Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW Z4 sDrive18i stojí 893 tisíc, o 114 tisíc méně než nejlevnější SLK

Jaro klepe na dveře, a tak je čas se ohlížet po nějakém otevřeném vozu. BMW nabízí nový základní motor pro roadster Z4.
Zpět na článek
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 21:57
Re: Z4 vs SLK
Neřekl jsem nejlepší auto na světě, takové v podstatě neexistuje, protože záleží podle jakých měřítek se auta posuzují, ale nejlepší řidičské auto určitě, na tom se shoduje až příliš mnoho lidí.
9. 4. 2013 21:35
Re: Z4 vs SLK
Tak sa môžeš prísť pozrieť na mňa. Jedna r172 v6 mi parkuje pred domom a už som si zvykol že sa ľudia za autom otáčajú (aj keď zo začiatku som sa cítil dosť čudne).
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 20:13
Re: Z4 vs SLK
Oki, s tím se nedá polemizovat. Boxster je nejlepší auto na světě.... kam se hrabe 911, Z4 nebo SLK. Už je mi to jasné. Jsem rád, že jsem konečně prozřel :-) .

Nemám nic proti Porsche... moc se mi nelíbí masovky ala Panamera a Cayenne už vůbec. Jejich sporťáky jsou daleko zajímavější... nicméně okrajová záležitost.
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 19:34
Re: Z4 vs SLK
Každý nejezdí do Chánova a jízda vysokou rychlostí není pro plátno žádný problém. A právě ti Angličané, kteří nemají vhodné podmínky provozují roadsterů v celé Evropě nejvíc a plátno jednoznačně preferují, protože nezvyšuje hmotnost jako skládací pevná střecha u SLK.
A Boxster/Cayman je dnes nejlepší řidičské auto, lepší než 911, ta se stala skvělým GT, ale pokud někdo má rád auta a jejich řízení tak ví, že Boxster je číslo jedna.
[odkaz]
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 19:10
Re: Z4 vs SLK
Že jich tady kolem vidím jezdit.... ale ono i roadsterů celkově je málo. Pevná střecha se nedá nožem rozřezat a je použitelná ve vysokých rychlostech nebo zimě. Navíc bezúdržbová. I velké kabria ji proto mají... SL nebo California.

