Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Žena se desítky minut snaží zaparkovat

Paralelní parkování je pro leckteré řidiče velký problém. Řidička z přiloženého videa mezi takové rozhodně patří.
Zpět na článek
1. 5. 2013 14:29
1. 5. 2013 14:44
1. 5. 2013 15:33
1. 5. 2013 15:50
1. 5. 2013 16:35
3. 5. 2013 09:59
2. 5. 2013 00:18
2. 5. 2013 09:42
2. 5. 2013 11:26
2. 5. 2013 23:33
3. 5. 2013 22:18
Avatar - biscuit
1. 5. 2013 13:54
opět paralelní?
paralelní rovná se vedle sebe, sériové rovná se za sebou. u závodů, kde se zajíždí do místa bokem, jsem to pochopil, tady už mi to nikdo nevysvětlí ;)

jinak někteří (nejen dámy) na to prostě dle mého nemají buňky. ale myslím, že na tom není nic k smíchu, nebo vůbec pozastavování se nad tím. je to jako bychom se smáli postiženým. jsou daleko jiné věci, za které by si lidi měli vysloužit pořádný výsměch, ale naopak ty, společnost často ještě obdivuje...
Rozbalit vlákno
6
1. 5. 2013 14:15
Re: opět paralelní?
:yes:

ja hlavne obdivuju tu vytrvalost techto lidi, asi bych v takovem pripade to parkovani vzdal mnohem drive
1. 5. 2013 18:49
Re: opět paralelní?
Na hodine kreslenia nam ucitel nedovolil gumovat preto, lebo sme stale ""kopirovali" povodne linky. Vzdy nam dal novy vykres.
Tu vsak nepomoze nic a keby nemala servo, tak by zaparkovala asi az po hodine.
1. 5. 2013 18:50
Re: opět paralelní?
Tak to jsem neměl sílu na to celé koukat, natož to takto dlouho zkoušet zaparkovat >:D Je ale pravda, že teď s novým autem mám s tímto parkováním taky trochu větší problém. Se starším jsem zaparkoval téměř všude, kde to fyzicky bylo možné, teď už to taková legrace není. 20 cm délky navíc a karoserie sedan místo liftbacku je pro odhad přesné vzdálenosti dozadu trochu větší problém... Tak snad to vychytám.
1. 5. 2013 23:58
Re: opět paralelní?
Musíš si uvědomit, že výraz vychází z angličtiny (redaktor zřejmě není Čech a tak neví, že tomu u nás říkáme jinak ;-) ) a jedním z významů je rovnoběžný, což je původce tohoto označení - stojíš rovnoběžně s obrubníkem.

Vedle transmise je to pořád jen drobnůstka. Alespoň v mých očích.
Avatar - Pekelná Micinka
2. 5. 2013 00:27
Re: opět paralelní?
paralelní rovná se rovnoběžně s krajem vozovky
Avatar - JDM
2. 5. 2013 20:43
Re: opět paralelní?
nebo taky parkování podélně
1. 5. 2013 14:29
To je moc
Bohužel to není jen ve spojeném království, ale i u nás v čechách. Takovým bych bez prominutí sbíral ihned řidičáky, protože toto nemá za volantem co dělat. Pokud bude někdo argumentovat s tím, že v provozu pojede slušné atd... tak takové řidičky kolikrát jezdí v úseku s povolenou rychlostí 80km/h a ostatní kolikrát předjíždějí a docela riskují, protože toho mají už dost, když se za takovou řidičkou vlečou 10 minut. (nejednou jsem se s tím setkal)
Rozbalit vlákno
1
1. 5. 2013 20:38
Re: To je moc
Dnes mi jedna takáto bezpečná a slušná vodička zrezala zákrutu takým spôsobom, že som stihol len zaflekovať a modliť sa aby sa aby ešte trochu zatočila volantom a do medzery (ktorá mala na šírku asi 4 metre) sa zmestila.
Verím že jej ani nedošlo že robí niečo zle, veď išla na 40-ke bezpečných 20-25 a len to sa počíta.
1. 5. 2013 14:44
wtf?
Jak někdo takovej mohl dostat řidičák? Pokud člověk nemá buňky na to podélně zaparkovat, tak by neměl vůbec sedat za volant. Jak se pak takovej člověk může zachovat v krizových situacích? Takoví jsou na silnici jen hrozbou pro sebe a ostatní.

