Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Citroën C4 Picasso 2013: Velká fotogalerie

David Bureš David Bureš 2. 4. 2013 • 08:30
72
39
Zobrazit náhledy (72)
Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso Citroën C4 Picasso
Nissan Juke a Jeep Cherokee dostanou konkurenta v boji aut s co nejpodivnější přídí. Jejich soupeřem bude nová generace MPV Citroën C4 Picasso.

Na internetu se objevily první snímky sériového provedení druhé generace Citroënu C4 Picasso. Vzhled nového MPV vychází z konceptu Technospace, který debutoval na letošním ženevském autosalonu.

Podoba nového C4 Picasso už není šokující, protože používá řešení již představené studie, kontroverzní však rozhodně zůstává. Automobil dostal úzká diodová světla pro denní svícení pod chromovanou linkou navazující na masku chladiče. Pod nimi jsou umístěny hlavní světlomety.

Na boku zaujme chromovaná linka u bočního prosklení. Zadní partie už tak podivné jako příď nejsou, řešení koncových světel dokonce naznačuje inspiraci konzervativním stylem modelů Volkswagen.

Kaplička s přístroji je tak jako u odcházející generace umístěna na vrchu středového panelu. Přístrojovou desku tvoří velký displej s úhlopříčkou 12 palců. Volant je stejný jako v modelu DS5, místo loga DS tu je však tradiční logo Citroënu.

Základem MPV bude nová platforma EMP2, proti současné generaci se má vůz decentně zmenšit – karoserie se zkrátí o čtyři centimetry na 4,43 metru a sníží o čtyři centimetry na 1,61 metru. Šířka 1,83 m zůstane zachována.

S novou technikou klesne hmotnost, a to údajně až o 140 kilogramů. Použité motory patrně budou vycházet ze současné nabídky C4 Picasso. Nejúspornější varianta e-HDi dosáhne kombinované spotřeby paliva 3,8 l/100 km.

Prodej nové generace Citroënu C4 Picasso bude podle dřívějších zpráv zahájen v polovině roku.

Témata
3. 4. 2013 12:01
Re: Stačí vidět první fotku
Hm, no podobně se v době vzniku mluvilo o aktuální verzi C4 picasso / Grand picasso. A světe div se, ač už odchází do důchodu stále patří i v ČR mezi top 3-5 mezi středními MPV a to se ještě o přední místa dělí s koncernovým bráškou. Pokud by se jejich prodeje sečetli, tak by v ČR tuto kategorii PSA zválcoval nadpoloviční nadvládou. Nemám obavy, že nové C4 Picasso by ustupovala z pozic. Těch nedostatků není mnoho a dá se s nimi žít. A vypadá o řádný kus lépe, než jakákoliv konkurence.
Avatar - KANKUNEN
3. 4. 2013 07:48
Stačí vidět první fotku
a osud je jasný. Bychařskou modlu čeká osud C9.
Avatar - Pekelná Micinka
3. 4. 2013 00:48
Re: Lemon
A jakou barvu si na GP zvolil?
2. 4. 2013 22:47
C4 picasso
Rozhodne ma zaujimavy dizajn a interier ma zaujal najviac...chapem,ze VWyznavači etalonovej krásy su znechutení...nie su zvyknutí na niečo nove doma...nie to u druhych.
2. 4. 2013 19:41
Re: Lemon
No vidiš a vyměnil jsem ho za 5008 ;-) Ano, dělená světla jsou OK, nicméně by to mělo být, jak říkáš jednoznačné. Na první pohled je to malinko zmatek, za chvilku ti to ale do dojde a zjistíš, že to je fajn. Pokud Pažout za cca 2-3 roky nevyleze s něčím novým, mám dojem, že bych se mohl vrátit se k Citroenu >:D

Když to srovnám s konkurencí (design), tak je to šeď a nuda kam se podívám, C4P je nebojím se říci, čistá extravagance. Postav vedle sebe Touran, Verso a C4P a je to hned vidět >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud