Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Octavia Combi III: První statické dojmy

Automobilový svět zatím zná jenom několik málo fotografií, my jsme si však novou Škodu Octavii Combi již prohlédli naživo a poctivě změřili. Co jsme zjistili?
Zpět na článek
27. 2. 2013 07:18
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
27. 2. 2013 13:43
27. 2. 2013 16:27
27. 2. 2013 16:30
27. 2. 2013 02:17
27. 2. 2013 13:45
27. 2. 2013 13:48
27. 2. 2013 09:34
27. 2. 2013 09:43
neregistrovaný "HTPkiller"
27. 2. 2013 12:25
28. 2. 2013 14:20
27. 2. 2013 12:05
27. 2. 2013 13:37
27. 2. 2013 16:26
27. 2. 2013 16:31
27. 2. 2013 17:29
27. 2. 2013 00:15
Nádhera , tohle bude trhák
Combi Octavia se opravdu povedla a myslím si že bude prodávanější než krátká verze. Chce to ale velká kola , 1.4 TSI nebo 1.8TSI a diodová světla. ;-)
Rozbalit vlákno
1
27. 2. 2013 08:58
Re: Nádhera , tohle bude trhák
Vypadá opravdu dobře a nejen na fotkách, dojem v reálu je stejný. Prostě povedené auto :yes: :yes: :yes:
27. 2. 2013 00:53
Elektrické zavírání vrat
to je docela milé překvapení, Superb začíná vypadat jak chudý příbuzný.
Rozbalit vlákno
3
27. 2. 2013 08:38
Re: Elektrické zavírání vrat
Taky si myslím ,té elektroniky ,asistentů všeho možného se mi zdá až moc.Chápu ,že to jde dopředu ,lidi chtějí za málo pěněz hodně muziky,ale tohle všechno je už v Superbu ,tak nevím ,ale sem zvědav na fejs Superbu ,tam dají potom co? Infrakamery a elektroniku z vyšší?
27. 2. 2013 15:18
Dokonce mám zato, že co se týče různých asistentů a elektronických vynálezů, Superb za Octavií paradoxně zaostává.
27. 2. 2013 17:15
Jj, O3 ve slušné výbavě a se slušným motorem je prostě kladivo na mainstreamovou střední třídu. :-)
27. 2. 2013 01:15
Je to čím dál lepší
Zprvu se mi O3 ani nějak moc nelíbila, ale teď je to krásné auto. Designéři tohle ale asi chtěli - první dojem nemusí být nic extra, ale hned tak se to neokouká.
Kombík je snad možná i hezčí než liftback, což je trošku zvláštní.
Když si O3 porovnám z profilu s O2, tak je to jak nebe a dudy - O2 najednou působí jako auto z 90. let naproti tomu O3 jako luxusní moderní vůz.
Pěkný, pěkný! Hlavně ať se to prodává - těží z toho naše ekonomika a tudíž i my všichni :-)
Rozbalit vlákno
23
27. 2. 2013 07:18
Re: Je to čím dál lepší
Chlape, tvoja autenticita je asi taka ako uprimnost politika.

Ceska ekonomika tazi z predanej Octavie presne tak, ako tazi z predanej i30.
27. 2. 2013 08:26
Tovje poslední věta je špatně. ;-)
27. 2. 2013 08:49
Rozveď to trochu.
27. 2. 2013 08:50
Na škodvoku je navázaných podstatně více subdodavatelů z ČR (českých firem) než na jakýkoliv Hyundai. Řádově. ;-)
27. 2. 2013 08:54
Tak to dokaž ,podle mě si napsal blbost.
27. 2. 2013 09:05
Podle mne, jsi napsal blbost ty. ;-)
Podíl tuzemských dodavatelů škody byl kdysi před nekolika lety cca 63%. Hyundai se tím nikde nechlubí, protože se není čím chlubit.

Rozdíl mezi námi je ten, že já vím, ty jen tápeš. ;-)
27. 2. 2013 09:11
Neznám přesná čísla (ty určitě taky ne), ale myslím, že pro Hyundai ČR bude logičtější i výhodnější si hledat subdodavatele na tomto kontinentu. Stejně jako pro Škodu - Auto.
27. 2. 2013 09:14
Tak to neznáš Korejce. Ti si rozdělují prácičku mezi sebou.
A jestli jsi nikdy nejel kolem Nošovic, tak jsi asi taky neviděl ty stohy lodních kontejnerů od jejich "tuzemských" dodavatelů. >:D

PS: V Hyundai mám pár známých, vím jak to tam chodí. ;-)
27. 2. 2013 09:35
Teď jen polemizuju, ale myslím, že biznis je biznis a těžko by asi manažerovi prošlo, že nakoupil díly dráž v Korei jen proto, aby naplnil nacionalistické choutky.

Kontejnery jsem neviděl, ale asi si něco dovážet budou. Proč ne?
27. 2. 2013 10:48
Korejská mentalita, je v mnoha věcech nelogická. Věř tomu, že tam dodává mnoho firem, které jsou podstatně dražší než konkurence z Čech. Cena opravdu není pro Korejce ten určující parametr. ;-)
27. 2. 2013 13:43
"Korejská mentalita, je v mnoha věcech nelogická."

Tento svet nestoji na logike. A urcite nestoji na tvojej ci mojej logike, ani na nasom pohlade na korejsku, mexicku ci cesku logiku.

"Cena opravdu není pro Korejce ten určující parametr."

Toto tvrdenie nemas sancu dokazat. Absolutne ziadnu sancu. Okrem ineho aj preto, ze nemas pravdu.

Zmyslas presne tak, ako rednecks z juhu USA - buy American! A tak si radsej kupia Ford Fusion vyrobeny v Mexiku ako Toyotu Camry z Kentucky. V Camry je inak percentualne vyssie zastupenie dielov z USA nez vo Fiusone. A potom svoje zmyslanie pripisujes Korejcom.

Okrem toho, ako consumer si kupim to, co vyhovuje mne, bez ohladu na to, ako zmysla manazer, co nosi na sebe predavac a ci bolo auto vyrobene na Marse imigrantom z Polska.

Wake up and smell the coffee :-!
27. 2. 2013 14:00
Chlapče, já ti nemusím vůbec nic dokazovat. Já to vím, já to znám.

Ty ne, tak si to jdi vyzkoušet sám, ať tu tupě netlacháš. Jo? ;-)
27. 2. 2013 16:27
"Ja to vim, ja to znam."

Argument hodny genia...

Nevies to dokazat ani sam sebe, inak by si nemal najmensi problem argumentovat faktami v diskusii.
27. 2. 2013 22:57
Hele, seber se, zavolej do Hyundaie na obchodní oddělení (neboj, mluví tam i česky) a něco (cokoliv) jim nabídni. Třeba, že prodáváš lisované díly, plast, kov, cokoliv.

Garantuju ti, že tě pošlou rovnou do zádele. A bude jim naprosto jedno, s čím tam vlezeš. Génie. ;-)

PS: Kdyby ti to čirou náhodou vyšlo, nemusíš mít vůbec strach, cokoliv co prodáš, za to ti české firmy utrhnou ruce, jako zprostředkovateli a zasypou tě měďáky. ;-)
27. 2. 2013 10:56
Naprosto běžné je, že české pobočky zahraničních firem musejí nakupovat od zahraničních matek za vyšší ceny, než by na shodné produkty dostaly v ČR.
27. 2. 2013 12:25
BroukJ: máte v hlavě asi brouka - kůrovce. Pán jossalito má plnou pravdu. Nošovice neberou od tuzemských (evropských) dodavatelů téměř nic !!! Všechno jezdí lodí z koreje přes Itálii. Od plechů z Inčeonu (byť na exkurzi lžou že Vítkovice, pcha chá) až po polystyrén na nástěnku. Z českých zdrojů se bere max nadšení absolventů nebo zdraví dělníků, to je ale vše.
27. 2. 2013 09:21
[odkaz]
Jsme automobilová velmoc.Ale na Focus dodává víc českých dodavatelů než třeba na Citigo.

>:D
27. 2. 2013 09:26
A teď se zaměř na to, kolik jich dodává pro Korejce. ;-)
27. 2. 2013 16:30
Irelevantne.

