Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v dubnu 2013: Mercedes CL je propadákem luxusní třídy

BMW a Audi zůstaly v souboji luxusních vozů osamoceny, minule úspěšný Lexus ustoupil do pozadí a nedařilo se ani Porsche a Mercedes-Benzu.
Zpět na článek
Avatar - HitmanPB
1. 6. 2013 22:56
Re: Prepadák vkusu
To že sa niekomu nejaké konkrétne auto páči je v poriadku. A je jedno, či to je Duster, Fabia, C5, X6, CLS alebo neviem čo...
Problém nastáva až vtedy, keď sa snaží svoj názor a vkus vnucovať druhým...

PPPS. Už neprší.
Avatar - AUDIRS6
1. 6. 2013 20:13
Re: Prepadák vkusu
hmm, no to sa necuduj :-) - ked ho tu niekto tak vehementne obhajuje a je schopny/a ho uviest este aj v debate na temu predaja Luxusklase ;-)
...ozaj, uz si si objednala novy kus toho "posledneho poctivo vyrobeneho" auta? >:D
1. 6. 2013 19:58
Re: Raději bych viděl čísla z německého trhu
Akurat bacha, znacky su zoradene podla abecedy!
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2013 18:18
Re: Prepadák vkusu
SOUHLASím :yes: :-)
PS: Velmi správná (a "zajímavá") poznámka, jak některé vozy "vyvolávají emoce" (násobně větší než jiné ca "stejné"). Mimochodem také NEtuším proč..
PPS: V některých lidech (zde) třeba (a VELKÉ) "emoce" vyvolá(vá)třeba Citroën C5 V6, no CHÁPETE to (někdo)? :-)
PPPS: Také u vás tak prší? Tady LEJE již dva 2 "nonstop" :-|
Avatar - Hammunasakra
1. 6. 2013 18:16
Re: Ovšem...
Téměř pozoruhodný MOTORový "vkus" (po W12 V10 Tdi :-)
Vzhledem co je o tom motoru "VWšeobecně známo" nelze kamaráda nazvat jinak než HRDINOU :yes: ;-)
PS: Takže on ten V10Tdi má dokonce DVA plusy? Krom "sympatického" počtu válců (bohužel s nic moc výkonem) dokonce i "slušně" chrochtá? :-)
1. 6. 2013 17:03
Re: Ovšem...
Kolega si po 6.0 W12 pořídil 5.0 TDI. Docela obdivuju jeho odvahu. Dneska mně v tom svezl a musím říct, že zvuk motoru mně dost překvapil, na to že je to PD chrochta...
1. 6. 2013 16:15
Re: Ovšem...
Bydlím v Praze 17, a tam opravdu žádné Bohnice nejsou :-!
Avatar - HitmanPB
1. 6. 2013 00:37
Re: Prepadák vkusu
Veľmi s tebou nesúhlasím a neodpustím si ironickú poznámku nie na Teba, ale tak všeobecne.

Prečo toľko ľudí irituje to, že si niekto kúpi X6, X5 a podobné autá ???
Prečo týchto ľudí odsudzujú ?
Však tu bola Lada Niva, Jeep Wrangler, Range Rover a prečo zrazu taká nenávisť k modelom napríklad X5, ale popritom nikto nič nepovie oproti RangeRoveru, s ktorým snáď iba pol percenta majiteľov ide do terénu ???

Je to skrytá závisť, že na takéto auto nemajú, alebo čo je to ?

Krutá realita je taká, že každému sa musia páčiť hlavne autá, na ktoré finančne má.
S autami je to rovnaké ako s ženami. Niektoré sú krásne a niektoré sú "svojim spôsobom krásne".

Nikto predsa nenúti človeka kúpiť s X6, keď sa mu nepáči :-)
Podľa mňa si ľudia, ktorí na tieto autá nemajú, ich zbytočne glorifikovali na niečo zlé, hriešne alebo neviem čo :-)
To, že si ich ľudia kupujú nekomentujem, lebo je to ich vec.

To, že sa takéto ne-terénne autá predávajú, svedčí o genialite výrobcov, že sa dokázali vcítiť do tajných túžob zákazníkov a tieto autá navrhli tak, že sa predávajú doslova ako teplé rožky. Je skôr na hanbu tradičných výrobcov, že im niekto druhý vyfúkol zákazníkov.

Sú iba dve cesty:
- ala Saab - bezpohlavné autá bez invencie niekoľko desaťročí - výsledok krach
- automobilky počúvajúce požiadavky zákazníkov a vyrábajúce tradície búrajúce automobily

Ani Porsche nevyžilo z famóznej 911 a prekvitá vďaka Cayene :-)

P.S. To, že sa nejaké auto dobre nepredáva nesvedčí o tom, že zákazníci majú zlý vkus. Svedčí to o tom, že sa vyrobca a netrafil sa do vkusu zákazníkov :-!

P.P.S. A ešte téma "fajnšmekri", to je preboha kto ??? Ďaľší samozvaní kritici, "bychaři" a im podobní ? Kategória na smiech...
1. 6. 2013 00:36
Re: Ovšem...
Myslel jsem, že mluvíš v metaforách, vzhledem k tomu, že tématem je Phaeton a motal jsi dohromady 7er a vyšperkovaný Golf. :-)
31. 5. 2013 23:56
Re: Raději bych viděl čísla z německého trhu
[odkaz]
Avatar - poterienko
31. 5. 2013 23:21
Re: Ovšem...
O převlečenosti vím moc dobře a napadne to asi každého, kdo se na Phaetona podívá. Tvou zmínku o 2.0TDI jsem moc nepochopil vzhledem k tomu, že jsem o něm v souvislosti s Ph. nepsal.
31. 5. 2013 23:14
Re: Ovšem...
Phaeton je převlečená A8 D3. Na stejném základu stavěl Bentley Continental (současné verze stojí na MLB stejně jako A8 D4). A 2,0 TDI v něm určitě nenajdeš - dávají se do něj jen šesti- a osmiválce. Jediný rozdíl je, že Audi staví na hliníku, VW (a Bentley) na oceli, takže si museli auto překopat.
Avatar - flyboyeda
31. 5. 2013 22:50
Raději bych viděl čísla z německého trhu
ten náš skromný malý trh luxusních aut o ničem nevypovídá,čísla z německého trhu by byla nohem zajímavější
Avatar - poterienko
31. 5. 2013 22:41
Re: Ovšem...
Víš ono je to jednoduché. Už jsi dvakrát nahlášen za vyvolávání flame. Nyní je čas na ostatních a neboj, lidi z auto.cz už si na tebe dávají bacha.

Btw když už jsme u toho, proč si kupovat něco jako Phaeton? Nechci jen vyšperkovaný Golf, když mám v kapse 3 míče na pořádný auto. Chci limuzínu, která mi bude dělat "parádu" před kanceláří, před vilou. Jdu tedy do autosalonu Audi a svezu se A8, jdu do BMW a svezu se 7er a pak najednou zakopnu, padnu na hlavu načež mne přejede kombajn a jdu tedy do VW a tam mají co? Zoufalého Passata s 2.0TDI s brutálními 125kw...no VAU. Ikdyby mne ten kombajn přejel ještě dvakrát, tak si tu slátaninu od VW ani nemohu vyzkoušet a já mám 3 míče na kartě a chci odjet do týdne s nádhernou limoškou a ne čekat, až někde vysadí další strom a začnou mi vyrábět auto.
31. 5. 2013 22:10
Re: Statistika nuda je
Hlavne, ze vznikl dalsi clanek ne? >:-[] Co na tom, ze 1 prodany kus ty % muze hodne zmenit :-) Kdyby ty prodeje byly aspon 10x vetsi, uz by to melo prece jen vetsi vypovidaci hodnotu.
Za vznik tohoto clanku :no:
31. 5. 2013 22:05
Re: Ovšem...
Nerikej mu bracho...trouba jsi prece ty >:D
Avatar - gld
31. 5. 2013 21:20
Prepadák vkusu
V nadväznosti na nadpis článku- skutočným prepadákom nie je CL-ko (geniálne auto zo starej školy pre fajnšmekrov) ale vkus dnešnej konzumnej spoločnosti. Zlámal by som paprče tomu, čo začal trend zbytočných ne-terénnych áut.

