Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ferrari chystá extrémnější LaFerrari, motor auta použije i Maserati

Italský koncern Fiat Group v segmentu hypersportů rozhodně nespí, chystá totiž hned dva extrémní vozy – ještě exkluzivnější LaFerrari a nástupce Maserati MC12.
Zpět na článek
7. 5. 2013 17:35
7. 5. 2013 18:28
7. 5. 2013 20:42
7. 5. 2013 13:24
Extrémnější?
Jak snížit hmotnost u LaFerrari? Stačí vyhodit ty "krámy" související s KERS a rázem se výrazně zlepší výkonová hmotnost. Nepochybuju o snížení hmotnosti alespoň o 163 kg (163koní dává soustava KERS), když jen baterié váží cca 60kg. A z poctivého benzinu ještě pár koníků vymáčknou.

Mimochodem LaFerrari se mi hodně líbí :yes: .

Dotaz na redakci: LaFerrari má dva elektromotory? Já vím o jednom, k čemu slouží ten druhý?
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Hammunasakra
7. 5. 2013 14:01
Re: Extrémnější?
Také mám pocit že k pohonu slouží jen jeden = ten druhý... k stahování oken? :-)
Avatar - Pekelná Micinka
7. 5. 2013 14:04
Re: Extrémnější?
Si mě předběhla... Chtěl jsem být vtipný a napsat: "Stěrače?" ;-)
Avatar - Hammunasakra
7. 5. 2013 14:19
Re: Extrémnější?
Takže ony tam jsou (dokonce) TŘI! ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
7. 5. 2013 14:43
Re: Extrémnější?
Úplný elektromobil! :-)
Avatar - 125S
7. 5. 2013 19:31
Re: Extrémnější?
Myslím, že ten druhý pohání příslušenství motoru a dobíjí baterie když auto stojí. Ale čistě k pohonu slouží jenom ten jeden 120kw :-! .
7. 5. 2013 22:11
Re: Extrémnější?
..... "ten druhý pohání příslušenství motoru a dobíjí baterie když auto stojí"......

