Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz CLA 45 AMG (ne)oficiálně

David Bureš David Bureš 20. 3. 2013 • 08:54
16
8
Zobrazit náhledy (16)
Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA
Vrcholná verze stylového sedanu použije stejný motor jako technicky spřízněný hatchback A 45 AMG.

V době internetu se mnoho automobilových novinek neutají. Zhruba týden před oficiální premiérou na newyorském autosalonu unikly na internet první oficiální snímky sériového provedení Mercedes-Benzu CLA ve vrcholné verzi z dílny AMG, a to včetně několika informací o tomto autě.

Pod kapotou CLA 45 AMG bude pracovat turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, jehož výkon činí 265 kW (360 k). Není to žádné velké překvapení, stejný motor už používá A 45 AMG. Třída A i CLA jsou postaveny na stejné platformě MFA s poháněnými předními koly.

Již předem se dá prakticky s jistotou říct, že CLA 45 AMG po vzoru hot-hatche A 45 AMG použije sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku AMG Speedshift DCT a pohon všech kol.

CLA 45 AMG má zrychlit z 0-100 km/h za 4,6 sekundy, což je stejná doba jako v případě sourozence s pětidveřovou karoserií. Maximální rychlost bude patrně také elektronicky omezena na 250 km/h.

Vrcholná varianta čtyřdveřového kupé CLA se proti běžným verzím dále liší sportovnějšími tvary. Nové jsou oba nárazníky nebo boční prahy. Sportovní duch vládne také vnitřku, kde hrají prim prvky z alcantary a karbonových vláken.

Oficiální výstavní premiéra Mercedes-Benzu CLA 45 AMG proběhne na nadcházejícím autosalonu v New Yorku, jehož letošní ročník začíná ve středu 27. března.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2013 00:16
Re: LÍBÍ
Ty uvozovky u "prémiovému" Audi tady MAJÍ svůj význam.. :-)
..prostě spojení "prémiové" a PŘEDNÍ pohon je "poněkud problematické"
PS: Bující inflace ("skrývající se" v kvalitě výrobků) bohužel dorazila ca do úrovně nižší střední = v této třídě budeme na klasický zadní pohon a uložení motoru podélně brzy asi jen VZPOMÍNAT :-|
PPS: Které (přesně) větě "nejak nerozumite" - ráda "osvětlím" ;-)
20. 3. 2013 22:17
Re: LÍBÍ
ma tam byt urcite tvar premiovemu?
nejak nerozumim te vete ..

a jsi zapomela ze opravdova je i v MB
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2013 15:59
Re: Krása
Ano MÁ ;-)
PS: Jde o uložení motoru (což souvisí s předním pohonem a motorem napříč - jehož hřídel je souběžně s poháněnou osou nápravy, nebo se zadním pohonem a motorem podélně uloženým - jeho kliková hřídel je rovnoběžná s osou vozidla/hřídelí vedoucí k zadní nápravě - čemuž se říká "klasická koncepce" = lépe postavit auto NEjde.. :-)
Takže ANO - i u 4kolek MÁ smysl se podívat o jak jde "původně" postavený vůz (proto mám "výhrady" k "prémiovému" PŘEDOkolkové /čtěte "levné"/ konstrukci Audi ;-)
PPS: Ach a ještě máme (asi by šlo říci) "OPRAVDOVÉ" 4kolky - jako je třeba Subaru :yes: :-)
PPPS: Snad jsem to napsala DOBŘE ;-)
20. 3. 2013 13:00
Re: Krása
Tohle mě napadlo, byl jsem líný si to ověřovat, díky :-) Zeptám se asi jako prvňák, ale když je to čtyřkolka, má smysl řešit, zda je zadokolka nebo předokolka? Dnešní možnosti přesunu síly neumožňují zvolit režim čistě zadokolky?
20. 3. 2013 11:53
Re: Krása
Chce to číst trochu pozorněji.

Již předem se dá prakticky s jistotou říct, že CLA 45 AMG po vzoru hot-hatche A 45 AMG použije sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku AMG Speedshift DCT a pohon všech kol.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku