Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Majitel Lexusu LFA prosadil odstranění zpomalovacího prahu

Jediný skandinávský vlastník supersportu Lexus LFA si ve svém norském bydlišti prosadil odstranění zpomalovacího prahu, umístěného nedaleko jeho domu.
Zpět na článek
20. 5. 2013 16:43
21. 5. 2013 21:07
20. 5. 2013 20:36
21. 5. 2013 16:11
21. 5. 2013 09:24
21. 5. 2013 10:36
Avatar - Typhoon
20. 5. 2013 16:43
Pruhy u nás
U nás by asi neuspěl, ledaže by někoho podplatil. V Česku se vyvýšené zpomalovací pruhy šíří jak houby po dešti. Samo o sobě je to chválihodné, kdyby nebyly tak šíleně vysoké. Nechápu, proč je dělají 15 cm vysoké, blbci, určitě by stačilo 5 cm. Mně osobně to zatím nevadí, ale co kdybych si chtěl pořídit nějaké sportovní auto? To si mám udělat seznam ulic, kudy neprojedu?
Rozbalit vlákno
10
20. 5. 2013 17:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Misanick
20. 5. 2013 19:48
Re: Pruhy u nás
Při dvou řadách zpomalíš jen natolik, abys bezpečně projel mezi, při třech už musíš skoro zastavit. To byl asi účel :no: .
20. 5. 2013 21:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 5. 2013 22:58
Re: Pruhy u nás
no v Osle riesia ine veci ako cesty, v Bratislave su vytlky cez celu cestu a clovek musi uplne zastat, no a 5 metrov dalej je spomalovac - uplne rozbity a da sa prejst plnou rychlostou. sami usudte ci je to na zasmiatie alebo zaplakanie ;-\
21. 5. 2013 21:07
Re: Pruhy u nás
To je takovej problém se v noci vyzbrojit nářádím a vykuchat jim to? Uvidíš, že to obnoví jednou, maximálně dvakrát >:D
Avatar - boost.
20. 5. 2013 19:57
Re: Pruhy u nás
Ja bych strilel ty radoby architekty, projektanty, stavitele za ty jejich priserne vysoky obrubniky. Jsou vsude. Ty lidi snad jezdi na kole, ze nevi, co je to za peklo tyhle vymysly.

U nas se proste premysli kolenem.
20. 5. 2013 20:36
Re: Pruhy u nás
Proti dobře navrženým zpomalovacím prahům z žulových kostek nic nemám, pokud jsou na místech kam patří. Bohužel v CZ jsou nejčastější ty dodatečně montované ( [odkaz] ) a ty jsou do max. rychlosti 30km/h. Pro jistotu, se ale daleko nejčastěji vyskytují ty na 20km/h. A to samozřejmě v místech s povolenou 50 km/h, leckdy i na místech kde to není až tak potřeba. A nic naplat, tyhle montované prahy jsou dobré především na zničení auta. Nemluvě o tom, že dělají hrozný hluk a mít nějaký pod okny taky není nic příjemného.
Problém jev tom, že ty montované jsou dopravní značení a o jeho umístění může rozhodnout každý starosta, který o projektování nemá ani páru.
21. 5. 2013 09:16
Re: Pruhy u nás
Ale ja myslím že i jemu by to u nas naší kompetentní uřednící promptně vyřídily ........ mam ten dojem že u nas by tohle auto stejně měl bud člověk napojenej přímo na vladu nebo špičky politckých stran, nebo možna až na Kalouska a to znamena v případě nepochopení ze strany uředníku ....... jejich postih, akterej uředník by to u nas riskoval že
Avatar - Mrakoplas
21. 5. 2013 11:16
Re: Pruhy u nás
Není to tak hrozné. Sám jsem před lety žádal o změnu dopravního značení a šlo to až překvapivě snadno.
