Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Majitel Lexusu LFA prosadil odstranění zpomalovacího prahu

Michal Fokt Michal Fokt 20. 5. 2013 • 22:52
21
Jediný skandinávský vlastník supersportu Lexus LFA si ve svém norském bydlišti prosadil odstranění zpomalovacího prahu, umístěného nedaleko jeho domu.

Velký fanoušek značky Lexus Rune Berge Vik z norského Stavangeru je údajně jediným majitelem supersportu Lexus LFA v celé Skandinávii. Už to z něj dělá téměř celebritu, celosvětově se ale proslavil něčím úplně jiným, byť to s LFA velmi úzce souvisí.

Když si svůj Lexus LFA přivezl před časem z Osla, zjistil, že dosud vcelku nepodstatný zpomalovací retardér poblíž jeho domova, se stane zcela zásadní překážkou, dělící ho od každodenního využívání auta v letních měsících, což byl původní plán jeho využití. LFA se světlostí podvozku 110 mm jej totiž nebylo schopné přejet tak, aby přitom nedošlo k poškození vozu.

Pan Vik si ale nenechal zkazit radost, vypravil se na stavangerskou radnici a podařilo se mu odstranění prahu u úředníků prosadit. Ti byli podle jeho slov "velmi nápomocni". Myslíte, že byste s podobným požadavkem stejně hladce uspěli v Česku?

Související články

Témata
21. 5. 2013 21:14
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
To je ještě slušný. Já chytil podobnýho idiota na dálnici v Mercedesu. V levym pruhu. Jel jsem za nim deset kilometrů a ten kripl neuhnul. Doufám, že to teď to hovado čte. Přeju mu abych chcípnul na puch z tý svý kraksny >:-[]
21. 5. 2013 21:07
Re: Pruhy u nás
To je takovej problém se v noci vyzbrojit nářádím a vykuchat jim to? Uvidíš, že to obnoví jednou, maximálně dvakrát >:D
21. 5. 2013 16:11
Re: Pruhy u nás
To já taky, ale to zrcadlo co jsem požadoval a mělo být umístěno do 28.2.2013 tam pořád není a tak každý ráno vyjíždím do křižovatky "na doufáka"(doufám že nic nepojede)
Avatar - Cuba66
21. 5. 2013 15:09
Re: nojo hlavně že si hrajem na ekologii
Jj, Je to hnus velebnosti, taky tam jezdím :-) A například v Říčanech dole pod nemocnicí (Smiřických), kde je přechod do gymplu, tak tam nejsou. Jo a zdůvodnění proč nejsou mě pobavilo - prý pokud by na ně někdo najel ve vysoké rychlosti mohl by ztratit kontrolu nad vozidlem a havarovat :-) Z kopce dolů je tam sice 40km/h, ale skoro každej to tam kulí víc.
Avatar - Pekelná Micinka
21. 5. 2013 13:50
Čertův Ráj
Zatímco obvykle se u nás zvedá obočí nad tím, co všechno jde, zde bychom se zřejmě divili, co pro změnu nejde.
Články odjinud