Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jméno Gordini má být jen pro nejostřejší Renaulty

Francouzská automobilka chce v budoucnosti plně využít potenciál ukrytý ve slavném jménu Gordini a spojit s ním místo stylových paketů skutečně sportovní verze svých modelů.
Zpět na článek
31. 5. 2013 16:16
31. 5. 2013 16:30
31. 5. 2013 16:16
Konečně
jim došel význam značky "Gordini". :yes:
Rozbalit vlákno
1
31. 5. 2013 16:30
Re: Konečně
Tato informace už je hodně stará. Přišla hned potom, co se Carlos Tavares stal provozním ředitelem Renaultu. Tavares je velkým fanouškem motorsportu a sám i aktivně závodí. Prosazení Alpine a Gordini je hlavně jeho zásluha. To, jak je tato zpráva stará dokládá i ten Williams, který už od Renaultu motory brát nebude. Tím také končí nějaké spekulace o návratu Clia Williams.
31. 5. 2013 16:27
Nevím, nevím
V dnešní době má celá divize Renault Sport vynikající pověst právě jako nejostřejší verze. Renault Sport je docela ceněná značka a teď jí chtějí v podstatě nahradit, nebo spíš vytlačit Gordinim.
Rozbalit vlákno
5
31. 5. 2013 16:32
Re: Nevím, nevím
Cliem RS už to začalo. Hodně zcivilnělo a udělalo prostor pro Gordini.
31. 5. 2013 18:30
Re: Nevím, nevím
souhlas :yes:
31. 5. 2013 20:00
Re: Nevím, nevím
Nemyslím, že by divizi RS vytlačit nebo nahradit. Spíš si myslím, že značku Gordini ponesou modely z Dieppe, který budou ještě vyladěnější a vymazlenější, než dosavadní RSka. I když ono už to o moc nejde. No uvidíme...
31. 5. 2013 23:05
Re: Nevím, nevím
Můj odhad by byl, že tradiční RS trošku zcivilní a více se připodobní rychlým, příjemným hatchbackům. Tedy drama bez větších nároků, to lidé chtějí. No a Gordini tím pádem bude moci zaujmout pozici o něco výše.
Avatar - woody-alien
1. 6. 2013 08:26
Re: Nevím, nevím
To by byla rozumná "politika", ovšem očekával bych, že u Gordini by pak měl být v nabídce i manuál.
31. 5. 2013 18:23
Poslední naděje...
Tak snad aspoň nové Clio Gordini dostane klasickou manuální převodovku! :-O
Rozbalit vlákno
1
31. 5. 2013 18:50
Re: Poslední naděje...
Já mám spíš pocit, že manuální převodovka nebude. Podle toho, co dávají do Clia nebo Capturu, tak to spíš vypadá, že se s šestikvaltem nepočítá a že tam asi ani nejde dát. Základní motory jsou s pětikvaltem a silnější s EDC. I silnější 1.5 dCi 110 bude podle mě jen s EDC. Ale třeba se pletu a manuál v Cliu RS bude.
1. 6. 2013 09:27
Gordini a sport ?
Mně to připomene jenom takovou malou ušlápnutou šedou myšku sedan s motorem vzadu ze začátku sedmdeaátých let. I to samotné jméno je takové divné, jak pro pudla a ne pro vlčáka. Pan tavares se mýlí, vzakžte mu to prosím někdo za mne.
Rozbalit vlákno
0