Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën DS3 Cabrio vs Fiat 500C: Designový duel

Zatímco Citroën hledí do budoucnosti, Fiat se ohlíží do minulosti, z níž čerpá inspiraci pro své ztvárnění. Oslovuje Vás moderna, nebo retro?
Zpět na článek
10. 6. 2013 10:42
Re: Cabrio ?
SAV, hm napadá mě Symantec Antivirus nebo Slovenská akaemia ved. To už taky jezdí? >:-[]
Avatar - Katikakus
10. 6. 2013 06:22
Re: Ani jeden
Beru zpět, napsal jsem samo blbost. Tak to dopadá, když si člověk dá na zahrádce 4 dvanáctky a nwtrefí pak na Adyho... :*)
10. 6. 2013 01:57
Re: VELKÝ BRATR
"...duel prohrává samozřejmě o třídu menšími rozměry a....."
Dobre ti to preskakuje >:D
9. 6. 2013 23:23
Re: Ani jeden
Nadpis článku : "Designový duel"

Nepleť do toho třídy, víš, že si v nich slabý.
Avatar - PlumJelinek
9. 6. 2013 23:19
Re: Cabrio ?
Přesně tak, zažité tradice se bourají a vytváří se chaos. Cabrio necabrio, pětidveřový shootingbrake, čtyřdveřové coupé, SUV (Sport Utility Vehicle - sportovní v čem?), SAV, limuzína nelimuzína..... všichni se snažej být "cool" za každou cenu a przněj co se dá, pak aby se v tom vyznal někdo, kdo se v tom nevyzná :-)
9. 6. 2013 23:10
Re: Ani jeden
No ještě ty třídy uvaž, ať se ti zde nemusí smát tradičně i uklízečka >:D
9. 6. 2013 23:09
VELKÝ BRATR
No dnes to máme poněkud mezitřídně, subkompakt (DS3) a miniauto (F500). Třídní logiku by spíše mělo porovnání DS3 a MINI, ale to by byl takový výprask od MINI, že Jakub velkoryse poskytl citroenu alespoň papírovou šanci.

DS3 designově těží jednak z toho, že není svázán historickou firemní konvencí, jednak z toho, že je to rozměrově přeci jenom již regulerní auto. Fiat ve své staromilecké nahotě odhaluje bezbranně veškerá svá pozitiva, ale především svá (post)moderní negativa.

DS3 očaruje, uhrane absolutně jistou rukou designéra. Z toho auta doslova čiší přesvědčení, že přesně takhle má vypadat. Neexistuje úhel, v němž by to deesce neslušelo, má špičkově namixované ingredience v podobě dravečkovosti, silného, jistého, avšak sympatického postoje. DS3 je ozdobou současného Citroenu, jasná vizuální informace, auto s přívlastkem - třídní krasoň.

F500 je všechno a nic, spíše tedy... nic. V předmětném duelu to logicky prohrává již svým designovým zadáním, tou krkolomnou snahou vstoupit znovu do stejné garáže, duel prohrává samozřejmě o třídu menšími rozměry a.. jakýmsi odérem nepatřičného, neboť jestli je naše současnost něčím, pak rozhodně modernistickým, technicistním společenstvím lidí, kteří se ohlížejí za sebe jen v případě sebezáchovné nutnosti, nikoliv snad z důvodů vzývání boubelatých garážových berušek.

Tedy ano, Velký bratr dnes natrh´berušce žaket. Dokonale.
Avatar - wladyk
9. 6. 2013 22:48
Cabrio ?
To není ani jeden z nich. V dnešní době jen zírám jak si výrobci pletou pojmenování typu karoserie. Všechno co má pytel na střeše nacpou do kategorie cabrio. Když už jsme u toho kabria tak většinou od sebe nerozlišují kabrio a roadster. Ostatně název "dvojdveřový sedan" je taky nesmysl. Asi už zapomněli název tudor. Nebo třeba nevědí, že skutečná limuzína má oddělený prostor řidiče od posáky a tak pokud je sedan trochu větší a luxusnější dostane mylný název limuzína. Je to asi jako nazývat sněžný skútr motocyklem, protože má řidítka.
9. 6. 2013 19:42
těžké rozhodování
Ač Fiatista, tak musím uznat, že Citroen se hodně povedl.
Osobně bych zvolil Fiat (prostě tam není co řešit), ale Citroen je opravdu taky moc moc pěkný.
Avatar - Katikakus
9. 6. 2013 19:08
Re: Ani jeden
A opet ten tvuj bordel v tridach!

Srovnej si mozek, pokud nejaky mas Adiku.. 8-s :no:
9. 6. 2013 18:49
Ani jeden
Navíc srovnáváte mini vůz, a malý vůz ;-)
Avatar - xjara
9. 6. 2013 13:39
Re: muj hlas ma DS3
u me take, ale i ten fiat se povedl. Takze oba :yes:
Avatar - KANKUNEN
9. 6. 2013 13:39
Fiat, ale
tam bych retro ukončil a nedělal ze všeho 500xxx, protože se to omrzí.
Avatar - flyboyeda
9. 6. 2013 13:15
Nic pro mě
Ale pro ženský na nákupy je to OK
Avatar - mrvolvo
9. 6. 2013 12:03
Jednoznačně Fiat 500
Tradice a vypilovaný design u mě přebíjí neznatelné pihy na kráse. Dokonalou, bezduchou a umělou modelku zapomenu po kliknutí na červený křížek, ale jiskra v očích a jemné nedostatky "zdokonalují" už tak dokonalé, takže si zapamatuji vše, protože chci:) Fiat 500 je jasná volba, ale je to samozřejmě velmi individuální. Zajímalo by mě, kdo by vyhrál v tomto duelu právě teď. 500 má už něco za sebou. A DS3 je zelenáč. Každému co jeho jest:)
9. 6. 2013 11:51
muj hlas ma DS3
U mě je volba jednoznačná - Citroen DS3 Cabrio 1.6THP. Slušný svezení, navíc s otevřenou střechou, paráda :-)
Avatar - 3_diamanty
9. 6. 2013 11:34
davam hlas fiatu
:yes:

ten jeho retro dizajn jednoducho milujem... ;-)
Avatar - twistedTSD
9. 6. 2013 10:28
Těžký due(s)l
Mně tak nějak více sedí Citroen, jen kdyby to prosklení nebylo řešeno tak komplikovaně [odkaz]
Avatar - PlumJelinek
9. 6. 2013 10:20
Anketa
Chtělo by to u těch designových duelů udělat klasickou anketu, zajímalo by mě, jaký model by převažoval. Co se týče těchto dvou, sám nevím, oba jsou krásný >:D
Avatar - Misanick
9. 6. 2013 09:44
Re: Které je hezčí...
Ten deflektor je sice hnusný, ale na druhou stranu tolik nefouká do auta. Ostatně ho má i Fiat a tam moc krásy taky nepobral. Jinak mně se líbí více Citroen.

PS: Co znamená "Designový duesl". Buď jsem v dětství málo četl, nebo pan redaktor včera hodně pařil >:-[] .
9. 6. 2013 09:28
Které je hezčí...
je, v tomto případě věc názoru každého pozorovatele. Obě auta mají něco do sebe. Já se přikláním víc k Fiatu, možná už jenom proto, že krásnou původní 500 jsem, asi před třiceti lety, měl, tenkrát otvírací střechu měly všechny.

Celou dobu, co se okrajově o auta zajímám, se tomuto typu karoserie, kde zůstávají pevné rámy bočních oken, říkalo polokabriolet. Pokud zůstane pevné i zadní okno je to jen shrnovací střecha - lidově rolldach. Dnes se to ovšem všechno nazývá honosně cabrio.

U Citroënu se mi líbí, jak se stydí za ten přehnusnej síťkovej větrnej deflektor při otevřené střeše. Na většině fotografií je deaktivovaný, možná i zaretušovaný, vidět je jen na fotkách č.1 a 24, kde jeho hnusota není tak patrná.

Obě auta pro svůj účel z mého pohledu ok. :yes: