobilky drzi, ony nekrachuji a tak ceny aut porad padaji a padaji... ted jde o to, kdy to cele praskne. Jak to tak vypada, tak se vsecko bude subvencovat az do doby, kdy se zacnou pokladat narodni ekonomiky, protoze Brusel ztratil posledni zbytky pudu kritickeho mysleni a sebezachovy..
Neni mozne, aby se v dobe krize a omezene poptavky drzela vyroba ve stejnem mnozstvi znacek a ve stejne skale modelu jak v dobe konjunktury, slabi musi pokrachovat, jinak nemuze dojit k obrode a nove konjunkture...
20. 11. 2012 14:07
Re: CENOPÁD
:-) ale umi to tak krasne podat.. sice se to neda cist, ale co veta, to basnicky skvost v jedinem neutuchajicim chvlozpevu na Koncern VW
20. 11. 2012 12:12
Re: CENOPÁD
Nemyslel jsem to absolutně, což je myslím z textu jasně patrné, nadvýroba zužuje evropu dlouhodobě a potýkají se s ní všechny značky, ale to nebyl smysl mého sdělení. Smysl byl ten, že se Megane u nás špatně prodává vzhledem ke své konkurenci, zatím na to dojíždí i Focus. Megane byl v Česku nahrazen jinymi auty a proto se ptám co je důvodem nekoupě, musí to mít v očích zákazníků nějaké objektivní důvody, samo i subjektivní. Ať design, cena, servis, velké konkureční prostředí atd.
20. 11. 2012 11:10
Re: CENOPÁD
To neni o tom, ze je Megane takovy nebo makovy, to je proste KRIZE z nadvyroby, v Evrope se auta vyrabeji a neprodavaji a neni to jen Recko, kde je mezirocni propad o 40 procent, ale podobna cisla ma treba i Spanelsko.. vlastne jedine zeme kde prodeje klesaji jen malo anebo stagnuji jsou GB a Nemecko a jeste par okrajovych, kde se auta tradicne prodavaji po kusech (jako jsme treba my).

Pokud jeste funguje trzni ekonomika, tak jednou slevni ten a podruhe onen a to az do te doby, nez pulka vyrobcu zkrachuje anebo odtahne pryc.
Dokud bude EU subvencovat, budeme mit levne Citroeny, Peugeoty a Renaulty, ale taky paradni dane a to jeste muzeme byt radi, ze neplatime Euroval jako bratia Slovaci >:D
20. 11. 2012 11:04
Re: Co dodat.....? To zamrzí
to by sis nikdy nemohl koupit nic. Octavka v zakladu stavala pres 600 tisic tehdejsich korun, kdyby jsi je misto toho investoval do zlata, ted ho prodal a znovu kupoval podobnou Octavii, koupil by sis jich asi tak 10 kusu.. no a co :-)

Ber to jako fakt a bud rad ze mas to co mas ;)
20. 11. 2012 09:46
Re: Slušný výběr
U Dacie bude asi nejvice zalezet, jakou cenovou politiku a jake produkty nabidne Lada a taky jak agresivne se na evropskem trhu zacnou prosazovat Cinani... oboji je ale spise strednedoba zalezitost.

Ja tu realne vidim prostor pro konkurenci, ani Thalie s cenovkou pod sto tisic neni pravdepodobne konecna meta, ktereho se vyvoj levnych aut dobere....
20. 11. 2012 09:41
Re: Slušný výběr
neni to analyza, to je trochu eufemisticky pojem, spise to je naznak prognozy ceskeho trhu s novymi vozy zalozeny na soucasnem vyvoji kupni sily naseho naroda a prebytkem aut letosniho modeloveho roku v autosalonech.

Evropa je mi sumak zhruba od te doby, co se k nam nevyplaci dovazet nova auta ze zahranici.