Doufám, že je to jen fake 8-s
Rozbalit vlákno
6
1. 5. 2013 15:33
Re: wtf?
Parkování do mezery je výrazně jiný problém, než řízení a sledování provozu. To první vyžaduje výrazně lepší prostorovou představivost a vidění (přesný odhad vzdálenosti).
1. 5. 2013 15:50
Re: wtf?
Práve kvôli tomu je pozdĺžne parkovanie teraz súčasťou skúšok na získanie vodičského oprávnenia (aspoň v SR). Ak niekto nemá dobrú priestorovú predstavivosť tak nech sa to naučí aspoň mechanicky, a približne ako zaparkovať auto. Vodička nevedela zaparkovať ani keď ju navigoval ten týpek, tak to už je dosť zlé.

Parkovanie a vychádzanie z medzery áut je pritom začiatok a koniec každej jednej cesty autom, (jedno si vyžaduje druhé a opačne) teda podľa mňa sa to nemôže ospravedlňovať tým, že počas cesty to dotyčnému už ide dobre.
1. 5. 2013 16:35
Re: wtf?
no ono problem u techto ridicu je v tom, ze nezvladaji koordinaci pri couvani, je to proste odlisene od jizdy kupredu

vpodstate podobnej haluz zajije kdokoliv, kdo poprve sedne do neceho co ma rizenou zadni a ne predni napravu :-)
3. 5. 2013 09:59
Re: wtf?
Bez pozdlzneho parkovania sa v pohode da zit, urcite to nie je zaciatok aj koniec kazdej cesty autom. Pri dome, kde byvam, sa parkuje kolmo, pri nakupnych centrach tiez (pripadne sikmo). Za poslednych 5 rokov som pozdlzne parkovat nepotreboval vobec. A ten, kto s tym ma problem, si dnes uz moze kupit do auta asisitenta na pozdlzne parkovanie. A to sa tesim na dobu, ked bude v aute tlacitko "zaparkovat" a auto automaticky zaparkuje na najblizsom moznom mieste. Pracu treba nechat strojom a hlavne by sa to malo tykat otravnych a nezaujimavych veci ako parkovanie.
2. 5. 2013 00:18
Re: wtf?
Běžně se to svádí na tohle, ale podle mne prostě neumí s autem manévrovat. Asi jako nejeden začátečník by měl problém couvat s přívěsem. Při parkování si totiž nic nepředstavuji, v dětství jsem si hrál s autíčky, jezdil jsem na kole, takže vím, jak se povoz chová. Prostorovou představivost potřebuji ve chvíli, kdy řeším nový problém. A vzdálenost odhadnout také nepotřebuji, přinejhorším zaparkuji na zrcátka a drobnou chybu snadno zkoriguji. Nejtěžší je vlastně odhadnout správný úhel a počáteční bod, to se dost mění s autem.
1. 5. 2013 18:42
Pravdepodobne nejaka babysitter-ka ...
zo Slovenska a chaos z toho, ze ma volant na opacnej strane a dobre nerozumela pokynom "navigatora".
Rozbalit vlákno
0
1. 5. 2013 21:16
Je neuvěřitelné...
že dneska řidičák dostane opravdu každý trotl, jako by řízení auta bylo srovnatelné s chůzí nebo vozením kočárku. To mě děsí a vidím za tím byznys.