Clovece, sustredis sa na jeden izolovany aspekt globalneho biznisu, pozeras sa na to z ceskeho kutika cez farebne sklicko idea fixa "Korejci radsej prerobia ako nakupia inde lacnejsie", a nepripustis jediny argument, ktory by otriasol tvojim svetonazorom.
27. 2. 2013 23:00
Pro tebe je všecko mimo. Jak se říká, všichni jsou blázni, jen já jsem beruška! >:D :yes:

Znova ti opakuji, já to vím, já to znám, já to zažil a mám tam dokonce i své kamarády, ani ti to neprotlačili a to nedělají zrovna u pásu, ale v managementu. ;-)
27. 2. 2013 22:29
Zaprvé, nevím, jak jste to uhádl, ale opravdu v budoucnu plánuji vstoupit do politiky >:D
Co se týče Vaší druhé teze, tak to není přesné. Česká ekonimika samozřejmě těží z každého prodaného Hyundaie i Škodovky, ale například i z Toyoty, která továrnu v v ČR nemá. Když si koupíte třeba i30, tak státu zaplatíte například daň z přidané hodnoty, jako například u Octavie. Rozdíl je ale v tom, že Hyundai má sídlo (BTW: nemusí to být ani fyzicky, ale jde o to se právně "zaregistrovat") v Soulu, což znamená, že další daně, jako je například daň z příjmu jdou do kasy Jížní Koreai. Škoda má sídlo v Mladé Boleslavi a daně tedy odvádí do rozpočtu České republiky. Dalším faktorem je, že Škoda má nesrovnatelně více subdodavatelů v ČR - Hyundai dovaží více komponentů odjinud.
27. 2. 2013 23:02
Jak už jsi se dočetl od místních "znalců" - irelevantné! >:D
27. 2. 2013 23:08
Ale říkám to správně, ne? Nejsem sice ekonom či právník, ale nějáký základní přehled, myslím, mám.
Abych tady nešířil podobnou demagogii jako oni :-)
27. 2. 2013 02:17
O3 naživo
O3 se mi naživo zepředu nelíbí ani trochu - dobře vypadá jen na některých fotkách z určitých úhlů. Ten ošklivý předek kombíku zůstane, jinak zbytek celkem OK, až na ten rušivý zadní prolis.

Myslím že O3 je hned po svém uvedení zralé na facelift vpředu a vzadu, o tom že by se dostala do první TOP10 jak Škoda zmínila si může nechat zdát. Spíš se mi zdá že si Škoda pomalu vyměňuje pozici se Seatem, který to designem napřed skoro zabil a teď dělá hezčí auta než Škoda. Ze současné nabídky Škodovky se mi nelíbí ani jedno auto.
Rozbalit vlákno
1
27. 2. 2013 04:41
MAINSTREAMOVÉ VAKUUM
Nádhera - nádhera - nádhera. Konečně AUTO, žádný výprodej bublajících křivek, žádná podměrečná sedadla, zřetelná, úchvatná, poctivá festovní, fortelní designová práce. Kára jako břit. Auto pro celou Evropu.

Boha jeho, zadní dveře na baterky, pohon 4x4. No tohle je tvrdej vořech i pro ostřílenou konkurenci.

P.S Potvrzuje se věta, že mezi novou Octavií a AUDI A6 zeje takřka motivační mainstreamové vakuum...

BRAVO OCTAVIA :yes:
Rozbalit vlákno
134
27. 2. 2013 08:10
Re: MAINSTREAMOVÉ VAKUUM
Myslím,že Octávia potvrdila vše,co o ní tvrdí fandové aut.Stane se opět prodávaným,nicméně nudným autem,bez duše.Jistě to bude tvrdý ořech pro Renaul Fluence,Dacia Logan,Citroen Elysee atd. Zřejmě i pro Golf.
Jak už tady někdo napsal"Octávia ,Golf atd. jsou auta pro lidi odžité a usedlé rodinky,které prostě jen hledají přemístňovatdlo.Prostě auta pro uživatele.
Mazda ,Subaru,Lexus jsou pro řidiče....prostě lidi,kteří vyrostli z nevědomosti.Brawo Mazda atd. :yes:
27. 2. 2013 08:20
Tobě se zdá, žeby Octavia soupeřila s tebou jmenovanými "konkurenty"? >:D
27. 2. 2013 08:37
Impreza a mazda 3 jsou konkurenty octavie.
27. 2. 2013 08:51
O impreze ani Mazdě tři tam tepe73 nenapsal ani čárku. Máš podivný dar vydedukovat z ničeho něco. ;-)
27. 2. 2013 08:56
Nenapsal? A co je potom tohle? "Mazda ,Subaru,Lexus jsou pro řidiče..." pokud si pamatuju dobře tak Imprezu dělá právě Subaru hm? Ale možná mne z toho vyvedeš nějakou kličkou...rád se nechám poučit ;-\
27. 2. 2013 09:08
Znova se tě zeptám, kde jsou napsány slova jako "Impreza" nebo "Mazda 3" ? >:D
27. 2. 2013 09:41
ked pise pod clankov octavie asi nebude mysliet inu ako mazdu 3 ci ine subaru ako imprezu. A keby napisaj aj audi, asi nebude mysliet A8.. Chce to trosku uvazovat nielen bezducho tliachat ;-)
27. 2. 2013 10:47
Ámen...pouze kdo nechce chápat pochopí ostatní nepochopí i kdyby jim to do hlavy nalejvali trychtýřem :yes:
27. 2. 2013 10:50
Co to tady zase zkoušíš?

Jsou tady tuny kašparů, kteří dedukují jako konkurenci Logany, třistajedničky a podobný nesmysly.

Takže napsat jméno automobilky, která je jako konkurent, to mi přijde jako obyčejný přizdisráčství a blbost. >:D
27. 2. 2013 10:52
A v čele těch kašparů je redakce SM nemyslíš - právě tímto testem to dokázala [odkaz] Také srovnávala nesrovnatelné - no ale prostě když se to někomu účelově hodí tak proč ne co? :no:
27. 2. 2013 11:20
Testuje tam levný auta, v čem je problém. Ty si myslíš, že potenciální kupec například Rapida, nezkusí 301, C4 či Mégane Generation?

Nebo ho bude zajímat Sko od Mercedesu? >:D
27. 2. 2013 11:27
No je tam i Lodgy. A tady je test, kde srovnávaj techniku, jízdní vlastnosti a všechno kolem s Rapidem. A osobně, když budu chtít auto typu Lodgy, na Rapida si ani nevzpomenu. To jen pohled z druhý strany. Takže proč nesrovnat škodovku s Dacií, když si to dovolí i odbornej časopis???
27. 2. 2013 11:30
Časopis je dělaný pro lidi, ne pro tabulky. ;-)
27. 2. 2013 11:44
ty si riadny pripad, sa cudujem, ze sa sam pred sebou niekedy necitis trapne. Ohybas tie argumenty jedna radost
27. 2. 2013 11:48
Co to zase zkoušíš? >:D
27. 2. 2013 08:52
Z hlediska třídního řazení jistě, z hlediska tržního postavení na většině evropských trhů zcela jistě ne, hlavně impreza. Ale jossalito reagoval spíš na tu slaboduchou větu s logany a elysee, a nepochybuju, že bys to nechápal.
27. 2. 2013 10:55
Je pěkné že se ho zastáváš ale vzhledem k tomu co píše níže tak jossalito reagoval právě jen na Subaru a Mazdu :no: o ostatních není v jeho příspěvcích ani zmínka ;-\
27. 2. 2013 12:23
Nikoho se nezastávám, reaguju na tupanské výlevy nicka tempe73.
27. 2. 2013 11:53
Pokud si někdy jel v Mazdě 3 ,či Impreze,tak Ti musí být jasné,že Octavie pro tyto auta soupeřem není :-)
27. 2. 2013 08:48
Určitě mluvíš z vlastní zkušenosti, tak se trochu rozepiš, docela by mě zajímal zejména ten Lexus pro řidiče, kterýpak to je? A při popisu jízdních zážitků nešetři detaíly, ať je o čem diskutovat. ;-)
27. 2. 2013 08:51