Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nové plnivo do klimatizací: ekologické, nebo nebezpečné?

Kolem nového chladiva do klimatizací je dusno. Je opravdu nebezpečné? A změní život obyčejných motoristů?
Zpět na článek
20. 5. 2013 13:44
6. 11. 2020 18:07
20. 5. 2013 13:30
oteplovací faktor :-)))))
Jako chladivo bych použil krev bruselských úředníků :-)
Rozbalit vlákno
0
20. 5. 2013 13:44
R12
Tak já mám ve své Celice (1989) ještě staré freonové chladivo R12, sice existuje konverze na novější, ale nevím, proč bych to dělal. Sice nebylo nejsnažší najít někoho, kdo mi to doplní, ale následně jsem byl velmi překvapen chladícím výkonem starého chladiva! 25 let starý vůz, chladí lépe a rychleji než úplně nový a R12 skoro nedegraduje, takže během 5 let, sem jenom měnil olej v kompresoru, jinak chladivo furt drží (pro ekology:okruh mám těsný,nevypouštim freony do atmosféry).

Takže bych byl zvědavý, jestli ten novej "ekologickej" sajrajt taky vůbec chladí, protože v porovnání s oteplovacím faktorem toto není evidentně pro nikoho důležité. Velmi podezřelé mi také přijde, že se nikde o chladícím výkonu nové latky nepíše- jako by se snažili něco zatajit.
Rozbalit vlákno
0
20. 5. 2013 18:17
Ani jedno, ani druhé,
ale třetí. Je drahé.
Rozbalit vlákno
0
6. 11. 2020 18:07
Klimatizace
Já ani nevím, co mám v klimatizaci za kapalinu :-D . O auto se mi stará kamarád automechanik, který mi jednou za rok vymění všechny kapaliny a auto prohlédne :-) . Vloni před létem jsem také zainvestoval do mobilní klimatizace, kterou jsem objednal ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/…ilni-klimatizace a tu máme v karavanu. Do té dávám chladivo R290.
Rozbalit vlákno
0