Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën C4 Picasso 2013: Velká fotogalerie

Nissan Juke a Jeep Cherokee dostanou konkurenta v boji aut s co nejpodivnější přídí. Jejich soupeřem bude nová generace MPV Citroën C4 Picasso.
Zpět na článek
2. 4. 2013 08:41
2. 4. 2013 08:56
2. 4. 2013 08:58
2. 4. 2013 09:14
2. 4. 2013 10:08
2. 4. 2013 09:23
2. 4. 2013 09:27
2. 4. 2013 09:31
2. 4. 2013 09:48
2. 4. 2013 17:08
2. 4. 2013 12:05
2. 4. 2013 12:59
2. 4. 2013 14:24
2. 4. 2013 14:45
2. 4. 2013 18:23
2. 4. 2013 18:18
2. 4. 2013 19:41
2. 4. 2013 13:15
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
2. 4. 2013 22:47
Avatar - sargis
2. 4. 2013 08:41
hm...
..ktovie, ako to bude mat Citron vyriesene z pohladu nakladov na opravu. Svetlomety su na exponovanych miestach a snad ziarovky a preliaciny budu lahko opravitelne/vymenitelne.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Misanick
2. 4. 2013 08:56
Pěkné
Líbí se mi. Za mě :yes: .
Rozbalit vlákno
0
2. 4. 2013 08:58
OMG...
...pověstný poslední hřebíček? :-O
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Atlis
2. 4. 2013 09:14
Re: OMG...
...nie vsetci musia jazdit v krabici Xavier ;)
2. 4. 2013 10:08
Re: OMG...
Máš pravdu... Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu,... až se z lesa ozývá >:D >:D >:D
2. 4. 2013 09:03
Světla a design
Design je jak to u Citroenu bývá yase ne krok, ale skok dopředu. Zatímco VW design je vždy jen evoluce, zde většinou revoluce, zda je to vždy dobře to ukáže pokaždé až čas a zákazníci. Nicméně mám designové kreace Citroenu rád a každý nový model včetně DS se mi zamlouvá. Nebýt horšího poměru celkových vlastností automobilu jako takového, býval bych skončil u C4.
Nicméně zpět k Picassu, design se dle mě povedl, více napoví až reálné setkání, jediné co udeří do očí je nesourodé provedení trojce předních světel. Směrem od shora dolů je to směr od téměř futuristického pojetí až po klasiku v podobě standartních mlhovek. Přijde mi jako by každé z těch trojce světel navrhoval někdo jiný a nedomluvili se mezi sebou jak to vlastně jednotně pojmout aby celek působil celistvě...
Jinak ale Citroen :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Aladeen
2. 4. 2013 09:23
zaujímavé
Mne osobne sa to celkom páči má to konečne nejaké hrany a hlavne užšie svetlomety , lebo to čo robí teraz Hyundai tak to je strašné . Ešte mi Vadia tie budíky v strede , inak tie "kreslá" vyzerajú famózne aj palubka kde nebude bolieť pravá noha ... :yes:
Rozbalit vlákno
7
Avatar - dal
2. 4. 2013 09:27
Re: zaujímavé
Citroen opravdu design umí až na ty koncernové zadní světla je to super, jen nechápu proč tam cpou palubku doprostřed, neznám nikoho komu se to líbí maximálně to někomu nevadí.
Avatar - Atlis
2. 4. 2013 09:31
Re: zaujímavé
tak mne napriklad sa palubka v strede paci velmi! >:-[]

[odkaz]
Avatar - dal
2. 4. 2013 09:48
Re: zaujímavé
Tak jsi první.
2. 4. 2013 12:53
Re: zaujímavé
Palubka uprostřed je u rodinného auta celkem pozitivní (hadi se nezkouší vzadu odvázat, když ji "nutně potřebují vidět", aby mohli prudit, že tatínek jede rychle 8-s ).
Ne ba ne, palubka uprostřed je v poho, neva mi, akorát ty displaye v současné verzi jsou nemoderní a třeba ve scéniku se mi moc nelíbí. Tohle vypadá velmi pěkně. Osobně bych to doplnil HUD pro řidiče, jak to nabízí třeba v 508, 3008, 5008.
Za mě moc povedené, hlavně uvnitř. Z venku jak jsem zmínil se mi jeví nepraktické zapuštění hlavních světlometů pod úroveň karoserie, bude se to špatně udržovat. Jsem zvědavý, kam se posune koncernový bratr.
Avatar - mango
2. 4. 2013 17:08
Re: zaujímavé
Pravda, že když jsem jel poprvé s grand scenicem, tak ten prostřední display mi hrozně vadil, ale asi po necelý hodině jsem si na to zvyknul a naopak mi to přišlo pohodlné. Není to sporťák, takže si plujete krajinou a nic vás "neruší". Dost se mi líbí, už když jsem viděl novou C4, tak jsem na ní mohl oči nechat a to citrónky nějak nevyhledávám. Jediné z čeho mám obavy je "malá" velikost kufru a pak taky ovládání klimy. Jestli je to celý dotykový, tak to bude furt upatlaný a hlavně "poslepu" se to nebude moc dobře ovládat. Ale jinak velký + pro Citroen :yes:
Avatar - peter_ko
2. 4. 2013 10:30
Re: zaujímavé
S tou palubkou plne súhlasím. Osobne jednoznačne preferujem klasické budíky pred volantom. Inak exteriér vyzerá super, hlavne v tej červenej. :yes:
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 11:42
velky palec hore
za odvahu,
za tu nadhernu architekturu ktora nie je ziadnou krabicou ako touran,
za skvely navrat citroena ku svojim avantgardnym korenom
za skvely presklenny vzdusny a zaujimavy interier ktory jednoducho vyraza dych
za skvelu techniku pod kapotou

toto je skutocne citroen ktory by som si kupil.... a nie vajce C3ku ci nemecky nezaujimavu C4ku..

velmi pekne :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
1
2. 4. 2013 12:05
Misung
Zboku fajn; odzadu tiez, hoci svetla vyzeraju ako z DasAudi. Spredu vsak fuj. "Oci" ma ako mongol skrizeny s ryzojedom.

Interier je naopak famozny a mnozstvo vychytavok posiela aj simply clever k zemi do oblasti simply stupid.
Az sa cudujem, co vsetko tam zakomponovali.... a najma kolko si za vyobrazenu verziu vypytaju.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
2. 4. 2013 12:41
Kyselej
Ach jo. Tak to nedopadlo. To auto nemá ksicht, chvíli mu koukám do horních, chvíli do spodních očí, tak to nemá být. Myslím, že naživo to nebude lepší. Zadní světla jak z Golfu... jsou ok na Golfu, ale zde, kde je prostor pro originalitu, to Citroën zazdil. Nebo že by se připravovali na převzetí koncernem a zkouší, jak jim to půjde dohromady? Co se mi líbí je ta chromová lišta a její ukončení v předních dveřích, a tradičně TGV palubku, která se do takového auta hodí.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Pekelná Micinka
2. 4. 2013 12:49
Lemon
Rozbalit vlákno
9
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 12:59
Re: Lemon
kazdemu sa paci nieco ine to je pravda.... mna tato C4ka tiez zaujala az na druhy pohlad... ( este pri prvych fotkach pred zenevou ) a nakoniec bol ten druhy pohlad silnejsi ako ten prvy a auticko sa mi velmi zapacilo a teraz uz vravim jednoznacne ano je to parada ... kto nechce interier s displejmi v strede a ma rad klasicke budiky ako aj klasickejsi vonakjsi look pre toho moez byt zaujimava nova kia carens [odkaz] ... podla mna jedno z najkrajsich mpv :yes:
2. 4. 2013 14:24
Re: Lemon
no nemusí zrovna do koreje, když může mít 5008
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 14:45
Re: Lemon
samozrejme ze nemusi ... P5008 je nadherny to je pravda,,,,, momentalne stale asi najlepsie MPV na trhu.... :yes:
2. 4. 2013 18:23
Re: Lemon
No tak to mohu potvrdit, mám ho doma. Až na jednu věc a tou je kvalita turbobenzinových motorů. Bohužel to musím říct, po 20tis km s THP jsem musel na výměnu ventilu turba (podle servisu málo foukalo) a kompletní vyčištění motoru. To mi přijde dost brzy. Taková malá černá skvrnka na jinak velmi vydařeném MPV ;-)

Jinak jezdí na MPV skvěle, silný motor, konečně slušná 6st převodovka, dostatek prostoru, slušné zpracování interiéru ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
2. 4. 2013 16:44
Re: Lemon
Ten čumák je prostě formálně špatně. Přirozený pohled tě vede někam do prostoru mezi ten denní LED pruh a ten zbytek pod tím. Pokud to mělo být dělené, tak spodní část, pokud by to normy umožnily, měla být co nejníže a nastylovaná co nejméně nápadně. Tváří auta by se tak staly tenké LED pruhy a byl bych spokojenej. Zadní světla bych zkousnul a interiér se mi líbí.
2. 4. 2013 18:18
Re: Lemon
Ty člověče, ikdyž se mi tohle auto fakt líbí (měl jsem předchozí Grand model), tak máš pravdu. Taky jsem chvilku přemýšlel, jak mám na předek koukat ;-) Nahoru na diody a nebo na spodní světla? Hmmm babo raď, ale po chvilce koukání na tohle auto jsem si zvykl a sedí to. Jo být tam jen ty diodový světla, tak je to super předek (jenže to by asi bylo moc lux)...