Ale hlavně bych napsal, kdo chce Porsche, tak nebude dělat zbytečné kompromisy a jde do 911 :-)
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 18:15
Re: Z4 vs SLK
Já myslím, že konkuruje, kdo chce roadster koupí Boxster, kdo chce coupé koupí Cayman. Jasně holky by se s plátnem bály o svůj rozcuchaný účes takže volí SLK, ale jinak jsou ta auta plně srovnatelná a i Britové jako velcí znalci a největší uživatelé roadsterů je běžně srovnávají.
[odkaz]
9. 4. 2013 18:04
Re: Z4 vs SLK
Máš holčičí auto. Chlapa jsem v SLK viděl jen zřídka.
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 17:46
Re: Z4 vs SLK
Neznám čísla prodejjů 55 AMG, ale v Ostravě jsem už jedno prodané viděl. Ale my nejsme trh...
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 17:44
Re: Z4 vs SLK
Jistě atmo V6 a V8 je přece pro holky. Boxster má jen plátěnou střechu, což je fajn na Floridě, ale tady těmto dvěma vozům nekonkuruje.
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 15:58
Re: Z4 vs SLK
Jestli je ta holka ještě navíc blondýna, tak je to jasné.
V kategorii nejhnusnější auta v dějinách automobilismu míří Veloster setsakra vysoko.
Avatar - bigsoul
9. 4. 2013 15:42
Re: Z4 vs SLK
Z4 najkrajsie kabriom poslednych rokov a SLK nic moc!!!
Avatar - kari.laz
9. 4. 2013 15:12
Re: Z4 vs SLK
Ani mi nemluv, kousek od práce jeden stává. Zajímalo by mě, co donutilo majitele si to koupit. Ale jezdí v tom nějaká holka, takže jí asi někdo nakukal, že je to sportovní coupe, ona tomu uvěřila a to jí ke štěstí stačilo.
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 14:57
Re: Z4 vs SLK
No u Velostera se asi shodneme, že je to paskvil, zvláště naživo je to otřes.
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 14:50
Re: Z4 vs SLK
Kdo má rád auta, tak má jasno a nekoupí si auto pro holky, ale zcela nedostižný Boxster.
Avatar - kari.laz
9. 4. 2013 14:41
Re: Z4 vs SLK
Přesně tak a proto je tu tolik obdivovatelů Z4 >:-[]
Avatar - Dinar
9. 4. 2013 14:41
Re: Z4 vs SLK
Z4M bylo v minulé generaci velmi okrajovou záležitostí, proto v aktuální není, a otázkou je, jaký smysl má amg slk, prodává se reálně? Je to okraj, tj. nemyslím, že by měla osmiválcová motorizace v této diskusi nějakou relevanci. A atmo V6 proti 35i, těžká volba, ten V6 je výborný motor, ale zatratit 35i protože turbo, může z mého pohledu jen ten, kdo s tím nejel. Jinými slovy, ty modely si z hlediska motorizace nemají co vyčítat, gró je postaveno na oturbených čtyřválcích.
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 14:16
Re: Z4 vs SLK
Vzhled je možná individuální, ale motorizace ne. Kdo má rád auta, tak má jasno... Současné Z4 nemá v nabídce atmosférický šestiválec nebo atmosférický osmiválec jako SLK. Takže není o čem mluvit...
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 14:15
Re: Z4 vs SLK
Já jsme sním taky jezdil.... atmo motory jsou parádní.
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 14:14
Re: Z4 vs SLK
Současné Z4 nemá v nabídce atmosférický šestiválec nebo atmosférická osmiválec jako SLK. Takže není o čem mluvit...
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 14:12
Re: Z4 vs SLK
No Z4 už nutně potřebuje nový model. Na SLK ztrácí.
Avatar - Dinar
9. 4. 2013 13:58
Re: Z4 vs SLK
Každý nemá voko, nic si z toho nedělej. ;-)
Avatar - kari.laz
9. 4. 2013 13:48
Re: Z4 vs SLK
Popravdě nevidím na tvaru Z4 nic elegantního a připomíná mi to spíš běluhu než žraloka.
Avatar - Alpinis182
9. 4. 2013 13:34
Re: Z4 vs SLK
popravdě řečeno bych se nestyděl ani za jedno... Mně osobně se líbí oba tyto roadstery...
Avatar - Individualita
9. 4. 2013 13:32
Re: Z4 vs SLK
Tak tyhle kecy opravdu miluju. Nejsem ani ženská, ani trpaslík a s SLK se náramně bavím každý den...
9. 4. 2013 13:15
Redakce
Bohužel špatně odvedený domácí úkol (nebo pouze tendenční článek?). Netvrdím, že jedno nebo druhé je lepší, ale když porovnáváme něco s něčím, asi by mělo zaznít, že mercedes slk má ve standardní výbavě sadu AMG (tj. styling exteriéru a interiéru AMG), 18" disky kol z lehké slitiny a sedadla čalouněna kůží. Ano xenony v základu nemá :-)
Držím palce ať to příště dopadne lépe ;-)
Avatar - Dinar
9. 4. 2013 12:56
Re: OT: Ghibli
Už jsem to dnes prohlížel, zvenku za jedna, vnitřek mohl být lepší, ale celkově trefa. :yes:
Avatar - Dinar
9. 4. 2013 12:54
Re: Z4 vs SLK
SLK není vůbec špatné, ale aby mohlo stačit Z4ce, na to je čirá konzervativnost přeci jen málo. Jakkoliv mám konzervativní design rád, tohle je kategorie šoukár, roadster, tady je trocha invence vítaná, a jestli nějaké auto designem ukazuje, jak se má malý roadster dělat, pak je to Z4 se svou žraločí elegancí. ;-)
9. 4. 2013 12:53
OT: Ghibli
Už jsou fotky produkční verze. Řekl bych, že Maserati je zpátky ve hře.

[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Dinar
9. 4. 2013 12:46
Re: Z4 vs SLK
Cítím opět Xawier papouška, resp. dojmy z testů novinářských aut v automatu, 35i s empodvozky a variabilním řízením vs. nadšení ze základního SLK s jednaosmičkou. Tedy jen tyto testy jsem na českém autonovinářském nebi zaregistroval. Anebo se pletu, píšeš z vlastní zkušenosti, máš projeto pár verzí obou aut a jsi schopen nějakého smysluplného srovnání. Pokud je to ale jen to papouškování, pak doporučuju původní základ Z4, tj. 23i v manuálu a se sevotronikem. Váha pod 1,5 tuny, zatáčí a má šestiválec, po turbeném SLK nevzdechneš. Jiná věc je, že mezitím šlo bmw do čtyřválce jako MB, ale ani v případě této 18i základní verze nevidím důvod, proč by mělo být SLK "jízdně někde jinde".
9. 4. 2013 12:44
Re: Z4 vs SLK
jak vidno, není vás moc co si myslíte totéž. Nebudu soudit, abych nebyl zaujatý. Ostatně oboje jsou auta pro ženskou nebo mid-size trpaslíka...
9. 4. 2013 12:42
Re: základ
Co tak koukám, tak když prodám tři roky starou manželčinu 23i a připlatím pár korun tak dostane novou 18i, a nebude jezdit za 11... a na to skákání po městě jí to bude naprosto stačit.
Avatar - kari.laz
9. 4. 2013 12:31
Re: Z4 vs SLK
Bohužel mě moc nová BMW nezaujala a Z4 z nich nejméně. Přijde mi to vzhledově minimálně "divné". SLK je proti tomu krasavec s dospělým vzhledem. Ale proti gustu....

PS: Ale jsou lidi, kterým se líbí dokonce i Veloster >:-[]
9. 4. 2013 12:29
Re: Z4 vs SLK
Já to mám naopak... Jízdně je ovšem SLK někde jinde... Smutné.
9. 4. 2013 12:28
Re: Z4 vs SLK
Já to vidím přesně naopak :-)
Avatar - iudex
9. 4. 2013 12:05
Re: Z4 vs SLK
No z uvedených fotiek aj u mňa vyhráva Z4.
Avatar - Ham.
9. 4. 2013 12:04
Re: Z4 vs SLK
SLK má na roadster tuctový vzhled bez nápadu, který snad lze akceptovat u natažené střechy jako kupé. Naopak Z4 se střechou dole je jeden z nejhezčích roadsterů současné doby.
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 12:01
Re: Z4 vs SLK
SLK je modernější a hezčí. Mimochodem na foto je s AMG paketem.... a ten mu sluší. Je ještě hezčí v jiných barvách...
9. 4. 2013 11:54
Re: Z4 vs SLK
Na třech ze čtyř srovnání u mě vyhrálo BMW. Sportovnější, dravější a konzistentnější design. SLK se chce tvářit tak ultradrsně, že vpředu je děravé jako řešeto a s tím nekoresponduje spíše vyměklá oblá záď. Samozřejmě to beru do extrému, líbí se mi obě auta ;-)
Avatar - kari.laz
9. 4. 2013 11:29
Z4 vs SLK
Tedy za mě musím říct, že Z4 je proti SLK docela "zrůdička"

[odkaz]
vs.
[odkaz]

[odkaz]
vs.
[odkaz]

[odkaz]
vs.
[odkaz]

[odkaz]
vs.
[odkaz]
9. 4. 2013 11:08
...
No co, na pojížďky to paničkám bohatě stačí. I když ty mají, jak tak koukám, raději SLK.
9. 4. 2013 10:28
Re: základ
Presne tak. Tedy abych byl presnej, je to jen relativne malo. V kontextu vzhledu a znacky na kapote se to muze zdat malo, ale jinak jako zaklad uplne staci. Zrychleni neni zadna ostuda, a jestli to konci nad 200 nebo 250 je uz vicemene jedno, kdyz clovek primarne hleda jenom roadster. Jizdni vlastnosti a feeling vynahradi ten deficit koni, ale ten, kdo si to auto poridi, zrejme stejne primarne nebude hledet na vykon.

Samozrejme jako idealni zaklad vidim tu silnejsi verzi.
Avatar - RWD
9. 4. 2013 09:47
Re: základ
Je to málo na tak krásnej agresivní vzhled. Ale na pomalé vychutnávací projížďky kabriem v prémiovce to klidným povahám snad postačí
Avatar - CHerokee
9. 4. 2013 09:17
základ
115 kW je málo. Jinak moc hezké auto, i když mi se více líbí SLK.