No, ten další pomocný elektromotor sice pohání příslušenství motoru a "další systémy vozu" jak píšou třeba tady [odkaz] ale rozhodně nedobíjí baterie, když vozidlo stojí. Dobíjel by baterie a proud by si bral z baterií. Trošku schyzofrenní. >:D
Avatar - 125S
7. 5. 2013 23:17
Re: Extrémnější?
Pravda, trochu jsem u to ho nepřemýšlel, když jsem to psal. Reagoval jsem na příspěvek, kde se BaracudaJ ptal kde je ten druhý elektromotor. Ale samozřejmě je nesmysl aby dobíjel baterie, když je napojen na příslušenství motoru, které pohání aby ulechčil motoru od mechanických strát. Ale díky tomu, že nikde neni pořádně rozepsáno jak je ten hlavní elektromotor spojen s převodovkou a motorem, tak me v rychlosti napadlo, že by baterie mohl dobíjet ten druhý elektromotor, ale neuvědomil jsem si, že není vůbec spojen s benzíňákem... :-| .
Avatar - flyboyeda
7. 5. 2013 17:35
La Ferrari
Na dělání machra v Monkaku je to dobré auto,ale v běžném provozu plných retardérů a děr je tohle auto k ničemu,tak snad udělá VW toho Parcura(Parcour je supesrsport s vyšším podvoukem),tohle je tak nizký že bych se stím bál jezdit po normální cestě,to aby člověk sledoval každou díru po cestě,na okruhu díry nejsou,teda jak na kterém,ale na okruh bych si vzal zas raději placku no,takže opravdu nechápu na co tyhle auta jsou krom Machrování v Monaku
Rozbalit vlákno
5
7. 5. 2013 18:28
Re: La Ferrari
Co třeba na okruh?
Avatar - flyboyeda
7. 5. 2013 19:20
Re: La Ferrari
Takže vyplácnu 30 mega za auto s kterým si nezajezdím na běžný cestě a na okruhu mě předjede 10x levnější placka,nechápu proč taková hloupá auta vznikají
Avatar - beibej
7. 5. 2013 20:42
Re: La Ferrari
fvobejdo: jestli ti to připadá drahý tak to není pro tebe. Ale jestli ti vadí, že tě někdo bere na okruhu tak na to je tu FXX a pak tě už jen tak někdo nedá >:D
Avatar - flyboyeda
7. 5. 2013 22:02
Re: La Ferrari
Ne je to skoro zadarmo,jenom to má málo využití a FXX se mi nelíbí,mám radši placky,né bramborové ,ale ty na vokruh protože to je na vokruh to nejlepčí,to je přece jasné no ne
Avatar - flyboyeda
7. 5. 2013 22:08
Re: La Ferrari
Ale abych byl objektivní,tak La Ferrari je jedno z nejkrásnějších super aut možná i nejhezčí ze všech moc se povedlo,na super kvalitních silnicích to může být sranda a i na tom okruhu by to šlo,protože placky nejsou zrovna moc pohodlné a La Ferrari pohodlné určitě bude,je to prostě RAKETA
7. 5. 2013 18:09
Motor auta použije benzín!
:yes:
Rozbalit vlákno
0
8. 5. 2013 00:13
diery na cestach :D
vzdy sa mi paci, ked niekto v suvislosti so supersportami vytiahne diery na cestach >:D >:D >:D ako keby niekto, kto si moze dovolit tie najdrahsie supersporty, byval niekde v nejakom zapadakove typu cesko alebo slovensko a jazdil po deravych cestach do tesca na nakupy s tym >:D dost silno pochybujem, ze napr. v nejakom dubaji, kde si taketo auta kupuju, maju diery na cestach alebo nemaju kde zaparkovat a tak podobne >:D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - flyboyeda
8. 5. 2013 00:22
Re: diery na cestach :D
Až v Dubaji dojde Ropa,tak to tam bude samá Díra a Nakonec bude zas jenom poušť.
Mě se zas Líbí že to říkáš jako kdyby si byl nějaký šejk z Arábie a přitom si z Čobólie cesty tam máte samou díru a rátáš tu takové moudra
Avatar - Hammunasakra
8. 5. 2013 11:52
Re: diery na cestach :D
No zrovna v emirátu Dubai (narozdíl od svých sousedů) ropu moc nemají (co měli vpodstatě "vytěžili"), a(si) proto se tak snaží "jinak"
PS: Ale kvalita silnic tam je VYNIKAJÍCÍ
8. 5. 2013 13:12
Re: diery na cestach :D
Nevím, jak u vás, ale v ČR se prodávají i podobná auta. Dokonce jsou občas vidět i v provozu, nesedí jen v garáži. Nejde jen o díry, moderním nepřítelem číslo jedna jsou retardéry. Improvizované kruhové objezdy jsou někdy také chuťovka.
8. 5. 2013 13:39
Re: diery na cestach :D
keby si vcera videl v centre BA prechdzat cez elektrickovu trat hrbolatu jak hajzel
Ferrari FF na BA znackach, ako ja - myslim, ze by si podobnu vec nenapisal
Avatar - flyboyeda
8. 5. 2013 15:21
Re: diery na cestach :D
Ferrari FF pro mě není Ferrari,ale drahá a nevzhledná ohavnost
Avatar - AUDIRS6
8. 5. 2013 16:09
NIC z toho nebude...
[odkaz]

vraj to bola chybna interpretacia...

aj ked keby z toho vybrali tie "baterky" a pridali paar "poniikov" :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jozephko
8. 5. 2013 20:46
Základný parameter je jasný - výkon nad 1.000 koní
Trochu som sa čudoval, prečo sa LaFerrari pri výkone svojho auta zatavil tesne pod magickou hranicou 1.000 koní. Ale teraz je to jasné - aby v budúcnosti mohol predstaviť oveľa drahšiu verziu s výkonom nad 1.000 koní.
Pri super drahých autách nad milión eúr už prestáva fungovať klasický zákon ponuky a dopytu, ktorý hovorí, že čím je nižšia cena, tým je vyšší dopyt a naopak. Pri vysokých cenách už je cena v podstate bezpredmetná, keďže takéto autá si kupujú ľudia, pre ktorých pár miliónov hore dolu neznamená nič. Ak si nejaký arabský šejk môže dovoliť jachtu za 50 miliónov USD, tak mu môže byť jedno, či nejaké supersport stojí jeden, dva či tri milióny USD. A paradoxne čím stojí viac a menej sa ich vyrobí, tým je spokojnejší. Pretože takých áut a ich majiteľov bude na svete len pár. A cena auta bude len rásť.
Takže kúpa takéhoto auta je výhodnejšia ako kúpa bežných áut, ktoré za 3 roky stratia polovicu zo svojej ceny. Vo svete bohatých niektoré veci fungujú neštandardným spôsobom.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - AUDIRS6
8. 5. 2013 21:07
Re: Základný parameter je jasný - výkon nad 1.000 koní
blahozelam, objavil si Ameriku >:D
ale ako som uz napisal, nic z toho nebude - niekto len zle interpretoval vyjadrenie jedneho "managira" z konc.Fiat (mozno len jeho zelanie) ;-\