Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW 2: jak by mohlo vypadat?

Podívejte se, jak si jistý nezávislý designér a počítačový expert v 3D modelování představuje novou generaci kupé na bázi BMW 1.
Zpět na článek
4. 7. 2013 15:21
4. 7. 2013 16:00
4. 7. 2013 16:19
5. 7. 2013 11:31
Avatar - twistedTSD
4. 7. 2013 15:21
dvojka
Reálná podoba dvojky je venku již dávno, jak je naznačeno na konci článku, a vypadá docela lákavě. :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
4. 7. 2013 15:45
Vypadá hrozně lacině
připomíná mi spíš Korejce než BMW
Rozbalit vlákno
0
Avatar - niko78
4. 7. 2013 16:00
Made in China
Je to ako keby to robila nejaka cinska automobilka 8-s
Rozbalit vlákno
4
Avatar - cri-cri
4. 7. 2013 16:28
Re: Made in China
To teda jo :(, ale ber to tak, že tohle neni od BMW a takhle 2er určitě vypadat nebude (předek), ber to jen jako žert jak BMW X7 [odkaz]
Avatar - AUDIRS6
4. 7. 2013 16:41
Re: Made in China
:yes: :yes: :yes:
a pri jednej fotke zozadu - este ten pohlad na ten podnik "Bizzare" >:D >:-[] :yes:
Avatar - cri-cri
4. 7. 2013 16:56
Re: Made in China
jo to je dokonalý :-)
Avatar - Sloth
5. 7. 2013 09:53
Re: Made in China
To dělal nejspíš stejný designer jako ten co navrhl Shuanghuan CEO (BMW X5) 8-s
4. 7. 2013 16:19
auto expert?
pane Fokt , to opravdu cekate ze si vase texty na A.cz prectou jen ctenari blesku? protože pak by jste z normalniho grafika nedelal nezávislého designera a experta v 3D ;-)

proc mají nekteri "novinari" potrebu za kazdeu cenu psat o vecech o kterých vedi naproste prd a cekaji ze někdo kdo se tim zivi to asi nikdy na netu nevsimne a neprecte si to? timhle se schazujete na uroven podřadného blogera ktery si ani není chopen zjistit něco k tematice o které se snazi něco napsat

obdobnych modelu aut najdete na serverech jako turbosquid, the3ds, Cgtrader, 3d02, a dalších desitky tisíc, a to ke každému konceptu, plánovanému modelu, nebo i jen vizim ;-)

nehlede na fakt ze Humster3D je vice grafiku, respektive pro toho sellera dela vicero grafiku
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Pekelná Micinka
4. 7. 2013 17:16
Re: auto expert?
Hlavně to vypadá slabě a nedůvěryhodně, ten myslím ty rendery, resp. ten model. Každý, kdo jen viděl současný BMW, neřku-li jeho koncepty, musí poznat, že tohle je neprodesignovaný a zastaralý.
4. 7. 2013 18:01
Re: auto expert?
myslim ze to neni zas tak vzdalene tomu co se jiz podarilo vyfotit

[odkaz]
4. 7. 2013 19:09
Re: auto expert?
Ja neviem, ale mne príde že tento autor v každom svojom článku objavuje povestnú teplú vodu.
Avatar - Michal Fokt
4. 7. 2013 23:07
Re: auto expert?
Pokud je znalost světa 3D modelování elementární pro redaktorskou práci, pak jsem vinen. Pokud není, což si troufám tvrdit, pak jsem především rád, že jste mne trochu uvedl do problematiky, můj dosavadní kontakt s 3D se rovnal nule a jsem rád, když mám možnost se dovědět něco nového i z okrajovějších oblastí autosvěta.

Nicméně to je otázka sémantiky - známě několik grafiků, kteří dělají parádní design a bohužel i designéry, kteří mají problém s běžnou grafikou. A asi se shodneme na tom, že na tvorbu 3D modelů a jejich úpravu už asi expert být musíte. ;-)
5. 7. 2013 09:03
Re: auto expert?
3D grafika je dnes velice jednoducha a dela ji vpodstate kde kdo, kor na te urovni jaka je videt třeba u Humster3D, to je normalni továrna na modely, kde kvalifikaci je jen umet udelat alespon priblizne koukatelny model, bohužel ;-\
Avatar - Michal Fokt
5. 7. 2013 10:31
Re: auto expert?
Jak říkám, už samotná možnost koupit si na hraní 3D model libovolného auta je pro mě nová, jsem rád, že jste se ozval. :-) Možná by je mohly komercionalizovat i automobilky samotné, alespoň by modely byly 100%ní, byť se ty dobré komerční určitě budou s realitou určitě shodovat.
5. 7. 2013 11:15
Re: auto expert?
prodej modelu je docela velkej business, sami automobilky proti tomu ale bohužel spise bojuji, ja mam ve svém portfoliu asi 150 modelu aut (specializuju se na medium a low auta do vizualizaci a her, a mam i jeden zarez na modelech aut pro film), a drtivou většinu z nich musim prodávat pod editorial licenci (uziti v mediich a podobne) a ne pod beznou general licenci pro jakekoliv pouziti, protože proste automobilky by natom chteli taky vydelavat, jenze jim nikdo ty peníze co chteji neda (tuhle honbu na patenty a licence v mem odvetvi odstartoval Ford)

jinak modely primo od automobilek se sehnat daji, ale většinou jen hodne omezene a není to pro každého, jsou to proste modely primo z arch softwaru ve kterých to navrhuji designeri a konstrukteri primo v automobilkach, a v beznejsich komerčních softech je to spise peklo, ja kupříkladu takto dostal model Peugeotu 208 když jsem prone delal reklamni kampan, a abych ten model dostal do mnou používaného software, musel bejt rozdelenej na 3 soubory po několika GB >:D zadarmo takto sve modely siril jednu dobu koncern Chrysleru, a nektere automobilky daji takovej model na vyzadani, kupříkladu takto jsem získal model MC12 od Masarati, nektere automobilky v tom holt vidi moznost jak se zdarma zviditelnit v milionech vizualizaci po celem svete, a jiné v tom vidi vidinu zisku který jim stejne nikdo nezaplati a radsi pouzije jinou licenci :-)
5. 7. 2013 11:31
Re: auto expert?
Tak nějak. Pokud má patřičný software, naučí se to i amatér. Dnes si s tím hrají i děti.