V každém případě je to Citroen jak má být, vždy extravagantní a já mu tleskám :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
2. 4. 2013 19:20
Re: Lemon
GP - krásné MPV, výborná volba. :yes: Ty LED pruhy samotné by asi nevyhovili normám. Jak by v nich byly integrované např. dálkové, to nevím. To je asi taky hlavní důvod, proč je tam ta spodní skupina. Dělená světla by mi z principu nevadila, ale podle mě se měli rozhodnout jednoznačně, která světla měla modelu dát tvář.
2. 4. 2013 19:41
Re: Lemon
No vidiš a vyměnil jsem ho za 5008 ;-) Ano, dělená světla jsou OK, nicméně by to mělo být, jak říkáš jednoznačné. Na první pohled je to malinko zmatek, za chvilku ti to ale do dojde a zjistíš, že to je fajn. Pokud Pažout za cca 2-3 roky nevyleze s něčím novým, mám dojem, že bych se mohl vrátit se k Citroenu >:D

Když to srovnám s konkurencí (design), tak je to šeď a nuda kam se podívám, C4P je nebojím se říci, čistá extravagance. Postav vedle sebe Touran, Verso a C4P a je to hned vidět >:D
Avatar - Pekelná Micinka
3. 4. 2013 00:48
Re: Lemon
A jakou barvu si na GP zvolil?
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
2. 4. 2013 13:15
Bravo!
Bravo! Avantgarda nade vše...

Avanti!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - LuckyStar
2. 4. 2013 13:57
TAK TO JE CITROËN!
Nádhera! Tak to je správný Citroën - úlet, avantgarda, přitom funkčnost a pohodlí. Interiér
je bomba - futuristická palubní deska dává vzpomenout na odvážnou estetiku 70.let,
kdy byl Citroën průkopníkem v experimentech s ergonomií a uspořádáním místa řidiče. Krásné dekory materiálů, vzory a rastr na sedadlech - wow! Samozřejmě na fotkách něco jako verze "Exclusive", ale proč ne... Dělení světlometů je výraz výjimečnosti a předbíhá dobu (viz nový Jeep Cherokee). :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 14:09
Re: TAK TO JE CITROËN!
;-) :yes: suhlasim... velmi podarene auticko... jedno z naj MPV nie je o com :yes:

asi jediny citroen ktory sa mi aj paci.... avantgarda k citroenu jednoducho patri... kdeze su casy stareho XM, Xantie a pod.... konecne po X rokoch prvy citroen ktory mi pripomina tieto legendarne stare dobre avantgardne citroeny :yes:
2. 4. 2013 14:30
Re: TAK TO JE CITROËN!
Dovoli bych si tvrdit, že zrovna xantia žádným vrcholem avantgardy nebyla. Po XM to byl to spíš návrat ke "klasice" s "vyčištěnými" liniemi úspěšného P405.
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 14:40
Re: TAK TO JE CITROËN!
to je fakt... uznavam ze XM bol o dost avantgarndejsi ako xantia ktora uz vyzerala civilnejsie :yes:

pamatam si este z testov XM v casopisoch ako redaktori zdoraznovali u XM velky pocet presklennych oddelenych ploch.... nuz skutocne jeho presklenne casti boli pekne rozkuskovane a este aj dnes posobi tento styl zaujimavo ... a prave to presklenie noveho technospacu s tym velkym poctom oddelenych presklennych ploch mi pripomina stare dobre XM...
Avatar - Ji/Ri
2. 4. 2013 17:52
Re: TAK TO JE CITROËN!
....trošku retro je fofrklocek ale... co říkáš? >:D
Avatar - salamoon
2. 4. 2013 18:38
jedine minus su svetla
predne su prilis roznorode a cudne,a zadne maju architekturu ako z golfu....
inak :yes:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
2. 4. 2013 19:37
Re: jedine minus su svetla
tak ja so svetlami nemam absolutne ziadny problem .. tak ako predne tak aj zadne su svojske a citroen ich spravil take ako maju v tomto aute byt... auto ako celok nema chybu a prave preto je to citroen ako ma byt ze je iny ako odlisne konzervy ktore sa podobaju ako vajce vajcu.... jednoznacne palec hore... takto ma vyzreat citroen :yes:
2. 4. 2013 22:47
C4 picasso
Rozhodne ma zaujimavy dizajn a interier ma zaujal najviac...chapem,ze VWyznavači etalonovej krásy su znechutení...nie su zvyknutí na niečo nove doma...nie to u druhych.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KANKUNEN
3. 4. 2013 07:48
Stačí vidět první fotku
a osud je jasný. Bychařskou modlu čeká osud C9.
Rozbalit vlákno
1
3. 4. 2013 12:01
Re: Stačí vidět první fotku
Hm, no podobně se v době vzniku mluvilo o aktuální verzi C4 picasso / Grand picasso. A světe div se, ač už odchází do důchodu stále patří i v ČR mezi top 3-5 mezi středními MPV a to se ještě o přední místa dělí s koncernovým bráškou. Pokud by se jejich prodeje sečetli, tak by v ČR tuto kategorii PSA zválcoval nadpoloviční nadvládou. Nemám obavy, že nové C4 Picasso by ustupovala z pozic. Těch nedostatků není mnoho a dá se s nimi žít. A vypadá o řádný kus lépe, než jakákoliv konkurence.