Že dnes rýchlozbohatlík spraví väčšiu frajerinu v "originálne" bielej X6 než v CL-ku v jednej vete popisuje všetko, čo je zle s dnešným automobilovým priemyslom.
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2013 21:16
Re: Statistika nuda je
No pár "jednotlivců" možná i ANO :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
31. 5. 2013 20:12
Re: Statistika nuda je
Nie, nie si.
Nedavno sme tu mali clanok o tom, ako nemecka premia valcuje korejsku premiu v okoli Soulu. Ze to bolo cele postavene na tom, ze redaktor bud nepochopil, alebo ucelovo interpretoval, statistiku, vadilo mnohym.
Ale Bloomberg a Reuters s tym maju podobny problem :-)
Avatar - twistedTSD
31. 5. 2013 19:50
Re: ady nesranduj
Neúspěšný, avšak věřím, že určitě ne nepovedený...No a pokud jde o mou jasnou volbu, bychařit si zde nedovolím...Jen musím poznamenat, že sedmička na té fotce vypadá úchvatně. Tohle mi sedí víc než eSko. A trochu mě mrzí (ne)prodeje XJ.
31. 5. 2013 19:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 5. 2013 18:53
Re: mini trhy
když kupec pošle požadavek na auto v podobné konfiguraci do DE, zjistí, že je schopen klidně ušetřit pár set tisíc... takže aut v téhle kategorii se možná prodá daleko víc, jen se o tom nedozvíme.
Avatar - CHerokee
31. 5. 2013 18:46
Re: Statistika nuda je
No on možná je, ale současná generace je na odchodu, bude S coupé
Avatar - CHerokee
31. 5. 2013 18:44
Re: Ovšem...
Tak je to obyčejný spamer no...
Avatar - CHerokee
31. 5. 2013 18:43
Re: Ovšem...
WinDiesel... jsme se skvěle pobavil... :yes:
Avatar - CHerokee
31. 5. 2013 18:42
Re: Dle očekávání...
Přesně jak bylo řečeno...jedna generace S Klasse skončila a končí i CL.
Avatar - escorpion
31. 5. 2013 18:27
Re: Ovšem...
Pan Adam Novák sa minulý víkend podobne snažil spamovať na hyundaiclube. Po pár príspevkoch dospal ban IP adresy. Tu su mu infantilné príspevky tolerované :no:
Avatar - WinDiesel
31. 5. 2013 18:24
Re: Ovšem...
Ale to my přece víme, gogo, v Bohnicích.... >:D >:D >:D
Avatar - drack2
31. 5. 2013 17:39
Re: Statistika nuda je
A nekupuji si to tam nahodou i cesi? :-)
Avatar - drack2
31. 5. 2013 17:38
Re: Statistika nuda je
Nejlepsi je spise to, ze titulek mohl klidne znit, ze CL je nejuspesnejsi modelem segmentu.

Nejprodavanejsi coupe v segmentu luxusnich limuzin, ne? :)))
31. 5. 2013 16:35
Re: Statistika nuda je
Ostatní jsou auta, kterých se v daném měsíci neprodal ani jeden kus, ale v předchozích se něco prodalo. Konkrétně půjde o XJ a Equus. Asi aby jim seděly počty kvůli podílům.
31. 5. 2013 16:33
Re: Dle očekávání...
Přání je jedna věc, realita druhá ;-)
Avatar - AUDIRS6
31. 5. 2013 16:23
mini trhy
Cesko a Slovensko su tak male, ze ako vidno, tak ani toho "novinara" asi nebavi napisat v 1 vete ktore boli tie zvysne 3 auta predane v ramci tejto triedy... :-!
Kedze vieme aky je stav, ze staci 1 objednavka z nejakeho ministerstva a cely rebricek je hore nohami ani ja sa tu neidem nejako rozplyvat nad horeuvedenymi skutocnostami...ale...
Ale 1 ale tu predsa len je : A8 - predanych 8ks - ziadna slava :-! , z toho 5x nafta, 3x benzin ( lebo vraj hybrid predany nebol A8 ziaden ). - to, ze 3 z 8 zakaznikov zvolilo benzinovu A8 je sympaticke a ma to asi co docinenia s tym, ze atmo 4,2 nahradil 4,0 TFSi, ktory ma este fajnovejsie uzivatelske spravanie, viac sily, viac High-Tech, mensia spotreba...opravte ma niekto ak sa mylim, ale zvysne benzinove motorizacie mi pripadaju ako menej pravdepodobne - 3,0 kompresor?, alebo W12?...hmmm, asi nie ;-) - aj ked tu mi to fakt zavana nejakou statnou objednavkou, nakolko zrovna statna sprava (aspon u nas donedavna ) preferovala benzinove motory...
Hlavne nech uz je tu ten FL, potom sa tie cisla hadam trosku zdvihnu aj u A8-y ;-)
Avatar - R32
31. 5. 2013 15:24
Re: Statistika nuda je
Mňa pobavilo posledné číslo, žo OSTATNÍ - 3ks... to už bol problém rozpísať tie tri autá podľa značky a modelu? >:D Hlavne, že o CL-ku (1ks) sa píše.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2013 15:17
ady nesranduj
[odkaz] jasna volba nemoze byt nikdy neuspesne auto ;-) to by bola ostuda ;-)

