Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v listopadu 2012: Nejprodávanější velké terénní vozy, SUV a pickupy

Velká terénní auta a SUV připomínají stojaté vody. První pětka je prakticky stejná jako v říjnu. A v pickupech byl Amarok od VW neohroženým králem.
Zpět na článek
27. 12. 2012 19:21
27. 12. 2012 19:35
27. 12. 2012 19:53
27. 12. 2012 20:02
28. 12. 2012 17:43
27. 12. 2012 23:01
28. 12. 2012 03:37
28. 12. 2012 17:37
27. 12. 2012 17:42
By me zajimalo
proc ma redakce v obrazku novy pathfinder kdyz se tady jeste (a asi zatim vubec) neprodava - takovej malej detail ale prece..........
Rozbalit vlákno
8
27. 12. 2012 17:58
Re: By me zajimalo
no, je to tak, opravdu, je to tak... tak jak to je?
Avatar - pelikoš
27. 12. 2012 18:13
Re: By me zajimalo
asi to dlouho trvat nebude a prodávat se bude buď jako nissan nebo infiniti (JX tedy po novu QX 60) ikdyž si myslím,že to bude spíše náhrada za x-trail přestože se v usa prodává jako pathfinder
27. 12. 2012 18:15
Re: By me zajimalo
Podle mě je to jen ilustrační foto dané kategorie a nemá smysl řešit, kde se to prodává a kde ne. Naopak to asi byl záměr, aby se ukázalo nové neokoukané auto.
Avatar - PeterLuk
27. 12. 2012 18:24
Re: By me zajimalo
Niekde som čítal rozhovor(auto.sme/autožurnál), že sa vraj tento Pathfinder v Európe predávať nebude:
[odkaz]%e2%80%9ena-s…
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 19:39
Re: By me zajimalo
tu to mas:

[odkaz]

pathfinder v eu skutocne nebude... po accorde dalsie japonske negativne prekvapenie...
Avatar - PeterLuk
27. 12. 2012 19:50
Re: By me zajimalo
Citujem rozhovor s riaditeľom Nissan Sales CEE Philippe Saillardom pre Autožurnál:
"AKÚ BUDÚCNOSŤ MÁ PATHFINDER, KTORÉHO ŠTÚDIU STE PREDSTAVILI V AMERIKE? PRÍDE AJ DO EURÓPY?
Nie. Ako viete, v súčasnosti ponúkame Pathfinder, ktorý vyvinuli špeciálne pre európsky trh, a to z jednoduchého dôvodu, ktorým je naftový motor. V Európe je turbodiesel základom, ktorý musí spĺňať Euro 5 a ten sa nedá len tak jednoducho vložiť do podobného auta. Keďže máme 3.0 l V6 diesel, ktorý sme vyvinuli spolu s Renaultom a štandard Euro 5 spĺňa a zároveň máme produkciu Pathfinderov v Barcelone, nechystáme sa to v blízkej budúcnosti zmeniť. Americký Pathfinder je teda úplne iné auto, než to, čo ponúkame v Európe."
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 20:03
Re: By me zajimalo
je to skoda ze do eu nepride.... lebo nahodou vyzera celkom europsky :-(
Avatar - twistedTSD
28. 12. 2012 14:23
Re: By me zajimalo
Ale už vůbec nevypadá jako...Pathfinder.
27. 12. 2012 18:53
AMAROK - nejprodávanější off-road !
V absolutním pořadí by se umístil na 5. místě, to je velice slušné. Až za ním jsou auta jako Jeep Grand Cherokee, Audi Q7, Toyota LC, všechny Land Rovery... Kdo by před pár lety řekl, že nejprodávanějším rámovým autem bude výrobek VW ??? Co dělají vývojáři Nissanu Patrol, Mitsubishi Pajero...? Toyota sice prapor opravdových aut do terénu stále řadou Land Cruiser drží, ale začalo se proslýchat, že nástupce 150-ky bude možná mít samonosnou karoserii (rozhodnutí snad zatím platí pouze pro dvojče od Lexusu) - to by byl začátek konce, stačí se podívat jak dopadl Nissan a Mitsubishi.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 19:31
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
ono tvrde a prave "offroady" miznu aj z europskych automobiliek.... ani discovery uz nie je to co kedysi.... a ani range rover nie je uz taky pravy a pracovny terenak ako dakedy - ved kto s nim pojde do terenu? nikto..... na realnu pracu a vyuzitie je pridrahy - stala sa z neh odraha imidzovka na paradu.... ked pride novy defender tak to vidim tak ze klasicke offroady uz vymru uplne.... ostane len hranate stare G-ecko a Wrangler... aj ked verim ze Defender nepokazia... nezasluzi si to.... nuz uvidime... trieda klasickych terenakov zrejme vymrie.... podla mna ostanu uz len pracovne pickupy..... pre dnesne automobilky vlastne nema zmysel vyrabat uz klasicke terenaky ako ich pozname zo starych cias..... ostanu asi uz len pickupy s korbami nadstavbami a pod.... skoda.... lebo kalsicke offroady mali vzdy svoje caro a akysi punc jedinecnosti... ked vidim stary dobry patrol tak si vzdy povzdychnem.... dnes je to sama X6tka X5ka same premotorovane obludy a nadherne ofroady miznu.... zlate casy automobilovej ery su uz davno prec.... kedysi to nebolo len o rozmerocha vykonoch ale bolo to hlavne o praktickosti ucelnosti a kvalite a auta mali charizmu..... skoda reci.... dnes je to o nicom
27. 12. 2012 22:01
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
Nezapomínat na Iveco Massif, není to masovka, ale opravdový off-road to rozhodně je. I když u nás jsem ho nikdy neviděl :-)
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 22:19
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
pravdu mas...massifa som vynechal.... ja som ho videl len raz a v takej bezovej farbe a vyzeralo skutocne monstrozne... a jedinecne :yes: bohuzial je to v eu skor kusovka... to znamena auto ktore realne clovek niekedy ani za cely zivot nestretne....

z eu terenakov sme tu kedysi mali aj lambo LM002 ale to bola asi taka ista kusovka ako bracek massif....
28. 12. 2012 03:28
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
Massif už se nevyrábí. Stavěli ho ve Španělsku u Santany a ta loni skončila. Santan u nás jezdí dost (mám na mysli PS-10), Massif jsem potkal také jednou a mám jej zdokumentovaný :-)
28. 12. 2012 07:16
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
Štěstlivče :-) já zatím neviděl ani Santanu (jak auto tak kytaristu) :-)
Avatar - Machýrek
27. 12. 2012 23:46
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
Mraky lidi v Cesku zrovna takove auto potrebuje, tim to je :yes:
28. 12. 2012 00:13
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
Schpnost ludi kupovat VW v tomto regione je nekonecna. Pre 95% vlastnikov takych aut je to aj tak iba imidzovka, takze jedine by Japonci mohli spravit to, ze by zlepsili svoj image u tej skupiny ludi, co taketo auta nakupuju na image. Nic viac spravit nemozu. Hilux uz lepsi nemoze byt, moze mat jedine maksie plasty, mensie spary a miliardu doplnkov za 3214,53Kc
Avatar - ZoomZoom
28. 12. 2012 00:43
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
U Toyoty LC nezapomínat na řadu 200 (V8)! Popravdě nedokáži si představit, prodávat tak velké auto určené převážně na mimoevropské komunikace bez žebřinového rámu.
Dvoustovku sedlám už skoro druhý a nevyměnil bych jí za nic. Faktem ale je, že oproti 100 dost zcivilněla, takže je to takový skorooffroad.

No a pak tady máme HJZ 78 a to je o úplně něčem jiném... :yes: :yes: :yes:
Avatar - tomtoylc
28. 12. 2012 17:42
Re: AMAROK - nejprodávanější off-road !
presne tak rada LC 100 a 70 sa ešte stále vyrábajú ... veľká škoda, že kúpiť sa už nedajú a ked áno tak za nehorázne peniaze :-|
... to sú totižto králi offroadu !!
... ako spomenul topper1982 ... ak nástupca rady LC150 príde o rebrinový rám tak to bude koniec povestnej ikony ;-\
PS : sa divím, že si ľudia ten amarok kupujú
... ešte, že európa nie je celý svet >:D
Avatar - pelikoš
28. 12. 2012 07:30
Re: NISSAN PATROL
vývojáři nissanu nespí,ale asi by v zelené evropě neospravedlnili motor 5,6 byť s přímým vstřikem [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 19:08
ML - opat parada
mercedes opat na spici , tam kde ma byt :yes: gratulujem :yes:

prekvapil ma aj relativny uspech modelu grand cherokee ktory predava dvakrat tolko ako jeho mensi model wrangler ale nechal za sebou aj take mena ako discovery, land cruiser alebo pajero.... ani XC90 uz nestiha... zaujimavy vysledok pre jeep :yes: teda skor len pre grand cherokee ;-) wrangler este ma co dohanat.

v tabulke mi chyba klasicky velky range rover... neviem kde sa vyparil.... pokial viem predal 2 auta za november.. takze za taketo tabulky musim dat opat palec :no:

negativne prekvapil nissan navara.... neviem ci je to dosledok niekdajsieho neslavneho crashtestu ale odvtedy sa predaje skutocne prepadli a dodnes su slabe ;-\ pritom nissan terenaky vzdy vedel.... skoda
Rozbalit vlákno
3
Avatar - bigsoul
28. 12. 2012 10:09
Re: ML - opat parada
Keby si sa poriadne pozrel na spici je BMW :yes:
Avatar - 3_diamanty
28. 12. 2012 16:07
Re: ML - opat parada
velke SUV:

GL plus G plus ML = 584ks

X5 plus X6 = 581ks

ak spravne ratam na cele velkych SUV je v cechach mercedes :yes:
Avatar - Armin Tamzarian
28. 12. 2012 11:56
Re: ML - opat parada
Nemám pocit, že by XC90 nestíhala. Auto představené v roce 2002 má za letošních 11 měsíců prodaných/registrovaných 169 kousků...to je myslím velmi slušný výsledek :yes:
Avatar - romgator
27. 12. 2012 19:21
Jeep
ten mě i tento měsíc velmi potěšil. Vedlo se jak Grand Cherokee tak i Wrangleru. Překvapením je pro mne Isuzu se svým D Maxem. 11 kousků za jeden měsíc, to je úctyhodné. Když přihlédnu k tomu, že se do té doby v průběhu roku prodaly jen dva kousky. No a na konec čínský Gonow. I ten si svého kupce našel.
Zajímalo by mě, jak se prodávají u nás v čr třeba Ssangyongy. Nějaké čísla ze statistiky by mě docela zajímaly.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 19:35
Re: Jeep
mozno si nejaka firma kupila par D-maxov a zahada je vyriesena... :yes: zvlast pred koncom roka mohli byt rozne zlavy na skladove kusy a pod... ved aj l200-ky aj amaroky ... vlastne vsetky pickupy sa predavaju vacsinou do firiem ako pracovne naradie..... malokto si kupi pickup pre osobnu potrebu.... takze ak nejaky pickup v predaji zahadne vyskoci da sa ocakavat ze to bude nejaky "firemny nakup" .....
Avatar - PeterLuk
27. 12. 2012 19:53
Re: Jeep
Mňa by hlavne zaujímalo kto kupuje tých Číňanov. Dovozca? :-!
Avatar - 3_diamanty
27. 12. 2012 20:02
Re: Jeep
mozeme spekulovat.... ;-)
Avatar - romgator
28. 12. 2012 17:43
Re: Jeep
Budeš se divit, ale já znám dva lidi, kteří mají pick up v luxusnější verzi a rozhodně nepodnikají ve stavebnictví nebo něco takového. Mají ho jako rodinné auto. Jeden má fungl nového Rangera od Fordu a ten druhý má Mitsubishi. Jo a moje kolegyně měla ještě před měsícem a něco Great Wall Steed. Tedy jestli ti ta čínská značka něco říka.
Avatar - Barrichello
27. 12. 2012 23:01
Re: Jeep
Jeep boduje. Taky z toho mam radost.
28. 12. 2012 03:37
Re: Jeep
Statistiky uvádějí od ledna do listopadu 14 nových registrací SsangYongů, z toho 12 Korand a jeden Rodius. Ten poslední kousek nelze u SDA dohledat, co to bylp zač. Je pravda, že do žebříčku se mi většinou nevejdou.
Avatar - romgator
28. 12. 2012 17:37
Re: Jeep
Děkuji za info. Předpokládám, že jste z redakce auto.cz, Ssangyong není zase až tak časté auto. Proto mě zajímalo, jak si stojí na trhu v čr, když čínský Gonow jich prodal 8.