Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hummer kupuje čínská Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery

Novým majitelem výrobce terénních vozů Hummer se stane čínská strojírenská firma Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery.
Zpět na článek
3. 6. 2009 12:03
Avatar - T613
3. 6. 2009 12:03
Mrhání penězi
Proč kupovat Hummer, když dělají Dongfeng? [odkaz]
Lepší jak originál :-| >:-[]
Rozbalit vlákno
5
3. 6. 2009 13:20
Re: Mrhání penězi
... proč máš na pistoli napsáno "replica" zatímco na mojí stojí "Desert Eagle"?....... :-!
Avatar - T613
3. 6. 2009 13:22
Re: Mrhání penězi
není nad izraelskou klasiku :-)
Avatar - Stephen
3. 6. 2009 15:36
Re: Mrhání penězi
A není takhle náhodou "Desert Eagle" vlastně replika ČZ75? :-)
Netvrdím, že mám pravdu, ale něco takového jsem slyšel ;-)
3. 6. 2009 16:40
Re: Mrhání penězi
Hehe, to ma spolecneho asi jako dalekonosna houfnice s paintballovou pistoli :). Ne, toto opravdu neni replika produktu CR...
3. 6. 2009 22:45
Re: Mrhání penězi
to bylo myšleno čistě pro zasmátí - kdo nezná je to z Podfucku viz tady [odkaz] cca 2:00
3. 6. 2009 12:12
US-Army "made in China"?
To by som rad vedel, ci americka armada bude aj od tejto cinskej firmy odoberat vozidla. Respektive (kedze H1 sa uz nevyraba) kto im bude teraz robit servis a dodavat nahradne diely...
Rozbalit vlákno
24
Avatar - Pierro
3. 6. 2009 12:18
Re: US-Army "made in China"?
v u.s. army již probíhá výběrové řízení na nástupce vozů HUMWEE.. tak se nechej překvapit... ;-)
3. 6. 2009 14:02
Re: US-Army "made in China"?
Dekuji, napsal jsi to za me.
3. 6. 2009 19:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - kolmar
3. 6. 2009 19:39
Re: US-Army "made in China"?
tusim to ostalo AM General ci nie??? mylim sa???

Tak neviem, ale rozmerovo nieco ako nas aligator by asi bolo tak akurat nie???
Avatar - T613
3. 6. 2009 12:26
Re: US-Army "made in China"?
HMMWV vyvinula a vyrábí firma AM General, která není součástí koncernu GM. AMG pouze prodala práva na označení Hummer GM v r.99.
[odkaz]
Avatar - Pierro
3. 6. 2009 12:41
Re: US-Army "made in China"?
viděls už prototypy nástupce??
Avatar - T613
3. 6. 2009 13:11
Re: US-Army "made in China"?
něco jo, ale zatím tomu nevěnuju pozornost
Avatar - Pierro
3. 6. 2009 13:52
Re: US-Army "made in China"?
já teda o tom lehce počet v březnovém ATM, ale zdá se že to je zatím jen velice kusá informace... :-|
Avatar - ryman
3. 6. 2009 12:42
Re: US-Army "made in China"?
tak :yes: řekl bych že na hummer ať dvojku nebo trojku se úplně hodí označení "made in china" :no:
Avatar - Righ
3. 6. 2009 13:14
Re: US-Army "made in China"?
H2ka byla nicmene jeste vyrabena - podobne jako H1 - samotnou AM General na zakazku pro GM.
Avatar - Johnny_P
3. 6. 2009 18:04
Re: US-Army "made in China"?
Naopak, styl je USA. Velký objem motoru, tvrdé plasty v interiéru atd. :-!
Avatar - kolmar
3. 6. 2009 19:37
Re: US-Army "made in China"?
kolega asi myslel papierove spracovanie a napr. zlicovanie ako za komunismu, siroke spary napr. blatnik vs. naraznik... a k tomu zastarala technika ako dedo mraz. Ved vzadu listove pera pre auto pre ludi??? ved to uz aj pre dobytok je v dnesnej dobe hardcore...aj oni uz maju vzduch >:D
Avatar - Johnny_P
3. 6. 2009 20:04
Re: US-Army "made in China"?
Myslím že Hummer si nekupují lidé co hledají pohodlí a nejmodernější elektroniku v autě.
Mě se Hummer(ať H1 nebo H2) líbil pro teréní průchodnost(hlavně H1) a alespoň dle mého názoru neodolatelný design
Avatar - gld
3. 6. 2009 20:10
Re: US-Army "made in China"?
a čo by si si predstavoval v off roade? Samonosku a viacprvok vzadu? Ako to má Chevy v reklame, get real..
Avatar - Johnny_P
3. 6. 2009 20:55
Re: US-Army "made in China"?
:yes:
Avatar - kolmar
3. 6. 2009 23:22
Re: US-Army "made in China"?
Tak to si trafil toho spravneho :yes: tak sa zobud, ja sa detailne o off road zaujimam uz 10 rokov, takze s takymito frazami chod ohurovat stredoskolakov.
Ak si si nahodou nevsimol, tak klikni na clanok dole o Hummeroch a pozri moj komentar aj video za co ho chvalim!!!!
Ja len, ze ta priechodnost sa da aj s inou modernejsou technikou, nie zastarale vykopavky ako listove pera a OHV rozvody!!!!

Hummera som predstavil dole, teraz dam jeho lacnejsieho legendarneho soka, ktory je taktiez spartansky:

[odkaz]

PS: cital som test, kde H2 v terene nedokazalo porazit Cayenne...hlavne vdaka svojej nadvahe...
Avatar - gld
4. 6. 2009 18:46
Re: US-Army "made in China"?
keď si taký expert tak nechápem tvoj príspevok z 19:37 :-O

priechodnosť s modernejšou technikou? Ja ti neviem, prečo sú autá ako Lada niva alebo ten defík čo si dal v odkaze naj terénne autá? Lebo majú najnovšie technológie? ;-)

ten test kde cayenne porazilo H2..aký to bol terén, nurburgring? >:D
Avatar - kolmar
4. 6. 2009 20:43
Re: US-Army "made in China"?
To bol prispevok plny metafor, tak ideme po poriadku, nieco som naznacil dole - precitaj a nieco tu, proste auto pre ludi som myslel nie pick-up - tam sa davaju listove pera, pre klasicky Off road tam nemaju co robit, ved to odskakuje ako svina a je to nekomfortne...(je to auto za melon, nie HZJ 43 urcena do brutalnosti...)

Moderne technologie toho dokazu dost vela!!! veeelmi vela!!! dam len jedno video, je tam aj krizenie naprav a stabilita auta a aj stupanie, ak chces viac tak dodam, co dokaze moderna "technologia"

[odkaz]

bol to normalny off road test, no cayenne ak vies, tak neni az taka "maslovka" vdaka uzavierke zadku, vzduch. odpruzeniu, odpojitelnymi stabilizatormi a silnou redukciou a motorom 4.5 V8 mal takmer vzdy navrh. Len velke zrazy a podobne - tam nestacili uhly, inak aj v blate ci prudkom stupani mal navrh vdaka mensej vahe...aj ja som sa cudoval...nehovorim, ze Cayenne bolo lepsie!! ale sa mu vyrovnalo!! (okrem uz spomenutych uhlov) a pritom to dokaze ist 250 po dialnici...sranda auto nie???

[odkaz]

:yes:

[odkaz]

:yes:

PS: H2 skodila nadvaha a Cayenne nizkoprofilaky, tak to bolo!! (par rokov dozadu vies...)
Avatar - gld
4. 6. 2009 21:35
Re: US-Army "made in China"?
Cayenne má veľa serepetičiek pretože si ich môže dovoliť, je to proste pálka auto ale off road to nie je ani náhodou..že má uzávierky, silný motor a nejaký ruský zbohatlík s tým od nudy vbehne do priekopu a zavesí to na yotube..to nie sú atribúty na offroad

a tiež musí mať vhodné gumy, od toho dosť záleží..na tých istých gumách čo brázdi diaľnice 250-kou asi sotva pôjde do vážnejšieho terénu ako polňačka za mestom

btw výdobytky modernej techniky- keď som pozeral tie land rovery čo si dal v odkaze tak musím uznať že terén to zvládlo extrémny ale o spoľahlivosti a trvácnosti v dlhodobo náročnom prostredí úprimne pochybujem..pretože v jednoduchosti je krása, u týchto áut dvojnásobne
Avatar - kolmar
4. 6. 2009 22:27
Re: US-Army "made in China"?
Zdravim, no tak pravdupovediac ta nechapem... ked uz Cayenne neni so svojimi schopnostami off raod tak co to je??? Nechcem davat hlupe narazky, no dufam, ze nesi z tych, pre ktorych je vsetko SUV od Ignisu cez X5 az po H2... Cayenne vyhralo napr. Transyberia rallye (ci ako sa to pyse vlastne...) kde boli naozaj aj tvrde off roady... Mas definiciu off roadov??? ak ano napis, ja si osobne mailujem s sefredaktorom casopisu specializovanecho na 4x4 cary, no nedevolim si to definovat ani ja a ani ON!!!!