Jinak k Renaultu a jeho prodavani pod cenou... aktualne je firma vicemene sul nul (aktualni vyrocni zprava) z cehoz plyne, ze neprodukuji zadny zisk - jinymi slovy prodavaji pod cenou. Aspon ze maji ty objemy a nemuseji zavirat vyrobu ve velkem...
20. 11. 2012 09:17
Re: CENOPÁD
Snížení ceny asi nepovede ke zvýšení přitažlivost modelu, ale problém je v tom, že megane má dlouhodobě stagnující nebo spíš zhoršující se prodeje, tudíž je nasnadě naservírovat zákazníkům nižší cenu, přece jenom se nejedná o prémii, ale o standartní model nižší střední, to by mohlo pár zákazníku, kteří hledí na cenu, přesvědčit. Ještě jednou jsem se musel podívat, u nás od začátku roku celkově až 18té místo v prodejích, kupodivu je na tom špatně i Focus hned za ním. Sice se jedná o malý český trh, ale je vidět, že francouzi čechy nějak neumí poslední dobou oslovit tím, že je jejich auto stejně dobré jako konkurence a přesvědčit je ke koupi.
20. 11. 2012 09:06
Re: CENOPÁD
No VW měl minulý měsíc takový doprodej, kdy se dal sehnat Tiguan 1,4 TSI v našlapané výbavě (parkpilot, kamera, kožený volant atd.) za cenu 450.000,- Kč vč. DPH - cena u prodejce. Co se týče Meganu, tady jsem zvědavý, jestli se dostaví modelový rok 2013 opět s faceliftem. Někde jsem četl, že snad by měl být velmi podobný Cliu, potažmo Fluence.

Jinak na obranu GTI-ho - každý nemá nastudované nabídky automobilky, která k němu nepromlouvá, tudíž rozdíl mezi Generation a "normálním" Meganem nemusí postřehnout.
Avatar - Blue Sun
20. 11. 2012 08:54
Re: CENOPÁD
Jo, jo... u Mégane jsou to konce, ale když totéž dělá VW se skladovkami Golfu, je vše v pořádku. Aneb jak krásně převrátit vidění světa...
20. 11. 2012 08:26
Re: CENOPÁD
Další na řadě bude POLO. Pomalu se začíná vracet na místo kam historicky patří. V říjnu už nestačilo na stálici Fiestu a unikat začínají i P208 a Clio. VW však taky dobře ví, jak se dělá výprodej, tak snad ještě na chvíli oddálí souboj s Puntem v druhé lize.
Avatar - DRBNUTY
20. 11. 2012 03:16
Re: Wow
Lada patri rendliku...to Ti uz nevadi dedo? >:D
20. 11. 2012 00:11
OT: Nový Ford Kuga
Na stránkách Fordu je v sekci ceníky odkaz za novou Kugu.
[odkaz]
Vtipně se ovšem objeví ceník té dosavadní :-)
Nevíte někdo kdy má přijít do prodeje ta nová ?
20. 11. 2012 00:07
Re: CENOPÁD
Protiřečíš si, je-li vůz spotřebním zbožím, o to více je jásot nad snížením ceny nedůvodný. To samozřejmě nemá nic společného s tím, že ceny drahých aut jsou v jistém procentu vnímané jako "doporučené".
20. 11. 2012 00:04
Re: CENOPÁD
Není to sice diskusně podstatné, ale kupovat si ho tedy rozhodně nepujdu... :-| :-)
20. 11. 2012 00:02
Re: CENOPÁD
No, ten mégane ovšem není výprodej dojíždějícího modelu, je to festovní a aktuální renaultovská nabídka. Beru na vědomí, že je to naštěstí jen pár skladových kousků, jinak je zítra na diskusi vymeteno... >:D

Ano, cenový jemnocit ;-)
Avatar - Ji/Ri
19. 11. 2012 23:51
Re: CENOPÁD
....ale jdi ty brepto.... o peníze jde vždycky.... rozumím té rovině, o které píšeš...ale jsi v rovině nereálné. Auto je jen spotřební věc, sluha...nic víc. ....mazliky, které tu jsou pro opravdovou radost a vášeň, nechme stranou.... záměrně neřeknu žádnou značku, ale snaha o nejlevnější - mají všichni? .... i u Porsche dostaneš lepší cenu než ceníkovou.... někdy míň znamená víc...viz. tvé slohovky.... :-!
19. 11. 2012 23:08
Re: Jak je to s tou cenou?
No já to měl přesně opačně, chtěl jsem kupovat za hotové, ale nakonec jsem vzal nejmenší možnou část na úvěr, dávali k tomu navíc 3 roky záruky a celkový přeplatek je za tři roky asi tisícovka, když vemu výhodnější pojistku, kterou mi jinde za těchhle podmínek nenabídli, tak nakonec vlastně zaplatím míň. A to se vyplatí, jako celý Megane, který jsem koupil na jaře za cca. 315.000,- Kč, 1.6 16V Grandtour Advantage - vč. příplatku za metalízu, sadu zimních pneu, litých disků a parkovacích senzorů. Jak se teď na tu nabídku dívám, tak výhodnější než tehdy najít nemůžu:-). A s autem maximální spokojenost
19. 11. 2012 22:24
Re: CENOPÁD
Jestli pro tebe cena nehraje roli, tak az si ho pujdes kupovat, nech jim tam tech sedmdesat tisic od cesty. Urcite se zlobit nebudou.
Avatar - Ronault.
19. 11. 2012 22:14
Re: CENOPÁD
Trochu to přeháníš, tohle není cena Meganu reálná, je to asi 20, slovy DVACET kusů Meganu Generation, caps lockem GENERATION, čili neplnohodnotných Meganů (jiný podvozek, jiná továrna, jen základní motor, jiná technická řešení) v rámci výprodejové akce. Něco podobného dělá každoročně Opel v rámci 24 hodin Opel. A nebo Peugeot teď měl výprodej skladových vozů, kdy byly vyšší výbavy za cenu nižší, třeba 308 s HDI Allure se dala kopit za 320t, čili výbava vyšší než Dynamique Meganu, která stojí min. 40t více.

A dělá to i prémie, viz Audi a poslední akce na výbavový balíček plus doprodej skladovek za velmi velmi zajímavé ceny někde na úrovni Golf + 10-15t Kč (ty prémie za 600t >:D )

Naopak Megane reálně letos podražil, po faceliftu byla prvně zrušena výbava Advantage, teď ji zase zpátky zavedli, ale pro změnu ji toho chybí více než před faceliftem.
Megane stojí aktuálně velmi srovnatelně s Golfem, rozdíly jsou v řádu 10-20t.

Samozřejmě Renault umí udělat cenu na billboardu třeba těch 220t Kč, ale je to jen na úvěr a ještě k tomu Generation nebo pár kusů posledních skladovek.

A těch akcí bude ke konci roku, jako každoročně, přibývat, prodejci si nechtějí nechat na skladě ročníky 2012, které se po silvestru budou hned blběji prodávat a museli by s cenou dolů ještě více.

Ani mě nepřekvapí, jak se tady divíš nad reálnými cenami, ale že tady byl k mání před pár měsíci Golf s duální klimou, TSI, rádiem, 7 airbagy, Alu koly+zimními koly atd. za 290t kč (čili cena základního Meganu s man. klimou, atmosf. motorem, bez Alu kol atd.), to je normálka, to je ten CENOVÝ JEMNOCIT >:-[] >:D
19. 11. 2012 21:56
CENOPÁD
No... to jsou konce :-| Ovšem, daleko překvapivější, než cena méganu jsou některé diskusní názory. Zdá se, jako by snad snížení ceny přinášelo současně zvýšení přitažlivosti daného modelu. Tohle nechápu. Mezi méganem za dvěpade a méganem za dvědeset přece není žádný rozdíl. Je to stále to samé auto, akorát holt stojí o pár tisícovek méně.

Umíš si představit, že by tu obdobně, jako ty, někdo zase jančil nad tím, že panamera sundala cenovku o třipadesát? Totiž auto, to pro tebe má být hodnota v rovině auta, nikoliv v rovině jeho ceny. Jestli auto stojí dvěpadě, třidvacet, či devět set jedenáct tisíc přece není rozhodné. A pak, jestliže je pro tebe motivací pro adoraci nějakého modelu jeho nižší cenovka, stala se někde v tvé garážové výchově systémová chyba. Potřebuješ restart. Nutně.

Přitom je to tak jednoduché. Kolem tří čtyř stovek se láme (sub)kompaktní lowend v (sub)kompaktní mainstream. Kompaktní prémie jede někde kolem šesti set a výše. Ve střední jedeš buď mainstream za cca 600 a výš nebo prémii za 800 a výš. Nebo jedeš vyšší střední od miliónu. Jistě, v prémii. Toto je těžiště nákupů aut u drtivé většiny populace, jezdící nová auta. Tak si nestahuj slipy, brod je daleko. Hodně daleko. Tedy, jestli se chceš jednou pěkně povozit.

P.S. Kruté, co? Kde tohle může končit? :-(
Re: Wow
Upřímnou soustrast, pokud můžeš takto uvažovat. Pokud chceš slušné auto za 200 tisíc, kup si Ladu.
Re: Levno
"Většina produkce" nejsou rendlíkovské nekvalitni kreautury. Rendlík Megere je i za 99 tisíc korun moc drahý... :no:
Avatar - twistedTSD
19. 11. 2012 20:47
Wow
Tak to vypadá na naprosto perfektní nabídku. Chtít teď koupit nějaké slušné nové auto kolem 200 000, tak snad ani není co řešit. :yes:
19. 11. 2012 20:43
Re: slušný
říkej tomu klidně malé auto, ale když se dozadu vejdou 3 průměrné osoby v pohodě vedle sebe a do typického auta nižší střední - Octavie - se sotva vejdou dva, tak tomu prostě nemůžu říkat malé auto :-)
19. 11. 2012 20:41
Re: Jak je to s tou cenou?
platí jen pro ceny, u kterých je hvězdička. Jinak nevím jak Thalia, ale já nedávno zjišťoval financování (3-4roky) na Fluence a tam mi to pro všechny případy akontace připadalo velmi výhodné
Avatar - twistedTSD
19. 11. 2012 20:21
Re: Za ty prachy...
Pleteš si Renault s PSA. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
19. 11. 2012 20:09
Re: Levno
Nevím, jestli myslíš opravdu práh, nebo tu lištu na boku dveří, ale ani jedno není důvod, proč jsem z nového Clia zklamaný.
19. 11. 2012 18:58
Re: Slušný výběr
Čakaj, ale prísť nemusí. Citroen už aspoň u nás zdražel, v priemere o cca 600,-€. A ostatní pôjdu hore tiež.
19. 11. 2012 18:45
Jak je to s tou cenou?
Copak pod tím seznamem na www.mesicrenault.cz dělá ta poznámka "* Ceny a nabídka platí při financování Renault Finance."? 8-s
Nabídky s tímhle textem mi chodí do schránky pravidelně a rovnou je vyhazuju, vola ze sebe dělat nenechám. Obzvlášť špeky jako Thalie se 70.000 slevou na úvěr (přeplatíte 150.000) stojí za to.
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 18:26
Re: Slušný výběr
"Jsem zvedavy, na kolik jsem se spletl" - hodně.
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 18:24
Re: Výrobná cena
A kdo to nedělá? Celé VW je jedna velká skládačka nejrůznějších dílů všeho možného vývojového stáří...
Avatar - Ronault.
19. 11. 2012 17:24
Re: Slušný výběr
Tak v za těch cca 350-360t byl v akci prodejce taky k mání s tímhle motorem. ;-)
Avatar - Ronault.
19. 11. 2012 17:22
Re: Za ty prachy...
Myslíš, že asi těch asi 20-30 aut, co měl Renault v ČR v akci jej položí? >:D
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 16:50
Re: Co dodat.....? To zamrzí
Mě ani ne, protože se v Cliu Grandtour cítím oprotí Méganu líp. Taky jsem vybíral z téhle dvojice, ale Mégane je uvnitř nakonec docela klaustrofobní, ač je vnitřně větší. Ta malá boční okna ovšem kazí všechen dojem. Ale to není jen Mégane, i většina dnešní jiné produkce je podobná.
Avatar - STi 2008
19. 11. 2012 16:48
Re: Levno
Mi se nové Clio v modré pastelové líbilo moc, a v interiéru taky. Konkrétně prahová lišta je hezký detail! Ale- každému se líbí něco jiného.
Avatar - STi 2008
19. 11. 2012 16:44
Re: Slušný výběr
Jak jste na to přišel, že pod cenou neprodá Renault ani ťuk?? Vlastní názor? Vím-li, fluence u taxikářů zdárně poráží střední třídu, viď Alberte, a megán také nemá špatnou cenu, uvážíme-li, jeho motor 1,2 TCe. Thalia je svým způsobem evergreen a o Dacii ani nehovořím,
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 16:43
Re: slušný
Tak ono původní Kangoo je taky řádný prcek, mělo jen lehce přes čtyři metry. Až současné narostlo více do délky i šířky. Tedy víceméně stále malé auto. Logan samozřejmě JE větší, než Thálka, ale zase ne výrazně, jako třeba z Punta vycházející Linea (4,4 metru).
Avatar - STi 2008
19. 11. 2012 16:39
Re: Rendlík se svíjí v křečích
Já myslím, že už jeho nick hovoří za vše.... A sice -přání otcem myšlenky! ;-\
19. 11. 2012 16:37
Co dodat.....? To zamrzí
V červnu jsem si koupil grandoura Clio za 220 tis. a dnes tohle :-( :-(
19. 11. 2012 16:28
Re: Rendlík se svíjí v křečích
Ty se svíjíš v křečích když seješ na záchodě, dědku pomatenej.
19. 11. 2012 15:53
Re: Levno
Ten, kdo to má v hlavě srovnané si hlavně zjistí cenu za kterou se prodává většina produkce a nebude si kupovat to, co je drahé jen u nás a venku je to ještě levnější než to hodně levné u nás. Ale to je na tebe asi už moc složité.
19. 11. 2012 15:49
Re: Slušný výběr
To je analýza českého trhu nebo to platí celoevropsky? Co víš o cenách a slevách v Evropě?
Re: Levno
Ten, kdo to ma v hlave srovnane, si vzdy pripomene starou pravdu: "nikdo neni tak bohaty, aby si mohl dovolit kupovat levne veci!" :no: :no: :no:
19. 11. 2012 15:09
Re: slušný
já bych neřešil ani tak rozvor jako platformu - většina "papírových honičů" si myslí, že Logan je převlečená Thalie - problém ale je, že Thalia je sedan od Clia a Logan stojí na B0 - původně pro Renault Kangoo. Ono když se koukneš na ty auta vedle sebe, tak Logan je větší ve všech směrech. Ve všech možných statistikách je Logan uváděn v nižší střední. Nicméně mýlit se můžu :-)
Avatar - gld
19. 11. 2012 14:29
Re: slušný
Nie že "papierový honič". Ako inak chceš definovať veľkostnú kategóriu auta ak nie..hm, no neviem, veľkosťou? :-O

Definuj mi tvoje chápanie pojmu "celkové usporiadanie auta", pretože ani za boha nemôžem prísť na to, ako to myslíš. Že je logan sedan? Rovnako ako thalia? Rovnako ako BMW 7?

Logan je rozmerovo jasná nižšia stredná. Že ostatné parametre, ktoré sa európanovi s kompaktným segmentom spájajú (ako kvalita spracovania, ponuka motorizácií a príplatkovej výbavy) nespĺňa nie je predmetom diskusie.

Na ilustráciu prikladám nameraný pozdĺžny priestor na zadných sedadlách. K porovnaniu poslúži prototyp c segmentu v európe- vw golf:

Golf: 610/920 mm
Logan: 650/880 mm
19. 11. 2012 14:09
Re: Rencku držím palce
pokud bude rencek zavirat fabriky v zahranici a drzet zuby nehty vyrobu ve Francii, tak nepredstavuje pro Hyu/Kia ani papirovou konkurenci. Nasi lidi vyrobi za ctvrtinu penez co frantici a mozna jeste v lepsi kvalite...
19. 11. 2012 14:05
Re: Slušný výběr
Renault uz jinak nez pod cenou neproda ani tuk.

V Evrope je momentalne nejbrutalnejsi nadvyroba aut za poslednich 20 let a ty mas strach, ze v by v lednu neprisli temer vsichni vyrobci s akcemi "jiz od" ?

Vzdyt s tim prichazeji kazdy rok a letos ocekavam naprosty cenovy masakr.
Oni totiz ani neprodaji ani vsechny ty Megany letosniho modeloveho roku ani za tech 210 tisic KC - to je muj nazor.

A slevneni modelu cekam i u Forda, Fiatu, Peugeotu, Citroenu, Opelu a dalsich potapejicich se znacek. Naopak necekam velke slevy u Dacii, Kia a Hyundai, ktere zasadily cenam aut na evropskem trhu nejvetsi uder a taky necekam slevy u VW group jejichz prodeje dlouhodobe spise rostou...
Ceny taky budou drzet premiovky, mozna BMW by mohlo drobatko slevnit, ale spise jen nahodi za stejne penize trosku lepsi vybavy... Jsem zvedavy, na kolik jsem se spletl :-)
19. 11. 2012 13:54
Re: Slušný výběr
Nemyslím si, teď jde hlavně o to, aby se vyprázdnily sklady. Předpokládám, že Renault nechce vyrábět pod cenou, na sklady taky ne, a tak raději nechá svoji pracovní sílu, která se vyrábí pro EU, odpočívat.
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 13:49
Re: slušný
Achjo, další papírový honič :-(
Rozvor je k ničemu, když celkové uspořádání je prostě malé auto. Velikostně je Logan blízký Thalii, která je jednoznačně sedan z malého auta (Clio). Stejně tak Honda City, ač dlouhá, je sedan od Jazzu, podobnou strategii měla i Škoda s Fabií a Fiat s Lineou (Punto). To, že jsou někde zadní kola o kousek dál či blíže, ještě nic ne9li tomu Logan MCV kombi střední třídy, protože má rozvor 2,7 metru?
19. 11. 2012 13:14
Re: Slušný výběr
Vzhledem k pokracujici krizi si myslim, ze podobnych nabidek bude v blizke budoucnosti jeste mnohem vice, pockal bych na leden-unor na rok stara auta.
19. 11. 2012 13:12
Re: Rendlík se svíjí v křečích
u peugeotu a citroenu nestoji otazka" jestli by mely zkrachovat", ale spise "kdy zkrachuji."
A duvod proc by mely zkrachovat je jasny... pokud ma EU jako celek jeste par let fungovat, je treba nalit si konecne cisteho vina, zastavit ekofasisticke besneni a zastavit zvracene udrzovani ztratovych podniku v nekonecne agonii. Za penize, ktere stat ukradne tem uspesnym a zisk produkujicim.
Avatar - Pekelná Micinka
19. 11. 2012 13:06
Levno
Megane je ok, v neGeneration a ideálně v kombi. Před pár dny jsem však zběžně viděl nové Clio. A jsem zklamaný. Naživo to prostě nefunguje tak jak má, neměl jsem čas ho prohlížet, takže nechci dělat unáhlené soudy, ale na to, že byl v té červené metalíze, ve které mu to na fotkách docela sluší, tak dojem tedy moc neudělalo.
19. 11. 2012 13:03
Re: Výrobná cena
Nové motorizace, převodovky to možná jo, ale nápravy, technika, podvozková platforma je z MII. Koukal jsem na to v dialogysu. Renault to dělá hodně často (viz. Clio IV, Laguna III..)
Avatar - gld
19. 11. 2012 12:53
Re: slušný
Blafy.

Logan má rázvor cez 2600 mm a to s prehľadom stačí na zaradenie do kategórie "nižšia stredná trieda".

Sandero má kratší rázvor a označiť ho ako hatch loganu je bolestivo nepresné zjednodušovanie.
19. 11. 2012 12:43
Re: Výrobná cena
můžeš to upřesnit? něco se tam mezigeneračně určitě převzalo, ale Megane III je určitě dost svébytný vůz. Plus nové motorizace, nové převodovky a pod.
Avatar - Blue Sun
19. 11. 2012 12:42
Re: slušný
Logan není nižší střední (segment C). Nikdy ani nebyl a ani nebude. Sice je možná dlouhý, ale ostatními parametry vychází z malého vozu (segment B). Ostatně, hatchback od Loganu je Sandero, což je malý vůz jako vyšitý.
19. 11. 2012 12:31
Re: Výrobná cena
Na vývoji se dá docela ušetřit. Celkový Megane III (nutno rozlišovat Megane a Megane generarion, to jsou dva různé vozy) mají shodnou techniku jako Megane II. Samo, že náklady na vývoj jsou i tak vysoké, ale v porovnání s tím, že by se vše vyvíjelo od znova to je velký rozdíl.
19. 11. 2012 12:29
Re: Za ty prachy...
Renault nekrachuje... 8-s
19. 11. 2012 12:25
Re: Výrobná cena
zabudol si na najvacsiu cast. VYVOJ> vyvoj auta su neskutocne prachy ktore sa musia behom vyroby zaplatit..
19. 11. 2012 12:24
Re: Rendlík se svíjí v křečích
ty by si mal radost keby renault skrachoval? Este ktore automobilky by mali skrachovat?
19. 11. 2012 12:15
slušný
Byl jsem se podívat na Fluence Techno feel a z těch 294 mi nabídli dalších 20t slevu, podle mě to je bezkonkurenční nabídka :yes:

Jinak auto nižší střední nikdy nestálo míň? Co Logan? ;-)
Avatar - sargis
19. 11. 2012 11:26
Re: Výrobná cena
Kdesi som cital taku studiu (ale to bolo uz dost davno) ze materialy a vyroba auta stoja okolo 30-45% ceny. Potom platy, marketing, preprava a konecna marza...
Avatar - gld
19. 11. 2012 11:09
Výrobná cena
Až pri super výpredajových akciách sa človek zamyslí, koľko vlastne stojí automobilku výroba takého auta. Keď jedno z najlacnejších áut nižšej strednej triedy zlacnie na drzovku o 70 000 tisíc a ešte sa to každému oplatí ;-)
Avatar - KANKUNEN
19. 11. 2012 11:00
Rencku držím palce
Nasaď Renaulte nový ksicht a prodávej to níž než korejci a budou v rejži. Všechno by bylo fajň, ale HK se dělá u nás a na Slovensku, takže vlastně ať to tak není.
19. 11. 2012 10:58
Re: Slušný výběr
Taky jsem se díval minulý týden, a nejlepší pecky jsou už fuč, to je jasný, ale stejně bych si tam dokázal vybrat. Hlavně když si vzpomenu, za kolik jsem kupoval Megoše v sociálním základu v roce 2005 a co bych za to mohl mít teď :*) :-)
Avatar - Ozzman
19. 11. 2012 10:33
Re: Slušný výběr
No, mě přijde, že ta nabídka je už slušně vyzobaná:D Moc Megánú jim tam už nezbylo >:D Jinak určitě zajímavá nabídka, kdybych chtěl nový auto v téhle cenové relaci.. :yes:
Avatar - Emel
19. 11. 2012 10:24
Slušný výběr
Je tam Megane Grandtour s 1.2TCe v krásné modré asi za 350, taky pár Lagun s 4Control mírně nad 500... docela slušný výběr.
19. 11. 2012 10:19
Cena
Za ty peníze je to dobrá nabídka. Je to cena srovnatelná s ne příliš vybavenou Fabíí. Klidně bych do toho šel.
19. 11. 2012 09:59
Za ty prachy...
...asi není co řešit! Na druhou stranu-pak to nemá krachovat ;-\
19. 11. 2012 09:57
Re: Nič okrem Meganu by sa teraz nemalo predávať, či?
Ale hybaj. V nizsej strednej sa mesacne predaju v CR radovo tisice aut. V ramci tejto akcie bolo na trh ponuknutych len okolo 30-40 aut Megane generation o ktorych je clanok. Su sice zlacnene aj dalsie verzie Megane, ale tam uz tie zlavy nie su tak neodolatelne ako pri generation a zlavy ma aj konkurencia.

Renault mozno na jeden mesiac vyskoci v rebrickoch predaja o 1 az 2 miesta vyssie a to je cele.
Avatar - jozephko
19. 11. 2012 09:37
Nič okrem Meganu by sa teraz nemalo predávať, či?
Ak by platilo, že ľudí pri kúpe auta zaujíma hlavne cena, tak by sa v nižšej strednej triede teraz predaje mali zastaviť. Samozrejme okrem Megana. :-) Uvidíme...