Zrovna tak jsou děsné některé komentáře, ale raději se nebudu jednotlivě vyjadřovat. Faktem je, že řidičky obecně nemají mnoho talentu pro řízení, ale samozřejmě jsou skvělé výjimky. Na druhou stranu zase jsou řidiči, kteří za volant patří ještě méně. Zrovna dneska ukazovali nehodu nějakého Audi, tři mrtví - uprostřed města rozsekané na kusy - ten, co seděl za volantem, nikdy neměl dostat řidičák. Evidentně netušil, o čem řízení auta je a jak na to. A kvůli takovým pitomcům se pak člověk musí drncat patesátkou v místech, kde je to úplně nesmyslné - protože kdyby všichni uměli jezdit, pak by smrtelných nehod za rok bylo maximálně pár desítek, jestli vůbec, a zřejmě by nikdo neměl potřebu otravovat stávající řidiče nesmyslnými nařízeními. jako se to děje nyní :-( .
Rozbalit vlákno
3
1. 5. 2013 23:11
Re: Je neuvěřitelné...
Nemyslím, že neschopnost zaparkovat (což je problém i malých zkušeností a sebedůvěry) souvisí s naložením šesti lidí do pětimístné audiny a zběsilou jízdou skrz vesnici. V půl šesté ráno, nejspíš pod vlivem. To dělají spíš ti, co si o sobě myslí, že zaparkují i poslepu.
1. 5. 2013 23:39
Re: Je neuvěřitelné...
Ale souvisí. Ani jeden z nich nikdy neměl dostat papíry na řízení. Jeden z těch případů je mnohem častější u žen, ten druhý u mužů, ale samozřejmě jsou výjimky na obě strany. Auto není hračka a v rukách nesoudného telete může býti docela dokonalou zbraní. Podle mne by opravdu neměl každý mít možnost jezdit jako řidič.

Je celkem jedno, co si kdo o sobě myslí, podstatné je to, jak se reálně na cestě chová, a jak nebezpečný je sobě i ostatním.
2. 5. 2013 23:38
Re: Je neuvěřitelné...
Naprosto přesně. Nikdo by neměl dostat papíry jenom kvůli tomu, že je hodnej a slušnej. Všichni by měli umět řídit. Určité množství lidí na to prostě a jednoduše nemá a dát jim do rukou papíry je akorát zvyšováním nebezpečí na silnicích. Řidičák není svoboda slova. Nemá na něj automaticky nárok každej jenom proto, že se narodil jako homo sapiens.
Avatar - Jaros71
2. 5. 2013 09:42
ženská..
Tak tohle může u parkování předvádět jenom ženská.. ;-)
Ony prostě některé ženy na to nemají bun'ky.
Zase umí něco jiného co chlapům tak nejde.. :-)
Ale za volant bych ji tedy raději moc neposílal..nebo naopak každý den a tvrdě to nacvičit a natrénovat!!
Rozbalit vlákno
0
2. 5. 2013 11:26
Uplne super
Na konci, jaxe ji to podari nadhernej vybuch smichu a ted ref. Parada! >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
0
2. 5. 2013 23:33
Papíry???
Nikdo mi nevymluví, že tato dáma nemohla získat papíry standardním způsobem. Buď to bylo cinklý, nebo si to odpracovala tělem.
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2013 08:08
Asi perfekcionistka
Moc nechápu, proč tam nezajela normálně předkem. Když je dost místa, sám se k takové nízkosti uchýlím:-) A u nás je povoleno i parkování "naštorc" jestli se nepletu...
Rozbalit vlákno
0
3. 5. 2013 22:18
hahaha
Len sa smejte ...pozeral som to asi len 20sec.nic smiesne na tom nevidim mozno chudina dlho nevozila alebo bola zaciatocnicka alebo mozno len niekam isla lebo musela alebo jej len preplo.miesto toho aby jej niekto prisiel pomoct.ja by som jej isiel pomoct a opytal sa jej preco takto parkuje.az na tomto zaklade by som jej dopurucil 1.odovdzat vodicak,alebo ju lutoval ale cumet s okna a kamerovat a smiat sa to je len vykon.ak by jej pomohli tak by urcite aj viac pomohli k bezpecnosti v premavke.
Rozbalit vlákno
0