S pneu mas pravdu, do terenu bieda, no pozri si to este raz a uvidis, to druhe prehrabal s klasickymi (nizkoprofil) pneu... a na tube su vaicero videi, kde auto sa trapi no predrie sa!!!! to si zasluzi pochvalu a uznanie... nie osocovanie nemyslis???

Ano spolahlivost je u off roadov velmi dolezita. Toto ma zauima specialne!!! vies v com je sranda?? ze vozy ako Defik, MB G, Jeep Wrangler...trosku tragedia, no najhorsie je to napr. s Galloperom, Fronterou, Nivou, Discovery a podobne.

Najspolahlivejsie auta ktore zatial poznam su RX 350, Cayenne!!!, Forester, Rav4. LC 120, LC 100, LC 90, drzalo sa dobre aj Terrano II... je ich vela, zaujima je, ze ak si to nastudujem, tak niektore klasice off roady sa seru, a niektore nie, niektore komplikovane plne modernych tech. sa seru a niektore cuduj sa svete nie!! je to o vyrobcoch... Mam rad RR no uznavam, ze spolahlivostou napr. na LC nema...skoda... LC je kral aj terenu, aj komfortu aj spolahlivost tak mu cest a slava (novu V8 testovali 5 rokov!!!!!)

A v terene dokaze pekne kusky
;-)

[odkaz]
Avatar - ZoomZoom
4. 6. 2009 09:53
Re: US-Army "made in China"?
Myslíš, že Land Cruiser 120 a 200(V8) je auto pro dobytek se zastaralou technikou? Pokud se zajímáš o offroady (vůbec vlastníš nějaký?) :-) nemohl by jsi napsat takovýto žvást.
Avatar - kolmar
4. 6. 2009 20:29
Re: US-Army "made in China"?
ano...zaujimam sa, a viem, ze lc 120 ma vzadu vinute pruziny a za priplatok vaky na udrziavanie konstantnej svetlej visky, no LC V8 ma systemy podvozku 2 a to vsetko s vinutymi pruzinami, rozdiel je v tlmicoch, bud klasika alebo nastavitelne a zdvihanie svetlej vysky aj s tuhou zadnou napravou a rebrinovym ramom :yes: perfektne riesenie, je to komfortnejsie ako vzduch!!!!!(testy ukazali a cudoval som sa!!!) RR a dokonca to ovela viac vydrzi :yes:

No nehchapem co to ma spolocne s mojim prispevkom, ono ja som myslel LISTOVE PERA, nie pruziny, alebo tuhu napravu alebo vzduch!!!
Ludia, to bol len odlahceny komentar, tak sa ho naucte citat, to s kravami a vzduchom bola len metafora!!! ziadna narazka!!! Narazka bola na papierove spracovanie Hummera... uz neviem ako to mam povedat... skuste toto:

H3:

[odkaz]

H2:

[odkaz]

Kazde auto sa da zosrotovat, no ak je vaha ina tak hummer vtazi, ak nie tak napr. toto...myslel som si, ze na to, ake je to hovado toho vydrzi viac, ano iba ako klasicky pick-up napr:

[odkaz]

Ludia ja vas, nechapem, ak ma napr. kia tvrde plasty v interieri, tak kazdy nadava, a ak napisem nieco na dresu spracovania v hummeri, tak kazdy sa ide byt...preco?? videl si uchytenie ramov v Hummeri??? ram v defikovi alebo v Pajere II toho vydrzi ovela viac, tamto je len ozdoba...
Avatar - gld
4. 6. 2009 21:39
Re: US-Army "made in China"?
nejde o kvalitu plastov..aj jeep používa plasty typu "opláchni záhradnou hadicou"..u tohto typu áut to nevadí
Avatar - kolmar
4. 6. 2009 22:31
Re: US-Army "made in China"?
paci sa, nastuduj si odpruzenie u LC V8

[odkaz]

Co ma toto spolocne s mojim prispevkom kde som narazal na listove pera tak to fakt netusim. Toto je supa riesenie...aj na spolahlivost...nohold, Toyota :yes: