Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz CLA 45 AMG (ne)oficiálně

Vrcholná verze stylového sedanu použije stejný motor jako technicky spřízněný hatchback A 45 AMG.
Zpět na článek
20. 3. 2013 10:52
20. 3. 2013 11:16
20. 3. 2013 11:53
20. 3. 2013 13:00
20. 3. 2013 11:20
20. 3. 2013 22:17
20. 3. 2013 10:52
Krása
Pojďme zase blejt nad zbytečností tohoto auta :-)

Já osobně jsem jeho zastánce, kdo chce, ať si ho koupí. Ovšem trošku mě zaráží pouze čtřválec, no, ten V6 nebo R6 tam zkusit mohli...výkonu je tam ale dost, pravda taky jen na přední kola, takže nic se nemá přehánět, ale být tam mohl, já BYCH ho tam bral více >:-[]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2013 11:16
Re: Krása
neviem ci to nasadenie 4valca nesuvisi nejako s ulozenim motora... predsa len ta predna naprava v CLA je ina ako v C... cele je to v CLA posunute dopredu.... pricom predne koleso je nalepene vzadu az na prednych dverach ...

ale mas pravdu... v portfoliu mercredesu je to absolutne nezmyselne auto... kto chce auto pre dvoch tak si skor kupi C coupe alebo E coupe alebo SLK..... ktore su skutocnymi mercedesmi :yes:
20. 3. 2013 11:53
Re: Krása
Chce to číst trochu pozorněji.

Již předem se dá prakticky s jistotou říct, že CLA 45 AMG po vzoru hot-hatche A 45 AMG použije sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku AMG Speedshift DCT a pohon všech kol.
20. 3. 2013 13:00
Re: Krása
Tohle mě napadlo, byl jsem líný si to ověřovat, díky :-) Zeptám se asi jako prvňák, ale když je to čtyřkolka, má smysl řešit, zda je zadokolka nebo předokolka? Dnešní možnosti přesunu síly neumožňují zvolit režim čistě zadokolky?
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2013 15:59
Re: Krása
Ano MÁ ;-)
PS: Jde o uložení motoru (což souvisí s předním pohonem a motorem napříč - jehož hřídel je souběžně s poháněnou osou nápravy, nebo se zadním pohonem a motorem podélně uloženým - jeho kliková hřídel je rovnoběžná s osou vozidla/hřídelí vedoucí k zadní nápravě - čemuž se říká "klasická koncepce" = lépe postavit auto NEjde.. :-)
Takže ANO - i u 4kolek MÁ smysl se podívat o jak jde "původně" postavený vůz (proto mám "výhrady" k "prémiovému" PŘEDOkolkové /čtěte "levné"/ konstrukci Audi ;-)
PPS: Ach a ještě máme (asi by šlo říci) "OPRAVDOVÉ" 4kolky - jako je třeba Subaru :yes: :-)
PPPS: Snad jsem to napsala DOBŘE ;-)
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2013 11:20
LÍBÍ
..se mi a PŘITAHUJE mne - Mercedes (ode mne) :yes: :yes: :yes: :-)
Rozbalit vlákno
2
20. 3. 2013 22:17
Re: LÍBÍ
ma tam byt urcite tvar premiovemu?
nejak nerozumim te vete ..

a jsi zapomela ze opravdova je i v MB
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2013 00:16
Re: LÍBÍ
Ty uvozovky u "prémiovému" Audi tady MAJÍ svůj význam.. :-)
..prostě spojení "prémiové" a PŘEDNÍ pohon je "poněkud problematické"
PS: Bující inflace ("skrývající se" v kvalitě výrobků) bohužel dorazila ca do úrovně nižší střední = v této třídě budeme na klasický zadní pohon a uložení motoru podélně brzy asi jen VZPOMÍNAT :-|
PPS: Které (přesně) větě "nejak nerozumite" - ráda "osvětlím" ;-)