21. 5. 2013 16:11
Re: Pruhy u nás
To já taky, ale to zrcadlo co jsem požadoval a mělo být umístěno do 28.2.2013 tam pořád není a tak každý ráno vyjíždím do křižovatky "na doufáka"(doufám že nic nepojede)
Avatar - beibej
20. 5. 2013 22:46
nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Ale jak moc je ekologické a ekonomické místo plynulé jízdy brzdit a pak zase zrychlovat? z těch zpolodin musí mít blízkobydlící lidi asi radost. no nic přidáme filtry co se ser*u a bude zase dobře.
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Otrava
21. 5. 2013 01:56
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Kazící filtry mě až samy o sobě tak neštvou...halt si pořídím benzín nebo sáhnu po značce kde se nekazí/kazí méně/repase není drahá/popř. kde si dokáží poradit bez něj.
Mě štvou nezodpovědní lidé. Všude reklamy na vyřezávání filtrů (hned vedle folii na přední okna) + řidiči kteří se ani tak nestarají o své auto a podvádějí na emisích.
Tuhle jsem jel za čtyřkovým golfem, co chtěl předjet dodávku. Náhle se zahalil do oblaku černého dýmu (a bacha, teď nepřeháním, chvíli fakt nebylo nic vidět). A to mi neříkejte, že tohle může na silnice... (neříkám že to bylo filtrem, ten tam v základu možná ani nikdy nebyl, jen majitel byl zkrátka prase)
21. 5. 2013 08:57
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Golf IV. DPF nemá, mohlo to být odcházející turbo, kaťák, nebo nekvalitní nafta. Co se týká prahů, je to naprostá zhovadilost a tam kde by měly být (školy, nemocnice) samozřejmě nejsou. Zkuste si projet silnici z Prahy - Hrnčíř do Říčan, tam jsou tyhle obludy asi 3.
21. 5. 2013 11:03
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
ano , mal nejaku inu zavadu, ale keby mal filter, tak ten sa v tomto pripade hned zaplni po kazdej regeneracii, tak sa vodic nastve a vykucha vadny filter (povedzme 8000Kc), ale ten za nic nemoze. Nasledne jazdi v ciernom dyme, az mu definivne odite ta konkretna chybna suciastka za povedze 20tisicKc. Nemysim, ze este znova namontuje novy filter za 15tisic.
Avatar - Cuba66
21. 5. 2013 15:09
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Jj, Je to hnus velebnosti, taky tam jezdím :-) A například v Říčanech dole pod nemocnicí (Smiřických), kde je přechod do gymplu, tak tam nejsou. Jo a zdůvodnění proč nejsou mě pobavilo - prý pokud by na ně někdo najel ve vysoké rychlosti mohl by ztratit kontrolu nad vozidlem a havarovat :-) Z kopce dolů je tam sice 40km/h, ale skoro každej to tam kulí víc.
21. 5. 2013 21:14
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
To je ještě slušný. Já chytil podobnýho idiota na dálnici v Mercedesu. V levym pruhu. Jel jsem za nim deset kilometrů a ten kripl neuhnul. Doufám, že to teď to hovado čte. Přeju mu abych chcípnul na puch z tý svý kraksny >:-[]
21. 5. 2013 11:05
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Na ekologiu tlaci EU. Lokalne staty naproti tomu vydavaju opacne nariadenia, ako su retardery a denne svietenie.
21. 5. 2013 09:24
Retardace
Logicky vzato, pokud je auto schváleno pro provoz na našich komunikacích, nemělo by mít problém s žádným retardérem, ne?
Jinak by bylo třeba zavést značku zákaz vjezdu vozidel se světlou výškou menší než...
Rozbalit vlákno
1
21. 5. 2013 10:36
Re: Retardace
Homologace nepočítá s retardéry. Pokud vím, světlá výška se v EU používá pouze pro klasifikaci vozu jako off-road. Ani nevím, jestli nějaký předpis reguluje jejich konstrukci. Zákon se k nim myslím chová jako k dopravnímu zařízení, takže asi nic nebrání tomu, aby nějaký moula na úřadě schválil 20 cm vysoký.
Avatar - Pekelná Micinka
21. 5. 2013 13:50
Čertův Ráj
Zatímco obvykle se u nás zvedá obočí nad tím, co všechno jde, zde bychom se zřejmě divili, co pro změnu nejde.
Rozbalit vlákno
0