jasnou volbou je mercedes S a navzdy ostane v tejto triede.... :yes:
Avatar - petrumr
31. 5. 2013 15:03
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2013 14:57
Re: Statistika nuda je
Znám to i z jiného oboru, že "řadový" prodejce v München má větší obrat než zastoupení pro Českou republiku - to se asi hned tak NEzmění...
Avatar - drack2
31. 5. 2013 14:50
Statistika nuda je
Jsem jediny, komu prijde smesne, ze se zde dela statistika na cislech v radu jednotek kusu? Jeste k tomu dejme graf a prolozte to trendovym polynomem alespon 7. radu.

Jeden mesic 1ks, dalsi 3ks... 200% narust!! Wow!! Automobilka vzkveta, kupujte akcie...
Avatar - drack2
31. 5. 2013 14:47
Re: Ovšem...
Kdo by taky chtel auto, ktere vznika v prostredi plnem stresu, ze? :-)
Avatar - Hammunasakra
31. 5. 2013 14:39
Re: Dle očekávání...
BMW "umí", ale tady jsme v hájemství MB S-Klasse ;-)
Avatar - bigsoul
31. 5. 2013 14:36
Re: Dle očekávání...
Ver tomu že to tak nebude... BMW je už nahony v predu a ľudia to už vedia >:D
Avatar - bigsoul
31. 5. 2013 14:36
Re: Ovšem...
:yes: :yes: :yes: :yes:

dobre si mudal >:D
Avatar - WinDiesel
31. 5. 2013 14:32
Re: Ovšem...
Ty vídáš Adame lidi v bílých láštích velmi často, viď..........? A bílou kombinézu, takovou tu svěrací, taky máš, co?
Jojo, na psychiatrických klinikách bývá velmi čisto, javorové parkety jsou normou, jsou velmi dobře odhlučněné a v jejich okolí jsou rozsáhlé parky plné stromů.
Tyto "továrny bývají velmi velmi tiché až na občasné výkřiky, ale i ty jsou velmi dobře odhlučněné, skoro bys o té továrně ani nevěděl.......
Podíl ruční práce je tam velmi vysoký, chovance je třeba zaměstnat. O čištění odpadních vod v blázincích nic nevím, ale jistě to mají dobře vyřešené.

Bravo Bohnice, Jihlavský ústav "na Kopečku" a další....
31. 5. 2013 14:15
Ovšem...
...v této třídě je jasná volba VW Phaeton. Něco o jeho továrně:
Ve výrobních halách vládne naprostá čistota a po podlaze z javorových parket chodí špičkoví montéři v bílých kombinézách. Továrna je také velmi ekologická. Díky dokonalé zvukové izolaci neproniká z výrobní haly téměř žádný hluk, v okolí továrny rostou stovky stromů a čištění odpadních vod je na vysoké úrovni. Luxusní limuzína Phaeton se tedy vyrábí pomocí nejmodernějších technologií s vysokým podílem ruční práce.
BRAVWO PHAETON :yes: :yes: :yes: :yes:
31. 5. 2013 13:05
Dle očekávání...
...se vyvíjí v tomto segmentu prodej v letošním roce. Stejně tak se dá očekávat,že od příštího měsíce se začnou karty obracet ve prospěch jedné hvězdy... :-)